מזל דלי

מזל דלי

תחזית יומית 16.08.2022

הירח הטלאי מביא איתו אנרגיה תקשורתית נעימה - וזה בדיוק הזמן לקבוע כמה פגישות חשובות ושיחות משמעותיות כדי להזיז דברים.

תחזית למחר (17.08.2022)

פרופיל מזל דלי

מזל דלי שייך ליסוד האויר, ולקבוצת המזלות הקבועים. הוא נשלט על ידי אורנוס, שקשור מאוד לשינויים ולחשיבה מקורית. אורנוס גורם לדלי להיות מבריק וידידותי מאוד כלפי הסביבה, אך בו בזמן גם קצת מרוחק וסגור בבועה שכלתנית.

הדלי הוא אחד המזלות הידידותיים ביותר בגלגל המזלות. בגלל שהוא שייך למזלות האויר השכלתניים, הוא ממהר להתיידד בצורה אינטליגנטית ולרכוש חברים רבים. מגיל צעיר הוא נמצא במרכז החברה, כי הוא יודע לשמור על עצמו ולהישאר ידיד של כולם.

הדלי, אולי בגלל שאורנוס שומר עליו לבל ייפגע מרגשות עמוסים וצפופים מדי, הוא מזל טיפ-טיפה לא אישי. הוא אמנם ידידותי מאוד, אבל לעיתים מעדיף ידידים על פני קשר זוגי סוער. עודף רגשות עלול לאיים עליו ולגרום לו לברוח – מה שהוא אכן עושה לפעמים.

הדלי הוא אלוף הניתוקים: הוא זקוק להרבה מאוד חופש, וחייב יכולת תמרון בין כל המחויבויות החברתיות שלו. הוא פשוט נעלם וחוזר: הוא יכול להתנתק ממך באמצע השיחה, אבל לחזור אחרי כמה דקות ולהשלים הכל בעזרת היכולת האינטליגנטית המהירה שלו.

הדלי מבריק מאוד, ואורנוס גם מעניק לו לעתים ניצוץ של גאוניות ומקוריות, אותו ניצוץ ממנו אפשר לברוא משהו מכלום. הניצוץ הזה הוא ייחודי - אך לא אישי, ולכן לפעמים קשה לדלי עם אנשים, לאורך זמן. לא פלא שהרבה מאוד דליים נקשרים למחשבים שלהם, ועובדים בתחום ההיי טק. אפשר ממש לומר שאת המחשב המציאו בשביל הדלי, והוא גם דומה לו: אינטליגנטי, מהיר מאוד, לא אישי, ולא זקוק להבעת רגשות בלתי פוסקת. מהסיבות האלה, הדליים מתקשים לעיתים בזוגיות לאורך זמן, ומעדיפים להיות עם עצמם או עם קבוצה גדולה של אנשים, בה יוכלו להתבטא בצורה חברתית וידידותית - אך בעצם להיות לבד.

תחזית שנתית

לפרק מתחים ולחצים: הילוכה האחורי של ונוס במזל גדי בתחילת השנה הזו ומקבץ הכוכבים הגדול במזל הזה, מראים על עומס רגשי גבוה מאחורי הקלעים, איתו אתם נכנסים לשנה החדשה. העומס הזה מורכב מהרבה ציפיות שעדיין לא מומשו, משקעים רגשיים שעדיין לא נפרקו, ומשנה מרתקת שעברה מהר יחסית ושרפתם בה לא מעט שטח, אולם העומקים שפגשתם והמכשולים שחציתם עדיין לא עברו עיכול מסקנות ותובנות: החודש הראשון של השנה הזו יוקדש לאלה - ובהמשך הדברים יתפוגגו בהדרגה.

זמן להרוויח: יופיטר כוכב השפע שהה שנה שלמה במזל שלכם, פתח כמה וכמה דלתות חדשות, וביחד עם סטורן שעדיין ממשיך להיות במזל שלכם, יכלתם לכם לרוץ קדימה עם כמה תכניות פעולה, בין אם שלכם ובין אם כחלק מתכניות של אחרים - ולממש כמה דברים שרציתם לממש. אולם יש מצב שהתגמול האמיתי, לפחות החומרי, על כל המאמצים האלה ואזורי הפעולה החדשים שפתחתם והאנשים שהכרתם, יגיע רק במחצית השנה הנוכחית: יופיטר, כוכב השפע, שפתח לכם כמה דלתות חדשות - הן בראייה והן בגישה - ואפשר לכם לממש רעיונות ויוזמות, עובר בתחילת השנה לבית החומר והכספים שלכם והוא מאפשר לכם לתרגם את כל הרעיונות והיוזמות לחומר ולכסף.

זהו זמן מצוין להגדיר לכם מטרות בתחום הפיננסי, כבר בתחילת השנה הזו, כשכל יוזמה חדשה שתעזור כבר תהיה מלווה בתכנית פעולה מוגדרת ובכוונים פרקטיים של מימוש ותגמול: סטורן שבמזל שלכם מלמד אתכם לשים גבולות מדויקים כדי שלא תתפזרו ולפעול בגבולות בטוחים, ויופיטר מלמד אתכם מילה שנשמעת קלה ופשוטה אבל היא בעצם מורכבת הרבה יותר: לקבל. למה זה מורכב כל כך? כי כשאנחנו נותנים - אנחנו בשליטה, ולא מסתכנים מנוכחותו של האחר: מי שנותן, יודע בדיוק היכן הוא עומד, אבל לקבל זה כבר סיפור אחר. להרבה אנשים מוכשרים - כולל דליים - קשה לתמחר את עצמם ואת המאמץ שלהם, בעיקר כי הם נהנים כל כך ממה שהם עושים. למקום הזה מגיע יופיטר, כוכב השפע, שנכנס לבית החומר והכספים שלכם השנה. יופיטר מביא איתו קלילות, אופטימיות ותחושה של עשיתי - מגיע לי. מגיע לי כי השקעתי, מגיע לי כי זה מוצלח, מגיע לי כי... כי זה אני. פשוט ככה.

להגדיר מטרות ולהלחם על מה שחשוב: ב-8 למאי עובר יופיטר למזל טלה, המאכלס את בית התקשורת שלכם. אחרי חצי שנה רגשנית ומעט פסיבית, כעת הדלי שלנו לומד שיעור חדש: להגדיר מטרות ולהלחם על מה שחשוב לו. סגנון התקשורת של מזל טלה הוא סגנון לוחמני, והדלי לומד לעמוד על שלו, ולא לבקש אלא לדרוש.

עצמאי בשטח: בנוסף, לומד הדלי שלנו לפעול באופן עצמאי, ללא תלות באחרים. הדלי הוא מזל מורכב: מצד אחד הוא בעל אוריינטציה חברתית מאוד ומאמין בכוחה של הקבוצה להשיג מטרות ולהילחם על אתגרים יותר מאשר היחיד יכול לעשות זאת. אולם כשיופיטר עובר למזל טלה, הוא מרחיב את היכולת של הדלי להתפשט לאזורי פעולה חדשים, להילחם על טריטוריה ובעיקר - לפעול כעצמאי בשטח: להקים סטרטאפ קטן משלו, להקים חברה עצמאית, או לעבוד כפרילנסר עצמאי. יציאתו של הדלי לעצמאות היא לא רק פועל יוצא מעשי של צמיחה אישית, אלא גם סוג של סטייטמנט: מעכשיו אני תלוי רק בעצמי, לטוב ולרע. נראה שהסטייטמנט הזה הוא בדיוק האישו המשמעותי של הדלי לשנה הקרובה.

המלצות:
1. אל תפחדו לפעול באופן עצמאי ולהעז. הלחמו על מה שחשוב לכם - זה יבוא לטובתכם.
2. אל תפעלו על עיוור. הגדירו מטרות ברות השגה וצאו לדרך.
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully