מזל דלי

תחזית יומית

לא ממש היום הטוב שלכם כעת, דליים: מיקומו של הירח במזל גדי מדגיש את כל מה שקשור לנעשה בעיקר מאחורי הקלעים ולאו דווקא בקדמת הבמה. זמן להוריד הילוך, להיות קצת לבד, ולהתמקד בעצמכם ובמה שחשוב לכם. בערב – בילוי שקט עם אדם אהוב.

תחזית למחר (24.11)

פרופיל מזל דלי

מזל דלי שייך ליסוד האויר, ולקבוצת המזלות הקבועים. הוא נשלט על ידי אורנוס, שקשור מאוד לשינויים ולחשיבה מקורית. אורנוס גורם לדלי להיות מבריק וידידותי מאוד כלפי הסביבה, אך בו בזמן גם קצת מרוחק וסגור בבועה שכלתנית.

הדלי הוא אחד המזלות הידידותיים ביותר בגלגל המזלות. בגלל שהוא שייך למזלות האויר השכלתניים, הוא ממהר להתיידד בצורה אינטליגנטית ולרכוש חברים רבים. מגיל צעיר הוא נמצא במרכז החברה, כי הוא יודע לשמור על עצמו ולהישאר ידיד של כולם.

הדלי, אולי בגלל שאורנוס שומר עליו לבל ייפגע מרגשות עמוסים וצפופים מדי, הוא מזל טיפ-טיפה לא אישי. הוא אמנם ידידותי מאוד, אבל לעיתים מעדיף ידידים על פני קשר זוגי סוער. עודף רגשות עלול לאיים עליו ולגרום לו לברוח – מה שהוא אכן עושה לפעמים.

הדלי הוא אלוף הניתוקים: הוא זקוק להרבה מאוד חופש, וחייב יכולת תמרון בין כל המחויבויות החברתיות שלו. הוא פשוט נעלם וחוזר: הוא יכול להתנתק ממך באמצע השיחה, אבל לחזור אחרי כמה דקות ולהשלים הכל בעזרת היכולת האינטליגנטית המהירה שלו.

הדלי מבריק מאוד, ואורנוס גם מעניק לו לעתים ניצוץ של גאוניות ומקוריות, אותו ניצוץ ממנו אפשר לברוא משהו מכלום. הניצוץ הזה הוא ייחודי - אך לא אישי, ולכן לפעמים קשה לדלי עם אנשים, לאורך זמן. לא פלא שהרבה מאוד דליים נקשרים למחשבים שלהם, ועובדים בתחום ההיי טק. אפשר ממש לומר שאת המחשב המציאו בשביל הדלי, והוא גם דומה לו: אינטליגנטי, מהיר מאוד, לא אישי, ולא זקוק להבעת רגשות בלתי פוסקת. מהסיבות האלה, הדליים מתקשים לעיתים בזוגיות לאורך זמן, ומעדיפים להיות עם עצמם או עם קבוצה גדולה של אנשים, בה יוכלו להתבטא בצורה חברתית וידידותית - אך בעצם להיות לבד.

תחזית שנתית

השנה הזו נפתחת כשוונוס הרגשית שוהה במזלכם, ולא בכדי: ונוס מסמלת בעיקר את היכולת שלנו ליצור קשרים רגשיים ואישיים מאוד, בעוד הדלי האופייני הוא ידידותי מאוד אך כשזה מגיע לפסים רגשיים ואינטימיים מדי הוא עלול להירתע, וקשה להוציא אותו מהבועה המוכרת שלו בעלת קירות הזכוכית. ונוס מראה על תהליך מעניין שהדליים יחוו השנה, תהליך שעיקרו למידה מחדש של כל מה שקשור לזוגיות יחסים ובעיקר קרבה ואינטימיות – לא מינית אלא רגשית, ולא פיזית אלא מנטלית: קרבה אמיתית מגיעה דרך הזדהות והבנה רגשית מעמיקה של רגשות הזולת, וזוהי קרבה נפשית. מיקומם של מרס ונפטון בבית החומר והכספים שלכם במפת הלידה של השנה לעומת זאת, עלול להצביע על קושי מסוים לתרגם מטרות ורגשות לחומר, ולפעול על קרקע מוצקה. מיקומו של יופיטר כוכב השפע במזל מאזניים מראה שהדגש השנה הזו עשוי להיות על הרחבת אופקים, דרך נסיעות או קשרים עם חו"ל. זהו זמן טוב גם לקשרים מקצועיים עם חו"ל, ולהרחבת ערוצי התקשורת שלכם עם העולם. מעברו של יופיטר למזל עקרב לעומת זאת ישים את הדגש מחודש אוקטובר והלאה על הקריירה שלכם, ועל שדרוג התדמית מידידותית למקצועית, ועל הצלחה אמיתית לתרגם את האמביציה שלכם לקביעת עובדות בשטח.