פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל עקרב

   תחזית יומית

   ונוס הרגשית ממשיכה לנוע במזל שלכם, לפתוח לעקרבים המופנמים את הלב, ופה ושם גם לשלוח איזה חץ ישר מקופידון: אין כמו אהבת חורף חדשה, עקרבונים.. פתחו את הלב, פתחוהו רחב!

   תחזית למחר (16.12)

   פרופיל מזל עקרב

   מזל עקרב שייך לקבוצת המזלות הקבועים, וליסוד המים. מזל עקרב הוא מזל מופנם, סגור וחשדן, ובצדק: בעיניו, העולם הוא מקום עויין, ויש לנהוג כלפיו בחשדנות ראויה עד שהוא מוכיח את עצמו - ולא להיפך. העולם חושב אחרת? לעקרב לא איכפת: יש לו מספיק אופי כדי לעמוד בנחישות מול רצונות הכלל כשזה לא מתאים לו. ואכן, העקרב אינו מתמסר בקלות: הוא דורש הוכחות בשטח שהוא באמת יכול לסמוך עליך. יקח לו הרבה מאוד זמן עד שהוא יפתח את החלון ויזמין אותך להיכנס. אבל משנכנסת, זכית לחבר אמיתי לכל החיים, ובכל מצב.

   אז כמו שראינו, העקרב הוא קטן-אמונה: מגיל צעיר החיים לימדו אותו שלא משתלם להיות אופטימי, וכל רגע הם ממשיכים להוכיח את זה מחדש. מה עושים העקרבים בנידון? עורכים בדיקות קבלה קפדניות, לא רק לידידים, אלא גם לבני זוג פוטנציאליים, ובעצם למי לא?

   חשוב לזכור שהעקרב מאוד נאמן. לכן הוא גם דורש את הנאמנות הזו מהזולת, ולא מוכן להתפשר עליה. אולי משום כך הוא נראה לאחרים מאוד טוטאלי, הולך עד הסוף, ולא עושה חשבון כשמשהו מדליק אותו - אז הוא עלול להיכנס למקום אובססיבי מאוד ובלתי מתפשר, וגם לא קל לו עצמו. בגלל שהעקרב נשלט על ידי כוכב פלוטו, האחראי על הצורך לחוות כל דבר בצורה טוטאלית, נראה לעיתים שהעקרב אוהב לעשות לעצמו חיים קשים, לצאת עם טיפוסים לא קלים ולדרוש מעצמו ומהסביבה לא מעט.

   העקרב גם יצירתי מאוד, מנסה ללכת עם מה שהוא מרגיש מעל הכל, ולא להתפשר על הרגשות שלו. המחוייבות שלו לעצמו ולדברים שלו מאוד עמוקה, ועלולה להפוך אותו לקיצוני ולקנאי נוראי, לרכושן לא קטן ולמישהו שלא מוכן לוותר על דברים שמעניקים לו משמעות, כוח וכסף. כשהעקרב לא מקבל את מה שהוא רוצה הוא לא מוותר - הוא רק לא יראה לך את זה. אבל אל תטעה - עקרב אמיתי לא שוכח ולא סולח, ויום אחד המעגל הקטן שלו עם העולם ייסגר...

   תחזית שנתית

   מזל עקרב: תקשורת מעשית, ופריצות דרך בחשיבה הזוגית ובמערכת היחסים.
   השנה הזו נפתחת כשיופיטר שליט המזל שלכם מפנק אתכם, והרבה. רק לפני חודשיים שלושה עבר למזל שלכם, אבל כבר בפרק הזמן הזה הצליח לשנות חלק מהגישה שלכם כלפי כספים, ולהפוך אתכם לאופטימיים יותר ובעיקר לבעלי גישה אפקטיבית יותר בכל מה שקשור לצמיחה אישית, לזיהוי אפשרוית מעניינות להרחבת פעילויות ושיתופי פעולה, וליצירת קשרים עם חו"ל בין אם אישית ובין אם מקצועית.
   יופיטר כוכב השפע ישהה במזל שלכם עד ה 9 לחודש נובמבר 2018: כעת הוא עובר לבית החומר והכספים שלכם ומאפשר לכם לתרגם את כל התובנות שלמדתם והפנמתם השנה למעשים בשטח. עד אז הוא עוזר לכם לא רק לשנות את מצב הרוח והגישה שלכם כלפי העולם ולהפוך אותם לחיוביים ואופטימיים, אלא גם לשנות את הדרך שבה אתם מסתכלים על החיים בכלל: העקרב ידוע בגישתו החשדנית משהו כלפי העולם, והקושי להאמין שהוא באמת אהוב ורצוי תמיד, כמו גם שהעולם הוא מקום אופטימי ושמח.
   כוכב יופיטר לעומת זאת בהחלט עוזר לכם לראות את העולם כמקום חיובי לגמרי, ובו אם אתה משקיע מעצמך ממקום חיובי ואופטימי גם העולם יחזיר לך במטבע חיובי ואופטימי משלו, מה שאומר אפשרות לשינוי תודעתי של הסתכלות, והבנה שהעולם בהחלט שווה מתן אמון גם באנשים שאותם אתה פוגש השנה.
   עם הגישה האופטימית הזו או לפחות עם חלקה אתם פותחים את השנה הזו, וזה בהחלט שינוי מבורך עבור העקרב החשדן שלנו שלא נהנה בדרך כלל מאמון אמיתי בעולם ובחוקיו, והנה כבר סיבה אחת טובה ליהנות מהיופיטר הזה, וממקומו כעת בחייכם.

   כוכב סטורן שנמצא השנה בבית התקשורת שלכם פועל הפוך: הוא הופך את התקשורת שלכם לרשמית יותר, ובעיקר – למעשית. המעורבות הרגשית שלכם קטנה, הצד ההגיוני הופך אתכם לפרקטיים יותר, וסטורן מאפשר לכם לקדם נושאי חומר וכספים שחשובים לכם ולשתף פעולה עם אחרים כדי להרוויח כספים, לשווק את עצמכם ואת הצד המקצועי שלכם, ולהתמקד בעובדות בשטח.
   מצד שני, נכנס כוכב אורנוס בחודש מאי למזל שור המאכלס את בית הזוגיות והיחסים שלכם, מיקום בו ישהה בשש השנים הקרובות למרות שעדיין יחזיר קפיצה לקראת סוף השנה פעם נוספת למזל טלה.
   אורנוס מביא איתו שינויים מסוגים שונים למערכות היחסים שלכם, ולכל מה שקשור לדיאלוג שבינו לבינה. זה הזמן לניתוקים במערכות היחסים שלכם ולפרידות מיחסים שמיצו את עצמם, או להליכה בכוון ההפוך: שינוי הסטטוס הזוגי, ויצירת קשר עם פרטנרים אורניים, אלמנט שמביא איתו יצירת קשר עם אנשים בעלי צורך בספייס וחופש אישי במינון גבוה, שינוי מוחלט מדרך החשיבה העקרבית הדוגלת במעורבות רגשית מכסימלית ומתן בטחון מכסימלי ביחסים.
   ואכן, המלה 'בטחון' תהפוך כעת לשנויה במחלוקת, כשלא מעט עקרבים יבנו להם קשרים או מערכות יחסים מסוג אחר, כאלה שיש בהן הרבה יותר חופש אישי או מינון גבוה יותר של סיכון, אלמנט אותו לא העזו לפגוש עד כה בגלל פחדי עזיבה או פחד להיות לבד. כן, העקרב שלנו ינהל דיאלוג מעניין עם כוכב אורנוס, שיכריח לא מעטים מכם לשנות גם משהו במערכות היחסים הקיימות, החל ממתן חופש רב יותר לעצמכם או לפרטנרים שלכם, וכלה בתקשורת ישירה יותר ושיחות כנות יותר גם מנושאים שעליהם העקרב נמנע מלדבר באופן עקבי עד כה.

   לא מעט עקרבים יחוו מהשנה והלאה דיאלוג מסוג אחר בקשרים הקרובים שיהווה שינוי מרענן מדפוס הפעולה העקרבי המוכר שזקוק קודם כל לאמון ולבטחון ורק אחר כך לעניין: כעת הגלגל יתהפך לו, ולא מעט עקרבים אף ינסו לצאת מקשרים שמעיקים עליהם זמן רב ולבדוק את את האפשרות לחיות לבד, או במערכת פתוחה ומאווררת יותר.
   יהיה מעניין.

   המעברים המשמעותיים השנה:
   26/6-28/8: מעברו של מרס וחזרתו מהילוך אחורי בפרק הזמן הזה במזל דלי עלול לגרום למתחים בבית ובתקשורת המשפחתית. אתם זקוקים כעת ליותר ספייס וחופש אישי. רגישות יתר עלולה ליצור כעסים ותסכולים עם בני המשפחה. צאו לעשות קצת ספורט, ושחררו לחצים.
   6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס בפרק הזמן הזה במזל מאזניים מאפשר הורדת מתחים שליוו אתכם זמן רב, ניקוי משקעים רגשיים מתחים ודאגות שליוו אתכם בזמן האחרון, ומתן אפשרות לזוגיות וליחסים הקרובים להרגיע ולשמח את הלב.. דברו שתפו וחלקו את מה שעובר עליכם עם האנשים הקרובים אליכם.