מזל שור

מזל שור

תחזית יומית 16.08.2022

דווקא כשתכננתם לכם לו"ז כל כך מדויק, כדאי לחשוב שוב - בעיקר כי אתם לא ממש במיטבכם היום. השקיעו רק במה שנחוץ באמת.

תחזית למחר (17.08.2022)

פרופיל מזל שור

השור הוא אחד ממזלות האדמה הפרקטיים, ושייך לקבוצת המזלות הקבועים. קבוצה זו מקבלת אנרגיה, אבל קשה לה להשתנות, וההרגלים הקבועים שלה לעיתים קצת נוקשים. השור הוא השני בגלגל המזלות. אם תינוק נולד במזל טלה - במזל שור מאכילים אותו, ויוצרים את בסיס ההזנה שלו.

מזל שור נשלט על ידי ונוס. כאן היא מייצגת את הצרכים הפיזיים שלנו, הקשורים לאוכל טוב ושינה מרגיעה, וגם העניין ההוא, שהשור כל כך אוהב להתמיד בו, אם כי לעתים קרובות בצורה קצת מונוטונית וחוזרת על עצמה, כמו שור אמיתי...

אולי מהסיבות האלה, כל הנושא הפיזי חשוב מאוד לבן השור. בדרך כלל הוא חזק מאוד (גם השוורים הרזים...), ויכול להגן על עצמו בקלות. אבל עמוק בפנים הוא שוחר שלום אמיתי. בכל מקרה, השור בדרך כלל מעדיף שרק יעזבו אותו בשקט, ויתנו לו לנוח במרעה הפסטורלי שלו.

השור הוא מזל בסיסי מאוד, שבנוי על הרגלי חיים מוגדרים ופשוטים. על ההרגלים האלה קשה לו לוותר, ולכן כשהשור רעב - אסור לומר לו 'לא' (כמו שנאמר: לא תחסום שור בדישו...). אולי בגלל זה הוא צריך לפעמים דיאטה, כי האוכל מספק לו ביטחון – ולא רק שובע.

אבל מעבר זה, השור מאוד מאוד רומנטי, והרומנטיקה הזו היא אחד הדברים החשובים בחייו. ביחסים השור נאמן, מסור, הולך בתלם, ואולי בגלל זה נחשב לקצת מרובע ושמרן. בנוסף, הוא מתקשה להתנתק מקשרים, ותמיד חוזר ומקיש בדלת כדי לומר שנה טובה... כי השור ניקשר, לא יודע לעזוב, ותמיד רוצה לחזור עם הגיטרה מתחת לחלון ולחזר שוב, כמו הרומנטיקנים של פעם...

תחזית שנתית

השנה הזו מזל שור אמור לעלות כיתה, מבכל הבחינות, אבל כדי שזה יקרה צריך קודם כל לעבור מקצה שיפורים אישי, מקצועי וחברתי - ואת זה מדגישה ומאפשרת ונוס, שליטת מזל שור. ונוס פותחת את השנה כשהיא בהילוך אחורי במזל גדי ומאותתת לשוורים שהגיע הזמן לבדק בית אמיתי, בעיקר בכל מה שקשור לפילוסופיית החיים שלכם ולדרך שבה אתם דורכים במקום במקום להרחיב אופקים.

שדרוג פילוסופיית חיים וגישה בנושאי יחסים ופיננסים: הבית התשיעי שבו נמצאת ונוס מדבר על פילוסופיית החיים שלנו ועל הדרך שבה אנחנו מרחיבים אופקים דרך לימודים או נסיעות. אולם כשונוס, שליטת השור, נמצאת כאן בהילוך אחורי - מדובר קודם כל בשינוי רגשי ובהתייחסות לא רק להתרחבות שלכם בעולם, אלא גם ברצון להרחיב את אזורי הפעולה שלכם השנה. פיננסים ורגשות - ולאו דווקא לפי הסדר הזה - הם המקום שזקוק לשדרוג מחודש השנה ולסגירת מעגלים לפני שפותחים - ובהחלט פותחים בהמשך - מעגלים חדשים. עבודה טובה על נושאים אלה בינואר ופברואר בהחלט תביא איתכם למקום טוב יותר בהמשך.

מוסדות וארגונים, מעגלים חברתיים: מעברו של יופיטר, כוכב השפע והמרחבים, למזל דגים בתחילת השנה, מדגיש הן את היכולת שלכם לפעול בחכמה עם מוסדות וארגונים בחייכם, והן את היכולת שלכם להרחיב את המעגלים החברתיים שלכם, להכיר אנשים חדשים ולשתף פעולה עם קולגות מקצועיות. אם השנה השקעתם הרבה בקריירה שלכם ונתתם לאמביציה שלכם לפעול - זה בדיוק הזמן לקדם ולשווק את מה שעשיתם דרך מוסדות וארגונים, לצאת מפעילות סוליסטית אל סוגים שונים של שיתופי פעולה עם ארגונים או עם שותפים - ולצאת לדרך חדשה כשאתם לא לבד, אלא מלווים בפרטנרים שמשלימים אתכם וביחד להתמודד עם אתגרים גדולים במיוחד.

התכנסות, ניקוי משקעים והגדרת מטרות מחודשת: מה-8 למאי התמונה משתנה. יופיטר, כוכב השפע, עובר למזל טלה המאכלס את בית התת מודע, ההשראה והדמיון שלכם - והשור שלנו עובר תהליך מעניין של התכנסות פנימה, טעינת מצברים, הסקת מסקנות מכל התהליכים שעברתם בשנתיים האחרונות והתארגנות מחודשת, הן מבחינה אישית והן מבחינת קריירה - כדי לפרוץ שוב בשנה הבאה בכוחות מחודשים.

הגיע הזמן לשינויים: אורנוס, כוכב השינויים, נמצא כבר כמה שנים במזל שלכם ומכריח לא מעט שוורים לשנות אלמנטים שהתרגלו אליהם, כדי להשתדרג ולפנות מקום לחידושים. בשנה האחרונה הכריח אורנוס שוורים רבים (בעיקר אלה שנולדו בשבוע וחצי הראשונים של המזל) להתמודד עם הצורך בשינוי: בגישה, ביחסים ובנושאי חומר וכספים. כעת אורנוס עובד על אלה שנולדו בשבוע השני והשלישי של המזל ומעמיק בהם את הצורך בשינוי ומכריח את השור, מזל שבדרך כלל מכור להרגליו ולפינוקים שלו, לא רק לחשוב אחרת אלא גם לפעול, להזיז דברים ובעיקר לשנות - למרות הפחדים הקשורים לנושא הזה.

סדרת המזלות הקבועים, השור, האריה, העקרב והדלי, הם המזלות המתקשים לשנות הרגלים, והשור השייך ליסוד האדמה הוא הקיצוני שבהם. אולם מול אורנוס קשה להילחם והוא מכריח את השור שלנו לשנות את כל מה שלא הוכיח את עצמו, או מיצה את עצמו, בשנים האחרונות, להזיז הכל הצידה ולפנות מקום למשהו חדש - למרות הפחדים והחרדות הקשורים לכך: ככל שהשור שלנו יפנים שהצורך בשינוי הכרחי והוא קודם כל בשבילו ולטובתו, כן ייטב.

אורנוס מביא איתו גל מסיבי של שינויים החל מה-19 לינואר וכלה ב-25 לאוגוסט. לכל מי שכבר הרגיש את הצורך הזה בשינוי והוא נע לקראתו - לאלה יהיה קל יותר. התהליך הפעם יהיה עד ה-18 בינואר, כלומר אלה שנולדו בשבועיים הראשונים של המזל: הושיטו יד לאורנוס וגלו מוכנות - הוא בהחלט עשוי להפתיע אתכם לטובה, גם אם השינוי יהיה מזערי יחסית וקשור לשינוי דרכי החשיבה שלכם.

זהירות בנושאי חומר וכספים: בנובמבר-דצמבר 2022 כוכב מרס עובר להילוך אחורי ומזמין אתכם להתבונן לעומק באופן יסודי בנעשה בחשבון הבנק ונושאי חומר בכלל. זה הזמן לפעול בזהירות, ולהימנע מהחלטות פזיזות, בעיקר בכל מה שקשור להחלטות דרמטיות כמו השקעות גדולות ומסקנות מרחיקות לכת שאינן בהכרח נכונות. זהירות - מילת המפתח עכשיו.

המלצות:
1. להיות פתוחים לשינויים ולקבל אותם ברוח טובה.
2. להבין שחומר וכספים הם אמצעי ולא מטרה - והם לא המשאבים העיקריים שלכם.
3. להקשיב יותר ללב - אבל לתת עדיין את ההגה לראש.
4. זו שנה של חשיבה לטווח ארוך ולא רק לטווח קצר - בשנה הבאה יתחילו פריצות הדרך המשמעותיות שלכם.
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully