וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיכאיל גורבצ'וב - חייו ומותו של האיש ששינה את ההיסטוריה

עודכן לאחרונה: 8.9.2022 / 23:56

מפת הלידה של גורבצ'וב מעניינת במיוחד, מכיון שהיא מאופיינת בכמה איכויות שונות במהותן מניתוח מפות של דיקטטורים או שליטים כוחניים למיניהם. הנה מה שאפשר ללמוד עליו

מיכאיל גורבצ'וב. יאיר טריבלסקי
מפת הלידה של מיכאיל גורבצ'וב/יאיר טריבלסקי

לפני כמה ימים הלך לעולמו מיכאיל גורבצ'וב, אחד האנשים שאפשר לומר עליו ללא שום יומרה, שהוא אחד מאלה ששינו את ההסטוריה של העולם המודרני.

יש כאלה שהעריצו אותו, ויש כאלה שכעסו עליו כשחלק מהרפורמות שהנהיג לא תפסו תאוצה, אבל אין חולק על העובדה שהאיש שינה את חייהם של עשרות מליוני אנשי ברחבי כדור הארץ, כולל חיינו שלנו כאן.

מפת הלידה של גורבצ'וב מעניינת במיוחד, מכיון שהיא מאופיינת בכמה איכויות שונות במהותן מניתוח מפות של דיקטטורים או שליטים כוחניים למיניהם: זו מפת לידה של אדם עם הרבה עוצמה מצד אחד, אבל מצד שני גם אדם רגשי ואפילו רגשני, שבמהותו אוהב אדם ורואה במקום שאליו הגיע זכות מעצם היכולת לשרת בני אדם, להקשיב להם, ולהיטיב את חייהם ממקום מעצים וחופשי.

שירותיות - מול סמכותיות: השמש (בחץ כתום) שוהה במזל דגים השייך ליסוד המים הרגשי, בבית השישי שהוא בית העבודה, הבית השירותי במפת הלידה. המיקום הזה משמעותי מאוד: הירח(בעיגול כחול) שמתרגם את איכות השמש לעשייה נמצא במזל אריה המכובד והסמכותי, מיקום שאופייני לאנשי ציבור רבים שהגיעו לעמדות כוח, ובבית החברתי של המפה, אבל שהותה של השמש שליטת מזל אריה במזל דגים מראה שהאלמנט השירותי - לפעול לרווחתם של בני האדם כחלק מהתפקידים שהוא לוקח על עצמו, משמעותי במיוחד: לא רודן מרוכז בעצמו ובצרכיו, אלא אדם שמטרתו להיטיב עם אחרים ממקום צנוע ושירותי, ובגובה העינים. הבדל משמעותי בינו לבין פוטין.

ואכן גורבצ'וב נודע ביחסו האישי והחם לכולם, בלי שום פוזה מלכותית או אריסטוקראטית, ולכן ברוב הזמן העם אכן העם אהב והוקיר אותו. חלק מזה קשור גם לאופק שלו, הפרסונה והפרזנטציה מול העולם, שנמצא במזל מאזניים.

אמביציה ודרייב: ונוס (בעיגול וורוד) שליטת האופק נמצאת במזל גדי צמודה לסטורן הנוקשה ובזוית עימות ליופיטר בבית הקריירה: גורבצ'וב מביא איתו אמביציה חזקה ויכולת להתפתח וללמוד ולקבל לגיטימציה מהממסד לכישוריו כבר בגילאים צעירים, וליכולת שלו לגלות מצוינות בכל נושא שעסק בו, גם אם הגיע ממקום אחר לגמרי ללא ידע קודם.

נשיא קובה פידל קסטרו ושליט ברית המועצות מיכאיל גורבצ'וב בהוואנה, 1989. רויטרס
נשיא קובה פידל קסטרו ושליט ברית המועצות מיכאיל גורבצ’וב בהוואנה, 1989/רויטרס

אזרח העולם: מרקורי כוכב התקשורת נמצא בסוף מזל דלי הפתוח לעולם, ומביא איתו תקשורת בעלת מודעות גבוהה לצרכי הקהילה והחברה, סוג של תקשורת אוניברסלית, שמאפיינת אדם שגדל בחברה סגורה מאוד כמו החברה הרוסית, ובהמשך הפך להיות ממש אזרח העולם, כלפי אנשים רבים בכדור הארץ.

תקשורת: מרקורי כוכב התקשורת מייצר זוית של מתח לכוכב מרס (בעיגול אדום) הרגיש במזל סרטן. זו זוית ייחודית מאוד: היא מראה על מתח בין היכולת לראות את העולם מזוית מבט גלובלית וחשיבה על הקהילה, לבין מרס הרגיש במזל סרטן לאנשים אחרים ולתחושותיהם - ומקרין מעין גישה אמהית ביחד עם הכוכבים יופיטר ופלוטו שגם הם במזל סרטן האמהי והמשפחתי.

רגישות ואמפטיה: היכולת להקרין רגישות לצרכיהם של בני האדם ולהתייחס אליהם כשווים בגובה העינים כולל היכולת להיות נגיש אליהם במקום ההסתגרות המוכרת של שליטי ברית המועצות עד אז, הפך את גורבצ'וב לפופולרי מאוד בעיני הרוסים, וזה גם היה ייחודו-היכולת לצאת מעצמו ולחשוב על האחרים, אבל לא רק על טובתם של אזרחי רוסיה אלא גם על אזרחי שאר העולם ושאיפתם לחופש ולביטוי אישי.

חדשנות ופתיחות: כוכב אורנוס בבית השביעי בזויות פעולה לסטורן ולפלוטו מצביע על הצורך לשנות לחדש ולנהל דיאלוג אחר, ולא לכפות על בני אדם מצבים של כובד ניתוק וסגירות. אכן, גורבצ'וב הביא איתו רוח חדשה והרבה מאוד רפורמות הן בחקלאות והן במדיניות החוץ של רוסיה, כשהפסיק את המלחמה הקרה עם ארצות הברית, ונתן לחזון שלו של עולם גלובלי להוות קרן אור לרבים שנאנקו תחת עולה של רוסיה. זה היה הזמן שמדינות רבות עזבו את רוסיה וזכו בעצמאות: אוקראינה, ביילורוס, ליטה, לטביה, אסטוניה, גיאורגיה, ועוד.. גורבצ'וב היה הראשון שהיה קשוב לשאיפתם של העמים האלה לחופש ולעצמאות הוהוא אפשר להם זאת, אם כי היו מקרים שהרגיש שקצת הגזים וניסה לעצור מעט את התהליך אבל היה כבר מאוחר מדי.

הגלאסנוסט, המדיניות הפתוחה והפרסטרויקה: הרפורמות בחקלאות ובכלכלה היו חידושים של ממש, והפכו את גורבצ'וב לראש הממשלה שזכה לפופולריות רבה ברחבי העולם, והוא זכה שגם רייגן וגם בוש אותו, וביחד יתנו את התחושה שהעולם כולו חזר להיות מקום פתוח, בטוח, ובעיקר חופשי, אולם כוחות חזקים ממנו שאפו לעשות מהפכה, הקומוניסטים הרדיקליים, הוא נלקח למעצר אולם שוחרר בהמשך בלחץ ההמונים, וילצין שנלחם בהם תפס פיקוד, ובהמשך גם הפך לראש ממשלה. מבחינה אסטרולוגית, זה רק חלק אחד של הסיפור.

לחצו כאן לפרטים על הקורס המיוחד שלי, MASTER1 - להיות האסטרולוג של עצמך ולשלוט בחייך: הבנת עומק ופענוח המפה האסטרולוגית והקוד הרגשי שלך.

sheen-shitof

שדרגו את הביצועים

הארכת משך האקט ושיפור ההנאה במיטה - במבצע מיוחד

בשיתוף "גברא"
מנהיג ברית המועצות לשעבר מיכאיל גורבצ'וב, בביקור באוניברסיטה הבינלאומית במוסקבה, 9 בפברואר 2012. רויטרס
אדם שגדל בחברה סגורה מאוד כמו החברה הרוסית ובהמשך הפך להיות ממש אזרח העולם/רויטרס

הכוכבים שמלווים את חייו ומותו של גורבצ'וב

מה שמרתק במפת הלידה של גורבצ'וב שאפשר בהחלט לעקוב אחר הכוחות האסטרולוגיים שהעצימו אותו, הוציאו אותו לאור, העיפו אותו למרכז ההתרחשות העולמית, ובסופו של דבר גם החזירו אותו אל המקום שממנו הגיע.

מיכאיל גורבצ'וב היה בן למשפחת איכרים אוקראינית בכפר בצפון קווקז. בצעירותו עבד כמפעיל קומביין, ואף קיבל פרס הדגל האדום על עבודה מצטיינת והוא בן 17.

כן, כבר בגיל 17 נפתחת עבורו דרך חדשה. המדינאי שיעשה מהפך מדהים בפוליטיקה הרוסית גם מההיבט הגלובלי, מקבל עכשיו פרס על קציר גדול במיוחד כמפעיל קומביין באיזור סטברופול שבצפון קווקז ברוסיה! כבר עכשיו הכוכבים מתחילים לצ'פר אותו, ולסמן לו דרך, והוא פורץ אליה כמפעיל קומביין מצטיין..

גיל 17. השנה - 1948. בשנה זו כוכב פלוטו היצרי והכוחני עולה על הירח במפת הלידה של גורבצ'וב, אורנוס כוכב השינויים המהיר עובר לבית הקריירה שלו, ויופיטר כוכב השפע במזל קשת עובר לבית התקשורת: שילוב הכוכבים האיכותי הוא צירוף נדיר ומושלם שיזניק את גורבצ'וב מכפר נידח אי שם בצפון הקווקז ברוסיה, אל מרכז העולם.

כשעיטור הכוכב האדום בחיקו, גורבצ'וב מוכיח שהוא מצטיין לא רק בחקלאות: הוא מסיים בהצטיינות יוצאת דופן עם מדליה את התיכון ועקב כך גם מתקבל לאוניברסיטה של מוסקבה ללא בחינות, תוך שהוא מדביק את הפערים בהשכלתו כחקלאי בקולחוז. בגיל 22 הוא גם מקבל תואר במשפטים בהצטיינות, מושך את תשומת לב המפלגה הקומוניסטית, והופך להיות פרקליט במשרד התובע הכללי בסטברופול.

באותו זמן הוא והכוכבים לא עוצרים: ב 1978 - פלוטו ממשיך לנוע על הירח במזל אריה במזל הלידה שלו ומעצים את הקסם האישי והעוצמה שלו, יופיטר כוכב השפע שוהה במזל סרטן על פלוטו במפת הלידה שלו וכוכב מרס שוהה בבית הקריירה, כשאורנוס ואפילו ונוס במזל אריה בבית המוסדות והארגונים הגדולים שלו

1978 עם מיקוד כוכבי שכזה - הטיפוס שלו הופך מהיר יותר כשהוא מתמנה למזכיר הראשון של הקומסומול בסטברופול, המשיך למזכיר השני, ועד למזכיר של כל המחוז.

בהמשך מזכיר הועדה הקומוניסטית של כל האזור, שם הכיר את קוסיגין ראש ממשלת ברית המועצות יורי אנדרופוב ראש הקגב שקידם אותו לוועד המרכזי של המפלגה הקומוניסטית, ואז ב 1978 עבר למוסקבה ותפקידו העוצמתי הראשון - פיקוח על החקלאות של ברית המועצות.

גורבצ'וב שכבר גר במוסקבה אחרי שהיה מזכיר המפלגה הקומוניסטית בסטבופול, הוא קושר קשרים עם ראשי המפלגה שחלקם גם למד איתו באוניבסיטה במוסקה. ואז מתמנה למזכיר של המפלגה הקומוניסטית על יד אנדרופוב שאז היה ראש השירות החשאי הסובייטי.

הלוויתו של מיכאיל גורבצ'וב, נשיא ברית המועצות לשעבר. 3 בספטמבר 2022. רויטרס
הלוויתו של מיכאיל גורבצ'וב, נשיא ברית המועצות לשעבר. 3 בספטמבר 2022/רויטרס

ב-1985, בגיל 54, התמנה למזכ"ל המפלגה הקומוניסטית 11 למרץ ובעצם לשליט ברית המועצות. זה קורה כשכוכב פלוטו שמסמל בעוצמה את התקדמותו נמצא בתחילת מזל עקרב סטורן הנוקשה בסוף עקרב מרס ונוס בטלה אורנוס בקשת: פלוטו כמו מכבש גדול מקעקע את החומות קודם כל במפת הלידה של גורבצ'וב - ואז בהמשך עובר סטורן לבית הראשון שלו, בית הפרסונה, ובאופן רשמי מעניק לו את כל ההכרה הממסדית שהיה זקוק לה כדי להגיע לשליטה ולבצע את הרפורמות שחלם עליהן, ואז עדיין לא ידע עלין איש דבר…

כעת כשלגורבצ'וב כבר יש שליטה על האירועים, הגיע הזמן לממש את הרפורמות שתכנן ואת החזון הפרטי שלו, ואכן בפברואר 1986 הוא מכריז בועידה ה 27 של המפלגה הקומוניסטית על שני מושגים חדשים שהדהדו בעולם כולו: גלאסנוסט - פתיחות, והכוונה פתיחות לעולם ולארצות הברית והסרת המחיצות בין רוסיה לבין המערב, ופרסטרויקה - בנייה מחדש, והכוונה לבנייה מחדש של הכלכלה ומטרת שני אלה - להביא לשוויון כלכלי מול הגוש המערבי. זה קורה כאשר פלוטו בעקרב סטורן בתחילת קשת ונפטון בתחילת גדי בזוית פולה לאופק, אידיאליזיציה שעלולה להתנקם בו.

ב-1987-88 דף רפורמות שמטרתן היתה להביא לשוק חופשי. הרפורמה בחופש הביטוי היתה החלק החיוני השני של מאמצי הרפורמה שלו והוא פתח את המערכת הפוליטית לתהליך של דמוקרטיזציה וחופש דיעות. בהמשך אף גרם לסיום המלחמה הקרה עם המערב, החזיר את החיילים מאפגניסטן, ערך פגישות עם רונלד רייגן אז נשיא ארצות הברית, וב 1987 חתם על הסכם פירוק הנשק הגרעיני לטווח בינוני עם ארצות הברית. ב 1988 הכריז רייגן בכיכר האדומה במוסקבה שהביטוי אימפריית הרשע שבה כינה בעבר את רוסיה, שייך לעידן אחר. באותה שנה הכריז גורבצ'וב באו'ם על סיום המלחמה הקרה. כל זה הביא גם לגל של שחרור ודמוקרטיזציה במזרח אירופה.

1987 - מבחינה אסטרולוגית - כעת נוצרת זוית של נפטון לאופק במזל מאזניים במפת הלידה של גורבצ'וב אורנוס וסטורן בקשת יופיטר בדגים על השמש מתחיל תהליך השחרור הגלובלי הגדול שגורבצ'וב עומד בראשו של כל מדינות הגוש המזרחי שהיו כבולות לרוסיה, באחד האקטים שיסמלו אותו בעיני העולם כולו שמגיע לשיא סימבולי ב 1989: האיחוד בין גרמניה המזרחית שהיתה בשליטת ברית המועצות ובין גרמניה המערבית, ונפילת חומת ברלין על כל הסמליות הכרוכה בכך.

ב-1990 תוך כדי מסע השחרור הגלובלי של גרמניה המזרחית ושאר המדינות שהיו תתת שליטת רוסיה, נבחר גורבצ'וב לנשיא רוסיה באופן רשמי. זה ללא ספק שיא הקריירה שלו לא רק מבחינה פוליטית רוסית, אלא גם מבחינת חופש ושחרור עם דגש על רוח החופש מבחינה גלובלית ואוניברסלית.

איך אפשר לראות מוות במפת הלידה? על מותו וחייו של מיכאיל גורבצ'וב

שיא נוסף מבחינתו היה זכייתו באותה השנה בפרס נובל לשלום. אחרי השיא הזה, מתחיל תהליך של הדרדרות: כעת כל הכוכבים הגדולים, סטורן פלוטו ונפטון. עוברים למזל גדי ויוצרים זויות פעולה לאופק שלו במזל מאזניים. העומס עליו גדל והולך ותהליך הרפורמות הגדול ברוסיה מתחיל להאט, עד שבהמשך יתקע. מעכשיו מצב הכוכבים כבר לא עובד לטובתו.

מבחינת הפוליטיקה הפנימית הרוסית גורבצ'וב עובר משבר: מצב הרפורמות שלו בכלכלה המתחיל להדרדר מכיון שאנשי מפתח רבים נשארו עדיין בחשיבה הרוסית השמרנית, ולא שתפו פעולה עם הרפורמות של גורבצ'וב.

ב-1991 מתחולל נסיון הפיכה על ידי קומוניסטים רדיקליים והוא נלקח למעצר בית. בזמן הזה כוכב אורנוס כנראה ב זוית פעולה של 90 מעלות לאופק 9 מעלות גדי פלוטו 19 גדי נפטון 14 גדי יופיטר באריה: התנופה של גורבצ'וב נעצרת, אחרי שהרובד השמרני הרוסי מדיח אותו וכולא אותו.

בוריס ילצין מנהיג האופוזיציה הצליח להחזיר את גורבצ'וב לשלטון ב 21 לאוגוסט כשתושבי מוסקבה באלפיהם יצאו לרחובות להגן על רוח החופש הרוסית, אך גורבצ'וב כבר איבד את המומנטום: כשחזר מהכלא התפטר מתפקידו כמזכיר המפלגה הקומוניסטית ב 1991. בהמשך התהליך ילצין מונה לנשיא ברית המועצות, כל שלוש המדינות הבלטיות ליטא לטוויה ואסטוניה זכו בעצמאות. ואיתן גם אוקראינה בלארוס גיאורגיה אזרבייג'ן קזחסטן וקירגיסטאן.

גורבאצ'וב זכה לכבוד על שהצליח לפתוח את רוסיה למערב, אפשר למדינות שהיו בחבר העמים לזכות בעצמאות, סיים את המלחמה הקרה עם ארצות הברית, והחזיר את רוסיה לדיאלוג עם העולם, ועל כך יבורך תמיד בשם העולם החופשי כולו.

גם המוות שלו קורה בעיתוי כוכבי מדהים: גורבצ'וב מת כשפלוטו שוהה בדיוק על ונוס שליטת האופק שלו ובדיוק מול מרס שנמצא ממול במזל סרטן, ובזמן שאורנוס יצר זוית פעולה מדויקת לירח שלו. יש הטוענים שהמלחמה נגד אוקראינה שהתחיל פוטין, בניגוד מוחלט לרוח החופש של גורבצ'וב שהיה גם הוא בן למשפחה אוקראינית, שברה את לבו, והוא מת בודד, שבור מנטלית ורגשית.

כשאנחנו מסתכלים במפת הלידה הזו שבה אפשר לראות בדיוק היסטורי ואסטרולוגי מדהים שכזה את הקשר בין כל העולמות, האישי הרגשי הפוליטי והקוסמי, אפשר לומר שהאיש הזה שיזכר בסופו של דבר על ידי ההסטוריה כמשחרר הגדול של עמים שלמים אל החופש משלטון המפלגה הקומוניסטית הרוסית, היה לא רק קשוב לזמן הכוכבים ולהסטוריה עצמה ולתהליכיה שאיתם זרם ומימש - אלא שגם הכוכבים עצמם היו קשובים אליו.

לחצו כאן לפרטים על הקורס המיוחד שלי, MASTER1 - להיות האסטרולוג של עצמך ולשלוט בחייך: הבנת עומק ופענוח המפה האסטרולוגית והקוד הרגשי שלך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully