וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"יסגרו לנו את הדלת? ניכנס מהחלון": מפת הלידה של אריה דרעי חושפת פרטים מעניינים

עודכן לאחרונה: 1.3.2023 / 10:01

האסטרולוג יאיר טריבלסקי ניתח את מפת הלידה של חבר הכנסת אריה דרעי והגיע לכמה תובנות מעניינות: "אריה דרעי הוא האיש בעל המוטיבציה הגבוהה ביותר, הרצון החזק ביותר והמוכנות להשקיע את כל מה שיש לו ללא גבולות ובכל מחיר"

בווידאו: נתניהו ובכירי הממשלה הגיעו לישיבת תמיכה בדרעי/רוני כנפו

יסגרו לנו את הדלת - נכנס מהחלון, יסגרו את החלון - ניכנס מהתיקרה. לא בכדי כתבתי את משפט הפתיחה הזה שאריה דרעי עצמו אמר כקדימון שמסמל את מהותו. יותר מזה: הייתי לוקח את האיש הזה להעביר סדנאות מוטיבציה גם לאנשים שלכאורה יש להם אותה, החל מקציני צה"ל וכלה באלופי ההישרדות, כי יותר מאיירון מן, הרוזן ממונטה קריסטו או האיש מהספר בחזרה מטואיצ'י שמספר על האיש שפילס דרך בג'ונגל - אריה דרעי הוא האיש בעל המוטיבציה הגבוהה ביותר, הרצון החזק ביותר והמוכנות להשקיע את כל מה שיש לו ללא גבולות ובכל מחיר שאני מכיר, והכרתי לא מעט.

הבעייה שעלולה להתעורר - וכפי שכולנו רואים במהלך השנים האחרונות אכן מתעוררת שוב ושוב - היא המחיר שהוא, הקרובים לו, המפלגה שאליה הוא שייך והמדינה כולה עלולים לשלם על חוסר הגבולות והמגבלות שלו, ואף משלמים.

מפת הלידה של אריה דרעי

מפת הלידה של אריה דרעי. יאיר טריבלסקי, אתר רשמי
מפת הלידה של אריה דרעי/אתר רשמי, יאיר טריבלסקי

בהתבוננות ראשונה במפת הלידה של חבר הכנסת אריה דרעי, נבחין מיד במבנה משמעותי ומרכזי: זהו מבנה של קופסה סגורה שצלעותיה ממלאות את המפה כולה. הסוד של כל מה שהזכרתי בשורות הקודמות, סודו האמיתי של מר אריה דרעי, טמון כאן, בקופסה הזו. בעיקרון הקופסה מראה על עולם סגור שאיש לא מכיר ורק הוא נמצא בו ושומר עליו בקנאות מכל משמר. העולם הזה בנוי ממרכיב עיקרי בסיסי: מלחצים - כיוון שהוא מורכב מזויות פעולה שכשמן כן הן - מפעילות כל הזמן את הפלנטות במקביל.

בעצם נמצא כאן 4 פלנטות - 40 אחוזים מהאנרגיה של המפה - כשהן מפעילות זו את זו באופן תמידי כשכל אחת מהן מבטאת צורך להתבטא בו זמנית: השמש ומרקורי, יופיטר, פלוטו ומרס. המבנה הזה הוא קיצוני וגם הרכב הפלטות שממנו הוא עשוי טעון מאוד.

הכוכב המשמעותי כאן הוא דווקא מרס (בחץ אדום) במזל תאומים. מרס הוא כוכב האקשן שלנו וכשהוא במזל שכלתני כמו תאומים שהוא כשלעצמו מהיר חשיבה ואלתור, הוא עובד שעות נוספות. יש גם את התוספת של הזוויות של יופיטר, כוכב השפע שממול, שגורמת לאופטימיות ויהירות ותחושה של חוסר גבולות מבחינת שאיפות, וזווית פעולה עם פלוטו היצרי והכוחני שמצביעה על צורך חזק מאוד בשליטה בעמדות כוח בכל התחומים, כולל היכולת להפעיל את הכוח הזה לטובתו. גם מרקורי, כוכב התקשורת שלנו, נמצא פה - הוא במזל דגים והזווית שלו עם מרס, פלוטו ויופיטר מראות על כל סוגי התקשורת האפשריים - האיש ידו בכל, מכיר את כולם, בכל הרבדים - ולא מפסיק ליצור כל הזמן קשרים חדשים.

אחת הזוויות המשמעותיות במיוחד כאן היא זווית המתח בין אותו כוכב מרס לכוכב סטורן (בחץ שחור) הנוקשה. סטורן מייצג מסגרות פעולה בחיינו וכולל את המסגרות הרשמיות שאנחנו נמצאים בהן - הן מקצועית והן חברתית. זווית המתח הזו היא מן זווית של קומבינות: לדרעי יש בעיה עם המסגרת הממסד ומערכות בכלל. מרס במזל תאומים הוא חופשי מאוד ללא מגבלות, אבל הצורך שלו להמשיך להיות חופשי ולפעול כרצונו, גורם לו להתקל שוב ושוב עם מסגרות פעולה שדורשות ממנו לציית לחוקים - אבל האיש מעדיף לציית לחוקים שלו עצמו - והוא יוצר מעין מדינה בתוך מדינה שבה מעין אוגר מתרוצץ בריצה מטורפת בין כל צלעות הקופסה הזו - כך הוא מרגיש מבפנים. במפה כזו אין רגע אחד של מנוחה - כל הזמן קופצות מחשבות, אסיציאציות, רצון לפעול או חרטה על פעולות - אפשר לומר שלאיש ממש קשה לישון בלילה כי כל הזמן הראש שלו עובד.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

קופת החולים המובילה מציגה: השירותים שיהפכו את החיים שלכם לקלים יותר

בשיתוף כללית
אריה דרעי,. יונתן זינדל, פלאש 90
"עולם סגור שאיש לא מכיר ורק הוא נמצא בו ושומר עליו בקנאות מכל משמר"/פלאש 90, יונתן זינדל

זווית המתח בין מרס לסטורן מראה שבאיזשהו אופן הוא מצפצף על המסגרות הרשמיות והמסגרות בכלל. לדעתי יש את המסגרת שלו שבנוייה בעצם מחוסר מסגרת שמה שמפעיל אותה היא התנועה שבתוכה. ונראה שאסור לו לעצור מכיוון שכל צלעות הקופסה הזו במזלות המשתנים שלא מפסיקים להשתנות, הן מבחינת מטרות - הן בתגובות והן בתכניות.

אולם, קיימת בין כל הצלעות האלה שתי זוויות מפחידות: אלה הזוויות שיוצר כוכב פלוטו היצרי והכוחני (בחץ חום) עם השמש (בחץ כתום) ממול, ועם כוכב מרס - שני הכוכבים שאחראים על העשייה והפעולה במפת הלידה. פלוטו הוא הכוכב בעל המטען הנפיץ והמסוכן מבין הכוכבים שבמערכת השמש. הוא לא פועל בגלוי אלא במחשכים ומאחורי הקלעים - ומצטיין בהתבצרות בעמדות כוח, אגו ושליטה מכל סוג. הזווית של פלוטו עם מרס היא זווית של רעב עצום לכוח ולעוצמה יותר מכל דבר אחר. לאיש אין ממש מעצורים חוץ מאלה שלו עצמו והוא ישתמש בכל טריק בספר לצורך מימוש מטרותיו.

הזווית של פלוטו עם השמש היא מסוכנת אפילו יותר. השמש מייצגת את ה"אני האמיתי" של דרעי, וזווית של עימות של פלוטו מולה היא זווית סופר מאתגרת: ראשית, היא מראה לנו על אמביציה חזקה מאוד מול האב, ורצון להוכיח לאב מצד אחד לא רק עד כמה הוא שולט בחייו אלא עד כמה הוא יכול להגיע הרבה יותר רחוק מהאב. היחס אל האב פה הוא אמביוולנטי: הוא מאוד זקוק ללגיטימציה שלו ואז - הוא יעשה את ההיפ דרעי מאוד מאתגר את האב הפנימי שלו כשהוא עושה דברים שבעצם אסור לעשותם, כאילו עושה לו דווקא, אחרי שלאב ולו היו לא מעט עימותים מסוגים כאלה ואחרים. אפשר לומר שהדיאלוג מול האב הוא אחד היסודות החזקים של המפה ומופיע במקומות נוספים בחייו של דרעי.

נוכל לראות את זה גם בדיאלוג של דרעי עם הרב עובדיה יוסף. דרעי מצד אחד רוצה להיות הילד המצטיין ולזכות באהבתו, אבל מצד שני - לעשות דברים בדרך שלו ולא בדרך של יוסף. יוסף רואה בו ילד סורר, אוהב אותו - אבל נותן את הבונוס האבהי דווקא לאלי ישי, ודרעי חש נטוש ועושה הכל כדי לחזור לחיק החם של יוסף, ובמקביל בונה לו חצר משלו שבה הוא מנסה להיות דמות האב לאחרים.

אריה דרעי ועובדיה יוסף 1997. ראובן קסטרו
אריה דרעי ועובדיה יוסף 1997/ראובן קסטרו

יחסים דומים יש לו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו: גם כאן הוא מפלרטט עם דמות אב נוספת, עובד בשבילו ואכן זוכה לטפיחה על השכם ולקידום משמעותי מאוד - שני שרים בממשלתו, אבל גם כאן בסופו של דבר - גם עם ביבי כמו עם יוסף - הוא לא מגיע לארץ המובטחת וביבי לא נלחם עד הסוף בשבילו אלא בכל זאת מעביר לו את מכתב הפיטורים: שוב נטשו את דרעי.

כן כן, הדיאלוג בין פלוטו - כל העוצמה ומכל הסוגים - מול השמש, דמויות סמכותיות של אבות, ילווה את דרעי כל חייו. המעניין הוא שהוא כשלעצמו לא הצליח להיות דמות אב שכזו אלא דמות ביניים בלבד מכיון שהצורך שלו הוא בהכרה של דמויות אב ולא דווקא שיכירו בו ככזה, והוא נופל בין הכסאות של המודל הבסיסי של ילד נטוש ואב שעובדים בשבילו, ובין דמוי אב שלו מול העולם שכשאין אב אחר הוא יורה ברגליים של עצמו, הולך תמיד צעד אחד רחוק מדי כאילו לעשות לעצמו דווקא ובועט בדליים שהוא עצמו בנה בזיעת אפיו וקשריו.

אולם, אפשר גם לומר באותה נשימה שדרעי כל הזמן מעמיד בנסיון לא רק את דמויות האב שבחייו אלא גם את עצמו: מן פיצול בין רב אריה ומיסטר דרעי: פלוטו מסמל פיתוי חזק מאוד לאנשים הזקוקים לכוח ולשליטה כשהוא נמצא מול השמש, וביחד עם זווית המתח בין הירח לסטורן - הוא עשוי לעשות הכל, ממש הכל, כדי להתמודד עם האתגרים האלה ולהגיע לשליטה מהמקום הגבוה ביותר שהוא יכול להגיע כדי שמשם תהיה לו שליטה על אחרים ואז - לירות לעצמו ברגל ולאתגר את שני החלקים שבו, זה שנראה לעין וזה שעושה דווקא ועושה מעשים מאחורי הקלעים בתקווה שלא יתגלה. יש מצב שהוא גם דואג באופן לא מודע שהדברים אכן יתגלו והוא יענש כמו שקרה לא פעם בחייו, שכן הילד הסורר צריך גם להיענש, כמו שאמר לו אז הרב יוסף: תצא בחוץ!

את ניתוח המפה המלא תוכלו לקרוא בלחיצה כאן >>

ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לשעבר אריה דרעי. מתוך ישיבת סיעה של ש"ס. 23 בינואר 2023. יונתן זינדל, פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לשעבר אריה דרעי/פלאש 90, יונתן זינדל

מה יקרה לאריה דרעי השנה?

ובכן, בימים אלה ובכלל בתקופה הזו נמצא כוכב נפטון בטרנזיט (בעיגול ירוק קטן מחוץ למפה) כשהוא צמוד לונוס: זוהי צמידות לא קלה שמראה בעיקר על אשליות ופנטזיות, יותר מאשר על יכולת לממש רעיונות ותכניות בשטח, כשהצמידות הזו כעת עם נפטון גורמת לדרעי לקבל החלטות גרועות שבסופו של דבר לא יעמדו בציפיות שלו ויותר מאשר בפעמים אחרות, מכניסה אותו לתפקיד הקורבן שכולם אצים לפייסו, תוך שהם מעדיפים לשכוח את העובדות שגרמו לו להגיע לשם.

צמידות נוספת נמצא עכשיו בדמותו של סטורן שנמצא עכשיו במזל דלי על השמש של דרעי. סטורן מביא איתו תחושות של כובד, בדידות ואכזבה, וביחד עם הצמידות של נפטון וונוס - הוא שם אותו בצומת דרכים לא קלה שתכריח אותו לחשב מסלול מחדש לשנה הקרובה. זה לא יהיה מסלול קל, אבל סטורן הוא כוכב שיפוטי מאוד: אם דרעי לא יציית לחוקיו של סטורן, התחושות יהיו קשות עוד יותר.

עוד מפות לידה ששווה לקרוא:
ניתוח מפת הלידה של היועמ"שית גלי בהרב מיארה: "אישה בלב הסערה"
מפת הלידה של איתמר בן גביר: המורד האולטימטיבי בממסד

אז מה יקרה לדרעי השנה? כנראה יחזור התסריט הישן שיביא איתו עוד מאותו הדבר שליווה אותו עד הלום: מאיגרא רמה לבירה עמיקתא - וחוזר חלילה, עם אותו סוג של דווקא וירייה לעצמו ברגל בצעד הבא, שאיפיינו אותו עד כה: כל זמן שהריבוע הגדול במפת הלידה שלו עובד - מנגנון הדווקא הפנימי ממשיך לבדוק גבולות מצד אחד ואז להגזים, להיתפס, לפרוץ בבכי עם הבצל המפורסם שהשתמש בו, לבקש סליחה ולקבל את מחילתו של דמות אב כזו או אחרת, להחליט שהוא עוזב - ואז לומר שלא התכוון והיתה טעות בהבנה.

לסיכום, אריה דרעי הוא איש רב פנים ורוב הפנים האלה גם הפוכות זו מזו: הוא המלך והווינר - אבל הוא גם קורבן נצחי. הוא טוען שהוא דואג לצאן מרעיתו ואוהב לתת אבל הרבה יותר אוהב לדאוג לעצמו - ועל כך מראות כל הזוויות עם השמש. האיש ללא גבולות ומגבלות, חסר יכולת לשלוט בדחפים החזקים בתת המודע שלו. הצורך לבדוק כל גבול אפשרי בכל מחיר, בגלל עוצמת הזוויות בקופסה הסגורה שבמפת הלידה שלו, מעניקה לו פוטנציאל מסוכנות גדולה שיהיה מעניין לראות להיכן תוביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully