וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפת הקווים האדומים של איילת שקד: "אישה שלא מפסיקה לפעול בכל הכיוונים"

עודכן לאחרונה: 26.10.2022 / 14:28

האסטרולוג יאיר טריבלסקי ניתח את מפת הלידה של שרת הפנים איילת שקד - והגיע לכמה תובנות מאוד מעניינות על דרכי הפעולה שלה, רגע לפני בחירות 2022. הנה ממצאיו

בווידאו: שקד מבהירה: "לא פורשת, תפסיקו לירות בנגמ"ש"/צילום: ניב אהרונסון

להישבע אמונים לבנט היתה ההחלטה הקשה בחיי - את המשפט הדרמטי הזה אמרה איילת שקד לעיתונות, אבל עיון במפת הלידה של שקד מראה דווקא את ההיפך: ההחלטה הזו - ובעצם כל החלטה שהייתה נותנת לשקד במה ראויה וכר לעשייה ולשליטה - הייתה קלה מאוד למי שעד אז לא הצליחה באמת להתברג בצמרת של שום מפלגה שהגיעה לשלטון חוץ מאשר ממשלת השינוי של נפתלי בנט.

במפה האסטרולוגית, קווים אדומים מסמלים זוויות פעולה. מדובר בכל סוגי הפעולות: פעולה שבה שני גורמים מנסים להחיל את השפעתם על אזור פעולה אחד, שני גורמים שנמצאים בזווית פעולה של מתח כי אין ביניהם קשר ישיר - או שני כוחות שנמצאים בקונפליקט זה לזה מבחינת מטרות, כיוון ודרך: מה שמאחד את כל אלה הוא הצבע האדום שמראה שבין הכוכבים האלה יש תמיד מצב של פעולה, גם אם לא חיצונית - תמיד ישנה פעולה פנימית בתוך האדם עצמו, גם אם זה לא נראה על פני השטח.

מפת הלידה של איילת שקד היא ערב רב של קווים אדומים מכל הכוונים שמסמלים אישה שלא מפסיקה לפעול בכל הכיוונים, גם אם הם סותרים וגם אם הם מתחרים זה בזה - מעל השטח או מתחתיו - וכל זאת כדי להגיע למקום האחד ההוא אליו היא מכוונת מרגע שדרכה רגלה בפעם הראשונה בשדה הפוליטי ובעצם אפילו לפני כן - והמקום הזה נקרא שליטה.

אלה קווים אדומים של אישה שמנסה לשחק בכל המגרשים האפשריים בעת ובעונה אחת - לאכול כל עוגה אפשרית ובסופו של התהליך, לאחר הבחירות, לעמוד מעל הצלחות הריקות עם הפירורים ולהישבע בדמעות לחברי אגודת שומרי המשקל שעמוק בתוכה היא בעצם תמיד שמרה דיאטה.

מפת הלידה של איילת שקד

מפת הלידה של איילת שקד. יאיר טריבלסקי, יאיר טריבלסקי
"הקווים האדומים"/יאיר טריבלסקי, יאיר טריבלסקי

נתחיל ממיקומם של השמש (בעיגול כתום) שנמצאת במזל שור המעשי עם שתי הרגליים על הקרקע והירח (בעיגול כחול) שנמצא במזל אריה המרוכז בעצמו ושואף לשליטה בכל מה שקורה. כבר כאן נזהה קונפליקט: שני הכוכבים האלה שייכים לקבוצת הפעולה של המזלות הקבועים, הבנויה על הרגלים וקווי אופי מוגדרים שמטרתם שימור הקיים - ולכן הם גם האחרונים להשתנות.

הירח אמנם במזל אריה, מיקום שאופייני לאנשים אמביציוזיים רבים שגם הגיעו לתפקידים מכובדים בשלטון (גורבצ'וב למשל), אבל שליטת מזל אריה היא השמש שנמצאת במזל שור ויוצרת זווית אדומה ב-90 מעלות של קונפליקט בין השניים: הצורך להישאר מעשי ועל הקרקע של ה"אני האמיתי" של שקד נמצא בקונפליקט עם הצורך בשליטה כמעט בכל מחיר שמסמל הירח. עמוק בפנים מסמל הקונפליקט הזה דחפים חזקים של שני הוריה והשוני ביניהם. אולי זה גם המתח בין שתי הדמויות האלה - בין הצורך בחיים פרקטיים בנורמה ובין הרצון לשלוט במה שקורה - אבל לא נשכח שהירח קודם כל נשלט על ידי אנרגיה גברית - והשליטה שלו זו השמש, שליטת מזל אריה.

מכיוון שזו לא זווית עימות, אין פה צורך לבחור צד ואפשר לחוות את שניהם במקביל אבל המחיר אינו פשוט: עצבנות, חוסר שקט ותחושה של חוסר שלמות של כל אחד מהצדדים האלה. הירח לא מפסיק לשאוף לשליטה ובעיקר להכרה בשליטה הזו על ידי העולם והשמש זקוקה ליתד איתן על הקרקע ולחיים פרקטיים ומסודרים. זה לא אומר שבעלה של שקד מרוצה או שחיי המשפחה שלה אינם שלמים והרמוניים בדרכם - ושחלוקת התפקידים ביניהם אינה עובדת - אבל הקונפליקט תמיד יהיה מבפנים, מחוץ לעין הציבורית.

בגדול, שקד היא זו ששולטת על הכיוון ועל הגישה - אבל הזווית מבטאת את הקונפליקט בין השניים, שעם הזמן רק מתחזק וכעת מגיע לשיא, כולל המחיר ששניהם משלמים על כך.

sheen-shitof

גם בגוף וגם בפנים

פיתוח ישראלי: פתרון מדעי לאקנה עם מעל 90% הצלחה

בשיתוף מעבדות רבקה זיידה
הצהרת יו"ר הבית היהודי, איילת שקד בכפר המכבייה 25 באוקטבר 2022. ראובן קסטרו
שקד היא זו ששולטת על הכיוון ועל הגישה/ראובן קסטרו

בנוסף לקונפליקט שאינו נגמר בין השמש לירח, נוכל לפגוש כאן כוכב נוסף בעל השפעה משמעותית על המפה: זהו הוא כוכב אורנוס (בעיגול סגול) שנמצא בתחילת מזל עקרב. אורנוס הוא סוג של כוח טבע - והוא אחראי על השינויים בחיינו, אם בעשייה ואם בזרימה, כדי למנוע סטגנציה והסתאבות.

אולם אורנוס גם יוצר דחפים חזקים ומהירים כתגובה לשינויים שבאים מבחוץ, או כהכנה והגנה מול שינויים כאלה - ומול זעזועים בהרגלי החיים והאישיות עצמה.

במפת הלידה של שקד, אורנוס יוצר שתי זוויות משמעותיות מאוד שמסמלות צד אקטיבי ועוצמתי, אבל גם מבטא צד נוסף של שקד: הרגישות והעירנות לשינויים של מערכי הכוחות מבחוץ וצורך מהיר להגיב אליהם, לעיתים בפזיזות ובלי שיקול דעת אמיתי.

אורנוס יוצר זווית מתח של 150 מעלות עם מרקורי (בעגול ירקרק), כוכב התקשורת, שנמצא במזל תאומים המהיר והאינטליגנטי. מרקורי מביא איתו מודעות תקשורתית ויכולת ביטוי מעולה אבל זווית המתח עם אורנוס הופכת את התקשורת הזו לעצבנית, חסרת שקט ולעיתים פזיזה ומניפולטיבית. אורנוס גם מביא איתו את הצורך הבלתי פוסק בשינויים לכל זווית עם כוכב אחר. המודעות הגבוהה לטכנולוגיה מצד אחד ולמדיות החברתיות מצד שני - ולקליטת הטרנדים החדשים ואת כיוון הרוח אליו פונה דעת הקהל.

אולם, הבעייתיות הגדולה של הזווית הזו בין מרקורי לאורנוס היא שהיא הופכת את התקשורת האישית למרוחקת וללא אישית. כאן מאבדת שקד הרבה נקודות: היא לא מצליחה לשדר חום ואמפטיה, אלא פרגמטיות ושכלתנות. כשהיא משכנעת אנשים לפעול ביחד איתה ואז מופעלת מבפנים על ידי האורנוס הפנימי שלה ומתנתקת במהירות או מקבלת החלטות שונות ממה שהיא משדרת, היא מאבדת את מי שאיתה.

כל אחד משדר בסופו של דבר את מה שקיבל - ולכן גם כששקד מדברת על רגשות ומזילה דמעה, היא אינה מעוררת אמון. עמוק בפנים היא נשארת קרירה, מרוחקת וממוקדת מטרה - ולא מצליחה לסחוף אחריה אנשים שיזדהו איתה, אלא רק עם מטרותיה הזמניות, לא כמנהיגה אלא רק כהבטחה, ויזנחו אותה כשהמטרה לא תהיה ברת השגה בדיוק כמוה עצמה.

הצהרת יו"ר הבית היהודי, איילת שקד בכפר המכבייה 25 באוקטבר 2022. ראובן קסטרו
במפת הלידה של שקד, אורנוס יוצר שתי זוויות משמעותיות מאוד שמסמלות צד אקטיבי ועוצמתי/ראובן קסטרו

ההכרזה שלה על "הקונפליקט של חייה" בדבר הבעת האמון לבנט שכאילו "שברה מליון לבבות" מראה עד כמה - אפילו כשהיא יוצרת דרמה בסופו של דבר - הפרגמטיות שלה היא חלק ממנה: היא מסבירה בהיגיון את המטרות שלה, אבל באותו היגיון עצמו, גם מנסה להסביר שעמוק בפנים נשארה נאמנה לערכים שלה ואיך עשתה זאת בפועל? בתקיעת מקלות בגלגלים של ממשלת השינוי בכל פעם כשיכלה ובכל דרך אפשרית. אחרי הסבר שכזה, איך אפשר יהיה להאמין לה כשתגיע למפלגה חדשה ומטרותיה ישתנו?

אורנוס פוגע גם בכוכב נוסף משמעותי במפה: בונוס הרגשית (בעיגול ורוד) שגם היא נמצאת במזל שור. הירח הוא הארכיטיפ הנשי אבל ונוס מייצגת את הנשיות הפרטית של שקד. במזל שור ונוס היא חמה, אמפטית, ארצית, נגישה ואסתטית. אולם הזווית עם אורנוס משאירה מכל אלה רק את המילה אסתטית כברת השגה: היא הופכת את שקד למבריקה בתחומה ובתפיסה המהירה שלה - אולם לא נגישה כאשה וכאדם, ומן הסתם לא רק כדמות ציבורית אלא גם כדמות אישית ומשפחתית, אלא שעל כך לא מדברים כמובן.

אורנוס הוא כוח טבע שמרחיק את האישי והופך אותו למנוכר ולא מושג - ויש כידוע רבים שאוהבים את הריחוק הזה. הריחוק הזה קיים גם מול נשים אחרות. שקד מעדיפה שיראו אותה כאדם אנרגטי, לא גברי או נשי - ולכן נראה אותה בעיקר עם דמויות של גברים סביבה, איתם היא מרגישה בנוח עם הריחוק המוכר, ללא המעורבות הנשית שגורמת לאחרים לתחושות לא נוחות - ואיתם היא כורתת בריתות.

איילת שקד: המלחמה שלא נגמרת בטחנות הרוח

כוכב דומיננטי נוסף הוא כוכב פלוטו היצרי (בעיגול חום) וזוויות המתח שהוא יוצר עם יופיטר (בחץ ירקרק) ובאופן מרוחק משהו גם עם ונוס (בעגול ורוד) כששניהם במזל שור. יופיטר הוא כוכב הצמיחה שלנו, אבל פלוטו יוצר בזווית המתח אליו מתחים שלא נגמרים וחתירה בלתי פוסקת מתחת לפני השטח כשצריך וכשלא צריך: פלוטו מביא איתו את הצורך הבלתי פוסק בכוח ובעמדות כוח - וגם ברגעים השלווים ביותר הוא מצליח להכניס את הצד החתרני הזה כמעט לכל סיטואציה.

הצורך בשליטה כלפי חוץ שמביא איתו הירח ובשליטה כלפי פנים שמביא איתו פלוטו כולל חיי רגש שאיש אינו מכיר, שולטים במפה הזו - ובחייה של שקד. אין רגע דל - ובעיקר אין רגע שליו. אין פה שקט ולא יהיה פה עם הפלוטו הזה.

את הטרנזיטים, תנועת הכוכבים בשמיים כעת והשפעתם על הכוכבים במפת הלידה של איילת שקד תוכלו לקרוא באתר של האסטרולוג יאיר טריבסלקי בלחיצה כאן >>

לבלוג של האסטרולוג לחצו כאן >>

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully