פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל שור

   תחזית יומית

   הצד החברתי שלכם פעיל במיוחד בסוף השבוע הזה, וזה אולי הזמן להחזיר לחייכם חברים ידידים ומכרים שקצת קפאו ונעלמו לאחרונה. במקביל, זמן טוב להרחיב את המעגל החברתי, ולהכניס ידידים חדשים.

   תחזית למחר (16.12)

   פרופיל מזל שור

   השור הוא אחד ממזלות האדמה הפרקטיים, ושייך לקבוצת המזלות הקבועים. קבוצה זו מקבלת אנרגיה, אבל קשה לה להשתנות, וההרגלים הקבועים שלה לעיתים קצת נוקשים. השור הוא השני בגלגל המזלות. אם תינוק נולד במזל טלה - במזל שור מאכילים אותו, ויוצרים את בסיס ההזנה שלו.

   מזל שור נשלט על ידי ונוס. כאן היא מייצגת את הצרכים הפיזיים שלנו, הקשורים לאוכל טוב ושינה מרגיעה, וגם העניין ההוא, שהשור כל כך אוהב להתמיד בו, אם כי לעתים קרובות בצורה קצת מונוטונית וחוזרת על עצמה, כמו שור אמיתי...

   אולי מהסיבות האלה, כל הנושא הפיזי חשוב מאוד לבן השור. בדרך כלל הוא חזק מאוד (גם השוורים הרזים...), ויכול להגן על עצמו בקלות. אבל עמוק בפנים הוא שוחר שלום אמיתי. בכל מקרה, השור בדרך כלל מעדיף שרק יעזבו אותו בשקט, ויתנו לו לנוח במרעה הפסטורלי שלו.

   השור הוא מזל בסיסי מאוד, שבנוי על הרגלי חיים מוגדרים ופשוטים. על ההרגלים האלה קשה לו לוותר, ולכן כשהשור רעב - אסור לומר לו 'לא' (כמו שנאמר: לא תחסום שור בדישו...). אולי בגלל זה הוא צריך לפעמים דיאטה, כי האוכל מספק לו ביטחון – ולא רק שובע.

   אבל מעבר זה, השור מאוד מאוד רומנטי, והרומנטיקה הזו היא אחד הדברים החשובים בחייו. ביחסים השור נאמן, מסור, הולך בתלם, ואולי בגלל זה נחשב לקצת מרובע ושמרן. בנוסף, הוא מתקשה להתנתק מקשרים, ותמיד חוזר ומקיש בדלת כדי לומר שנה טובה... כי השור ניקשר, לא יודע לעזוב, ותמיד רוצה לחזור עם הגיטרה מתחת לחלון ולחזר שוב, כמו הרומנטיקנים של פעם...

   תחזית שנתית

   מזל שור: שינויים בהרגלים ובגישה, והשקעה בזוגיות וביחסים.
   אין ספק שאתם בין אלה שהשינוי שמגיע השנה יגע בהם באופן משמעותי מאוד. כוכב אורנוס ששהה מאחורי הקלעים בשש השנים האחרונות והפחיד אתכם בעזיבות נטישות או פיטורים, עובר סוף סוף אל הבית הראשון שלכם ומפגיש אתכם עם השינוי עצמו, כולל הפחדים ממנו.
   ואכן, לא מעט שוורים השנה, בעיקר אלה שנולדו בשבוע הראשון של השנה, ימצאו את עצמם בתהליכי שינוי כאלה ואחרים, חלקם יזומים על ידם וחלקים יזומים על ידי העולם, שכוחות הטבע שמפעילים אותו מאחורי הקלעים גורמים לו לדחוק אתכם קדימה לפינה, כדי שלא רק תחליטו מה אתם רוצים ואיך, אלא גם תעשו – ומהר.
   השור, כמו מזלות אריה דלי ועקרב, שייך לקבוצת המזלות הקבועים. מה שמאפיין בין היתר את קבוצת המזלות ההוא הוא צורך חזק בקביעות ובטחון, פיתוח הרגלים, וגם קושי להסתגל לשינויים ומצבים חדשים, יחסית לשאר המזלות.
   אבל אורנוס, אותו כוכב תזזיתי וחסר שקט, לא מרחם על אף אחד, ולקבועים האלה הוא אוהב במיוחד להזיז את הגבינה ואת השטיח – או הקרקע – מתחת לרגלים, ולהכריח אותם להסתגל למצבים חדשים ולא צפויים בעיקר אחרי שהתרגלו לחום ולבטחון של ההרגלים הישנים.

   השנה עדיין מתחילה ברגוע יחסית והשינוי יתחיל רק ממאי ויהיה סביר יחסית, ואז אורנוס חוזר לטלה. ורק בשנה הבאה יתחיל אורנוס את החריש האמיתי במזל שלכם אבל הכתובות כבר נמצאות על הקיר: שור שלא ישתנה או ישנה, ישאר מאחור. זה נכון גם לגבי מערכות שעובדות וצריך לרענן את השורות, אגב, וזה נכון גם מקצועית וגם חברתית, ופה ושם גם אפילו זוגית ואישית.
   שכן אורנוס, תפקידו בטבע הוא לסלק את הישן שמיצה את עצמו ולפנות דרך לחדש, כדי שלא תהיה סטגנציה, כלומר הסתאבות, ומי כמו השור מתמכר למלה נוחות: בית נוח, נעלי בית נוחות, פינוקים וחשבון בנק חביב.. אבל הנוחיות היא האויב הרשמי של אורנוס, וזה נכון גם לאריות, לדליים, ולעקרבים: אופס, אומר אורנוס, הגיע הזמן לנער קצת את הגזע, להפיל כמה ענפים ועלים, ולחזור לבסיס – אבל קצת אחרת...

   והוא צודק. השור יכול להיתקע במקום מסוים שנים, ומי יזיז את הגבינה שלכם, הגבינה המתוקה והאהובה, אם לא אורנוס. בטחון? פינוק? אלה לא יקדמו אתכם לשום מקום לאורך זמן בלי איזה חץ אורני טוב שמשנה את סדרי העדיפויות, ועוזר לכם להמשיך להתלהב ממסע כיבושים חדש כזה או אחר בטריטוריה לא מוכרת.

   בנוסף, נמצא אצלכם השנה בבית הזוגיות והיחסים יופיטר כוכב השפע. יופיטר שנמצא מול האופק פועל בשתי דרכים: ראשית, הוא מדגיש את כל נושא הזוגיות ובעצם הדיאלוג בכלל, וזה כולל גם שותפויות, אגב. שנית, הוא מביא איתו אתגרים אמיתיים שנמצאים ממש בצד השני שלך, ושקורצים לך..
   יופיטר קשור גם לנסיעות וגם לחו"ל ובמקרה הזה, כלומר השנה, שניהם יהיו רלוונטיים: יגבר הצורך לנסוע ולחוות – ולא תמיד זה קל לשור שאוהב להשאר עם שתי הרגלים על הקרקע – ויגבר גם הצורך ליצור קשרים עם חו"ל, מקצועיים או חברתיים.
   ואם מדברים על יחסים - יופיטר מביא איתו גם יכולת למצוא לכם השנה – לאלה שליבם הרך פנוי – בן את בת זוג עם איכות של ח'ול: פתוחים, אופטימיים, רחבי אופקים.. הוא גם מאפשר לכם להשקיע בקשר עצמו, ולהפוך אותו לאופטימי ושמח, כשעם בן או בת הזוג אפשר גם ללמוד ולהרחיב אופקים, גם לטייל וגם ליהנות..
   כן, שוורים: למרות מיקומו של אורנוס במזל שלכם כמביא שינויים ומנתק קשרים שמיצו את עצמם, אפשר לומר בגדול שהפעולה ההפוכה רלוונטית לא פחות: זוהי שנת הזוגיות שלכם: השקעה אמיתית בזוגיות וביחסים תניב פירות נפלאים שישארו לזמן רב, וכדאי להזדרז – יופיטר יחזור שוב למקום הזה רק עוד 12 שנה.. רק תחשבו כמה דייטים תוכלו לפגוש בינתיים, וכמה מהם גם לממש כדי להקים זוגיות ומשפחה..טינדר זה לא הכל, שוורים! לא חבל על הזמן?


   מעברים משמעותיים השנה:
   26/6-28/8: מעברו של מרס וחזרתו מהילוך אחורי בפרק הזמן הזה עשוי להביא איתו שינויים בגישה שלכם לאמביציה ולקריירה. זמן טוב לבחון לעומק את מטרותיכם המקצועיות, ולדייק בכווני הפעולה מכאן והלאה ובמה שחשוב לכם באמת. אל תבזבזו זמן על הסחות דעת.
   6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס שליטת המזל שלכם משמעותי במיוחד עבורכם. זהו פרק זמן שבו חשוב לא לנתק קשרים רגשיים שכן הדברים יראו אחרת בהמשך. אולם זה בהחלט זמן איכות רגשי שבו כדאי ורצוי לבחון את טיב הקשר, ואת טיב הדיאלוג עם הפרטנרים שלכם.