פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל קשת

   תחזית יומית

   השמש מרקורי כוכב התקשורת ויופיטר כוכב השפע – כולם נמצאים במזל שלכם, שמחה שכזו.. אולם הירח הדגי ממליץ דווקא על בילוי ביתי עשיו: זמן לנקות משקעים, ולהשקיע בביחד שלכם.

   תחזית למחר (16.12)

   פרופיל מזל קשת

   מזל קשת שייך ליסוד האש ולקבוצת המזלות המשתנים. והוא אכן כזה: מלא אש, ולא מפסיק להשתנות לרגע. מזל קשת נשלט על ידי כוכב יופיטר, שאחראי על הצמיחה ועל התרחבות הגוף - והראש. הקשת אוהב להרחיב אופקים, על ידי לימודים - וכמה שיותר, או על ידי נסיעות וטיולים. ואכן, בתוך כל קשת יושב טיילן בינלאומי, שתמיד מוכן לקחת את התרמיל ולנדוד לדרום אמריקה. קשתים רבים אמנם מתברגנים עם השנים, אבל בכל אחד מהם נשאר אותו ניצוץ הרפתקני, שמוכן לעזוב הכל ופשוט לנסוע - והוא לא ממש משתנה עם השנים.

   האופי הקשתי מאוד דומה למזלות האש: חם, ישיר, אימפולסיבי מאוד – ובולט בחוסר הטקט שלו. לפעמים נדמה שהקשת פשוט עושה כל שגיאה אפשרית שקשורה לתקשורת, ומתעקש לומר את האמת בפנים. יש כאלה שאוהבים ומעריכים זאת ויש שכועסים, אבל אי אפשר לעמוד בפני הקסם הישיר הזה, וחייבים להגיב, לטוב ולרע...

   הקשת אלוף בלבדוק גבולות ביחסים. הוא בודק שוב ושוב את גבולות בן הזוג שלו, ותמיד ינסה לראות כמה רחוק הוא יכול ללכת. מילת המפתח של הקשת היא חופש. מערכות היחסים שלו נוטות להיות פתוחות יותר ממערכות אחרות: הוא פשוט חייב להרגיש את החופש הזה, כדי להתחייב מחדש. כמו במקרים אחרים, זהו הקשת - לטוב ולרע, ואם אתה רוצה להמשיך ולשהות במחיצת הקסם הזה – אתה חייב לקבל גם את החופש הזה...

   תחזית שנתית

   מזל קשת: ניקוי משקעים שהצטברו, ופריצות דרך בנושאי עבודה כספים ומקצוע.
   השנה הזו כשלעצמה אינה ממש קלה לכם, קשתים, שכן היא נפתחת כשיופיטר שליט המזל שלכם נמצא במזל עקרב מאחורי הקלעים. זה אינו מקום קל להתפתחות אישית שכן יופיטר מפגיש אתכם כעת בעיקר עם הפחדים שלכם מצמיחה והתפתחות, ורק בהמשך הדרך – לקראת ה 9 לנובמבר, זמן בו עובר יופיטר למזל שלכם סוף סוף – אפשר יהיה לראות את האור האמיתי בקצה המנהרה, ולא רק הבלחות מקומיות שלו פה ושם.
   אפשר לומר שרוב השנה הזו הוא בעצם הכנה לשנה הבאה, אז יעבור יופיטר למזל שלכם ויביא איתו אופטימיות עוצמה והעזה, שלוש תכונות שיגרמו ל 2019 להיות עוצמתית במיוחד. כעת, בשנה הזו הוא בעצם מכין אתכם להמשך, על ידי שהוא יוצר מאחורי הקלעים את הרעב לצמיחה האישית והנועזת הבאה, ובמקביל גם מנקה את הפחדים שלכם מגל של צמיחה אישית אמיתית שתגיע לקראת סופה של השנה הזו.
   במקביל אתם נפטרים סוף סוף מעולו של סטורן הנוקשה, שישב עליכם בשנתיים וחצי האחרונות, והעיק לא מעט. סטורן לימד אתכם כמה דברים משמעותיים מאוד והכרחיים בחייו של כל קשת, החל מגישה רצינית ואחראית לחיים בכלל ולנושא הכלכלי בפרט, בניית קרקע יציבה מתחת לרגלים לפני שממשיכים הלאה ופונים לצד ההרפתקני שלכם, וגישה רצינית ואחראית במיוחד כלפי מערכות היחסים שלכם.

   ואכן, לא מעט קשתים אכן התחתנו והקימו משפחות בשנתיים האחרונות, גם בגלל צורך פנימי במסגרות פעולה מחייבות, וגם בגלל בשלות אמיתית שסטורן הביא איתו, לא תמיד אמנם בדרך הקלה אלא דרך מפגש עם הצד הבודד של הלבד והחלטה להמשיך הלאה תוך בניית מסגרת אמיתית וכביכול סיכונו של הקשת ההרפתקן המוכר שמעדיף לעשות הכל לבד, באופן סוליסטי, ובדרך האישית שלו.
   כעת, עם מעברו של סטורן למזל גדי, אתם פוגשים את הצד השני של סטורן, במיקומו החדש בבית החומר והכספים שלכם: סטורן מאפשר לכם כעת לנצל את כל הידע התובנות והעוצמה שצברתם ולהשתמש בהם באופן מעשי כדי לבצר את הצד הכלכלי שלכם, ולקבוע עובדות בשטח. הקשת ההרפתקן שלנו הופך להיות מסודר, אחראי, עקבי, ואפילו מצליח כלכלית ובונה שורשים אמיתיים ולאורך זמן, תוך ויתור מסויים על הצד ההרפתקני גם בנושאי חומר וכספים לטובת חשיבה מסודרת ומאורגנת.. לא יאומן כי יסופר!
   ואכן, אין כמו סטורן כדי לגרום לקשת שלנו לגלות רצינות ואחריות בחיין, אם במסגרות הפעולה שהוא בונה לו בנישואים או בשותפויות, ואם בנעשה בחשבון הבנק שם החשיבה האחראית והמסודרת מתגלה כמשתלמת במיוחד, ומוכיחה את עצמה.

   האם באמת הקשת שלנו יוותר על הצורך החזק שלו בתנועה, בנסיעות, בטיולים ובעשייה יוזמת אישית? לא ממש.. מה שמשתנה כעת בעצם היא רק הדרך שבה הוא גדל ומבשיל והופך להיות פרקטי ותלת מימדי – עמוק בפנים הוא אותו אחד, אבל האחד הזה גם מבין שכדי להיות עצמאי באמת כדאי שתהיה לך קרקע יציבה מתחת לרגלים לפני שאתה פורש כנפיים ועף לך הלאה..
   אחרון אחרון בסדרת החינוך הזו – כוכב אורנוס. המעבר שלו למזל שור המאכלס את בית העבודה והמקצוע שלו לכאורה סותר את כל השלבים שדיברנו עליהם. הרי אורנוס אינו מאמין ביציבות גדולה, ועוד בתחום המקצועי.. אולם גם כאן יש לקשת שלנו לא מעט ללמוד: השיעור של אורנוס כאן הוא השיעור של פריצות דרך מרהיבות למקומות שמעניינים אתכם באמת, שמרגשים אתכם, ושמאפשרים לכם לבנות בסיס כלכלי ומקורות הכנסה ממה שמלהיב את הדמיון שלכם, ולא דרך עבודה אפורה ומשעממת שאין לה שום קשר אל מה שמעניין אתכם באמת.
   פריצות הדרך האלה יכולות למשל להגיע דרך יזמות אישיות מקצועיות מעניינות באופן סוליסטי: כאן יכולה לבוא לידי ביטוי הרוח הקשתית האמיתית ולבטא את עצמה בעוצמה. פריצת דרך נוספת היא גם שימושים באמצעים טכנולוגיים, החל ממחשבים וכלה בגאדגטים ואמצעים אלקטרוניים שיכולים לעזור לכם לממש את הרעיונות והתובנות שלכם למשהו חדש ומעניין במיוחד, ביחד עם אחרים או לבד עם מימושי רעיונות יוצאי דופן, כאלה שפורצים דרכים חדשות של חשיבה לא שגרתית...
   אורנוס מביא איתו דרכים חדשות ומבריקות כדי לנצל את איכותו הטבעית של מזל קשת להיות לפיד של עוצמה ואור, בעזרת חשיבה פורצת גבולות – וזה בהחלט אפשרי.. קדימה!

   המעברים המשמעותיים השנה:
   26/6-28/8: מעברו של מרס וחזרתו מהילוך אחורי בפרק הזמן הזה במזל דלי המאכלס את בית התקשורת שלכם מביא איתו הרבה מרץ לעשייה אבל גם עשיית יתר במקומות בהם היא מיותרת, מה שנקרא פול גז בניוטרל. במקביל, התקשורת שלכם תוקפנית מהרגיל, והפתיל שלכם תגובני וקצר מהרגיל. כדאי לספור עד עשר לפני שכועסים. נסו לנתב את האנרגיה הזו ליזמות חדשות לפעולה ועשייה.
   6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס בפרק הזמן הזה במזל מאזניים מאפשר בדק בית אמיתי בכל מה שקשור למעגלים החברתיים שלכם. את מי אתם אוהבים באמת, ומי באמת אוהב אתכם? זמן לחשיבה מודעת בכל מה שקשור לחברים מכרים קרובים וידידים, ניתוק קשרים שמעיקים עליכם ורק גוזלים אנרגיה, ופינוי מקום לקשרים חדשים עם אנשים שמחים, שיגיעו בקרוב לחייכם.