פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל סרטן

   תחזית יומית

   הירח הדגי הופך את הסרטן הביתי שלנו לטייל בפוטנציה, ואם מזג האויר מאפשר זה בהחלט זמן לצאת קצת מהקוביה המוכרת, לפגוש אנשים חדשים ונופים אחרים, ולרענן את השורות. קדימה!

   תחזית למחר (16.12)

   פרופיל מזל סרטן

   הסרטן שייך למזלות המים האמוציונליים והריגשיים, ולקבוצת המזלות הקרדינליים, יוצרי האנרגיה. במקרה הזה הסרטן מייצג אנרגיה רגשית. הסרטן הוא הרביעי בגלגל המזלות. אם במזל טלה הילד נולד, בשור לומד לאכול ובתאומים - לדבר, בסרטן הוא מבין שיש לו בית, ומסגרת משפחתית.

   הסרטן הוא מזל רגשי מאוד, וזקוק להרבה חום ואהבה סביבו. הוא מאוד קשור לבית, ומה שקורה בו משפיע עליו יותר מאשר על כל מזל אחר. הבית של הסרטן מסמל צורך חזק בביטחון רגשי.

   שליט מזל סרטן הוא הירח, שגורם לשנויי מצבי הרוח שלו לעיתים קרובות, לפעמים ללא כל סיבה נראית לעין. במפת הלידה הירח מייצג את דמות האם, ואכן, הקשר בין הסרטן לאמו חשוב לו יותר מכל קשר אחר. אולי בגלל זה הסרטן הוא מזל מופנם, רך, אימהי ומפנק כשטוב לו, וקוטר לא קטן כשרע לו.

   הסרטן גם אוהב מאוד לעצב את ביתו ולעצב בכלל, ואוהב לטפל באחרים ולהיות אם בית סביבתית לכל מי שזקוק לכזו. מעבר לכך הוא גם רומנטי מאוד, אוהב אוכל טוב, נוחות ונוסטלגיה, אספן מושבע של חפצים (נוסטלגיה כבר אמרנו?) ומתרפק על העבר, גם אם עבר מאז רק שבוע...

   תחזית שנתית

   מזל סרטן: מימוש יחסים ושותפויות, ולב יצירתי פתוח לאהבה.
   אין ספק שהשנתיים וחצי הקרובות שמתחילות ממש עכשיו הן מאתגרות במיוחד עבורכם, סרטנונים, אולי אפילו מאתגרות יותר מאשר כל מזל אחר. אני אומר מאתגרות, לא קשות או רעות או טובות, גם כי אינני נותן ציונים של טוב או רע באופן כללי, וגם כי סטורן שהוא זה שאחראי על האתגרים שהשנים האלה מציבות לפניכם, הוא כוכב שבהחלט מתגמל את אלה שרואים בו אתגר ולא קושי, ואפילו בגדול.
   ואכן, סטורן הולך להציב מולכם השנה מראה במזל גדי, ממש מול המזל שלכם, שתראה לכם בדיוק היכן אתם עומדים עכשיו, תעזור לכם למצוא מטרות חדשות, ובמקביל גם תגדיר את כווני הפעולה של השנה הזו, ואת האתגרים שלכם.
   סטורן אמנם נמצא בבית הזוגיות והיחסים שלכם, אלמנט שמראה שלא קל יהיה לכם במקום הזה עכשיו, בעיקר כי סטורן דורש נוכחות ומחויבות ברמות גבוהות במיוחד הן לבן או בת הזוג שלכם והן לקשר עצמו. פעמים רבות בני זוג מחליטים על חתונה בעקבות מעברו של סטורן לבית הזוגיות והיחסים: סטורן מגדיר מחדש את גבולות הקשר, כמו גם את רמת המחוייבות של האיש או של בן זוגו לקשר.
   סטורן מול המזל שלכם מדבר גם על שותפויות ובני ברית. זהו זמן טוב למצוא לכם אנשים שמאמינים בכם, למסד שותפות, ולפעול כגוף אחד מול העולם. בגדול זה עשוי להגדיל את היכולת שלכם להתמודד עם הממסד והעולם בכלל, אם כי זה גם עלול להביא איתו תקופה דורשנית ונוקשה שמכריחה אתכם לפעול קצת אחרת ברמה כלכלית.

   סטורן מאתגר במיוחד מבחינה מקצועית ואמביציה את מי שנמצא מולו: זהו זמן אמנם לפעול באופן חכם מבחינה כלכלית והשנה הראשונה שהוא שם תביא איתו תחושות של כובד וצורך בטיפול שורש אמיתי בחשבון הבנק, אבל לטווח ארוך השפעתו ברוכה: הוא מאפשר לכם לחלק נכון את המשאבים, לחשב כל צעד באופן כלכלי למנוע בזבוזים ואפילו לחסוך בהמשך. בכלל, סטורן מכריח את כל מי שנמצא מולו להדק חגורות, ולפעול חכם ונכון כלכלית אישית ורגשית. אך בעוד הוא עושה זאת בבית הזוגיות והיחסים שלכם, הרי שדווקא בבית הרומנטיקה והאהבה אתם עשויים לגלות פתיחות ורגש בעזרתו של יופיטר שנמצא במזל עקרב השייך גם הוא ליסוד המים. כוכב יופיטר מאפשר לכם כעת לפתוח את הלב מבחינה רומנטית, לרגש ולהתרגש, ולהיות יצירתיים במיוחד כשאתם עושים בעיקר את מה שאתם אוהבים מקצועית ואישית. זהו זמן מצוין ליהנות משפע של אנשים שאוהבים אתכם כפי שאתם, ובמקביל – להכיר אנשים חדשים עם ניחוח של חו'ל: פתוחים לגרויים חדשים, רחבי אופקים, יצירתיים מאוד, וכאלה שלבם הרגיש עוזר לכם גם לפתוח את לבכם שלכם. זו עשויה להיות שנה יצירתית מאוד שבה תוכלו אולי גם למצוא ביטוי יצירתי בנגינה ציור או שירה, ובעיקר להתמקד בביטוי האישי היצירתי שלכם. הצירוף של יופיטר בבית היצירתי והרומנטי וסטורן הדורשני ומממש הפוטנציאל בבית הזוגיות היחסים והשותפויות, עשוי להיות מבחינתכם השנה מעניין, ואפילו מבורך.

   אז מי נשאר לנו? אורנוס. הוא עובר השנה למזל שור המאכלס את הבית החברתי שלכם, וההשפעה שלו תהיה מעניינת מאוד: הוא ילמד אתכם את כל מה שקשור לדיאלוג החברתי שלכם מחדש. ראשית, חשוב לדעת שהוא יוצר זוית פרקטית למזל סרטן במעבר הזה,מה שאומר שכל מה שיקרה בשנים הקרובות מבחינת אורנוס יהיה מעשי מאוד, והתוצאה הסופית שלו תהיה שיתופי פעולה מצוינים לצורך מימוש הפוטנציאל החברתי שלכם, ושיפור איכותי במעגלים החברתיים שלכם. אבל אורנוס פותח כהרגלו קודם כל בשינוי הקיים, וגם בניתוקים אם יש צורך בהם. אורנוס הופך אתכם לממוקדי מטרה אך פחות דביקים ורגשניים, מה שאומר שכמה וכמה חברים טובים שליוו אתכם והיחסים איתם מוצו יעלמו מחייכם כעת, בעיקר כאלה שלא ידביקו את קצב ההשתנות שלכם. לא תהיה לכם כבר סבלנות וסובלנות כלפי אנשים קורבניים או מניפולטיביים ברמה הפולנית: כעת הצד החברתי שלכם יהיה ממוקד יותר באיכות הקשר ובתקשורת ישירה, מאשר בנוסטלגיה דביקה שאופיינית כל כך לסרטן המצוי.
   מעבר למעגלים החברתיים שישתנו, גם המטרות שלכם ישתנו. הסרטנון הביישן יפנה את מקומו לסרטן חברתי וחברי, והדיאלוג שלכם עם מוסדות וארגונים בחייכם, גם מבחינה אישית וגם מבחינה מקצועית, יהיה אסרטיבי יותר, ופרקטי יותר.

   ואכן, הגיע הזמן לשלב את הרעיונות והיזמות שלכם עם היכולת שלכם למנף את העשייה שלכם בשיתופי פעולה פורים, ולא רגשניים מדי דווקא: לאלה פשוט לא תהיה לכם סבלנות. מעניין. כן, שנה חדשה בפתח ותהליכים חדשים שהיא מביאה ישפיעו באופן מעניין על חייכם.. שנטובה!

   המעברים המשמעותיים השנה:
   26/6-28/8: מעברו של מרס וחזרתו מהילוך אחורי בפרק הזמן הזה במזל דלי ידגיש את הצורך שלכם לפעול באופן מדויק וחכם בענייני חומר וכספים, ולא לעשות שטויות. חשוב כעת לא לבזבז כספים שלא לצורך, ולשמור על עצמכם בעיקר בכבישים ובדרכים.
   6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס בפרק הזמן הזה במזל מאזניים מביא פרק זמן מעניין לחיי הבית והמשפחה. זהו זמן שבו כדאי ורצוי לנקות משקעים רגשיים שהצטברו להם, להיות כנים וישירים, לשדרג את התקשורת הביתית שלכם, ולפתוח דף תקשורתי משפחתי חדש בגובה העיניים.