פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל גדי

   תחזית יומית

   על פניו זה נראה כמו סוף שבוע תקשורתי במיוחד, גדיים: שהותו של הירח במזל דגים הופכת את הגדי המופנם שלנו לפטפטן חביב. זהו זמן למפגשים עם חברים וידידים, ולפטפטת שמחה במיוחד...

   תחזית למחר (16.12)

   פרופיל מזל גדי

   מזל גדי שייך ליסוד האדמה, ולקבוצת המזלות הקרדינליים. הגדי נשלט על ידי שבתאי, שמכריח אותו לפעול בצורה מאוד ממושמעת. אולי בגלל זה הגדי זקוק מאוד למסגרות מחייבות כדי ליצור לו שדות פעולה. קשה מאוד לגדי לפעול בצורה ספונטנית כמו הקשת או הטלה. הוא נחשב למזל עצור, סגור ומאופק, שמנסה להיות תמיד בשליטה. למרות זאת, עמוק בפנים הגדי מאוד... ביישן, כן, כן. לכן הוא בונה מגיל צעיר חומה קטנה ובלתי נראית שתשמור עליו, ולשם כך הוא משתמש במסגרות.

   הגדי הוא מזל שמאוד מקשה על עצמו: קשה לו להאמין שבאמת אוהבים אותו, והוא ביקורתי מאוד על פעולותיו. הוא זקוק למסגרות פעולה בהן יוכל לבטא את עצמו, כי הן עוזרות לו לדעת בדיוק איפה הוא עומד. בגלל חוסר האמון הבסיסי שלו בעצמו, הוא זקוק להערכה יותר מאשר לאהבה: אהבה היא מקום מוזר, משתנה ולא יציב שיכול תמיד להיעלם, אבל הערכה נשארת, כי היא מבוססת על פעולות ועובדות, ולא קריזות בלתי ברורות. זו הסיבה שהגדי זקוק להצלחה שנראית לעין, חומרית או רגשית.

   הגדי נוטה לעלות מעלה בסולם בעיקר כשהוא מבוגר יותר מעמיתיו. הביישנות הטבעית שלו גורמת לו לצאת מהקליפה הרגשית בדרך כלל רק באמצע שנות השלושים. עד אז, הוא ירגיש מבוגר וקצת שונה מהסביבה. בבגרותו הוא נותן גז, מוצא את מקומו, בונה לעצמו מסגרות מחייבות, ומתחיל לפרוח.

   בגלל שהוא כל כך רציני, עם חוש הומור מיוחד וציני ששומר על פוקר פייס, אפשר לראות גם את חיוכו הקטן המפורסם בזוית הפה, הלא הוא חיוך הגדי...

   תחזית שנתית

   מזל גדי: היערכות מחודשת רגשית וכלכלית, וגישה חדשה לנושאים רגשיים, אגו, וביטוי אישי.
   נראה שאתם חווים השנה את אחד האתגרים הגדולים ביותר שחוויתם בשנים האחרונות, גדיים: את מעברו של סטורן, שליט הגדי, אותו כוכב קשוח מדויק ואמביציוזי, אל המזל שלכם, ואת מעברו של אורנוס לבית האגו והרומנטיקה...
   יש כאלה שאומרים לי: הרי זה מצוין כשסטורן עובר למזל גדי עליו הוא שולט.. הם פשוט לא מבינים שהקשר בין שליט המזל לאופיו של המזל עצמו הוא לא תמיד ישיר ומובן מאליו: המזל מהווה את הרגע לפעילות ומביא איתו סגנון פעולה מסויים, בעוד שליט המזל הוא בעל פעילות ייחודית שלעיתים אף סותרת גם סגנון הפעולה של המזל עצמו מבחינת העשייה בשטח עצמה, למרות שהתוצאה הסופית עשויה להיות דומה.

   מעברו של סטורן למזל גדי, ובעצם לכל מזל שהוא, מסמל הקשחת עמדות חשיבה ופעולה, ופורמליזציה של עשייה. סטורן מביא איתו את הצורך בגבולות מוגדרים היטב לכל פעולה ועשייה, אך הצד הביקורתי והמעשי שלו עוצמתי הרבה יותר מהנעשה במזל גדי עצמו שכן זו הפעולה הטהורה נטו, בעוד שלבן מזל גדי כלשהו יש חוץ מאשר אופי המזל – כלומר האופי שבו פועלת השמש – גם עוד תשעה כוכבים במקומות אחרים על פני המפה, חלקם יכול להופיע אמנם גם במזל גדי אך חלקם גם נמצא במקומות בהם פעולתם הפוכה ממנו.
   בגדול, לגדיים קל יחסית אמנם יותר מכל מזל אחר לקבל את סטורן, להבין את מהותו, ואף ליהנות מנוכחותו וההשפעה שהוא מביא איתו. סטורן למשל מאיץ את התבגרותו של הגדי המצוי שבדרך כלל מתרחשת בגילאים מאוחרים כתהליך טבעי: כאן נוספת לה כאן נוכחות של שופט קשוח וחמור סבר, שמביא איתו ביקורת על נושאי חומר וכספים, ויוצר מצוקות כתנאי ראשוני לשיפור המצב.
   סטורן מביא לגדיים שנתיים וחצי קשוחות, שבמהלכן ילמדו איך למצות את פוטנציאל האישיות שלהם בצורה עוצמתית ואפקטיבית יותר, אולם לשם כך יצטרכו לוותר על חלקים אחרים, ולחשוב קודם כל מעשית ורק אחר כך אישיותית. זה לא ממש קל לכל מזל, אבל גם על הגדי המצוי יוטלו עכשיו משימות משמעותיות של התמקדות בעובדות, ועשייה של כאן ועכשיו מבלי לדחות את הדברים או לנוח באופן פסיבי. הגיע הזמן להתבגר, אומר סטורן, ומהר!
   מעברו של אורנוס למזל שור לעומת זאת, מביא איתו אפשרות של פריצות דרך מעניינות דווקא בתחום הרומנטי, ובביטוי האישי הגדיי. אורנוס מביא איתו דרך הסתכלות שונה, פורצת דרך, שמצליחה לקעקע את השמרנות הגדיית ולהביא איתה משב רוח רענן ושונה לכל מה שקשור לרומנטיקה, לביטוי אישי ישיר,ו..לאהבה בכלל.
   מה לעשות והעולם הגדיי הוא שמרני ונוקשה בעיקרו. הארכיטיפ הגדיי מאמין בנישואים ארוכי טווח, במסגרות פעולה פורמליות ובהקשה לחוקי הממסד, והשיפוט שלו פעמים רבות הוא נוקשה ואפילו ציני עם חוש הומור יבש ומיוחד לו. חיוך הגדי.. זה אלמנט מוכר למי שיש לו גדי בסביבה, והוא מדבר על חיוך זעיר וציני בזוית הפה כאומר: הייתי שם, חוויתי את זה, ואתה לא מחדש לי כלום..
   אבל אורנוס עשוי לשנות את כל אלה. הבית החמישי מסמל גם את מקומו של האגו שלנו, ומכיון שהמדובר בתהליך ארוך טווח של כשש שנים, גם דרכו של הגדי לוותר קצת על האגו הזה, להביע רגשות ולשתף בהם את העולם ואת הסביבה הקרובה ובעיקר אנשים אהובים, משתנה לאיטה.

   כן, הגיע זמן השינוי גם אליכם: אורנוס הולך ללמד את הגדי שלנו איך לאהוב בלי לחנוק עם הרבה ספייס, איך לתת חופש אמיתי ללב כדי שיכול לבטא את עצמו בלי פחד מהביקורת הקשה, ואיך לתת לאהבה להגיח החוצה ללא כל החומות והקליפות הגדייות המוכרות, ולמרות הפחד מדחייה והביישנות הגדיית הטבעית – להיראות בעוצמה, ולהיחוות באותה עוצמה.
   מעניין שדוווקא אורנוס, אותו כוכב לא אישי ושכלתני, הוא המורה הטוב ביותר שהגדי יכול למצוא לו כדי להוריד את החומות הבחינות הנוקשות וחוסר האמון, ולו רק כדי שזרם אהבה חמים ורך יפעפע החוצה ויזכיר לנו שדיפ דאון, בתוך כל גדי קשוח מצוי, מסתתרת נפש רכה ורומנטית מאין כמוה (כן כן!)הכמהה לאהבה, ורק חוששת לבטא אותו פן..פן..

   ובאמת, ממה הגדי חושש בעיקר? מדחייה, שכן הגדי לא ממש מאמין שאוהבים אותו למרות כל ההוכחות שהוא מקבל, ורק בגיל מאוחר יחסית הוא מסכים להוריד את המחסומים ולהתמסר: אורנוס פשוט מזרז את התהליך, וחושף אותו בצורה שאף פלנטה אחרת לא תוכל לעשות, וגדי שמוכן לחשוף גם את החלקים הרכים שלו ולהיות פגיע מול הזולת הוא גדי שונה ממה שאנחנו מכירים בדרך כלל.. בעיקר כי זהו גדי שעבר טיפול אורני אמיתי – ושרד כדי לספר..(ולשתף J)
   יופיטר כוכב השפע במזל עקרב מביא אל הגדי שלנו שנה של דיאלוג מצוין עם מוסדות וארגונים ואפשרות של קידום אישי במקומות האלה. במקביל מביא איתו יופיטר גם יכולת להרחיב את המעגלים החברתיים של הגדי שלנו, להכיר אנשים במינון גבוה יותר של פתיחות (גם לכך יהיה אחראי אורנוס אגב) וליצור לעצמו חברויות חדשות ושיתופי פעולה פורים במיוחד, בניגוד לאופיו הסוליסטי של הגדי המצוי שלא באמת סומך על אף אחד בגלל אופיו הפרפקציוניסטי..
   ואחרי כל אלה, אולי באמת השנה סוף סוף יתחיל הגדי הפרפקציוניסטי שלנו לסמוך לא רק על עצמו אלא גם על אחרים, וגם – כן כן - על החיים עצמם.. בשאיפה.

   המעברים המשמעותיים השנה:
   26/6-28/8: מעברו של מרס וחזרתו מהילוך אחורי בפרק הזמן הזה במזל דלי – כולל חנייה חוזרת וזמנית במזל שלכם - עלול לעורר כמה סערות בנושאי חומר וכספים, ואי סדרים בחשבון הבנק בגלל הוצאות גבוהות. חשוב לבנות לכם כעת סדר עדיפויות חדש לגבי הוצאת הכספים שלכם, ובמקביל גם חלוקה נכונה של משאבים כלכליים ואישיים.
   6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס בפרק הזמן הזה במזל מאזניים עשוי להביא איתה גישה חדשה ומעניינת בכל מה שקשור לקריירה שלכם, גדיים: המעורבות הרגשית מתחזקת אך עלולה גם לתעתע, וההסתכלות שלכם עכשיו אינה אובייקטיבית. חשבו פעמיים לפני שאתם מוציאים כספים, וכדאי להיעזר גם באנשי מקצוע.