וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סוף לשמועות: האם מזל נחש הוא מזל אמיתי?

2.12.2021 / 0:01

על פי נאס"א, כל מי שנולד בימים אלה הוא למעשה בן מזל "נושא הנחש" - אך האם באמת יש 13 מזלות בגלגל המזלות ולא 12? האסטרולוג יאיר טריבלסקי שם סוף לשמועות

אוכל ומזלות/צילום: סיפור בדקה

ב-2016 החלו לרוץ שמועות ברשת לפיהן בגלגל המזלות שלנו יש 13 מזלות ולא 12, כלומר 86% מהאנשים אינם בני המזל שהם חושבים שהם. המזל ה-13 מכונה "נושא הנחש" והוא ממוקם בין עקרב לקשת. אחת האשמות בפרוץ השמועה היא סוכנות החלל נאס"א שהעלתה פוסט בו הסבירו המומחים שגלגל המזלות הומצא בידי הבבלים לפני יותר מ-3,000 שנה במטרה להבין את העולם - ואלה חילקו את השמיים ל-12 מקטעים בהתאם ל-12 חודשי השנה ובחנו את תנועת השמש ביחס לקבוצות הכוכבים הללו כדי ליצור מזלות. עם זאת, לדברי נאס"א, הבבלים היו מודעים לכך שהמערכת שלהם לא ממש תואמת את סיבוב כדור הארץ - ולכן הם בחרו להשאיר בחוץ את המזל ה-13 המכונה "נושא הנחש".

בנוסף לכך, טענו נאס"א, כי ציר כדור הארץ השתנה מאז שהבבלים טבעו את המזלות - כלומר כל קבוצות הכוכבים נמצאות כעת במקומות מעט שונים בשמיים. "השמיים זזו מכיוון שציר כדור הארץ (הקוטב הצפוני) אינו מצביע באותו כיוון בדיוק", הסבירו המומחים.

מזל נושא הנחש. ShutterStock
מזל נושא הנחש - האם הוא באמת קיים?/ShutterStock

עם זאת, בנאס"א ציינו כי אסטרונומיה ואסטרולוגיה אינן זהות - כך שבעוד שמומחי אסטרונומיה יכולים להסכים כי קונסטלציות הכוכבים השתנו עם הזמן, האסטרולוגיה אינה מדע והיא מבוססת על מערכת מערבית מקובלת. האסטרולוגית סוזן מילר אמרה ל-Elle: "הקדמונים דנו האם לכלול את המזל ה-13 או לא - הם התלבטו, הם עשו מחקרים אמפיריים ובסופו של דבר הם הרגישו שהוא לא משמעותי. זיכרו, הם המציאו את האסטרולוגיה ואנחנו צריכים ללכת עם מה שנתנו לנו".

אסטרולוג הבית שלנו, יאיר טריבלסקי, הוסיף: "כל כמה שנים נזכרים האסטרונומים, בעיקר אסטרולוג אחד בקצה השני של העולם, שגלגל המזלות השתנה והדברים לא כמו שהם היו. למעשה מה שהם עושים זה מבלבלים בין האסטרולוגיה ההודית שבנויה על תנועת הכוכבים בינם לבין עצמם לבין האסטרולוגיה המערבית שהיא לא תלויה בהם ושם הדברים לא משתנים - אז הם מחליטים ליצור איזה מזל דמיוני ולתת לו מאפיינים, בעוד שהאסטרולוגים האחרים מחייכים להם בצד ומחכים שזה יחלוף".

לאחר שהפרסום עשה גלים בתקשורת, נציגי נאס"א הבהירו: "לא שינינו אף מזל, פשוט עשינו את החישוב הנכון. אסטרולוגיה אינה מדע והיא התבססה על תרבות עתיקה. בכלל - אף אחד לא הוכיח מעולם שהיא מצליחה לחזות את העתיד או לאפיין בני אדם".

sheen-shitof

הכל מתחיל באבחון

בשורה לסובלים ממיגרנות: ככה תוכלו לחזור לחיים נורמליים

בשיתוף מרכז איריס גייר לטיפול דרך אבחון בגלגל העין
מזל נושא הנחש. ShutterStock
האסטרולוג יאיר טריבלסקי בתגובה: "זה מזל דמיוני"/ShutterStock

ולמי שבוחר להאמין: מה המזל הזה אומר עליך?

על אף שמרבית האסטרולוגים אינם מכירים במזל ה-13, כמה מהם הציבו את "נושא הנחש" בין מזל עקרב לקשת - כך שהוא נמשך מה-30 בנובמבר עד ה-17 בדצמבר, ממש בימים אלה. יש לו גם מאפיינים הדומים לאלו של מזל קשת.

על פי ספרי גלגל המזלות, נושא הנחש מייצג "אחדות". הם טוענים: "מי שנולד במזל נושא הנחש הם אנשים רוחניים, כריזמטים, אימפולסיבים, ישירים, פיקחים וסוערים. עם זאת, הם גם קנאים, צמאי כוח ונתונים למצבי רוח. בליבם הם מרפאים שמקווים יום אחד לטהר את כל הליקויים, המחלות, האלימות וכו' - ולקרב את כולם".

אסטרולוגים שדיברו עם ה"סאן" הבריטי ציינו שאנשי מזל "נושא הנחש" הם דמויות מורכבות ששואפות להצלחה - לא רק עבורם, אלא עבור כל מי שנמצא סביבם. "הם אוהבים להיות במרכז העניינים ושאנשים ישימו לב אליהם. הם מאהבים חזקים, נלהבים ולא מעוניינים במערכות יחסים קצרות. הם מתאימים לבני מזל דגים ולבני מזל גדי", נכתב באתר.

תזכורת: אלה התאריכים החדשים של המזלות ומאפיינהם אם מכניסים את "נושא הנחש" למשוואה:

קשת: 17 בדצמבר - 19 בינואר
אתם הרפתקניים, אידיאליסטים ובולטים - אך לעיתים גם קצת מוגזמים. אתם אוהבים ללמוד, עצמאיים ונוטים לחיות חיים חופשיים ונטולי מחויבויות. כיף להיות בחברתכם ואתם סקסיים גם בלי כוונה. אתם אוהבים לבלות, לספר בדיחות ולהיות ספורטיביים. בסתר אתם מייחלים למערכת יחסים רצינית ותומכת.

גדי: 20 בינואר - 16 בפברואר
שאפתניים, לא תלותיים וממושמעים. מבחוץ אתם שומרים על פאסון אבל בפנים יש לכם לב חם ונחישות לבנות חיים יציבים. אתם לוקחים את הזמן לבחור בפרטנר הנכון. אתם נוטים לדבר בסמכות ולרוב אתם המפרנסים של הבית. הגיל עושה לכם רק טוב.

דלי : 17 בפברואר - 11 במרץ
אתם גאונים ואוהבי אדם. אנשים מתמכרים אליכם כי באמת אכפת לכם ואתם אוהבים להקשיב ולסייע. האהבה שלכם מיוחדת וקסומה. מצד שני, מעשים טובים עשויים לקחת מכם הרבה. פירוש הדבר שלא תקדישו מספיק זמן למערכות יחסים אישיות.

דגים: 12 במרץ - 18 באפריל
הכישרון והיצירתיות שלכם בעבודה מביאים הצלחה - ובאהבה אתם יודעים היטב כיצד להגשים את רצונותיו של בן הזוג. אתם קוראים כל כך טוב רגשות של אנשים אחרים. לעולם לא תפסיקו להאמין ברומנטיקה ובסוף הטוב של האגדות - אבל זה יכול לבוא לרעתכם כשתגלו שהמציאות קשה יותר. אתם בני זוג מעולים ואוהבים לפרגן לחצי השני שלכם.

טלה: 19 באפריל - 13 במאי
אתם נועזים, אמיצים, אומרים את דעתכם ונוהגים באימפולסיביות. יש לכם גישה ישירה ואנרגטית למערכות יחסים וסגנון נועז ונלהב. כשאתם מוצאים את בן הזוג הנכון, אתם נאמנים ומגוננים מאוד. אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים בזוגיות ונחושים לתת את זה לבן זוגכם.

שור: 14 במאי - 21 ביוני
מוכשרים והחלטיים בעבודה, רומנטיים וחושניים בזוגיות. אתם גם חברים נאמנים ואמינים. אתם יוצרים בית חם ומקבל וגורמים לבן הזוג שלכם להודות לכם על כל מה שאתם מעניקים לו. אתם אוהבים כסף, אבל גם יודעים לפרגן איתו.

תאומים: 22 ביוני - 20 ביולי
אתם כל כך חכמים שאתם יכולים להקסים בדיבור שלכם ולהשיג כל עבודה שרק תרצו. יש לכם רעיונות טובים ואתם מסוגלים להעשיר את בן הזוג שלכם בחוויות חדשות. אתם מקסימים, פלרטטנים, מהנים ויכולים לדבר עם כל אחד. על אף שזה נשמע כמו יתרון, הפלרטוטים שלכם עשויים להוביל להסתבכויות באהבה, כשהצד השני עלול לפרש לא נכון את הידידות שלכם.

סרטן: 21 ביולי - 10 באוגוסט
אתם בני הזוג הכי אכפתיים ותבונתיים, אך גם נוטים לתנודות במצבי הרוח. אתם יודעים להקשיב וחברים נוטים לפנות אליכם לעזרה. אתם מאהבים חלומיים. אנשים חושבים שאתם עדינים ומלאי שמחה, אבל כשמישהו מרגיז אתכם - תדעו להראות לו את זה בצורה עדינה אך יעילה.

אריה: 11 באוגוסט - 16 בספטמבר
אמביציוזיים וגאים במה שהשגתם. אתם גם אנשים חמים ונדיבים שאוהבים לעזור לזולת. אתם נלהבים, מצחיקים וכשאתם יודעים שאוהבים אתכם, אתם רגישים ונאמנים. מה שכן, כדי למצוא אהבה עליכם לפעול. לפעמים אתם נוטים להיות אדישים ולקוות שזה פשוט יקרה לכם.

בתולה: 17 בספטמבר - 14 באוקטובר
אתם פרפקציוניסטים ומנהלים את חייכם בצורה יעילה. אתם גם המאהבים המסקרנים ביותר בגלגל המזלות. אתם רוצים זוגיות מושלמת ושואפים ליצור את המשפחה המושלמת. יש אנשים שחושבים שאתם קפדניים ובררנים מדי לגבי פרטים, אבל אתם קוראים אנשים טוב - במיוחד את בן הזוג שלכם - ואוהבים ללמוד אותם.

מאזניים: 14 באוקטובר - 23 בנובמבר
אתם יודעים להסתדר עם אנשים במיומנות הן בעבודה והן בחיים הפרטיים שלכם. יש לכם כישרון אמיתי לזוגיות ויכולת לראות את החיים דרך עיני בן הזוג שלכם. אתם שמחים כשאתם בזוגיות מסורה ורציני. אתם גם אופנתיים ואוהבים "לדפוק הופעה".

עקרב: 23 בנובמבר - 29 בנובמבר
אתם מגנטיים ומשכנעים כאחד. יש לכם אמונה חזקה במערכות יחסים וחברויות לכל החיים. אף אחד לא יכול להסתיר מכם סוד - אבל אף אחד גם לא יודע שום דבר עליכם. אתם יודעים את כל הסודות, אך שומרים את הסודות שלכם לעצמכם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully