פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל אריה

   תחזית יומית

   לא ממש היום הטוב שלכם, אריות. הירח שוהה לו במזל סרטן ומדגיש את העובדה שאינכם במיטבכם כעת: במקום לבזבז אנרגיה יקרה – זמן להוריד הילוך, ולטעון מצברים בשקט. במלים אחרות – סבלנות...

   תחזית למחר (18.11)

   פרופיל מזל אריה

   האריה שייך למזלות האש, וקבוצת המזלות הקבועים, אלה שכל כך קשה להם להשתנות. אם תישאלו את האריה – הוא גם לא ממש ימצא סיבה לעשות את זה. זה בגלל שהאריה מרגיש מלך החיות, ומלך בכלל. כבר בצעירותו הוא הופך להיות באופן אוטומטי מלך הכיתה, ובצבא הוא יהיה הקצין שכולם מסתערים אחריו, זה שאוכל שלוש ג'בלאות לארוחת בוקר. האריה חייב להיות במרכז, ולא סתם הבית שמבטא אותו נקרא בית האגו - הבית שמבטא את ה'אני' שלנו, הבית של השמש. השמש היא שליטת מזל אריה, ובדיוק כמוה, גם האריה אוהב שהכל נמצא סביבו, והוא מאיר באהבה וחיבה, בתנאי שלא ישכחו מאיפה מגיע האור...

   האריה הוא יצור דרמטי מאוד, והצבעים האהובים עליו כמובן הם אדום וזהב. הוא אוהב להיכנס כשכולם מסתכלים, ולצאת כשכולם יוצאים לפניו, רצוי תוך השתחוות קלילה, ואם אפשר גם כיפוף ברכיים. רק במקרים כאלה הוא מוכן לוותר על התואר 'הוד מעלתו'.

   אבל כדאי לזכור שהאריה בדרך כלל חם מאוד ונדיב, אוהב מאוד לפנק ולהזמין את כולם, אבל גם להיות זה שקובע לאיזו מסיבה הולכים, מי מקובל ומי לא, ולמי לא כדאי אפילו לצלצל. יש הבדלים קטנים בין האריה ללביאה: הוא לא ממש אוהב להתאמץ, כי הרושם שהוא עושה עובד גם ככה. היא, לעומת זאת, מנסה כל הזמן לקחת הכל על עצמה, וגם לבצע בצורה מושלמת את ה- כל. האמת היא שבלי שניהם שום דבר לא יזוז, וכל אירוע יהיה פשוט חסר טעם. ככה, לפחות, הם חושבים, והאמת - זה גם בעצם די נכון...

   תחזית שנתית

   כוכב אורנוס עובר השנה לבית הקריירה והתדמית שלכם, אריות, וההשפעה לא תהיה מעניינת במיוחד. האריה השקיע לא מעט בשנים האחרונות בצד ההישגי שלו וגם ראה תוצאות יפות בשטח. שש השנים שבהן שהה אורנוס במזל טלה השייך גם הוא ליסוד האש, עזרו לו בנושאים כמו צמיחה אישית והרחבת אופקים, בקשירת קשרים עם חו"ל ובקידום רעיונות ויזמות.

   כעת עובר אורנוס כוכב השינויים לבית הקריירה שלכם, וההשפעה שלו תהיה משמעותית יותר – ואקטיבית יותר. אריות רבים כבר מתחילים להרגיש את השינוי: הקריירה שבנו בשנים האחרונות כבר אינה מספקת אותם. הם זקוקים כעת לריגושים חדשים, ולמעורבות חברתית גדולה יותר. הצורך בהשקעה חברתית בכלל הופך משמעותי יותר: לא מעט אריות ירגישו עכשיו שמה שהם עושים והמקום אליו הגיעו מאבדים ממשמעותם, והמלה 'שינוי' תהפוך להיות קרדינלית בשנה הקרובה.

   הצורך לנתק קשרים עם סמכויות ולהתנתק ממערכות שהאריות היו חלק משמעותי בהם, ביחד עם הרצון לביטוי אישי אינדיבידואלי, יתפסו מקום גדול יותר ויותר בעולמו של האריה המצוי, בעיקר זה שנולד בשבועות הראשון והשני שבמזל הזה. נושאים הקשורים לסטטוס, מעמד, יוקרה ומיצוב חברתי יהפכו להיות משמעותיים הרבה פחות: כעת הגיע הזמן להשקיע בצד האינדיבידואליסטי של האריה: לא זה שזקוק לשופוני ולהתגאות בהישגיו המקצועיים והחומריים – אלא זה שמדבר על הביטוי היצירתי האישי שלו עצמו. החל מהליכה לחוג לציור וכלה בעזיבת ההיי-טק כדי לגדל עשבי מרפא או להקים חוות גבינות ולעסוק במימוש אישי אינדיבידואלי.

   בגדול. אכן זהו זמן לחשוב על מימוש חלומות, אבל אלה יותר חלומות בכוון חברתי או רגשי, פחות בכוון אמביציוזי או קרייריסטי: דווקא כאן לשם שינוי עולה הצורך בניתוק מחלומות אמביציוזיים והישגיים שניסיתם לממש כדי להשיג השפעה עצמה, כסף או יוקרה שמאבדים ממשמעותם אצל רבים מכם. אריות רבים ירגישו עכשיו צורך לנסוע, לחקור, לגלות... אחרים יפנו לתחום הרפואה האלטרנטיבית במטרה לתת משהו מעצמם לזולת שאינו קשור לכסף או לחומר דווקא. אחרים יחליפו תפקיד, ממנהל או מנכ"ל ליזם או מקים סטרט אפ שמתחיל מאפס – וחוזר לשלהבת ההישגית שהפעילה אותה בימים עברו. שהותו של כוכב יופיטר במזל קשת השייך גם הוא ליסוד האש, תגביר את שלהבת הרומנטיקה אצל האריה שלנו, ותשלים בעקיפין את פעולתו של אורנוס: הגיע הזמן להקשיב ללב ולחלומותיו, ובעיקר להתרגש מחדש ממה שעושים וממי שנמצא אתכם.

   זהו זמן לתת לאהבה מקום גדול יותר בחייכם, אריות, ולא רק אהבה רומנטית אלא גם אהבה למי שאתם, ולמה שאתם עושים. נישואים חסרי אהבה עלולים עכשיו לעלות על שרטון או לפחות לגרום לשניכם לתהות מה אתם עושים כאן, ומכאן גם לדבר ולשתף במחשבות וברצונות ואפילו להחליט על הליכה משותפת לייעוץ זוגי, או אפילו לחשוב על פרידה זמנית כדי לנסות ולהתחבר מחדש למקום ההוא עמוק בפנים שמייצר אהבה ורומנטיקה.

   מיקומו של יופיטר במזל קשת יגביר גם את הרצון בביטוי אישי יצירתי אצל לא מעט מכם. זהו זמן לפתח לכם תחביבים שמחים, החל מטיולי שטח וכלה בספורט הישגי: האריה הוא מזל פיזי למדי, וכל מה שקשור לגוף וביטויו עשוי להביא איתו תחושות של סיפוק ושמחה. אל תזניחו את התחביבים שלכם, גם בשנה דורשנית כמו זו, אריות.

   מיקומו של סטורן בבית המקצועי שלכם יכריח לא מעט אריות שעדיין לא הגיעו להישגים להשקיע בעבודה, לעבוד שעות נוספות כשכירים, גם על חשבון החיים הפרטיים והדברים שחשובים לכם, כשמה שמדריך אתכם הוא מצוקה כלכלית: השאיפה ההישגית תדחוף לא מעט אריות, בעיקר כאלה שנולדו בשבוע השני של המזל, להתמקד בצד הפרקטי של החיים גם על חשבון החיים האישיים שלכם. לזה עלול להיות גם מחיר בריאותי, שכן סטורן נמצא כעת גם בבית הבריאות שלכם, ועבודה רבה מדי במשך זמן קצר מדי ללא בקרה וללא פעילות פיזית, עלולה לגרום לנזק לטווח ארוך, בעיקר לנזק מנטלי ולתחושות של כובד ובדידות.

   מיקומו של כוכב נפטון במזל דגים, עלול להביא כמה וכמה אריות להתעניין השנה בעולם הרוחני, ובמשמעויות שלו ושל מה שמעבר. גם בגלל השינוי שמביא איתו כוכב אורנוס. הצורך להתחבר מחדש לרגש ולא רק לעולם ההישגי, יהווה מעין תשובה למיקומו של סטורן שינסה להחזיר את האריה לעולם החומר באופן קיצוני. הקונפליקט הזה בין חומר לרוח יהיה אחד הנושאים שיעסיקו השנה לא מעט אריות.