פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזל דלי

   תחזית יומית

   כוכב מרס ממשיך לנוע בבית הכספים שלכם ולגרום לצורך להתארגן מחדש בחשבון הבנק שלכם, ולשלוט על תזרים המזומנים והתחום הכלכלי בכלל באופן מדויק יותר. שעות הערב יתאימו למפגש חברים שמח.

   תחזית להיום (15.12)

   פרופיל מזל דלי

   מזל דלי שייך ליסוד האויר, ולקבוצת המזלות הקבועים. הוא נשלט על ידי אורנוס, שקשור מאוד לשינויים ולחשיבה מקורית. אורנוס גורם לדלי להיות מבריק וידידותי מאוד כלפי הסביבה, אך בו בזמן גם קצת מרוחק וסגור בבועה שכלתנית.

   הדלי הוא אחד המזלות הידידותיים ביותר בגלגל המזלות. בגלל שהוא שייך למזלות האויר השכלתניים, הוא ממהר להתיידד בצורה אינטליגנטית ולרכוש חברים רבים. מגיל צעיר הוא נמצא במרכז החברה, כי הוא יודע לשמור על עצמו ולהישאר ידיד של כולם.

   הדלי, אולי בגלל שאורנוס שומר עליו לבל ייפגע מרגשות עמוסים וצפופים מדי, הוא מזל טיפ-טיפה לא אישי. הוא אמנם ידידותי מאוד, אבל לעיתים מעדיף ידידים על פני קשר זוגי סוער. עודף רגשות עלול לאיים עליו ולגרום לו לברוח – מה שהוא אכן עושה לפעמים.

   הדלי הוא אלוף הניתוקים: הוא זקוק להרבה מאוד חופש, וחייב יכולת תמרון בין כל המחויבויות החברתיות שלו. הוא פשוט נעלם וחוזר: הוא יכול להתנתק ממך באמצע השיחה, אבל לחזור אחרי כמה דקות ולהשלים הכל בעזרת היכולת האינטליגנטית המהירה שלו.

   הדלי מבריק מאוד, ואורנוס גם מעניק לו לעתים ניצוץ של גאוניות ומקוריות, אותו ניצוץ ממנו אפשר לברוא משהו מכלום. הניצוץ הזה הוא ייחודי - אך לא אישי, ולכן לפעמים קשה לדלי עם אנשים, לאורך זמן. לא פלא שהרבה מאוד דליים נקשרים למחשבים שלהם, ועובדים בתחום ההיי טק. אפשר ממש לומר שאת המחשב המציאו בשביל הדלי, והוא גם דומה לו: אינטליגנטי, מהיר מאוד, לא אישי, ולא זקוק להבעת רגשות בלתי פוסקת. מהסיבות האלה, הדליים מתקשים לעיתים בזוגיות לאורך זמן, ומעדיפים להיות עם עצמם או עם קבוצה גדולה של אנשים, בה יוכלו להתבטא בצורה חברתית וידידותית - אך בעצם להיות לבד.

   תחזית שנתית

   מזל דלי: המלים בטחון ומשמעות מקבלות עדיפות, והבית והמשפחה עוברים לראש סדרי העדיפויות.
   מזל דלי הוא מזל מיוחד מאוד, בין היתר כי שולטים עליו שני כוכבים שהם מנוגדים באופיים: אורנוס וסטורן. מצד אחד הוא ייחודי מאוד וסוליסטי לא פחות ולא באמת זקוק לזולת (אם כי הוא בהחלט רוצה בחברתו) ומצד שני – הוא זקוק גם למסגרת פעולה למרות שלעיתים הוא נראה כאילו הוא בתוך בועה, ובה הוא פועל בחוקיות שרק הוא מודע לה.
   בגדול, זו שנת השינויים שלכם, דליים ומעברי הכוכבים עובדים על שני החלקים האלה גם יחד. הראשון הוא מעברו של סטורן לבית ה 12 שלכם, הוא הבית של תת המודע. סטורן מכביד מאוד במיקום הזה, ומכריח אתכם לפגוש חלק מהפחדים העמוקים ביותר שלכם. למשל.. הפחד מבדידות, הפחד לפעול בחלל, הפחד להבלע או שלא יכירו בך.. מעניין.

   הדלי נחשב כאחד המזלות המורכבים ביותר על פני גלגל המזלות. מצד אחד הוא ניחן בחשיבה שכלתנית טהורה ויכולת להבין דברים באופן אוניברסאלי ומרחבי, ומצד שני – קשה לו עם עודף אינטימיות, והוא מעדיף לפעול ממקום לא אישי.
   מעברו של סטורן מכריח אותו לבדוק לעומק את המקום הזה שבו הוא נמצא עם עצמו, כדי שעם מעברו של סטורן למזל דלי בעוד כשנתיים וחצי יכול לבחור טוב יותר בין הלבד המוכר שלו, לבין הביחד שהוא זקוק לו יותר ממה שהוא מראה כלפי חוץ.
   מיקומו של סטורן בשנתיים וחצי האחרונות בבית ה 12 שלכם, אותו בית שנמצא מאחורי הקלעים וקשור לתת המודע שלנו, מפגיש אתכם עם פחד – וצורך. הפחד הוא ממצוקה כלכלית וממחסור שמביא איתו סטורן, והוא עלול להכתיב לכם מהלכים מאחורי הקלעים שמבטאים את הפחד הזה במודע או שלא במודע. גישה חסכונית יותר, צורך לשמור על הקיים, ופחד לאבד הם חלק ממנו.
   הצורך שמגיע כעת מאחורי הקלעים בעזרתו של סטורן, הוא הצורך במשמעות. סטורן מביא איתו פעמים רבות במיקום הזה חיפוש אחר משמעות רוחנית או רגשית, כדי להרגיע נפש סוערת שעולו של סטורן מכביד עליה. החיפוש הזה יביא איתו כמה תגליות מעניינות בשנתיים וחצי הקרובות, חלקן כבר בשנה הקרובה שלפנינו.

   אולם השינוי הגדול יהיה מעברו של אורנוס למזל שור. בשש השנים האחרונות שהה אורנוס במזל טלה, והתקשורת שלכם בטאה יפה את התהליכים האורניים: תקשורת חברית וחברתית אך לא אישית, עיסוק גבוה בתקשורת אלקטרונית –מחשבים סלולרים וגאדג'טים – ועיסוק במינון גבוה ברגשתות חברתיות, שאפשר לומר שבאופן מסויים הן ממש מסמלות את תמצית התקשורת הדליית עם מעורבות חברתית במינון גבוה, אך לא ברמה האישית האינטימית.
   כעת עובר אורנוס למזל שור, המאכלס את הבית המסמל את אזור הפעולה של הבית והמשפחה, אזור שלדלי האופייני הוא לא אזור בטוח במיוחד בעיקר מכיון שהוא עוסק באזור פעולה רגשי מאוד, והדלי קצת מתקשה בעודף רגשות כדרך ביטוי, ובביטוי רגשי טהור נטו בכלל, ומעדיף משום כך את הגישה החברית על פני הגישה הזוגית האינטימית פרופר (יש דליים שמן הסתם יחלקו עלי, אבל אלה דליים שבמפת הלידה שלהם יש מינון גבוה של פלנטות ביסוד הרגש. אני מדבר בעיקר על הארכיטיפ הדליי, שמעדיף ידידות מאשר זוגיות ממקום של נינוחות שכן זוגיות דורשת הרבה מאוד אינטימיות ולאורך זמן, והדלי זקוק לספייס במינון גבוה יותר מאשר כל בן מזל רגיל, לדעתי).

   אורנוס שליט המזל שלכם יכריח אתכם השנה ובשש השנים הקרובות להכנס למחוז האסור והרגשני הזה שנקרא בית, משפחה, יחסים עם הבית והמשפחה, ובעצם בגלל מיקומו של הבית בתחתית המפה – עיסוק בכל הרגשות האינטימיים ביותר שיש לנו). כעת הזמן למסע שורשים מעניין, לשדרוג הדיאלוג עם קרובי משפחה שמזמן לא ראיתם או פגשתם, ולחזרה לעובדה שמה לעשות, לדלי שלנו יש עבר, והוא לא מתמקד רק בדור הזה אלא לפחות בשלושה דורות אחורה.. כן כן. הדלי האופייני לא אוהב בדרך כלל להתעסק כל כך במה שנקרא מישפוחה.. זה מעיק עליו, וקצת חונק אותו. הוא רץ מהר לבועה, נושם אוויר נקי של לבד, ואז כשאין ברירה – חוזר לחזית..:-) אבל אורנוס השנה ילמד אותו להתנהג אחרת, כשהוא עושה זאת בדרך האורנית האופיינית: הוא פשוט מנתק אותו מהשורשים – דרך מעבר דירה למקום מרוחק, ניתוק מההורים, ניתוק של ההורים ממנו, מעבר לארץ אחרת וכו – והמחסור מאפשר לדלי שלנו להתבונן פתאום במה שתמיד היה מובן מאליו מבחינתו, וכעת לא קיים... מה עושים? האם פה תגיע פניקה ומהר בניית שורשים חדשים ובית חדש וכו – או השלמה וכניסה אל תוך הלבד הדליי המוכר, רק ביתר שאת? הממ..ואולי, כשהמדובר בדלי שלנו, כל האפשרויות נכונות. בכל מקרה תתבצע פה בדיקת עומק אמיתית.

   ואחרון אחרון ואולי הקל ביותר לפענוח – מיקומו של יופיטר כוכב השפע בבית הקריירה והתדמית שלכם, דליים. יופיטר באופן הקלאסי נחשב ככוכב ההצלחה. בבית העשירי, בית הקריירה של הדלי, הוא מביא איתו שפע של אפשרויות והזדמנויות למתן ביטוי אמיתי לאמביציה שלכם, וליכולת שלכם להצליח תוך עמידה מול קהל, עם מינון גבוה של נוכחות – ועוצמה. אין ספק שזהו אחד המיקומים הטובים ביותר מבחינת היכולת שלכם לממש פוטנציאל קרייריסטי, הן בארץ והן בחו'ל, וזה בדיוק הזמן למקד את האנרגיה שלכם בפריצות דרך אמיתיות ו..לרוץ קדימה בכל הכוח! ג'סט דו איט, דליים שלי.

   המעברים המשמעותיים השנה:
   26/6-28/8: מעברו של מרס וחזרתו מהילוך אחורי בפרק הזמן הזה במזל דלי מביא איתו תקופה של מרץ מוגבר אך גם אפשרות של כעסים ודרמות כשדברים יוצאים משליטה, וחשוב לדעת איך לשחרר את המרץ הזה כדי שלא יופנה לכוונים הרסניים. חשוב כעת לנסות להיות יותר חכמים ולהפגין שליטה, גם אם זה לטווח קצר זה אומר שתהיו פחות צודקים..
   6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס בפרק הזמן הזה במזל מאזניים מאפשר חשיבה מחודשת בכל מה שקשור לצמיחה והתפתחות אישית בתקופה הקרובה. בין אם המדובר בלימודים שמיצו את עצמם, או ביטול נסיעה ארוכה שתכננתם – זה הזמן לסגור מעגלים הקשורים להרחבת אופקים בחייכם, לקבל החלטות בנושא, ובעיקר לשנות החלטות הקשורות להתפתחות שלכם שכבר לא רלוונטיות למקום שבו אתם נמצאים עכשיו.