קלף גלגל המזל

האם זו אשמתכם שאין לכם חברה או שהגורל אינו בידכם? ואולי אין בכלל דבר כזה גורל? שגיא מנדלבוים ממשך לצעוד בדרך השוטה

11/10/2006

קלפי הטארוט מייצגים את המסע אותו עובר הצועד בדרך השוטה. המסע מתחיל בנקודה בה הצועד מרגיש כי דבר מה חסר בחייו ומתחיל לחפש, ומסתיים בנקודת ההארה בה הכול ידוע וברור. זהו תהליך המורכב מ-22 שלבים וכל שלב הוא שיעור בדרך אל השוטה. השוטה הוא התוצאה הגדולה מכל חלקיה שלא ניתן להגדיר אותה, להסביר אותה או לתפוש אותה, אלא להבין כי הוא התוצאה של כל השיעורים יחד וכל אלו הם שיביאו את צועד אל ההארה.

בקלף גלגל המזל הצועד בדרך השוטה לומד להכיר את "חוק הגורל". הוא מבין כי אין דבר כזה הקרוי גורל, או באופן ספציפי יותר - ישות בקוסמוס שעושה לנו טוב או רע בזמנים שונים בחיינו. מה שאנו מכנים "גורל", הוא בעצם אוסף של גבולות שאנחנו מציבים לעצמנו, כתוצאה מחוסר איזון פנימי הטבוע בנו. מקרים "פשוטים" של מציאת עבודה או בחירת חברים נעשים גם הם לפי החוק הזה. המכלול הפנימי שלנו, מי שאנחנו בעצם, מוביל אותנו למצוא עבודה שמתאימה לנו או לבחור בחברים שמשרתים את המטרות שלנו. כאשר המטרות משתנות, גם הדברים מסביב, כמו חברים ועבודה, ישתנו.

החיים הם משוואה אנרגטית. זו אמנם משוואה סבוכה ומורכבת, אולם הרעיון הבסיסי שלה מאוד פשוט: אנחנו מרכז היקום. כל דבר המתרחש בעולם הוא שלנו ונועד עבורנו. כל מה שאנו רואים, חשים ומדמיינים, כל מה שקיים פיזית וקיים בדמיון שלנו - הכול הוא ההשתקפות של כל מה שקיים פנימיות שלנו. הכל כאן הוא עבורנו ונוצר כדי שנוכל ליהנות ממנו וללמוד ממנו. זהו גן העדן הפרטי של כל אחד מאתנו, ומה שנשאר הוא לקטוף את הפירות.

אולם, אנו לרוב נכשלים. אנו נכשלים בדרך בה אנו מחפשים את הדברים אותם אנו רוצים. אנו מחפשים את אשר אנו חפצים בחוץ, בעוד שהכל קיים בפנים. כל דבר אותו אנו רוצים בחיינו מתחיל ביכולת שלנו להאמין כי הוא קיים עבורנו ומתממש דרך היכולת שלנו למצוא את זה בתוכנו. לאחר מכן – זה פשוט קורה.

כדי להבין טוב יותר את עקרון המשוואה האנרגית, עלינו להבין כי כל מה שחיצוני לנו, משקף את העולם הפנימי שלנו. החל מאנשים שאנו פוגשים במהלך חיינו, שהנם שיעורים והשתקפויות של מי שאנו, ועד אפילו לשלטי חוצות שלפעמים יכולים להיות תמרורים המשמשים כמסרים לאירועים בחיינו. כל דבר בו אנו פוגשים בחיינו הוא שיעור הנועד לעזור לנו להבין מה חסר לנו ומה אנו יכולים לעשות כדי ליצור איזון ושלמות פנימית. ואז, כאשר תשתנה הפנימיות שלנו, ישתנה גורלנו בהתאם. באופן כללי, ניתן לומר שהפנימיות היא זו הקובעת מה יתבטא כלפי חוץ, ורק כאשר נהיה שלמים בפנים, כל הדברים האחרים בחיינו יוכלו להסתדר.

עוד בוואלה!

יש לזנייה, ויש לזנייה של אהרוני

בשיתוף ברילה

אז מתי יגיע הדבר אותו אנו רוצים – בואו נעשה לעצמנו מבחן קטן

קחו לדוגמה מקרה של בחורה המעונינת למצוא בן זוג. נערוך לה "מבחן" קצר, בו נבקש ממנה לרשום על דף מהן שלוש הסיבות בגללן היא רוצה בן הזוג. כתשובה, תרשום הבחורה תשובות הגיוניות וארציות ביותר: שהיא רוצה מישהו לאהוב ושיאהב אותה חזרה, מישהו שיעניק לה ביטחון כלכלי ומישהו שיהיה איש שיחה טוב. בדרך קסומה, התשובות אותן הבחורה תענה יהיו גם "הפתרון" לשאלה מתי היא תמצא את אהוב ליבה. זה יקרה כאשר הבחורה תלמד לאהוב את עצמה, לאחר שתמצא עבודה טובה שתפרנס אותה ולאחר שתפתח לעצמה קומץ ידידים איתם תוכל לדבר. ברגע זה, כאשר הפנימיות שלה שלמה, ממש כמו במטה קסמים, יופיע האביר על הסוס הלבן.

ומה יקרה לאותה הבחורה עד אז? עד שהיא לא תשלים את המסע הפנימי שלה, מערכות יחסים שיבואו אל חייה, אם יבואו, יהיו רק שיעורים המשקפים את חוסר השלמות שלה, שיעורים דרכם היא תוכל ללמוד ולשנות את הפנימיות שלה. היא תתנסה במערכות יחסים שונות: חלקן טובות וחלקן פחות, אולם עד שהיא לא תשלים את המסע, לא יגיע אליה בן הזוג אותו היא באמת מחפשת, זה שאתו באמת יהיה לה טוב ושיישאר שם תמיד .

בציור המצוי על גבי קלף גלגל המזל אנו רואים שני גלגלים, כאשר כל תנועה בגלגל הקטן יוצרת תנועה גדולה יותר בגלגל הגדול. באופן מפתיע למדי, מתנהלים להם החיים בצורה מקבילה להפליא: כל שינוי בפנימיות שלנו יוצר שינוי גדול יותר בחיצוניות שלנו.

מה קורה לאחר השינוי

חשוב שנבין - השינוי הפנימי שיתרחש, יסחוף עמו, ממש כמו סופת טורנדו, את כל הדברים האחרים הסובבים אותנו בחיים. ההצלחה או השגת המטרה היא עדות לכך שאנו כבר שונים בפנים, ותוצאות השינוי עצמן יכולות להיות מהירות ומפתיעות. השינויים יהיו מגוונים, ויכולים לכלול חברה חדשה ודינמיקה חדשה.

אנו חייבים לזרום עם השינויים הללו. אנו כבר נהיה אנשים שונים ועלינו "להניח" לדינמיקה ולאפשר לעצמו לגדול ולהתפתח עמה. לכן עלינו להישאר נאמנים לעצמנו ולשינויים אותם עברנו ולא "לחזור" להיות מי שהיינו קודם, לא להיתקע או להיאחז במה שהיה בכל מחיר.

פעמים רבות לאחר השינוי הסביבה החיצונית כבר לא מתאימה, כיוון שהפנימיות שלנו כבר אינה תואמת את החיצוניות שלנו. אנו אמנם עברנו שינוי, אולם הסביבה החיצונית לא השתנתה, ולכן היא תנסה להחזיר אותנו אחורה, למקום ולמה שתמיד היינו. כאשר נוצר השינוי עלינו לקחת בחשבון כי החברה ורוב מי שנמצא סביבנו, כבר אינו מתאים לאני החדש ולהבין כי כנראה הגיע הזמן להחליף את הסביבה החיצונית.

קלף גלגל המזל בקריאה

מארבעה קלפים השייכים לסדרת הארקנה הגדולה. כשהם מופיעים בקריאה הם מייצגים לחץ. הקלף מייצג פעמים רבות לחץ, שנוצר כיוון שהשואל מרגיש כי משהו עומד לקרות ומטבע הדברים חושש. כדאי שנזהיר את השואל כי כשהשינוי יתחולל, הוא עלול להרגיש כי הקרקע נשמטת מתחת רגליו, משום שדברים רבים כבר לא יהיו כפי שהיו. אולם, עליו להבין כי השינוי הוא לטובה. עליו להמשיך להיות נאמן לדרך אותה הוא התחיל ולא לתת לחששות שלו או לחברה החיצונית לגרום לו לשנות את דרכו.

פעמים רבות הקלף הוא מסר, הבא להראות כי השינוי שאנו רוצים לחולל בחיינו חייב להתחיל קודם כל מבפנים. הקלף מראה כי הגיע הזמן שניקח את הגורל בידיים שלנו ונעשה משהו, שכן אם לא נעשה זאת נמשיך להיסחף בזרם החיים וחיינו יהיו כמו גלגל: פעם למעלה ופעם למטה.

אבל, למרות כל זה, ישנם עדיין תחומים בהם אנו תלויים בחברה החיצונית. כך למשל, אדם שרוצה להפסיק לרדוף אחרי הכסף, איננו יכול לבצע פעולה זו ללא שינוי נוסף בחייו (מלבד השינוי הפנימי). החברה בה אנו חיים איננה מאפשרת מצב שכזה, מכיוון שבעיר הגדולה אדם זקוק לכסף כדי לשלם שכר דירה ולקנות אוכל. לכן, השינוי המיוחל יתבצע רק אם החיים החברתיים יאפשרו לו. האדם יוכל לממש את חלומו באמצעות מעבר למקום בו החיים החברתיים מתנהלים ללא רדיפה מאסיבית אחרי הכסף, כמו למשל מנזר. מכאן אנו למדים שלעיתים, גם אם בתוכנו פנימה קיים רצון עז וחזק לשינוי, עדיין, רק בשילוב עם תנאים סביבתיים מסוימים יוכל שינוי זה להתבצע.

אז איך נדע מתי הקלף מייצג מקרים שאינם תלויים בידי השואל? ובכן, נוכחות של קלף גלגל המזל בקריאה, בשילוב אחד מקלפי התשע, יכול לייצג את המקרים בהם השואל אינו לוקח אחריות על חייו ונסחף בזרם החיים, ואת המקרים בהם נושא השאלה, למרות הכול, לטוב או לרע, אינו תלוי רק בשואל.הכותב:

© מנדלבוים שגיא. עוסק בהומיאופתיה קלאסית, מנהל פורום טארוט בוואלה! בעל ניסיון של 12 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully