וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הורוסקופ לחג הפסח: 22-29 באפריל 2024

עודכן לאחרונה: 22.4.2024 / 0:23

האווירה השבוע הופכת לאגרסיבית ותוקפנית, כשכל אירוע קטן עלול לעורר מהומה והיעלבויות קשות. קחו נשימה כי עוד שבוע עצבני לפנינו

ההורוסקופ המלא לחג הפסח 2024/יאיר טריבלסקי

הורוסקופ שבועי לכל מזל ממתין לכם בהמשך התחזית. אל תפספסו!

שבוע החג הזה לא מביא איתו שינויים גדולים בעיקר בנושא מרכזי אחד שרצינו מאוד שישתנה: הכוכבים מרקורי וונוס לא יוצרים זוויות עם כוכבים אחרים וזה עלול להביא איתו לא מעט קצרים בתקשורת כמו תגובות עצבניות או קושי בתקשורת הרגשית הזוגית. אולם, זווית מרכזית אחת קובעת את אופי השבוע הזה וממנה כדאי להיזהר: זו זווית הפעולה בין השמש - שזה עתה עברה למזל שור - לבין כוכב פלוטו היצרי והכוחני שנמצא במזל דלי.

הזווית הזו עלולה להפוך את כל האווירה השבוע לאגרסיבית ותוקפנית, מה גם שהיא מגיעה כמעט לשיאה בליל הסדר שלנו, וכדאי שנשמור על עצמנו מליל הסדר ואילך. זה גם אומר שכל אירוע קטן שקורה אפילו בסדר עצמו - קוראים יותר מדי מההגדה למרות שכולם רעבים, שוכחים להחביא את האפיקומן בזמן, והמרק של דודה חווה חסר בקניידלאך הידועים ועוד אירועים שומטי לסתות מסוג זה - עלול לעורר קיטור מרמור והיעלבויות קשות באופן אישי.

לשמחתנו מרס מאוד מתקרב השבוע לנפטון, מרכך את העלבונות ולקראת סוף השבוע אפילו מפזר קצת ערפל רומנטי שגורם לכל הריבים המוכרים של חול המועד להסתיים לפני הזמן, ואפילו להביא איתם מייק אפ אביבי נפלא.

בקיצור, שמרו על עצמכם, חברים, גם מאירועים לא צפויים שהזווית עם פלוטו עלולה להביא איתה, וגם מהתגובות שלנו עצמנו כשדברים יוצאים משליטה ומכניסים אותנו לג'ננה פסחית טיפוסית בהכנות לחג, בליל הסדר עצמו או בכבישים עמוסי הפקקים.

הורוסקופ שבועי. ShutterStock
אם אתם רבים על כל דבר כזה, זו אשמת הכוכבים/ShutterStock

התהליכים המשמעותיים בשמיים השבוע:

השמש בזווית פעולה לכוכב פלוטו היצרי והכוחני.

על פניו מדובר באחת הזוויות הטעונות ביותר על פני גלגל המזלות, כמו כל אחת מזוויות הפעולה בין השמש ומרס לבין פלוטו היצרי והכוחני. תופעות הלוואי של הזווית הזו הן פתיל קצרצר שגורם לנו להגיב גם על כל שטות של הילדים, איבוד שליטה מהיר כשנדמה לנו שמעליבים אותנו, דבר המתבטא בזינוק מהיר של זרם אדרנלין למוח ומטר קללות שמתחיל לטפס במעלה הגרון, ויכולת מופלאה למצוא חוסר כבוד או עלבון בתגובות של אחרים - גם אם ממש לא התכוונו לומר משהו אישי נגדנו, ומשם הדרך לטריקת דלת או סינון משפט ציני ומעצבן - קצרה.

על זה שכל גירוי, כל סיטואציה וכל אירוע קטנטן מפעיל בעוצמה גם את אלה שנחשבים לרגועים בדרך כלל, אין לנו שליטה... אבל יש לנו בהחלט שליטה על דרך התגובה שלנו, יכולת האיפוק והסבלנות שאנחנו יכולים להקרין לסיטואציה מבלי להיסחף לקללות של הורים - למרות שדיפ דאון אנחנו מתפוצצים מכעס. איך? החלטה אישית שכבר עכשיו, בעודכם קוראים את תופעות הלוואי המרגיזות של הזווית הזאת, מה שלא יקרה - אתם נשארים רגועים.

אם הצלחתם אכן לצלוח את השבוע הרגיש הזה בלי להעליב או לפגוע - או להיעלב או להיפגע מאף אחת מהנשמות הטובות שתפגשו בשבוע הרגיש הזה, כולל בליל הסדר עצמו - טפחו לעצמכם על השכם, טפיחה שתזכיר לכם שלא להגיב בעוצמה כשמרקורי, כוכב התקשורת שלנו, גם נמצא בהילוך אחורי, גם נמצא במזל טלה הלוחמני וגם לא יוצר זוןיות עם כוכבים אחרים, עשוי אפילו להפוך אתכם למצב של קדושים אמיתיים, גם אם לא מצאתם את האפיקומן ולא קיבלתם אופניים חשמליים.

בערוץ האסטרולוגיה הישראלי כבר צפיתם? הנה העדכונים האחרונים >>
רוצים לקבל טיפ אסטרולוגי יומי? הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ "אסטרו טיפ" בלחיצה כאן >>

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל
נשימה נשימות רוגע שלמות סיפוק. ShutterStock
לא משנה מה יקרה - הישארו רגועים/ShutterStock

איך נעבור את הסדר ומה לעשות כדי שהכל יעבור בשלום?

טלה
הירח שוהה בבית היחסים והזוגיות שלכם בערב ליל הסדר. לטלה כידוע יש תמיד פתיל קצרצר, אבל יש רמז בכוכבים: אל תשבו בליל הסדר לבד אלא סמוך לאשה חכמה מאוד - אשת החיק הקבועה שלכם למשל - או גבר סבלן במיוחד, שמדי פעם ימרפק אתכם כשתגידו שטות או שיעלה לכם הסעיף, כי אחרת... ודי לחכימה.

שור
השמש זה עתה עברה למשל שלכם ואתם נהנים ממסיבת הפתעה כיפית או מודאגים שמא תגיע ולא תהיו מוכנים. אל דאגה - כולם אוהבים את השור וגם בליל הסדר הם ימליצו לכם שוב ושוב על המתוקים: אל תתפתו, כי מי כמו השור המצוי סובל מרגשות האשם כשהוא עולה על המשקל ביום שאחרי הסדר.

תאומים
מרקורי, שליט המזל שלכם, גם בהילוך אחורי וגם לא יוצר זוויות עם כוכבים אחרים, ולכן אתם עלולים להיות אלה שיגיבו ראשונים וישברו את הקסם של חד גדיא המתגלגל בלי חשבון. דווקא אתם צריכים לדבר פחות ולהתמקד בקריאת ההגדה בניגון איטי כאומרים - כשמרקורי בהילוך אחורי עדיף לא להתעסק איתנו! מקסימום תקבלו עוד פרוסה מעוגת המצות המוכרת.

סרטן
הסרטנון הביתי הוא זה שלוקח על עצמו בדרך כלל את כל הבישולים המורכבים, אבל לא מעט תקלות עלולות להתרחש דווקא עכשיו כשונוס ומרקורי ללא זויות, ואין מי שיעריך את הארטישוק ברוטב הבננה או את המפרום ללא החציל הידוע! תחליטו כבר עכשיו שלא לוקחים ללב אם לא נרשמות התעלפויות מרוב עונג על המאכלים המדהימים שהכנתם, ובטאו את התסכול שלכם בהשפלת עיניים קורבנית ללא מלים כששרים "והיא שעמדה...". הם כבר יבינו את הרמז.

אריה
השמש, שליטת המזל שלכם, שוהה כעת במזל שור והמעבר שלה למזל אנין הטעם הזה שידוע ביכולת שלו לבלוס כמויות, עלול לגרום לכם לכובד בלתי מצוי בסוף הערב ולרגשות אשמה נוראים כשאתם צריכים מדי פעם להוסיף עוד חור בחגורה או לצאת לפדר את האף במקלחת כדי לראות אם רואים עליכם. תחליטו כבר עכשיו שלא מגזימים - ולא משנה כמה טעים הכל!

בתולה
הילוכו האחורי של מרקורי, שהוא גם שליט המזל שלכם, עלול להביא איתו את מצב הרוח המוזר שמזהה כל מי שמכיר אתכם מקרוב, והוא גורם להערות המעצבנות והציניות שלכם בכל נושא, החל מהמתכון המדויק של החרוסת וכלה בקיצוצו של הכבד הקצוץ. ההערות הציניות האלה עלולות ליצור לכם אויבים מרים בתוך המשפחה לפחות עד הסדר הבא, וכדאי להתאפק בכוח - גם אם זה כרוך בלצבוט את עצמכם ולשנן בשקט: "רק היום - חייבים לסתום. רק היום". לקראת אמצע הארוחה המסר יועבר סופית.

מזל בתולה. ShutterStock
בתולה: הירגעו עם ההערות הציניות/ShutterStock

צפו בתחזית המורחבת:

מאזניים
הירח שוהה בערב הסדר במזל שלכם, וזה אומר שאתם קסומים, מתוקים ומתחשבים מתמיד - ונראה שאתם זוכים באהבת השולחן כמעט מבלי להתאמץ, וטוב שכך. ונוס, שליטת המזל שלכם, לא יוצרת זוויות עם עם כוכבים אחרים כעת והיא גם במזל טלה האגרסיבי, כך שדווקא אתם עלולים פתאום להתקף בדחף לומר את האמת לגבי הצלי (לא מבושל מספיק) או האורז (אתם למשל אוהבים שזה גרגיר גרגיר ופה הוא נדבק). מן התקף של טוב לב שעלול להרוס כליל את התדמית המתוקה. אז מה עושים? רומזים לבן או בת הזוג לקרוץ לכם כשאתם מגלים חופש פתאומי שכזה או פשוט לסנן לכם באוזן: סתום/מי מיד! זה מנער כל מאזנאי ומאזנאית.

עקרב
זווית הפעולה בין השמש לפלוטו שמגיעה לשיאה בערב ליל הסדר פוגעת קודם כל בכם, עקרבים, ומי כמוני שמגדל עקרב קטן בבית למד על בשרו את משפט המפתח לכל מי שיש לו עקרב בסביבה: העקרב - תמיד מוכן לקרב! הלשון החדה כתער העקרבית אינה ברת שליטה ולא תהיה כזו. מה עושים? מאיימים: אם אתה מתחיל עכשיו - אנחנו הולכים הביתה ואין מתוקים! עונש שכזה אף עקרב מצוי לא יכול לשאת (מלבד עקרבים קשישים שלא שומעים טוב) וראה זה פלא. זה יעבוד!

קשת
אורנוס בשמיים יושב עכשיו בדיוק על יופיטר שליט המזל שלכם, והוא מביא לידי קיצון את התכונה הקשתית החמודה שכולנו אוהבים להתגאות בה ואף אחד לא באמת סובל אותה: הקשת המצוי הוא היצור חסר הטקט הגדול ביותר על פני גלגל המזלות, והוא תמיד ירגיש חופשי להגיב באופן אימפולסיבי, אותנטי, אסוציאטיבי ועוד מילים שמתארות בעצם סוג של פיגוע מתגלגל חסר שליטה ושומט לסתות (מת על הביטוי הזה...). מה עושים כשהקשת מתעקש לומר את דעתו בדיוק בכל רגע? לא עושים כי אין שליטה על זה כידוע. הדרך היחידה שאני מכיר היא לפרוץ בצחוק ספונטני ולהעמיד פנים שזה נעשה בהומור. גלוי נאות - אישית מעולם לא ניסיתי את זה כי בדרך כלל זה הייתי אני עם המרס בקשת שלי, ולכן מכל המזלות - דווקא פה אני משאיר מקום לאלתור שמורכב מאיום בעונש כמו לא נוסעים לאילת או לחו"ל אם תמשיך ככה, לבין מסע תחנונים משפיל שיכול להגיע גם עד כריעת ברך ודמעה נסתרת.. הקשת כידוע הוא ילד לא מאולף, אבל בבסיסו הוא טוב לב, וקשה לו לראות מבוגרים (אתם) בוכים... לבנות על זה? לא, אבל זה מה יש.

גדי
דווקא אתם מפגינים הוד והדר קריר ובשליטה מקסימלית כשדרכו של הגדי האופייני, כשהירח במזל מאזניים שם אתכם בראש המארגנים או האחראים בשולחן (כמו תמיד) אבל הוא גם מוציא מכם ג'סטות זעירות של טוב לב לא מצוי שבהם אתם מוכנים להפקיד את התדמית שלכם ולו רק כדי להראות איזה אחראים אתם. מה שאומר לפצוח בקריאות כמו מי רוצה עוד מרק? עם כופתאות או בלי? למי אין מפית? למי אין הגדה תקנית? ועוד שאלות טרחניות מסוג זה שממילא נשארות חסרות תשובה, אבל שמראות שממש - אבל ממש - אכפת לכם, ותדמיתכם החסודה תשאר ללא רבב.

דלי
אתם נמצאים בימים אלה בחגיגה מתמדת של שינויים, את חלקם אתם מקדמים בברכה וחלקם עדיין לא באו באמת לידי ביטוי בשטח, אבל כבר אפשר לראות עליכם שאתם בתהליך. אם זה שינוי גישה, שינוי בהסתכלות, שינוי בטעמים - פתאום לא בא לכם עוף במרק, אוקיי? אוקיי? הדלי שחי כרגיל בתוך בועה מצפה תמיד מסביבה לקבל את כל הקריזות הקטנות שלו בעיקר כי כולם יודעים שזהו הוא ואין מה לעשות, אלא שכעת כשפלוטו נמצא כבר בדלי ואורנוס שליט הדלי על יופיטר - זה עשוי כבר להיות קיצוני יותר... סו וואט? הדלי בסך הכל רוצה שיקבלו אותו כמו שהוא, וליל הסדר לא שונה מכל יום אחר. תתמודדו! אומר הדלי, וממשיך לשים קטשופ על העוף שסבתא הכינה.

דגים
לדגיגים שבחבורה צריך להתייחס באופן מבין ומתחשב יותר מכולם: סטורן הנוקשה שנמצא עכשיו במזל דגים מעביר להם טירונות לא קלה ומכביד מאוד, בעיקר לאלה שנולדו בשבועיים הראשונים של המזל. אם הדגים הם המארחים - חושו כבר מיד עם כניסתכם לעזור להם, כי הם זקוקים לכל טיפה הכלה, אמפטיה וצומי שרק אפשר, לזולגים שלנו. אל תטעו בהם, גם אם נדמה לכם שהם רק יושבים ומנסים לנווט בדיפלומטיה: התבוננו שוב במבט עיניהם הסובל, במלמולים הלא ברורים כששואלים אותם אם הם רוצים עוד פירה, ובקושי הכמעט בלתי נסבל לאבד שוב ושוב את המקום המדויק שבו קוראים באותו רגע את ההגדה: איפה אנחנו, בכרפס יחץ או אמר רבי אלעזר בין זומא? אל תטעו: הם פשוט לא ממש איתנו, היצורים הרגישים והרגשניים האלה. אבל שימו לב כשבשירים בסוף, אם הדגיג מצליח להשתחרר - הוא שר בקול הכי חזק מכולם: ואתא שונרא לכלבא תרי זוזיי... חד גדיא, חד גדיא!


ויהי ערב, ויהי לילה, ויפלו כולם בתרדמה כבדה על ההגה בדרך חזרה הביתה, עמוסים עופות ובקר ודגים ורגשות אשמה בשביל כל חגי ישראל לאורך השנה כולה... ובבניין ירושלים ננוחם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully