פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל בתולה

   תחזית יומית

   היום הזה כדאי לפעול בזהירות רבה, בתולות: שהותו של הירח במזל טלה עלול לגרום דווקא לכם לקבל החלטות פזיזות, ולשלם על כך ביוקר בהמשך. כדאי לחשוב פעמיים לפני כל פעולה, ובמקביל – להזהר בכבישים.

   תחזית להיום (15.12)

   פרופיל מזל בתולה

   מזל בתולה שייך לקבוצת מזלות האדמה הפרקטיים, אבל גם לקבוצת המזלות המישתנים. כן, יש צירוף כזה: גם פרקטיים - וגם מישתנים. זאת הבתולה שלנו.

   הבתולה שייכת לבית השישי, שעיקרו - עבודה ושירות, ומחלות. איכשהו, הצורך הפרפקציוניסטי שיש למזל הזה מטביע את חותמו בכמה וכמה מקומות. בני ובנות מזל בתולה דורשים מעצמם הרבה, הרבה יותר מהרגיל. זה מזל שאוהב לתת מעצמו, אבל בצורה מושלמת: קשה לו לסבול שגיאות. הוא אוהב לרדת על עצמו כשזה קורה, ולא מעט...

   כוכב מרקורי, שליט המזל תאומים הוא גם שליטו של מזל בתולה. אבל שלא כמו בתאומים, במזל בתולה הוא נותן שירות, אוהב לעבוד, ופרפקציוניסט גדול. אולי בגלל חיפוש השלמות המתמיד, אחת התכונות הבולטות של המזל היא הביקורתיות שלו. בין אם זו ביקורת עצמית או חיצונית - הלשון המושחזת של הבתולה תדע תמיד לאתר את נקודת התורפה ולרדת עליה. אולי כי הבתולה עושה את זה קודם כל לעצמה, למרות שלא תמיד זה נראה לעין.

   למזל בתולה שייכים אנשים שיודעים - ואוהבים - לעבוד קשה. הצורך לעבוד בענפי שירות מצד אחד, ובענפי מכירות ושיווק מצד שני, יוצר מזל שתמיד יודע איפה הכי טוב לקנות מה, מה בדיוק צריך לעשות מתי, ובעיקר - עם מי. זה מזל שהוא פשוט אלוף בכל מה שקשור לפרטים קטנים - אבל קשה לו לראות את כל התמונה.

   אולי בגלל זה הבתולה כל כך טובה בלעבוד עבור מישהו אחר, ורק לעצמה קצת קשה לה לפרגן... המממ... נו, זה כבר סיפור אחר. הבתולה אולי אוהבת מאוד לקטר, אבל להיכנס לעימותים? ממש לא: אז היא מפנימה ושומרת בבטן. אולי בגלל זה הרבה מאוד מבני ובנות המזל הזה סובלים לעיתים תכופות מעצירות...

   תחזית שנתית

   מזל בתולה: מימושן של אהבות, ותקשורת אופטימית שפותחת דלתות.
   השנה הזו הייתה קשה ודורשנית לרובכם, בתולות: מיקומו של סטורן הקשוח במזל קשת, הכריח לא מעט מכם להשקיע הרבה בבית ובמשפחה בשנתיים וחצי האחרונות, אם ביצירת בית חם בעל גבולות מוגדרים שיביא איתו בסיס אמיתי לקשר משפחתי חזק, ואם בעבודה בבית או דרך הבית, לעיתים אפילו עם בן או בת הזוג שלכם, כשהבית משמש לא רק כבסיס רגשי שעליו אפשר להישען וממנו להטען, אלא גם כבסיס למקור פרנסה, ולפעילות מקצועית בכלל.

   לא קל היה לכם בבית בשנים האחרונות עם הסטורן הזה. הוא הפך את הבית לנקודת הכובד שלכם, לטוב ולרע. לא מעט מכם הרגיש בבית כובד ובדידות, וצורך לשנות מקום מגורים, לנסוע הרבה, או להתבודד עם עצמכם ועם עומס העבודה או עם המגבלות שגזרתם על עצמכם בתחום הכלכלי. הרבה מכם התבגרו מאוד תוך כדי התהליך הזה, השאירו את הציניות והביקורתיות בצד (לא את הביקורתיות האישית, כמובן.. זו תמיד תישאר אתכם), הרחיבו משפחה, והשקיעו הרבה מאוד בבית עצמו תוך מתן בטחון רב יותר ליושבים בו.
   כעת, כשהתהליך הושלם, עובר סטורן אל הבית החמישי שלכם, בית הרומנטיקה היצירתיות והביטוי האישי, המאוכלס על ידי מזל גדי.
   בגדול, זה לא המיקום האידיאלי עבור סטורן: הבית החמישי שלנו זקוק לאווירה חמימה ויצירתית, וללב פתוח לרווחה.. סטורן הוא נוקשה, קר ושיפוטי. לא קלות יהיו השנתיים וחצי הקרובות.
   אבל גם לו יש פה בונוסים משלו: סטורן לוקח את הכשרונות שלכם, מאפשר לכם להשקיע בהם בצורה מתודית ומעשית, ולממש אותם בשטח. לימוד ציור, נגינה בפני קהל, הוצאת ספר – סטורן יכול לממש עכשיו את כל מה שקשור ליצירתיות שלכם באופן חכם ובעיקר מעשי, גם כשהמדובר באנשים שלא ממש יודעים מימוש מהו. איך? סטורן פשוט מאפשר לכם להתבונן בעובדות כפי שהן, ואז לנצל אותן לטובתכם.

   זה נכון לגבי מימוש הכשרונות והכישורים שלכם, וזה נכון גם לגבי מימוש האהבות שלכם. בבית השביעי, בית הזוגיות והיחסים, מתחתנים מתוך השלמה של זה את זו, עם פרטנר שמוכן לבנות מסגרת משפחתית בעתיד. אבל בבית החמישי – אוהו. כאן, בבית החמישי, אם מתחתנים – מתחתנים מאהבה! כן כן, סטורן יכול לתת גושפנקא רשמית לאהבות שלכם, והוא ממסגר את הלב העדין והרגיש, והופך אותו להיות תכליתי ופרקטי: אוהבים? בנו לכם מסגרת מוגדרת שתכיל את האהבה שלכם, או שתמשיכו הלאה. ואם אתם בונים את המסגרת הזו – כדאי שתהיה גם פרנסה בסביבה כדי להמשיך לפרנס את האהבה הזו גם הלאה, אחרת מה?

   כשהכסף נעלם – האהבה בורחת מהחלון, אומר המשפט הידוע, וכשהמדובר בסטורן זה באמת קורה. אולי משום כך אפשר למצוא כאן גם חתונות מהסוג הכלכלי, כשבן או בת הזוג מתחתנים עם בן או בת הזוג כשמצבם הכלכלי טוב. אלה החיים, אומר סטורן, ובבקשה לא לשפוט: אם המקרר מלא – גם הלב יתרגל עם הזמן.. נכון, זה לא סיפור האהבה האידיאלי עם הכינורות והפרחים, אבל תתפלאו כמה קשרים כאלה מחזיקים לאורך זמן, ואפילו יותר מזה. כן, כשהמדובר בסטורן-אין חכמות! עשה את מה שצריך – או פנה את הסיר, הוא אומר ביובש ובלי לעשות הנחות, ותמשיך הלאה. זה נכון לגבי אהבות, וזה גם נכון לגבי.. ילדים. כן כן. סטורן הוא לא רק המורה הגדול למימוש – הוא גם מממש בעצמו. ילדים, כשרונות, אהבות – לכל אלה מוצא סטורן שלנו מסגרת מתאימה בחיינו כדי שיוכלו לתפקד באופן מעשי ולא להשאר רק על הנייר, או כמשאלת לב.. לגבי התוצאה – זה כבר עניין של השקעה.
   אם יופיטר מבטא את המתנות שאנחנו מקבלים, בדמות כשרונות שאנו מקבלים, הרבה שסטורן מסמל את הצורך להשקיע בהם זיעה ועבודה קשה כדי שיתממשו בשטח. כבר אמרו פעם שמימוש יצירתי הוא עשרה אחוזים כשרון ותשעים אחוזים עבודה קשה – לדעתי האחוזים קצת שונים, אבל העיקרון דומה: סטורן מקשיב לך ועוזר לממש: כי מה שהשגת בפועל ובעבודה קשה – זה מה שיש!
   יופיטר כוכב השפע שוהה השנה בבית התקשורת שלכם, בתולות. כאן ההשפעה שלו ברוכה: הוא עוזר לבתולון הציני והסקפטי להפגין שמחה ואופטימיות, ואלה כידוע מושכים אליהם אנשים שהם בדיוק כאלה.. שמחת חיים ואופטימיות – אלה המתנות של יופיטר השמח, ההיפך הגמור ממתנות המימוש של סטורן הזועף.
   זה אומר בגדול שעם התקשורת האופטימית שלכם השנה תוכלו לפתוח כל דלת אפשרית שעד עכשיו היתה סגורה בפניכם, או שלא האמנתם שאתם יכולים לפתוח אותה. כן כן. זה לא אומר שזה יקרה בלי השקעה מצדכם: כדי לפתוח כל דלת שיופיטר מביא אליכם, צריך גם ללחוץ על הידית – וזו ההשקעה האישית שלכם: יזמה – ופעולה.

   בעצם שתי המלים האלה - זה כל מה שיופיטר דורש כדי שיסכים להביא את מתנת השמחה שלו אליכם, וכדי שבאמת תוכלו לפתוח את הדלת הקשה הזו בחיוך, ולגלות שלחיצה קטנה על הידית מהמקום הנכון – באמת יכולה להביא איתה פריצות דרך משמעותיות, ולשנות הכל. אז... מוכנים ללחוץ על הידית? רק כן או לא, בבקשה, ואם אפשר גם מהר, כדי לא לבזבז לריק את המפגש המקסים שלכם עם הדלת של יופיטר – ועם הידית של סטורן.

   המעברים המשמעותיים השנה:
   26/6-28/8: מעברו של מרס וחזרתו מהילוך אחורי בפרק הזמן הזה במזל דלי שם במיוחד את הדגש על התחום המקצועי והתחום הבריאותי. חשוב כעת לא להגזים בעבודה ולא לקחת על עצמכם יותר ממה שאתם יכולים לבצע, כי זה ודאגנות יתר עלולים להתיש אתכם ולהתנקם בכם גם בריאותית. הורידו לחץ, ושמרו על עצמכם.
   6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס בפרק הזמן הזה במזל מאזניים מדגישים את הצורך באיפוק בכל מה שקשור להוצאות שלכם, וגישה הגיונית ולא רגשית דווקא לנעשה בחשבון הבנק. זמן טוב למציאת מקור הכנסה נוסף, אך גם לזהירות מאכילת יתר ומבזבוזי כספים.