פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל אריה

   תחזית יומית

   הירח שוהה לו היום במזל טלה השייך גם הוא ליסוד האש, והאש הזו עובדת לטובתכם: זרימה נעימה ונינוחות מעשית עשויות לעזור לכם לקדם את מה שחשוב לכם באמת. יום להחלטות על נסיעה או לימודים וצמיחה אישית.

   תחזית להיום (15.12)

   פרופיל מזל אריה

   האריה שייך למזלות האש, וקבוצת המזלות הקבועים, אלה שכל כך קשה להם להשתנות. אם תישאלו את האריה – הוא גם לא ממש ימצא סיבה לעשות את זה. זה בגלל שהאריה מרגיש מלך החיות, ומלך בכלל. כבר בצעירותו הוא הופך להיות באופן אוטומטי מלך הכיתה, ובצבא הוא יהיה הקצין שכולם מסתערים אחריו, זה שאוכל שלוש ג'בלאות לארוחת בוקר. האריה חייב להיות במרכז, ולא סתם הבית שמבטא אותו נקרא בית האגו - הבית שמבטא את ה'אני' שלנו, הבית של השמש. השמש היא שליטת מזל אריה, ובדיוק כמוה, גם האריה אוהב שהכל נמצא סביבו, והוא מאיר באהבה וחיבה, בתנאי שלא ישכחו מאיפה מגיע האור...

   האריה הוא יצור דרמטי מאוד, והצבעים האהובים עליו כמובן הם אדום וזהב. הוא אוהב להיכנס כשכולם מסתכלים, ולצאת כשכולם יוצאים לפניו, רצוי תוך השתחוות קלילה, ואם אפשר גם כיפוף ברכיים. רק במקרים כאלה הוא מוכן לוותר על התואר 'הוד מעלתו'.

   אבל כדאי לזכור שהאריה בדרך כלל חם מאוד ונדיב, אוהב מאוד לפנק ולהזמין את כולם, אבל גם להיות זה שקובע לאיזו מסיבה הולכים, מי מקובל ומי לא, ולמי לא כדאי אפילו לצלצל. יש הבדלים קטנים בין האריה ללביאה: הוא לא ממש אוהב להתאמץ, כי הרושם שהוא עושה עובד גם ככה. היא, לעומת זאת, מנסה כל הזמן לקחת הכל על עצמה, וגם לבצע בצורה מושלמת את ה- כל. האמת היא שבלי שניהם שום דבר לא יזוז, וכל אירוע יהיה פשוט חסר טעם. ככה, לפחות, הם חושבים, והאמת - זה גם בעצם די נכון...

   תחזית שנתית

   מזל אריה: שינויי כיוון בקריירה, והשקעה בבית ובמשפחה.
   מזל אריה פוגש השנה קונפליקט מעניין בין המשפחה לבין הקריירה, קונפליקט שרק יעמיק בגדול בשנה הבאה, ואולי גם יסמן דרכים חדשות של ביטוי אמביציוזי לאריות, ביחד עם כווני חשיבה ואזורי פעולה חדשים. אחרי שש שנים של פעילות במזל טלה השייך גם הוא לאזור האש של כוכב אורנוס, שש שנים שבהם נעזרתם בו לא מעט ודברים זרמו די בקלות כשבאמת רציתם ללחוץ על הגז, עובר אורנוס למזל שור המאכלס את בית הקריירה שלכם, ומשנה את התמונה.
   ואכן, שינוי הוא שמו השני של אורנוס ומבחינתכם – שינוי בכיוון ההשקעה שלכם בקריירה, שינוי בדרך שבה אתם מממשים את התכניות שלכם, ואפילו שינוי במטרות שלכם עצמן. אם קודם לכן התמקדתם במטרה עצמה, מהשנה היא הופכת מעט פחות חשובה, והדרך חשובה יותר.
   כוכב אורנוס בהחלט מביא איתו שינוי בסדרי העדיפויות שלכם באופן שבו הוא מונע מכם הגשמת מטרות שתמיד רציתם ומציב מולם מטרות אחרות הקשורות יותר לאיכות החיים שלכם, כמו יותר ספייס וזמן לעצמכם, שינוי בסטטוס שלכם מול החברה שהופך חשוב פחות, ושינוי בעמדה שלכם מול העולם ומול סמכויות לטובת גישה שמעדיפה איכות על פני מיקום או סטטוס.
   במקביל יביא איתו אורנוס גם שינויים גם בהיררכיה שבה אתם תופסים את הדברים: לא עוד להיות דווקא מקום ראשון שבו עוצמה וכבוד משמשים כטריגרים, אלא יותר חשיבה יצירתית, המנעות מאור הזרקורים, והמנעות מחשיפת יתר לעולם למדיה ואפילו לקולגות שלכם. הצורך לרגש ולהתרגש יגדל מול הצורך בלעשות וי ולממש עמדות מול העולם, אם לסכם במשפט אחד.
   אבל..זה לא יקרה ביום אחד. השנה ירגיש את טעמו של השינוי אולי רק מי שנולד ממש בתחילתו של המזל. אורנוס ישהה במזל שור כשש שנים והשינוי שאני מדבר עליו הוא שינוי ארוך טווח שרבים מכם מרגישים את הרעב אליו באופן מודע או לא מודע כבר עכשיו.

   הצורך הזה לשנות יוריד גם לא מעט מהחשיבות העצמית שלכם לטובת סיפוק ממה אתם עושים, גם אם זה לא זוכה לתהילה. יהיה מעניין...
   במקביל מביא איתו גם יופיטר כוכב השפע שינויים משלו לתוך המערכת, שינויים אותם אתם מרגישים כבר בחודשיים האחרונים. נושאי בית ומשפחה הופכים משמעותיים יותר, ויזמות חדשות שלכם הקשורות לבניית בית והקמת משפחה פתאום נראות טבעיות יותר,וכאילו מקבלות גם סיוע מהכוכבים.
   זהו זמן מצוין לקנות בית או לשפץ אותו, ובמקביל – להשקיע באיכות חיי המשפחה ובני הבית. יש מקרים שבהם יופיטר שקשור לנסיעות ולחו'ל מביא איתו צורך לקחת את המשפחה ולטייל, לעבור לגור במדינה אחרת, או לעשות רילוקיישן מקצועי ולעבוד בחלק אחר של כדור הארץ.
   יופיטר עוסק בעיקרון בהרחבת אזורי הפעולה שלנו, ובמקרה שלכם – הרחבת תחושת הבית ומיקומו במקום אחר, רחוק או שונה, כי לפעמים דווקא הריחוק מהבית המקורי שלכם – תוך נסיעה ארוכה למשל, שגם היא יכולה לבוא עכשיו בחשבון ובאופן מעניין גם בבדיקת הקשר האמיתי שלכם עם הבית והמשפחה באופן לא מודע – מחזיר את תחושת הבית והשורשים אליהם אתם מחוברים.
   כשהמדובר בהרחבה, יופיטר מביא איתו השנה גם אלמנט אחר: הרחבת המשפחה. לא מעט אריות ירחיבו את המשפחה, בין אם ליד ילד חדש או ילד נוסף, ובין אם הרחבת מקום המגורים כדי שיוכל לאכלס את כולכם באופן מרווח ומרחיב את הדעת. וכשאריה מחליט, כלומר מחליט באמת, זה גם קורה, כידוע לכולנו. יש גם כאלה שיופיטר מאפשר להם השנה לחזור מנסיעות ארוכות או שהייה ארוכה בחו'ל ולפתוח דף חדש בדיאלוג שלהם עם כל נושא הבית והמשפחה.
   יופיטר מחזיר את השמחה השנה לכל מה שקשור לבית ולדיאלוג עם בני הבית. עם קצת מאמץ, ניקוי משקעים רגשיים שהצטברו ותקשורת ישירה ומאפשרת, תוכלו לעזור גם ליופיטר לעשות את העבודה שלו, ולהתגאות בכך שהאריה יכול לעזור אפילו לכוכבים כדי לשנות מצבים, ולפתוח דף תקשורתי חדש מעניין ובעיקר משפחתי, עם העולם.

   מעברים משמעותיים:
   26/6-28/8: מעברו של מרס בבית הזוגית והיחסים שלכם ובהמשך גם חזרתו לשם, עשוי להביא איתו צורך בבדיקה מחודשת של הקשרים שלכם, ושל הצד הזוגי בכלל. חשוב בזמן שכזה לא לנתק קשרים, אלא להתבונן באומץ במה שהכוכבי מביאים לשולחן, ולשדרג את הקשר בהתאם עד כמה שאפשר.
   6/10-17/11 : הילוכה האחורי של ונוס בבית התקשורת שלכם, עשוי להראות על צורך לבדוק לעומק יחסים עם חברים קרובים וסביבה קרובה, ובהמשך גם לבדוק את היחסים הרגשיים בתוך המשפחה.
   זהו זמן טוב לשדרג יחסים, לקחת אחריות על כל מה שקרה השנה כדרך ראשונית להסיק מסקנות ולבנות קשרים טובים יותר בהמשך, ולא להסס לוותר על האגו אם צריך כדי לזכות שוב באמון האנשים הקרובים אליכם, בין החברים ובמשפחה.