נומרולגיה: החיים במספרים

שלוש ארבע לעבודה

מה מאפיין אינסטלטורים ולמי כדאי ללמוד כלכלה - בחירת קריירה ומסלול לימודים על פי הנומרולוגיה. חלק א'

גילה בויום, האגודה לפיתוח המודעות
24/08/2005

"מה מתאים לי ללמוד, ובמה עלי לעסוק" היא שאלה פופולרית החוזרת ונשאלת ללא הרף. בניגוד לתחומים אחרים בחיים כמו זוגיות, שם הכל בידי הגורל במידה רבה, הרי שכאן אני הוא זה שבוחר, וההיצע כל כך גדול, כך שחשוב מאוד לבצע את הבחירה הנכונה.

תורת הנומרולוגיה עושה שימוש בשני מרכיבים עיקריים - תאריך הלידה ושם האדם. יום הלידה מייצג את "המתנה", את העוצמה דרכה אנו רוצים לבטא את עצמנו ואת ההישגיות. לכן יום הלידה הוא מרכיב חשוב בבחירה המקצועית של האדם.

כאשר יום הלידה הינו מספר דו ספרתי יש לצמצם אותו למספר חד ספרתי בדרך הבאה:
למשל 28 = 2 + 8 = 10 = 1.


להלן הערך החד ספרתי של ימי הלידה השונים:
מספר 1 - 10 19 28

מספר 2 - 11 20 29

מספר 3 - 12 21 30

מספר 4 - 13 22 31

מספר 5 - 14 23

מספר 6 - 15 24

מספר 7 - 16 25

מספר 8 - 17 26

מספר 9 - 18 27

בכתבה זו ננתח את אופיים של ימי הלידה 1-5 ובחלקה השני נסקור את ימי הלידה 6-9.

יום לידה 1

מספר1 הינו מספר השואף לביטוי עצמי ייחודי, וכמו כן רוצה להפגין יכולת אישי ואגו רב. הוא אוהב התחלות חדשות, ולפעמים אפילו יותר מדי והוא ללא הרף חייב להוכיח עצמו. הוא רב התלהבות ומרץ, וזאת הוא חייב לחוש בכל אשר יעשה, אחרת הוא משתעמם. בלימודים הוא יהיה בעל אינטואיציה הפועלת בעוצמה רבה, תוך משוכנעות גדולה בצדקתו ותחושת אמת פנימית חזקה מאד. הוא גם בעל מחשבה מקורית, יכולת להסיק מסקנות ולקבל החלטות. הוא בעל תגובה מהירה לרעיונות ומצבים. הכל אצלו קיצוני, הכל שחור או לבן, מתאים או לא מתאים לו, לכן הופך להיות סובייקטיבי וחייב לנקוט עמדה, ובונה לעצמו "רשימה של אוהב לא אוהב". מחשבתו מהירה וממוקדת, טוטאלית ומוקדשת לדבר אחד. לכן עליו ללמוד רק מה שמרתק אותו ולהקדיש עצמו טוטאלית למה שמרתק אותו.

בעבודה הוא יהיה מאד מקורי, משנה רגשותיו, מתלהב ודועך ושוב מתלהב. מעז ומוכן להתנסות בכל מיני סוגי רגשות ואנשים. בעל עצבים מתוחים. דורש מחויבות ורוצה שדברים יהיו מרוכזים סביב עצמו. הוא בעל קצב מהיר- רוצה לחוות דברים מהר ובצורה אינטנסיבית, עם ריגושים גבוהים. בעל המון קסם אישי

ושנינות. הוא עצמאי בעבודה, לא אוהב בוסים על הראש וקשה לו לקבל מרות. טיפוס מנהיגותי אשר קשה לו לשתף אחרים במעשיו. חייב להתבלט כמקורי ויוצא דופן.
מקצועות מתאימים לו: ניהול, יזמות עיסקית, שיווק, קריירה צבאית.

יום לידה 2

2 הינו מספר פסיבי, נתינתי ותלותי במידה מסוימת. הוא כל הזמן חייב להתחשב בדעת אחרים ואוהב לפעול תוך כדי שיתוף פעולה. ה-2 הוא גם אידיאליסטי וגם ארצי ואנשי יום לידה זה לומדים לראות את הרצוי וגם את המצוי.

בלימודים הוא יהיה רגיש לעובדות רוחניות ובעל אינטואיציה. לכן הוא נמשך לנושאים מופשטים. הוא חש המון ולא מבין למה אחרים לא מרגישים אף הם. בעבודה הוא נוטה להסכים לדברים, מחפש עבודת צוות ושותפות במחשבה, ולכן הוא מפחד לקחת החלטות ללא התיעצות עם אחרים. חש שיודע המון, אך חושש לבטא את דעתו באומץ. לכן הוא זקוק לאהבה, הבנה וסביבה תומכת. אוהב לחלוק מחשבותיו עם אחרים. הוא טוב לעבודת צוות, אך לא לניהול.

מבחינת קריירה, מתאים לו לעסוק ביעוץ פסיכולוגי, סוציאלי, טיפול באחרים, גישור, תמיכה ושירות לקוחות.

יום לידה 3

3 הוא מספר אמוציונלי שיבטא הרבה רגש, יצירתיות והזדהות. הוא יהיה מאד לבבי, יקסום לאחרים, בעל אישיות נעימה ומאוד רב גוונית. זהו המספר של הביטוי האישי בפועל. זהו המספר של ללמוד להוציא כלפי חוץ את מה שיש מבפנים. ל-3 צורך עז לחלוק עצמו כל הזמן עם אחרים, ולכן חשוב לו מגע קרוב וישיר, וחשוב לו כל הזמן לבטא את המחשבות והרגשות שלו.

מבחינת לימודים הוא חייב ללמוד תוך דימיון ומחשבה יוצרת, אחרת ישתעמם. הוא מאוד ויזואלי, ואפילו העובדות היבשות, לובשות אצלו צורה ציורית. במקום העבודה הוא זורם במחשבה עם המון כריזמה, זקוק להשראה ולכן זקוק לקהל מאזינים מובחר. איש שיחה מרתק, בעל חוש הומור, בורח מהתמודדויות והחלטות קשות. אינו מספיק אסרטיבי, ולכן יפיקו ממנו את המירב כאשר יתנו לו אפשרויות יצירתיות, אחרת הוא עלול להראות כחסר אכפתיות וכעצלן. הוא משתמש הרבה בדמיון שלו, וצריך להיזהר שלא לערבב בין דמיון למציאות. עלול לשכוח עובדות ולהוסיף פרטים מן הדמיון. לא איכפת לו מסדר, מסגרות, חוקים וכו' לכן עלול לאחר ולהיות מפוזר. הוא אוהב אנשים ולכן תמיד יהיה חייב להיות "אחד מן החברה".

מבחינת קריירה מתאים לו לעסוק בעבודה המערבת רגש: הוראה, אומנות, עבודה עם ילדים, גננת וכו'. הוא אמנותי ולכן מתאים לו קוסמטיקה, עיצוב פנים או של מוצרים, צילום וגרפיקה בתנאי שזה לא דורש יותר מדי סבלנות.

עוד בוואלה!

לגור במאדים? התוכנית של אילון מאסק מתקדמת בצעדי ענק

בשיתוף "הטכנולוגית", חטיבת הטכנולוגיה של בנק הפועלים

יום לידה 4

ה-4 הוא איש מסגרת מצויין. הוא לא אוהב שינויים גדולים. אסור להוציא אותו מהיציבות. הוא מתמיד, עקשן ומאד ניתן לסמוך עליו. הוא שולט בזמן, ומוכן להתקדם לאט וביציבות. הוא לא ממהר לשום מקום, ובגלל זה יש לו כוח להמשיך דברים. מבחינת לימודים, הוא חייב עובדות ברורות ודברים מעשיים, ולפעמים הוא חסר דימיון ומעוף.

במקום העבודה הוא יהיה איש תכנון טוב, איש ביצוע של משימות. אוהב להגיע ולהראות תוצאות. החלטי, אבל עלול להתעייף או להיות עצור, משום שלוקח דברים ברצינות רבה מדי. מאד אחראי בכל מילה וכל מחשבה שהוא מבטא. הוא עקשן ולא מקבל שינויים בקלות. לא נרתע מקשיים ואתגרים. הוא תמיד עובד קשה, הוא אוהב לעבוד ולהרגיש עצמו חלק ממסגרת. הוא מוציא לפועל רעיונות של אחרים בקלות רבה. אינו מקורי. יציב, בוטח, ובעל יכולת ריכוז עמוקה. עקשן כאשר מתנגדים לו. לא מוותר בקלות על אתגרים כאשר נכנס לאמביציה. שונא להתבטל וחייב להיות עסוק כל הזמן.

מבחינת קריירה הוא מתאים לעבודה במסגרת ובמקום מסודר ולכן הוא טוב לארגון, ניהול מוסדות ציבוריים, מדעי החברה, עבודה קהילתית, הנדסה וטכנאות, בנייה, שרטוט.

יום לידה 5

5 הינו מספר התקשורת והוא אמן במגע עם אנשים. ההבדל בין 3 ל-5 הוא שאינטרקציה של 3 היא רגשית חוויתית ושל ה-5 היא שכלית. הוא בעל יכולת שכלית חזקה ביותר, יכולת רעיונית, כושר המצאה וגם יכולת יישומית חזקה. הוא בעל אישיות רבת השראה, שתרצה לשנות דברים בכל מסגרת אליה היא תיכנס.

מבחינת לימודים הוא קולט המון מידע באופן אינטואיטיבי ויודע דברים מתוך ידע פנימי גם ללא לימוד רב, ולכן לפעמים זה מיותר עבורו. הוא מהיר פעולה ומחשבה וסקרן מאד. רוצה כל הזמן לדעת מה מתרחש ומה הולך. הוא חסר סבלנות במידה ונאלץ לחזור על דברים. במקום העבודה הוא מאוד תקשרותי ומעורב. הוא כל הזמן מתעניין מה אחרים מרגישים. צריך להיזהר שלא להיות רכלן. הוא מאד מושך, צבעוני ורב גווני, משתעמם בקלות ושונא חד גוניות ושגרה.

מבחינת קריירה הוא יוצר קשר טוב עם אנשים, אוהב לנוסע. לכן הוא טוב בעבודה עם אנשים ויחסי ציבור, סוכן, מפיץ, איש תקשורת, פוליטיקה, יחסי ציבור, קבלת קהל.

  • נומרולוגיה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully