וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלה הסיכויים של יאיר לפיד להקים ממשלה על פי האסטרולוגיה

עודכן לאחרונה: 31.10.2022 / 9:33

מפת הלידה של יאיר לפיד מעניינת ומורכבת. מבנה המפה הבסיסי של לפיד מראה על שני מרכיבים בסיסיים שעל פניו יוצרים קונפליקט, אולם בתמונה המלאה הם בהחלט פועלים בסינרגיה אלה עם אלה. ניתוח אסטרולוגי של יאיר טריבלסקי

ראש הממשלה יאיר לפיד בריאיון לטל שלו במשרדו. 30.10.22/סטילס: ראובן קסטרו, ווידאו: יותם רונן, ניב אהרונסון. מנהל טכני: מייקל ברהם

מפת הלידה של ראש הממשלה ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, מעניינת ומורכבת. 3 כוכבים ואופק במזלות ביסוד האש ו-4 כוכבים ביסוד המים מראים על חוסר איזון מסויים בין 2 יסודות שונים במהותם, אבל דווקא חוסר איזון שכזה הוא מבורך לאדם שעסוק בפעילות פוליטית: המעורבות הרגשית הגבוהה יוצרת צורך חזק בפעולה כדי לתרגם אותה למעשים ולאיזון. שילוב המים והאש יוצר לא מעט דרמות, אבל בשילוב שכזה דווקא הדרמה היא מנוף טוב לפעולה - ולא מנוף להאדרה עצמית.

שליטה פנימית וחיצונית
האופק במזל אריה השייך ליסוד האש מראה קודם כל על קשר חזק לדמות האב, שחלק ממנו באופן לא מודע מייצג אותו בעולם - ועל צורך חזק בשליטה, לנהל את העניינים, להרשים ולהקרין סמכות. אולם כשיש לך אופק במזל אריה, יש רק מנהיג אחד לעדר - ואין תחרות אמיתית: ארגון, הפקה ושליטה במה שקורה, בכל מה שקורה, הם מאסט מבחינת תחושת האישיות.

מיקום השמש יראה לנו היכן זה בא לידי ביטוי מכיוון שהשמש - מסומנת בחץ כתום בתמונה - היא שליטת האופק. בעוד האופק נמצא במזל אריה המוחצן, השמש עצמה - ה"אני האמיתי" - נמצאת במזל עקרב המופנם ובבית המשפחה המופנם גם הוא. כאן אנחנו רואים קונפליקט ראשון בין ההופעה לבין ה"אני האמיתי" שפועל ויוזם לא באופן מוחצן אלא מופנם. כאן אנחנו גם מבינים עד כמה מיקום האב בחייו (השמש מייצגת גם את האב) היה משמעותי.

מפת הלידה של יאיר לפיד:

מפת הלידה של יאיר לפיד. יאיר טריבלסקי
מפת הלידה של יאיר לפיד מעניינת ומורכבת/יאיר טריבלסקי

משולש קטן גדול

השמש כאן אינה סובלת מאגו פעיל מדי, אלא להיפך: היא נהנית מזוויות פרקטיות לפלוטו (בחץ חום) ולאורנוס (בחץ סגול) ומזווית הרמונית לירח (בחץ כחול), כשכל הקונסטלציה הכוכבית הזו יוצרת משולש הרמוני קטן בצד המפה השמאלי - שבמרכזו נמצאים פלוטו ואורנוס, שני כוכבים לא אישיים המייצגים האחד את העוצמה האישית הפלוטונית והשני את כוח השינוי, שנהנים מזוויות פרקטיות עם השמש והירח - הכוכבים האישיים של לפיד. הם שמראים על יכולת שילוב מעניינת של אישי ולא אישי, ללא אגו נפוח או דרמות ריקות, שילוב שהוא נדיר בחיי הפוליטיקאים שלנו.

עם כל הכבוד לפרזנטציה המרשימה של האופק באריה והשמש העקרבית, הרי שאת השליטה האמיתית חווה לפיד מאחורי הקלעים, שם נמצא הירח במזל סרטן (בחץ כחול) המקרין שם את אור השמש. זה גם אומר שהכוח של לפיד נמצא במקומות שאינם נראים לעין.

הירח במזל סרטן מאחורי הקלעים מראה את הרכות של לפיד ואת הצד המשפחתי. הוא לא חושף אותו לעיתים קרובות. השמש, מרקורי כוכב התקשורת, נפטון ואפילו ונוס נמצאים בבית המשפחה, מה שרק מחזק את הצורך בבסיס ביתי ומשפחתי חזק במיוחד - והוא גם זה שמאפשר לו להיות רגוע ושקט כלפי חוץ.

שבתאי - המורה הקשוח
חלק מהקשיים של לפיד מגיעים מכוכב שבתאי (בחץ שחור) שנמצא מול האופק, במזל דלי. המיקום הזה של שבתאי דוחה את מערכות היחסים האמיתיות לגילאים מאוחרים יותר, מכביד על לפיד בגילאים צעירים, דורש מינונים גבוהים במיוחד של פרפקציוניזם, אחריות וארגון - ומעמיס עליו לא מעט אתגרים שהוא עצמו יוצר - אבל אלה והשימוש הנכון בהם מגיעים בעיקר בגילאים מאוחרים. בגילאים צעירים הם רק מעוררים את המרדנות של מרס וונוס במזל קשת הדורשים חופש וביטוי במפת הלידה שלו. גם זה חלק מהמורכבות של המפה: מינון גבוה של אחריות ומיקוד - וצורך סוליסטי חזק של חופש מכל הסוגים, כמו גם צורך שהוא עצמו יקבל את ההחלטות לגביו ולגבי אלה שאיתו ולא אחרים.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

קק"ל מעודדת לימודי אקלים באמצעות מלגות לסטודנטים צעירים

בשיתוף קק"ל
ריאיון רה"מ, יאיר לפיד 30 באוקטובר 2022. ראובן קסטרו
הצורך בבסיס ביתי ומשפחתי חזק במיוחד/ראובן קסטרו

מעגלים נסגרים ונפתחים

מעניין שסטורן עכשיו בשמיים (בעיגול שחור קטן בצד המפה) נמצא גם הוא במזל דלי כמו במפת הלידה שלו ומסיים אצלו את המעגל השני (בסביבות גיל 60). זה מעגל התפתחותי מכובד מאוד שאדם חווה מקסימום שלוש פעמים בחייו (אם יגיע לגיל 90), שבו סטורן כאילו אומר: במשך 60 שנה עברת את שני הקורסים שלי ועכשיו - בוא נראה מה אתה שווה! המעבר הזה שלפיד נמצא בו מסמל ללא ספק תחילת מעגל חדש ומרתק.

זה לא המעגל היחידי שנפתח עכשיו: במקביל גם יופיטר, כוכב השפע, מסיים עכשיו אצל לפיד מעגל של 12 שנים והוא חוזר למקום שלו במפת הלידה של לפיד במזל טלה. גם פה מגיע לסיומו תהליך של 12 שנה - ועכשיו מגיע גם לשיאו מבחינת היכולת לממש את 12 השנים האלה בפועל ובאופן מעשי.

האם יש בפתיחת שני המעגלים החדשים בעתיד הקרוב של סטורן ויופיטר משום רמז לעתיד לבוא? אסטרולוגית לפחות - בהחלט כן.

רמז נוסף נוכל למצוא בצמידות של ראש הדרקון אל הירח (בעיגול כחול), סמל לכיוון תפקיד גורלי בגלגול הזה, באסטרולוגיה קרמתית.


הרמוניה שכזו
זווית הרמונית מדויקת בין השמש לירח היא תופעה לא שכיחה: זה אומר בגדול שיש הלימה בין המחשבה לבין הפעולה - ובין מה שחושבים למה שאומרים. העובדה ששניהם נמצאים ביסוד המים הרגשי רק מחזקת את תחושת האותנטיות הרגשית. הכוכבים פלוטו ואורנוס נמצאים במחצית הדרך - במיד פוינט - של הזווית בין השמש לירח, ויוצרים 4 זוויות פרקטיות ומעשיות שמצוינות בין היתר גם לשיתופי פעולה מסוגים שונים - ממש זוויות של מזל שעוזרות ליאיר תמיד ליפול על הרגליים, גם במצבים קשים במיוחד. כמקבילה למערכת של תדר אקטיבי ותדר פסיבי ביסוד המים, נמצאים מרס וונוס, זוג אחר של מזלות הפועלים באופן שכזה במזל קשת, השייך ליסוד האש.

יופיטר השובב
מול כל ההרמוניה היחסית הזו יש כוכב אחד שיוצר אנרגיה קצת אחרת: זהו יופיטר, כוכב השפע והמרחבים (בחץ ירקרק), שיוצר זוויות של מתח עם פלוטו ואורנוס וזווית משמעותית יותר עם מרקורי, כוכב התקשורת.

יופיטר בטלה הוא השובב של המפה ובזווית הזו של יופיטר יש אנרגיה ילדית שמחה ואפילו לוחמנית, שמגיבה מהר לכל גירוי, אבל עלולה גם לפעול באופן אימפולסיבי ופזיז. בגלל הצירוף של מרקורי במזל עקרב והזווית ששולח לו יופיטר במזל טלה ניסה יאיר בעבר להתאגרף ולתת ביטוי פיזי לעוצמה העקרבית והטלאית הזו. מבחינת הפוליטיקה הישראלית לפחות, טוב שהרומן שלו עם עולם האיגרוף הסתיים מהר יחסית: הוא בהחלט עדיף בתור מדינאי ואפילו ראש ממשלה.

זווית נוספת שהכבידה בעיקר בשנות חייו הראשונות היא זווית הפעולה בין סטורן הנוקשה (בחץ שחור) לשמש שבמזל עקרב: זו זווית ביקורתית ומכבידה אך משנות ה-40 היא מתבטאת בעיקר בגישה אחראית ומאורגנת, הפוך מזווית המתח בין יופיטר למרקורי שמביאה לידי ביטוי את הצד השובב והנערי של לפיד. ככל שהוא מתבגר יותר, היא מביאה איתה יותר ויותר בונוסים, הופכת גם את הצד המרדני שבו לממלכתי ואת יכולת השליטה שלו בסיטואציה ליכולת מעולה של ארגון ויעילות.

ריאיון רה"מ, יאיר לפיד 30 באוקטובר 2022. ראובן קסטרו
הוא בהחלט עדיף בתור מדינאי מאשר כמתאגרף/ראובן קסטרו

ומה סיכוייו של לפיד להקים ממשלה?

מבחינת הכוכבים בטרנזיט - בשמיים כרגע - אני יכול לציין בעיקר את זווית הפעולה בין אורנוס במזל שור (בעיגול סגול קטן מחוץ למפה) בזווית פעולה לסטורן במפת הלידה שלו. הזווית הזו גם מתרחשת בשמיים בין סטורן לאורנוס - והיא מסמלת בעיקר את הצורך בשינוי והתחדשות מול הישן והשמרני של פעם.

בסבוב הראשון ניצח אורנוס, כוכב השינויים, והצליח לעזור ולהקים את ממשלת השינוי (ממש על שם אורנוס) שהיתה פה כשנה. אולם מדובר בתהליך ארוך וגם הוא בנוי מגדלים של מאבקים בין הישן לחדש, וכעת אנחנו חווים את הגל השני של התהליך הזה גם בחיינו הפוליטיים בכלל - וגם בתוך מפת הלידה של לפיד עצמה: הצורך להתגבר על מחסומים ופחדים שונים ודרכי פעולה שנגזרות מהן מול הצורך להתאים את עצמו למה שקורה עכשיו בחוץ. זה אומר בין היתר גם להיות פחות ריכוזי - ובעיקר במפלגתו שלו לסמוך על התהליכים הטבעיים שבאופן לא מודע הוא קשוב אליהם ויביאו אותו אל המטרה.

מה סיכוייו של יאיר לפיד לנצח בבחירות ולהקים ממשלה? נושא הממשלה הפעם הוא מורכב ומסובך במיוחד, אולם מהתבוננות במפת הלידה שלו ושל אחרים, הרי שבסופו של דבר - ובסופו של התהליך - סיכוייו להתאים את עצמו, להתגמש ולהקים בסופו של דבר ממשלה הם הטובים ביותר מבין כל השאר.


לעוד מפות לידה של פוליטיקאים שניתח האסטרולוג יאיר טריבלסקי לחצו כאן >>

צפו בניתוח המורחב של מפת הלידה של יאיר לפיד:

רוצה להיות האסטרולוג של עצמך ולשלוט בחייך?

בקורס מאסטר 1 תלמד לעשות זאת בשיטה יחודית תוך שלושה חודשים. כל הפרטים על הקורס נמצאים כאן >>

להתחתן עם האיש הזה או לא? - "בלוג של אסטרולוג".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully