פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל דגים

   תחזית יומית

   פתיחת השבוע הזה שמה את הדגש על הצורך לפעול באופן חכם ומדויק בחשבון הבנק שלכם, דגיגים. זהו זמן לחשבון נפש וחשבון כיס, ובמקביל לבנות תכנית כלכלית חכמה לטווח ארוך. אל תשאירו דברים ליד המקרה.

   תחזית להיום (15.12)

   פרופיל מזל דגים

   מזל דגים שייך ליסוד המים, ולקבוצת המזלות המשתנים. ואכן, הדגים משתנים כל הזמן, בגלל שהצירוף של המים הזורמים והצורך לנוע כל הזמן חזק מהם. כוכב נפטון שולט על מזל דגים, והופך את השהות איתם לתחושת שהות ליד חוף הים: לפעמים המים צלולים, בהירים ושקטים, לפעמים סוערים ובעלי גלים גבוהים, ולפעמים עכורים וסוחפים.

   מצבי הרוח הדגיים שונים ומשתנים, אבל כמעט תמיד אפשר למצוא אצלם עצב נסתר, עגמומיות מסויימת שנמצאת מתחת לפני השטח ומחפשת לה מוצא. אולי בגלל העובדה הזו, רבים מהדגים אוהבים לכתוב, בעיקר שירה. יש משהו לירי וטרגי בדרך בה הם מסתכלים על המציאות. בכלל, הדגים נחשבים למזל אמנותי מאוד, בעלי יכולת הבעה מדהימה, בעיקר בתחום המשחק. נפטון מאפשר לדגים להשתנות ולחקות בני אדם ודמויות עד שהם כמעט הופכים להיות הם עצמם. יכולת החיקוי וההפנמה הדגית כל כך מדהימה, עד שלפעמים נדמה שהדג מקבל את אישיות האיש שלידו. העובדה הזו מאפשרת להם להיות ממש 'חיות במה' ולהצליח בתחום התיאטרון, כמו גם להיות מטפלים מסורים מאוד, ולעבוד עם אנשים אחרים בצורה קרובה ואמפתית.

   הרבה ממבני הדגים הם עובדים סוציאליים: היכולת שלהם להרגיש את האחר ולתת לו את מה שהוא צריך הופכת אותם למטפלים אמיתיים, ובכל התחומים. לפעמים ינצלו הדגים תכונה זו ויהפכו לנוכלים מדהימים, שיצליחו לרמות גם את הספקנים הגדולים ביותר...

   אבל בתוך כל זה שוכח הדג דבר אחד: את עצמו. יש לדגים יכולת לבטל את עצמם בחברה, להתעלם מהצרכים שלהם ולהרגיש שהם קורבן של החיים. דגים כאלה עלולים ליפול קורבן לסמים, אלכוהול והרס עצמי.

   תחזית שנתית

   מזל דגים: שיתופי פעולה, צמיחה אישית, והרחבת המעגלים החברתיים והמקצועיים שלכם.
   נראה שכבר מהשבוע אתם יכולים לנשום לרווחה, דגיגים: סטורן, שבמשך שנתיים וחצי איכלס את בית הקריירה והדרייב שלכם עזב סוף סוף, והגיע הזמן להוריד את האבן הזו מהגב (ומהלב..), לחזור לעצמכם, ולחזור ולהאמין ביכולת שלכם להוכיח לעולם מה אתם שווים באמת – ולהצליח.

   כן, זה היה מסע לא קל, השנתיים וחצי האלה, אבל הוא לימד אתכם – ובעצם לא רק אתם אלא כמעט כל דגיג שאני מכיר – המון על עצמכם, ועל כושר הסיבולת שלכם, על היכולת שלכם להשפיע בעולם ולדבוק בדרך שלכם למרות כל הקשיים והביקורות – מבפנים ומבחוץ – ואורך הנשימה, והתסכול כשדברים לא קרו כפי שרציתם. עוד יסופר על כך, ורבות.
   כעת עובר סטורן אל הבית האחד עשר שלכם, המסמל את הצד הקולקטיבי שלכם: מוסדות, ארגונים, חברים ידידים ומכרים, וכל מי שיכול לשתף אתכם פעולה לא ממקום זוגי אינטימי אלא ממקום חברי וידידותי, או קולגיאלי מקצועי. המקום הזה עוסק לא ביחידים בעיקרון אלא בחברות גדולות.
   סטורן ילמד אתכם בשנתיים וחצי הקרובות איך יוצאים מעצמכם ומשתפים פעולה עם אדם אחר ללא מעורבות רגשית גבוהה אלא בגישה מעט מרוחקת וידידותית – או מקצועית – בלבד. זה לא יהיה קל לדגיג שלנו שכל מהותו הינה רגש נטו, אבל כמו כל דבר – הכוכבים הם בית ספר לעבודה בדיוק על מה שקשה לנו, ובמקרה זה הקושי הוא ביצירת הגבולות בין האישי ללא אישי, בין הידידותי לרומנטי, ובין המשיכה המנטלית למשיכה הפיזית. הדרך ללמוד זאת תהיה מרתקת אך לא קלה ופה ושם גם תפשלו לא מעט כי הדגיג זקוק להוכחות – והרבה – שאוהבים אותו ולא רק שמעריכים אותו כמו שסטורן רוצה.. אבל מה לעשות, כשצריך – צריך.

   לעומת זאת יופיטר כוכב השפע נמצא השנה הזו בבית הצמיחה וההתפתחות האישית, דגיגים. המיקום הזה מאפשר לכם לפתוח את הראש, ולהתחיל להרחיב אופקים, אם דרך הרגלים (והמכונית או המטוס) בנסיעות ארוכות, ואם דרך הראש – בלימודים סדנאות קורסים וכל מה שמלמד אתכם משהו חדש שלא ידעתם, ודוחס אינפורמציה פנימה אל תוך החומר האפור.
   יופיטר גם יחזק את הקשרים שלכם עם ח'ול השנה, אם מבחינה מקצועית – היכולת לפתוח אזורי פעולה חדשים לעשייה מקצועית מסוגים שונים ואפילו ללמוד קורס מקצועי בחו'ל – ואם מבחינה אישית, דרך היכרות עם אנשים יופיטרים שזה אומר פתוחים מאוד לרעיונות חדשים, אנשי העולם הגדול שכבר ראו לא מעט, ליברלים בדיעותיהם ולא מסתגרים בעקרונות נוקשים ושיפוטיים.
   כוכב אורנוס עובר למזל שור בחודש מאי, ואת שש השנים הקרובות פלוס מינוס יבלה בבית התקשורת שלכם, דגיגים. אורנוס מביא איתו תקשורת מעניינת שהיא שכלתנית וחברתית ומדויקת ומעט קרירה, הפוכה לגמרי מהתקשורת של הדגיג המצוי שהיא רגשית ורגשנית, יצירתית, ומליאה דמיון ומכילה גם לא מעט חום ואמפטיה.

   מזל דגים הרגשי הנשלט על ידי כוכב נפטון עובד על ידי הזדהות עם הזולת, עם כאביו ושמחותיו, ומשתנה ביחד עם השינויים שהזולת עובר. מה שמפעיל אותו הוא בעיקר רגש. לעומת זאת מעברו של אורנוס לבית התקשורת שלכם שם את ההגיון והשכל בראש סולם העדיפויות, והוא לא מזדהה עם רגשותיו של איש אלא להיפך: עסוק בלבדל את עצמו, ולפעול באופן סוליסטי ועצמאי מאוד.
   אין ספק שהתרומה של כוכב אורנוס לתקשורת של בני מזל דגים תהיה משמעותית מאוד: כאן תוכלו ללמוד איך להתמקד במה שחשוב באמת ולא במה חושבים עליכם או איך רואים אתכם, לפעול באופן מדויק וקר ולא לחפש קודם כל שיאהבו אתכם ורק אחר כך לשתף פעולה באתגרים שונים, ובכלל – הניתוק הזה מהרגש יעשה לכם טוב בעיקר כי האופי הדגי כל כך רגשי במהותו – לטוב ולרע, ולשני כווני הרגש, השמח או הדיכאוני – עד שקצת ריחוק קצת הגיון ועבודה בעיקר עם השכל ומודעות חכמה ומתבוננת בהחלט יעשו לכם טוב בשנים הבאות עלינו לטובה.

   ואחרון אחרון – נפטון, שליט המזל שלכם: השנה הוא יעבוד בעיקר על הצד הרגשי של אלה מכם שנולדו בשבועות השני והשלישי של המזל. נפטון מביא איתו מעורבות רגשית גבוהה מאוד בצד קושי להתמקד בעובדות, כשהכל אישי ורגשני הן בחשיבה והן בתגובה, ההיפך המוחלט מהנעשה בבית התקשורת שלכם עם כוכב אורנוס.
   אולם נפטון גם מביא איתו הרבה מאוד דמיון והשראה למערכת, ביחד עם גישה יצירתית מאוד ושמחה בעשיית מה שאתם אוהבים, עם מינון גבוה של חום ואמפטיה לסביבה הקרובה. לגבי השאר – תצטרכו להיעזר פה ושם בכמה וכמה עצות חכמות לגבי הצדדים הפרקטי והכלכלי, כדי לא לעשות שגיאות בשיפוט ובשיקול הדעת מבחינה כספית וחומרית השנה.
   שותפים לרעיון או לדרך, בני ברית שרואים את הדברים כמוכם, אנשים עוצמתיים שהחן והקסם האישי שלכם מדבר אליהם, יצטרפו אליכם פה ושם במהלך השנה: כל שתצטרכו לעשות זה לזהות אותם ואת טוב לבם, ולאפשר להם להתקרב קצת יותר.

   המעברים המשמעותיים השנה:
   26/6-28/8: מעברו של מרס וחזרתו מהילוך אחורי בפרק הזמן הזה במזל דלי מביא איתו תקופה של עצבנות וחוסר שקט, שעלולים לגרום לכעסים פתאומיים ולהחלטות קיצוניות. חשוב בפרק הזמן הזה להמנע מלנתק קשרים או להציב עקרונות קיצוניים מול אנשים קרובים: זה עלול להרוס יותר מאשר לתרום, וחבל. היו קשובים קצת יותר למה שקורה מתחת לפני השטח, ופחות לעסוק בתגובות הסביבה.
   6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס בפרק הזמן הזה במזל מאזניים מאפשר היערכות רגשית מחודשת ביחסים, שינוי בסדרי העדיפויות שלכם בקשר קרוב ובדיאלוג עם בן או בת הזוג, וזהירות בכל מה שקשור להחלטות כלכליות. גישה אופטימית מדי עלולה להתברר בהמשך כלא נכונה: התמקדו כעת בעיקר בעובדות – ולא ברגשות, עד כמה שאפשר, ואת ההחלטות שלכם קבלו באופן הגיוני ולא כתגובה רגשית על מעשיהם של אנשים אחרים.ᐧ