אבן תומכת

על השימוש בקריסטלים כמלווים בתהליך ההתפתחות האישית

טל מוזס

לעתים עבודה בשילוב קריסטלים, פרחי באך, צבעים, אסטרולוגיה, קריאה בכף יד ועוד, איננה מובנת ואף נותנת תחושה כי האדם הנעזר בשיטות אלו מפסיק לקחת אחריות על חייו או אפילו מתחיל להאמין באמונות שונות. בכדי להרחיב על הנושא החלטתי הפעם להשוות בין הכלים המוזכרים למעלה לבין הרפואה המערבית, המכונה לרוב "הקונבנציונלית", אשר ברמה מסוימת "מנשלת" את אחריות המטופל מן התהליך עצמו – מגופו ומנפשו, ובקיצור מדרך הריפוי הטבעית של הגוף. כך אנו פוגשים אנשים רבים חסרי אונים הפונים לרופא בשאלה: "ד"ר מה שלומי?".

חשוב לי להדגיש כי אינני מתכוונת למקרים בהם הרפואה המערבית מצילה חיים. בתקופה כזו, שבה אפשרי לנתח תינוק כשהוא ברחם אימו, אין כמובן ויכוח על נושא זה. מטרתה של הרפואה האלטרנטיבית הנה לעורר את מודעותו של האדם לגופו ולנפשו על מנת שיקח אחריות עליהם. כאשר אדם מבקש לפתור קונפליקט או בעיה הקיימת בו ולא מנסה להשתיקה על ידי שימוש במשככי כאבים או בכימיקלים המזהמים את גופו לאורך זמן, כאשר הוא מנסה לפתור את הבעיה בדרך התבוננות עמוקה על חייו, ישנה אפשרות ואף פוטנציאל לצמיחה אישית של אותו אדם, מתוך ההבנה שתהליכי החיים מטרתם בסיכומו של דבר להצמיח אותו ולא להחלישו או להזקינו.

מחלות רבות מתקבלות כיום כמקובלות בהתייחס לחתך גילאים, ללא ניסיון להבין את תגובתו של הגוף בהתאם למצב הנפשי של החולה. כך, למשל, ניתן למצוא חיבורים בין מצב פיזי לנפשי ללא קשר לגיל האדם: כאבי פרקים (השכיחים בגילאים מבוגרים) מסמלים את הפחד משינוי ואת חוסר הגמישות בחיים, כאבי השיניים את ההתמודדות עם הגורל והקארמה, הכבד מסמל את הכאבים הפנימיים שלא באים לידי ביטוי ואילו כאבי המחזור מראים את הצורך להתבונן פנימה ולהקשיב למקצב הפנימי של הגוף. זוהי, כמובן, רשימה חלקית בהחלט, כאשר מהותה היא לקיחת אחריות ונתינת הדעת למצבנו ולתפקודנו בחיים. בנוסף, לכל אדם ואדם ישנה נטיה לחולשה באזור מסויים בגופו. לעתים נוכל למצוא נטיה זו כחלק משושלת משפחתית, ואז נוכל ללמד את האדם לשים דגש וללמוד על נטיותיו, הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי. לדוגמא, אדם אשר יודע כי יש לו חולשה מסויימת בכליות, יקפיד במישור הפיזי על שתיה מבוקרת ורבה יותר ועל מזון המועיל לכליות. במישור הנפשי יוכל אותו אדם לשים דגש רב יותר לגבי עוצמתו האישית, ליכולת שלו לעשות בחירות נכונות ועוד.

(תוכן מקודם)

פיתוח מהפכני לטיפולי אנטי אייג'ינג בבית יחולל שינוי בעור הפנים שלך

בשיתוף נומייר פלוס
לכתבה המלאה

הקשר עם הקריסטלים

הקשר עם הקריסטלים, אם כך, נעשה תוך כדי מודעות וניתן לכנותו כקשר- קשב לעצמי, תוך שילוב הקריסטלים בחיינו כחברים תומכים ברגעים מסוימים. עצם היכולת של כל אחד ואחת לזהות מצב בחייו ולאסוף ל"חיקו" קריסטל כלשהו אשר ילווה אותו במשך היום מחזירה לאדם את הכוח לריפוי העצמי, כמובן - בשיתוף עם כוחות הטבע.

הקריסטלים מעודדים התפתחות של מודעות עצמית, אהבה עצמית, העצמה עצמית ולקיחת אחריות אישית על תהליכי החיים. הם יעזרו לחיבור לאנרגיית מרפא (הילינג) ויעזרו "להרמן", להביא מצבים נפשיים ופיזיים להרמוניה ולאיזון. ככל שנהיה מודעים יותר ללמוד את שפת ההתפתחות האישית שלנו, נוכל לחיות חיים שלמים, שמחים, בריאים ומאוזנים יותר.

וזכרו - עדיף לראות את כל אשר מציע לנו העולם ולנסות לנצל את הדברים במידה ובחוכמה, ללא שיפוטיות ובפתיחות.

בהצלחה,

טל מוזס.

על הכותבת:
טל מוזס. מנהלת פורום קריסטלים בקהילת וואלה!, מטפלת בריפוי אנרגטי, ביצירה ובתנועה, מנחה קבוצות מודעות וקריסטלים במרכז "לזרום באור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully