פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל טלה

   תחזית יומית

   הירח הדגי לא ממש מוצא אתכם במיטבכם בסופ'ש הזה, טלאים. זהו זמן שבו כדאי להוריד הילוך וכמה תכניות בילוי שעשיתם, ולנצל את היומיים האלה בעיקר למנוחה, וטעינת מצברים. שווה, ובגדול.

   תחזית למחר (16.12)

   פרופיל מזל טלה

   הטלה שייך למזלות האש האנרגטיים ולקבוצת הקרדינליים, היוצרת אנרגיה. הטלה מייצג אותה על ידי אלמנט האש, על כל יתרונותיו וחולשותיו.

   הטלה פותח את גלגל המזלות, ולכן מייצג את הילד, שזה עתה נולד. הילד הזה מביא לעולם מתנה נפלאה - את עצמו! וכך צריך להתייחס אל הטלה - כאל משהו נפלא שצריך למלא את כל סיפוקיו. הטלה לא ממש יודע לדחות סיפוקים. כל אנרגיית האש שלו מכוונת לטווחים קצרים, כדי לספק את הצרכים המיידיים שלו. לכן, הטלה נחשב לפעמים לאגוצנטרי למדי, ולמי שדורש הקשבה רבה מהסביבה.

   מארס הוא שליט הטלה. הוא מייצג את הדחף לשלוט ולהכתיב, ואת החלק הגברי שמחפש להגדיר טריטוריות ולהילחם עליהן. לרוב, אנשים שמפת הלידה שלהם נשלטת על ידי מארס ישרתו בצבא קבע, או סתם יחפשו לריב עם כולם. מארס גורם לטלה להביע בצורה ישירה את רגשותיו, אבל לעיתים הוא גם חם מזג, מאוד... במקרים כאלה, למשל - כשעוקפים אותו ברמזור - הוא נוטה להתפרץ, לכעוס על כל מי שלא ממהר לעשות את מה שהוא רוצה, להיות קצר סבלנות, ולרצות את הכל כאן - ועכשיו.

   הטלה טוב בלסחוף אחריו אנשים, ומאוד אוהב להתחיל דברים חדשים (הראשון בגלגל המזלות...), אבל פעמים רבות - ממש כמו לילד - אין לו את הנשימה הארוכה לסיים אותם. הוא משתעמם, ו... מתחיל משהו אחר.

   תחזית שנתית

   מזל טלה: שינויים בנושאי חומר וכספים, ודגש על אמביציה וקריירה.
   שנה מרתקת לפנינו, טלאים, מכמה אספקטים שונים. אבל לפני הכול אתייחס למה קרה בשנה שחלפה. אין ספק שהאירוע המשמעותי השנה הוא סיום מעברו של כוכב אורנוס במזל שלכם. כוכב אורנוס אחראי על שינויים ובכל התחומים, והוא שהה כשש שנים במזל שלכם, מה שאומר שבעצם אין כמעט טלה שלא טעם כך או אחרת את הצורך בשינוי שהוא הביא, ואלה שהצליחו להינצל ממנו עד כה יחוו אותו בשנה הזו עד חודש מאי, אז הוא עובר למזל שור.

   שינוי – זה אומר שינוי בגישה לחיים, שינוי בראיית העולם, שינוי בדרך שבה העולם חווה אתכם. בעיקר. לא מעט טלאים גם חוו את השינוי באופן הפוך: מכיון שלא הסכימו להתנתק מדרכים ישנות או מאנשים שמיצו את הקשר איתם, העולם ניתק מהם אנשים קריירות ומצבים שבהם שהו, כדי להראות להם – בטוב או ברע – שיש גם דרכים אחרות...אם לא ילך בכוח – ילך בעוד יותר מוח, אמר העולם, וכידוע הטלה העקשן לומד פעמים רבות רק כשאין לו ברירה.
   השנה הזו מסתיים התהליך הזה, ואת התוצאות שלו תוכלו לתרגם בנושא משמעותי מאוד עבורכם: נושאי חומר וכספים. אורנוס יתחיל עבודה מעניינת מאוד כבר במאי, כדי להתחיל ולשנות אצלכם את הגישה לנושאי חומר וכספים. במקביל מתקדם סטורן בבית הקריירה שלכם, כך ששתי ההשפעות האלה חופפות ומפעילות את עוצמתן כדי ליצור שינוי בגישה הטלאית של חטוף ואכול או התחלות נלהבות והמשכים כושלים.
   כן, זה הזמן לשינוי בתהליכים האלה, ואורנוס עושה זאת בצד רצינות ואחריות שמביא איתו סטורן בבית הקריירה שלכם. עד 2020 אמור להיות מושלם רוב התהליך הזה, ובסופו יהיה קשה להכיר את הטלה הילדי האופייני: הוא הולך להתבגר..
   ממש בימים אלה עובר סטורן הנוקשה שליט בית הקריירה שלכם אל מזל גדי המאכלס את בית הקריירה שלכם, וישהה שם כשנתיים וחצי. זהו מיקום משמעותי מאוד מבחינתכם, טלאים: זוית הפעולה שיוצר סטורן עם מזל טלה תהיה זוית פעולה, וסטורן הוא כידוע לא קל, בעיקר מבחינת הטלה, כך שצפויות לכם שנתיים וחצי של התבגרות מואצת והבשלה קשוחה ואיטית בנושאי קריירה, וזה – מתחיל כבר עכשיו.

   לטלה יש באופן בסיסי אנרגיה ראשונית, ילדית מאוד. ואכן, בתוך כל טלה נמצא ילד קפריזי ושובב, לפעמים גם סוג של דיקטטור קטן, שרוצה את הכל מהר – ועכשיו! סטורן לעומת זאת ידוע כמעכב סיפוקים מיידיים, ומכריח אותנו לעצור לרגע, לחשוב, ולעבור את כל התהליך בלי לפספס שום פרט, לפני שמגיעים לפרס הגדול. הטלאים הם אולי אלה שסובלים מכך באופן המשמעותי ביותר, שכן לטלה קשה ביותר לוותר על סיפוקו, ולכן המעבר הזה משמעותי לטלה מאוד שכן סטורן יכריח אתכם השנה ללמוד באמת משמעת עצמית מהי, אם ברצונכם להגיע לפירות בבית הקריירה, שעיקרם שליטה, ניווט חכם מול סמכויות, והכרה בכוחכם וביכולת שלכם גם ליהנות מפירותיה של קריירה מצליחה באמת. בלי סטורן והשפעתו, זה פשוט לא יקרה, או יקרה אחרת.

   הילוכו האחורי של מרס שליט המזל שלכם במזל דלי בין החודשים יוני ואוגוסט תוך שהייה זמנית במזל גדי, מדגיש את הצורך לא רק בשינוי קריירה אלא גם בשינוי דיאלוג עם מוסדות וארגונים בחייכם, ושינויים במעגלים החברתיים והמקצועיים שלכם. הגיע הזמן לשנות את הגישה לנושאי כספים, חברויות, שייכות, ויכולת לשתף פעולה עם אחרים למטרות החשובות שלכם.
   האם יצליח השינוי? ראשית, כדאי לזכור שזהו שינוי ארוך טווח. אורנוס ישהה כשש שנים בבית החומר והכספים שלכם, וישנה הרבה מאוד הן בנושאי מקורות ההכנסה והן בדרך שבה אתם מתייחסים לכס ולחומר בכלל. לא מעט טלאים ילמדו בדרך הקשה שאגו וכסף לא הולכים ביחד, ואחרי יבינו שהערך האמיתי של הכסף הוא לא במה שהוא עושה לכם, אלא במה שאתם יכולים לעשות איתו.
   יהיה מעניין.

   תאריכים משמעותיים:
   26/6-28/8: מעברו של מרס שליט המזל שלכם להילוך אחורי וחזרתו: זמן לשפץ יחסים עם מוסדות וארגונים, אך לא לנתק קשרים מקצועיים. זמן טוב להחזיר ידידים וקולגות מקצועיות לחייכם לצורך שיתופי פעולה שונים.
   6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס מדגישים את הצורך בהשקעה מיוחדת במערכות היחסים שלכם. זמן טוב לפסק זמן לצורך חישוב מסלול מחודש, הגדרה מחודשת של הצרכים הרגשיים שלכם מקשר קרוב, או סיום קשרים שמיצו את עצמם ופנייה לדרך חדשה.