מזל דלי

מזל דלי

תחזית יומית 26.10.2020

נושאי חומר וכספים מצריכים היום מיקוד מיוחד, דליים. זמן לפעול בחכמה בנעשה בחשבון הבנק, לנסות ולסגור אוברדראפט אם אפשר וצריך, ולחשוב כמה צעדים קדימה כולל יוזמות חדשות ושיתופי פעולה עם אחרים שמשלימים את העשייה שלכם, ומאפשרים לכם ביחד להתמודד עם אתגרים גדולים יותר.

תחזית למחר (27.10.2020)

פרופיל מזל דלי

מזל דלי שייך ליסוד האויר, ולקבוצת המזלות הקבועים. הוא נשלט על ידי אורנוס, שקשור מאוד לשינויים ולחשיבה מקורית. אורנוס גורם לדלי להיות מבריק וידידותי מאוד כלפי הסביבה, אך בו בזמן גם קצת מרוחק וסגור בבועה שכלתנית.

הדלי הוא אחד המזלות הידידותיים ביותר בגלגל המזלות. בגלל שהוא שייך למזלות האויר השכלתניים, הוא ממהר להתיידד בצורה אינטליגנטית ולרכוש חברים רבים. מגיל צעיר הוא נמצא במרכז החברה, כי הוא יודע לשמור על עצמו ולהישאר ידיד של כולם.

הדלי, אולי בגלל שאורנוס שומר עליו לבל ייפגע מרגשות עמוסים וצפופים מדי, הוא מזל טיפ-טיפה לא אישי. הוא אמנם ידידותי מאוד, אבל לעיתים מעדיף ידידים על פני קשר זוגי סוער. עודף רגשות עלול לאיים עליו ולגרום לו לברוח – מה שהוא אכן עושה לפעמים.

הדלי הוא אלוף הניתוקים: הוא זקוק להרבה מאוד חופש, וחייב יכולת תמרון בין כל המחויבויות החברתיות שלו. הוא פשוט נעלם וחוזר: הוא יכול להתנתק ממך באמצע השיחה, אבל לחזור אחרי כמה דקות ולהשלים הכל בעזרת היכולת האינטליגנטית המהירה שלו.

הדלי מבריק מאוד, ואורנוס גם מעניק לו לעתים ניצוץ של גאוניות ומקוריות, אותו ניצוץ ממנו אפשר לברוא משהו מכלום. הניצוץ הזה הוא ייחודי - אך לא אישי, ולכן לפעמים קשה לדלי עם אנשים, לאורך זמן. לא פלא שהרבה מאוד דליים נקשרים למחשבים שלהם, ועובדים בתחום ההיי טק. אפשר ממש לומר שאת המחשב המציאו בשביל הדלי, והוא גם דומה לו: אינטליגנטי, מהיר מאוד, לא אישי, ולא זקוק להבעת רגשות בלתי פוסקת. מהסיבות האלה, הדליים מתקשים לעיתים בזוגיות לאורך זמן, ומעדיפים להיות עם עצמם או עם קבוצה גדולה של אנשים, בה יוכלו להתבטא בצורה חברתית וידידותית - אך בעצם להיות לבד.

תחזית שנתית

נראה שאתם, או לפחות לא מעטים מכם, כבר מרגישים את השיעור שאורנוס שליט המזל שלכם מעביר אתכם, בתהליך שהחל כבר בחודש אפריל הקודם. ובאמת - מעברו של אורנוס למזל שור מביא איתו את רוח השינוי גם אליכם, דליים, וזה קורה אולי במקום הרגיש ביותר אצלכם: בבית ובמשפחה.

בעיקרון הדלי הוא מזל שכלתני ומבריק וגם מוגן יחסית מבחינה רגשית, שכן הראש והשכל תופסים פה לא מעט נפח ביומיום שלכם, מה שאומר שפעמים רבות הוא חי בבועה השכלתנית והמוגנת שלו, בלי להפריע לאף אחד אבל גם בלי הפרעות רבות מדי מבחוץ. הוא - טוב לו עם עצמו. אולם, כשכוכב כמו אורנוס התזזיתי, כוכב השינויים, מתחיל לכרסם שם מתחת לבלטות ולהזיז את השורשים, בעיקר כשזה בבית כל כך רגשי ואינטימי כמו הבית והמשפחה, כבר אי אפשר להתעלם. פה מתחילים כבר שינויים או לפחות הכנה לשינויים, תהליך שעלול להביא איתו גם פחד משינויים, בעיקר שינויים שלא תלויים בכם, ואני מדבר השנה על אלה מכם שנולדו בעיקר בשליש הראשון של המזל.

כשאורנוס מתחיל לעבוד, אפשר כבר לחוש זאת באווירת הבית. בין אם אתם זקוקים עכשיו למינון גבוה יותר של ספייס וחופש אישי מהבית ומהמשפחה, בין אם אתם מרגישים שקצת נשאבתם לשם לאחרונה ואתם מנסים להחזיר את עצמכם לעצמכם, ובין אם אתם מרגישים רצון אולי לקחת פסק זמן מהקשר מהמשפחה או מאדם קרוב כדי לבחון את הדברים מקרוב או מבחוץ - אורנוס מכריח אתכם להתבונן במה שבניתם, לנקות את מה שמיצה את עצמו, ולשנות אופי אווירה או כיוון.

זה יכול להיות גם בבית עצמו: פתאום רוצים לזרוק המון דברים, רוצים שתהיה אווירה נקייה ולבנה, אולי אפילו רוצים לעבור דירה כי זו מתחילה פתאום להעיק - כל אלה ועוד כמה עלולים להתרחש ממש עכשיו. הדלי בעיקרון הוא מזל שאוהב מינימליזם נקי וקירות לבנים ואויר פתוח וצלול - אלא אם כן יש במפת הלידה שלו השפעות אחרות כמובן - ובמובן מסוים אורנוס מביא איתו אל סביבת הבית והמשפחה עכשיו אוירה דליית אותנטית לגמרי. אלא שבאווירה כזו לא בטוח שיש מקום למישהו אחר כרגע.

זו עוד תופעה שעלולה לקרות עכשיו: לעזוב בית. גירושים, פרידות, שינוי אווירה, או כוון אחר בזוגיות עצמה עם פרטנר שמבין וגם הוא זקוק לשינוי - כל אלה אפשריים עכשיו, כשאורנוס מתחיל לפתוח חלונות דלתות ומרתפים לאוורר את הבית ובעיקר לאוורר את חי הרגש שלכם, דליים, ולהחזיר אתכם לבסיס, למקור, לדלי הבסיסי האותנטי שלא צריך בעצם אף אחד ושום דבר... בבסיס כמובן. אבל אם הוא מוצא מישהו שדומה לו, שגם הוא קצת נלחץ מלישון כפיות או זקוק לספייס כמוהו - אהלן וסהלן. זה אולי בדיוק הזמן למצוא לכם מישהו כזה, אם הלב הדליי המבריק פנוי. אם לא, אולי זה הזמן לעשות עבודה עם הפרטנר הקיים ולשתף אותו בתהליך. גם זה וגם זה הוא מצוין.

בחודש אפריל כשסטורן עובר למזל שלכם, מתחילה תקופה חדשה: סטורן והדלי הם שני הפכים: הדלי זקוק לחופש - סטורן להגבלות וגבולות. הגדי זקוק לספייס - סטורן מעיק ומלחיץ ומעמיס. סטורן הוא בעצם סוג של בית ספר: הוא מגיע לחיינו לשנתיים וחצי של טירונות לא קלה ומלמד אותנו על החוקים של החיים בדרך כלל בדרך הקשה, גורם לנו להתרסק ולהתאכזב פה ושם אך גם ללמוד מהר מאוד שמשתלם לשמור על החוקים, ולכל התהליך הזה קוראים - התבגרות, כי בדלי האותנטי, יש בכל זאת משהו צעיר נצחי שכזה, שצריך לפעמים גם ללמוד בדרך הקשה.

סטורן פותח תקופה חדשה רצינית אחראית ומעשית. אורנוס מביא איתו שעורים בשינויים רגשיים ופרקטיים הקשורים לבית ולמשפחה. אלא שני קווי השינוי הגדולים שהשנה הזו מביאה אליכם, ובינינו - זה בהחלט מספיק ואפילו קצת מעל ומעבר גם למזל אינטליגנטי ומבריק כמו הדלי שלנו, נכון?
לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully