וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיענוח מפת הלידה של שמחה רוטמן: "הוא הולך לעבור תהליכים מטלטלים ולא קלים בשנה הקרובה"

עודכן לאחרונה: 13.4.2023 / 10:50

האסטרולוג יאיר טריבלסקי ניתח את מפת הלידה של חבר הכנסת שמחה רוטמן והגיע למסקנות מעניינות - כולל כמה הפתעות שהוא צופה לו בשנה הקרובה. אז מי אתה, שמחה רוטמן? האם יקוב הדין את ההר או יעבור דרכו?

בווידאו: ח"כ שמחה רוטמן בריאיון באולפן וואלה!/מערכת וואלה!

שמחה רוטמן הוא אחד האנשים שאיש לא הכיר עד שהוקמה הקואליציה הנוכחית ועלתה על השולחן הרפורמה המשפטית שהיא מנסה להעביר כאן, המכילה בתוכה שינויים במערכת המשפט שלנו. יריב לוין הוא שר המשפטים הנוכחי שהתפרסם כאחראי ליוזמה הזו, אבל בזמן האחרון מתבלט יותר ויותר אדם לא מוכר שהופך להיות הרוח החיה שמאחוריו ומאחורי היוזמה בכלל. אז.. מי אתה, חבר הכנסת שמחה רוטמן?

בדרך כלל, כששאני מתחיל לנתח מפת לידה כלשהי אני מתחיל בהגדרות כלשהן לגבי המפה או בעליה, ולו רק כדי להציג אותה באופן כללי. אולם מודה ומתוודה שהמפה הזו היא מעט יוצאת דופן בשלל המפות שעשיתי לאחרונה, הן במישור הפוליטי והן בכלל.

נתחיל מהשמש (בחץ כתום): השמש נמצאת במזל אריה עליו היא שולטת והיא צמודה לראש הדרקון (האומגה הקטנה לידה) שמראה לנו שבגלגול הקודם רוטמן היה פעיל חברתית - ובגלגול הזה הוא מנסה לקחת את מה שהביא איתו מאז ולהתמקד במעבר מהחברה והקהילה לנושא שמעניין אותו במיוחד - השליטה בסיטואציה.

השמש נמצאת בקודקודו של משולש קטן אך מעשי מאוד והרמוני, שנוצר על ידי זווית הרמונית של השמש עם נפטון (בחץ ירוק) וזווית פרקטית עם הצמידות של הכוכבים פלוטו (בחץ חום) ומרס (בחץ אדום) במזל מאזניים. המשולש הזה הוא מאוד עוצמתי, כיוון שהוא מאפשר לרוטמן לחבר בין כמה סוגי כישורים ומשם להגיע למטרות עוצמתיות, אולם… הדרך לשם אינה קלה כלל וכלל.

ראשית, הצמידות בין שני הכוכבים, פלוטו היצרי והכוחני ומרס כוכב האקשן האגרסיבי, היא צמידות סופר נפיצה - וזה אומר שכל מילה שלא במקום עלולה להיחוות כמשהו אישי כנגד האיש, ולהזמין מיד תגובה סופר כוחנית גם כשמדובר בגירוי מינורי.

יותר מזה: עצם מהות הצמידות הזו בין שני הכוכבים העוצמתיים האלה היא להבליט בעוצמה את האגו של האיש שמרס מייצג אותו, ולשלוט בכל סיטואציה - ובכל האמצעים האפשריים שפלוטו מביא איתו. לאיש אין סנטימנטים במצבי קיצון ואין טעם גם לפנות לרגשות כאלה במצבים כאלה. הצמידות הזו היא סופר כוחנית, והיא גם מדויקת על המעלה.

מפת הלידה של חבר הכנסת שמחה רוטמן

מפת הלידה של חבר הכנסת שמחה רוטמן. יאיר טריבלסקי
המורד האמיתי/יאיר טריבלסקי

נחזור לשמש: מכיוון שהיא מייצגת קודם כל את דמות האב, אנחנו יכולים לראות כאילו בהשתקפות ממראה רחוקה מרכיבים של הדמות הזו, דמות שנוכחת/נפקדת (בגלל אורנוס), עם פתיל קצר, תגובות קיצוניות וצורך של רוטמן לא ללכת בדרכו באופן לא מודע אלא לעשות לו - וגם לעצמו - דווקא, כשהדווקא הזה הוא מבחינתו מה שמגדיר אותו ואת האישיות שלו: לא להיכנע לאנשים במצבים היררכיים מול דמויות אב, אלא לבחון אותם שוב ושוב. הוא יתעקש עד הסוף על דרכו מבלי לוותר או להתפשר - מבחינתו ויתורים הם סוג של כניעה. ויתור מבחינתו זו מכה רצינית לאגו.

אחרי השמש נעבור לירח, שהוא זה שמשקף את אור השמש כי אין לו אור משלו. הירח שוהה במזל בתולה הביקורתי וצמוד לשני כוכבים מימינו ושמאלו שמסמלים שני קטבים הפוכים: מצד ימין - יופיטר כוכב השפע האופטימי (בחץ ירקרק), ומצד שמאל - כוכב סטורן הפסימי (בחץ שחור). השניים האלה מעמידים כל הזמן את הירח בין שתי אפשרויות בחירת גישה, כשסטורן הנוקשה והביקורתי אף הופך את הירח לביקורתי יותר מהרגיל. הסיטואציה הזו אופיינית לשופט קלאסי כשיש לו אפשרות בחירה חיובית ואופטימית מצד אחד של בית הלל ובית שמאי - משמאל, והזווית עם נפטון מערפלת את חוש המידה שלו ואת ההבנה של מה שחשוב באמת שכן איתה - האובייקטיביות של הירח הבתולי הצמוד לסטורן באמת בלתי אפשרית.

התוצאה הסופית של החיבור בין השמש לירח - אור השמש שאמור להיות חם נדיב ואופטימי כשלעצמו, הופך להיות קיצוני, עצבני וחסר סבלנות (בגלל הזווית עם אורנוס) ותרגום האור הזה על ידי הירח הופך את הכל לפרטני דקדקני ביקורתי ופה ושם גם צדקני, כשצריך לתרגם הכל לעובדות יבשות ונוקשות מהרגיל.

נעבור למרקורי, כוכב התקשורת (בחוץ תכלת), שנמצא גם הוא במזל אריה התקיף והמרוכז בעצמו אך כמעט ללא זויות פעולה עם כוכבים אחרים, חוץ מאשר זווית רפה מאוד עם ונוס וזווית מעורפלת עם נפטון הרגשי.

מרקורי ללא זווית פעולה ואפילו זוויות פרקטיות, מראה על קושי לתרגם את התובנות הרגשיות באופן מעשי - והוא עלול להפוך אותו לצדקני: צודק בכל מחיר ומשתמש בכל פיסת אינפורמציה באופן ישיר, אובייקטיבי או מניפולטיבי כדי להצדיק תוצאה, להצדיק את דרך המחשבה שלו ופחות לנהל דיאלוג אמיתי שבו יוכל להבין ואף להתחשב בדעתו של האחר. כשמרקורי ללא זוויות תומכות מסוג זה או אפילו זוויות בונות, אין כל כך מקום לדעה אחרת. רוטמן לא טועה - מקסימום כאמור יסוג באופן אסטרטגי עד שימצא דרך לחזור ולהיות שוב צודק.

לא רק מרקורי לא יוצר פה זויות עם כוכבים אחרים. לקריאת הניתוח המלא לחצו כאן >>

sheen-shitof

עוד בוואלה!

מיקום אסטרטגי, נוף מרהיב ודירות מפוארות: השכונה המסקרנת שנבנית במרכז

בשיתוף אאורה נדל"ן
שמחה רוטמן, דיון ועדת חוקה, 13 במרץ 2023. אריק מרמור, פלאש 90
שמחה רוטמן, מתוך דיון ועדת חוקה, 13 במרץ 2023/פלאש 90, אריק מרמור

ומה קורה במפת הלידה של שמחה רוטמן בימים אלה?

ראשית נוכל לראות איך כוכב אורנוס בטרנזיט (בצד המפה בעיגול סגול) מתקדם לקראת זווית פעולה עם השמש, זווית שכמעט כבר מתחילה להיווצר והיא תלווה את השנה הקרובה כולה. מה מביא איתו אורנוס לשמש? בגדול - שינויים וניתוקים. בין אם המדובר בשינוי גישה, שינוי ססטוס, שינוי תדמיתי או שינוי מקצועי ואפילו שינוי פרסונלי, מפלגתי או מנטלי - אורנוס מכריח את רוטמן לשנות משהו בדרך ההסתכלות שלו על העולם, על בני אדם ועל הקהילה בכלל.

אזכיר שגם במפת הלידה של רוטמן יוצר אורנוס זווית פעולה לשמש והופך אותו לדווקא לאביו או לדרך החשיבה שלו ולמרדן במצבים היררכיים שאותם הוא לא מוכן לקבל כמובנים מאליהם אלא חושב תמיד איך לשנות אותם - ובעיקר לשנות את המובן מאליו ולמרוד בו. רוטמן הוא מורד. נקודה. עד מתי? אז זהו, שפה מגיעה תשובה מעניינת: עד בכלל. קו אישיותי שכזה בדרך כלל לא משתנה עד שאתה עצמך מגיע לשלטון באזורי פעולה מסויימים, החל מלהיות אב לילדים ברמה הפשוטה, וכלה בלהיות מנהיג של זרם, תנועה, מפלגה, ואפילו מדינה - כל מקום שבו יכול להשליט את דעתו על סדר העניינים שתמיד מתחיל מהירח הבתולי הביקורתי ועד השמש - שם נמצא המנהיג שקובע חוקים חדשים וכללים חדשים.

כרגע נכנס כוכב אורנוס ומציע אפשרוות חוויה נוספת: רוטמן המנהיג המורד הולך לעבור בעצמו סוג של מרד - ואחרים עלולים למרוד בו ואף לשנות את תפקידו ולהתנתק ממנו. כל המשנה הסדורה שלו, של מהם חיים, מהי משילות, מי מושל ומי קובע את החוקים? כשהוא עצמו נמצא בתפקיד המורד ואז לעתיד גם המחוקק, הולך לעמוד עכשיו בסימן שאלה משמעותי, שכן אורנוס מייצג את חוקי השינויים בטבע - ותפקידו של רוטמן מסתיים כמורד, אך הוא לא הצליח עד כה לעבור לשלב הבא כמחוקק.

מדוע? כל מורד מכיל בתוכו גם את ה-DNA של האב שבו הוא מורד, שכן באופן לא מודע הוא רוצה להתעמת איתו ולקבוע את חוקיו מהמקום הזה ולהיות האב המחוקק הזה בעצמו. אולם לשם כך הוא צריך להשלים את תפקיד המורד עד תום, ולעשות מעבר חכם ולא הרסני ממורד - למחוקק, ושם איכותו אמורה להשתנות ולאפשר לחלקים אחרים במפת הלידה שלו להתבטא, כמו החמלה של ונוס, החכמה וקבלת חוכמת האחר של מרקורי, וקבלת חוקי העולם כפי שהם עם סיום הצורך למרוד בהם הן על ידי סטורן הנוקשה והן על ידי יופיטר הנדיב, ומשם יתפתחו תכונות נוספות כמו נתינה, קבלה, נדיבות, והשלמה עם החיים וחוקיהם כפי שהם ממקום בוגר ומכיל, בלי הצורך למרוד ולשנות כדי להטביע את זהותו שלו.

רוטמן הולך לעבור תהליכים מטלטלים ולא קלים בשנה הקרובה, שיטלטלו גם את השקפת עולמו והשקפת העולם שלו על החיים, אחרת לא יוכל לעבור ולהמשיך הלאה לתפקידו התלת מימדי כאדם שלם, בשל ואוהב.

צפו בתחזית המורחבת:

צפו בפיענוחים נוספים בערוץ היוטיוב של יאיר טריבלסקי >>


כוכב נוסף בטרנזיט שיוצר עכשיו זוית של עימות עם סטורן הנוקשה במפת הלידה של רוטמן הוא נפטון (בעיגול ירוק). הזווית הזו מראה על מעורבות רגשית גבוהה בחלקים הנוקשים שלו שסטורן מסמל, שספק תרכך אותו - ספק תביא איתה ערפול ובלבול באשר למימוש הרעיונות והתכניות שלו.

מכיוון שאלה כוכבים דוריים ארוכי טווח הזוית הזו תפעל לטווח ארוך של שנתיים-שלוש, בהם רוטמן יצטרך ללמוד להכניס את עולם הרגש במינון גבוה יותר לחייו, כשהרגשות שנפטון מסמל יותר מכל הם אמפטיה, הכלה ונתינה. עם מפה קשוחה שכזו, התהליך הזה יהיה לא קל, אבל הוא יסמל יותר מכל את היכולת של רוטמן לבחור - כן, המדובר כאן בבחירה אישית ממקום של שליטה אחרת זה לא יעבוד - לנקוט גם באפשרויות פעולה אחרות, בשיתופם של רגשות אחרים בהחלטותיו וביכולת שלו לקבל גם את החיים וגם את מי ששולטים בהם ומכוונים את חוקיהם כפי שהם, מבלי הצורך לשנות אותם כדי להטביע בהם את חותמו שלו.

זה, למרות כל הקשיים במפה הזו - אפשרי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully