וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפת יום הולדת למדינת ישראל - יום העצמאות 2020

זומולדת היא מפת יום הולדת של גבר, אישה, עסק, תהליך וגם... של מדינה. כן כן. אז לאן פנינו מועדות?

במפה שכזו אני יושב עם האדם, מציץ במפת הכוכבים במפת הלידה שלו בדיוק בזמן שנולד רק בגילו הנוכחי ובשנת יום ההולדת הספציפית ומתבונן בתהליכים שהוא עובר, בדיאלוג שלו עם העולם, במפגשים השנתיים שלו עם קשיים ומכשולים ועם אפשרויות חדשות של צמיחה, ובמיקום של השנה הזו בחייו בכלל בשלב ההתפתחותי הנוכחי שלו. נתבונן רגע במפת יום ההולדת של המדינה ביום העצמאות 2020, יום ההולדת הפרטי והאישי שלה... ובעצם של כולנו.

ראשית - לגבי האופק. כאן קיים קונפליקט בין אסטרולוגים לגבי האופק של מפת המדינה - המקום ממנו מתחילים לספור את הבתים - אזורי הפעולה - במפה. את האופק קבעתי לפי הזמן המדויק שבו הלם בן גוריון בפטישו, נעל את ישיבת הקמת המדינה והכריז על מדינת ישראל. מפרוטוקולים של הישיבה שהשגתי, הבנתי שהזמן המדויק הוא 16.33 אחה"צ, מה שאומר שהאופק של מדינת ישראל הוא במעלה הראשונה במזל עקרב.

הקווים הצבעוניים לאורך ולרוחב המפה מייצגים את הזוויות בין הכוכבים שנמצאים עכשיו בשמיים, לבין הכוכבים במפת הלידה של המדינה כולל זוויות לאופק עצמו. הזוויות הסגולות הן זוויות של קונפליקט ועימות בין שתי אנרגיות שונות במיקומים הפוכים, הזוויות האדומות הן זוויות פעולה המראות על צורך לפעול בכל מחיר כדי לשחרר לחצים והזוויות הכחולות - הקטנה היא זווית מעשית של שיתופי פעולה, והגדולה היא זווית הרמונית שמראה על זרימה נינוחה של אנרגיה בין שתי פלנטות.

מפת מדינת ישראל יום העצמאות 2020. יאיר טריבלסקי
הקווים הצבעוניים לאורך ולרוחב המפה מייצגים את הזוויות בין הכוכבים שנמצאים עכשיו בשמיים/יאיר טריבלסקי

אז מה אנחנו פוגשים השנה, במגוון הצבעים האלה? במילה אחת - אקשן, והרבה ממנו. נתחיל אולי מאחד הכוכבים המשמעותיים שמביא אתו כמה שינויים בחיינו אולי יותר מכל כוכב אחר: אורנוס. הוא נמצא בעיגול חום, בצד ימין של המפה. אורנוס נמצא בזווית סגולה של עימות לאופק של מפת המדינה שבמזל עקרב. מזל עקרב שייך לקבוצת המזלות הקבועים שבה נוכל למצוא גם את השמש ממול, במזל שור. מעברו של אורנוס באופן אקטיבי ממזל טלה למזל שור שממול, כשההשפעה שלו התחילה אפילו קצת לפני כן, הכניסה את כולנו למעגל תזזיתי של חוסר ודאות ושינויים. השינויים האלה נמצאים כמעט בכל מקום, והם הולכים וגדלים, ומאיימים על רוב ההרגלים בחיינו.
האפקט המיידי לכך היה שלוש מערכות הבחירות שהכניסו בעצם את המדינה כולה לסחרור שלא פסק עד היום, כשאי הוודאות שהביאו איתן משפיע על כל אחד ואחת מאיתנו באופן ישיר ועקיף, כלכלית חברתית ורגשית.
אורנוס הוא כוכב השינויים: מביא אתו זעזועים ושינויים הן בתפיסת העולם הבנויה על קביעות וביטחון לפחות כלפי חוץ, כפי שגם האופק של מפת המדינה במזל עקרב וגם הירח של מפת המדינה במזל אריה - הכוכב הגבוה ביותר במפה - נמצאים בקבוצת הקבועים הזו, והם לא מפסיקים לעבור טלטלות שכאלה עד היום.

זווית הפעולה של אורנוס עם הירח - הזווית האדומה בצד ימין בין אורנוס לירח - ממש מדויקת בימים אלה, אחרי שכבר חווינו אותה פעמיים בעבר. הירח הוא מרכיב משמעותי מאוד בכל מפת לידה: הוא מסמל את 'נשמתו' של בעל המפה, אך במקביל גם את הרגלי היומיום שלו, כשהסימבול העיקרי הוא המילה בית. כן, הירח הוא בעצם חוויית הבית של בעל המפה, וזווית הפעולה עם אורנוס שלא מפסיקה בעצם להפעיל אותו בשנה וחצי האחרונות, מראה זעזועים בכל תפיסת השייכות שלנו לנושא בית בכלל, והמילים שנלוות אליו: ביטחון, שורשים, קביעות ושלווה: כל אחת מהמילים הללו עברה בשנה וחצי האחרונות טלטלות לא קטנות, והן יגיעו לשיא בשנה הקרובה, לפי הזווית הזו.
בזעזועים שאורנוס מביא אתו כלולה גם הקורונה כמובן, שמכריחה אותנו להתנתק זה מזה, להתבודד ולשמור על ריחוק - בדיוק מילותיו של אורנוס.
לא נשכח גם שהירח מעניק לנו ביטחון גם בהיותו כלי ההזנה שלנו, כלומר הצד הכלכלי שגם הוא נותן ביטחון, והזעזועים של אורנוס יפעלו בעוצמה גם כאן, כששקט וביטחון לא ממש יהיו חלק מהחוויה שלנו בשנה הקרובה, בלשון המעטה.

בית בכפר. ShutterStock
הירח הוא בעצם חוויית הבית של בעל המפה/ShutterStock

הכוכב השני שמפעיל בעוצמה הן את האופק של מפת המדינה והן את הירח שלה הוא כוכב סטורן הנוקשה, אותו נמצא בעיגול אדום בתחתית המפה.

השפעתו של סטורן הפוכה מזו של אורנוס: זהו כוכב שתפקידו לממש פוטנציאל מעשי באופן מובנה, מוגדר, פרקטי ונוקשה. אם אורנוס הוא הילד השובב שמכריז שהמלך הוא עירום וקורע את המחסומים והגבולות שעוצרים אותנו, סטורן הוא בדיוק הכוכב שבונה את המחסומים והגבולות האלה. בעוד אורנוס יוצר זווית של עימות לאופק של מפת המדינה ומכריח את כולנו להתמודד עם השינויים האלה שהם הפוכים ממה שהורגלנו - כלומר ניתוק וריחוק מול הצורך בקביעות, קרבה וביטחון - יוצר סטורן זווית פעולה לאופק של המדינה (זווית אדומה) וזווית של עימות עם הירח במפת המדינה (זווית סגולה), שמכריחה אותנו להתמודד עם מצבי לחץ, בדידות ומצוקה כלכלית רגשית ואישית במינון גבוה.
אבל יש אפקט נוסף לסטורן במפת הלידה של המדינה השונה, וזה המעבר שלו לבית הרביעי של המדינה, המסמל את הבית, המשפחה והשורשים שלנו, ובעקיפין גם כל מה שקשור להרגלים משפחתיים.

סטורן הוא המקום שקשור גם למימוש המקצועי והפרקטי בחיינו. כשהוא עובר לבית המשפחה שלנו, הוא גם הופך את הבית בעקיפין למקום שבו עשויה להתרחש הפעילות הפרקטית והמקצועית שלנו. בין אם המדובר בבית עצמו ובחדר העבודה שלנו או בחללים דמויי בית ובהם אווירת בית - נראה שאופן הפעילות שלנו משתנה השנה, ללא ספק.
כיוון שסטורן עבר ממש לא מזמן למזל דלי שם ישהה כשנתיים וחצי, לא פלא שסביבת העבודה הזו תהיה דליית, כלומר עם דגש אורני על נושאי טכנולוגיה, מחשבים, אינטרנט וכו'. להיות בבית - אבל להרגיש מחוצה לו... שליטת המסכים בחיינו תהיה מודגשת יותר, ומדורת השבט החמה קצת תתקרר עם סטורן הנוקשה מבחינת קרבה, אבל ללא ספק תהיה חברתית וחברית יותר. לטווח ארוך, המשפחה תהפוך לכמה יחידות קטנות ושונות זו מזו, שכל אחת מהן מתעסקת בקהילה הקטנה שלה, אבל זה כבר יהיה מודגש יותר בשנה הבאה, ולא בזו.

לגבי אורנוס וסטורן - אם כל אחד מהכוכבים האלה כשלעצמו אינו קל להתמודדות בלשון המעטה, על אחת כמה וכמה הקונפליקט בין שני כוכבים עוצמתיים כאלה, שעוצמתם הפוכה זה מזה. אנו נדרשים השנה לא רק לשנות הרגלים והתנהלות שנקבעו במשך שנים ארוכות, אלא גם להמציא את עצמנו מחדש ולקבוע הרגלים והתנהלות מסוג אחר שמתאימים לכאן ולעכשיו שנוצר ממש השנה. וגם לעשות קצת את הבלתי אפשרי - לשאוב מהם את החום, הביטחון והוודאות שנשללו מאתנו בשנה הקודמת… לא פשוט.

זווית נוספת שנוצרת כעת ביום ההולדת של המדינה היא בין כוכב מרס שבמזל דלי כעת בשמיים (בעיגול סגול בתחתית המפה) לבין מרס במפת הלידה של המדינה שנמצא במזל אריה.
מרס מבטא בעיקר את הצורך שלנו לפעול, ליזום ולקבוע עובדות בשטח. יחד עם השמש הוא מבטא את הצד האקטיבי שלנו שגם אחראי בסופו של דבר על הצמיחה שלנו. השנה אנו מוצאים גם אותו בבית המשפחה של המדינה, יחד עם סטורן הנוקשה.
מרס וסטורן הם שני הפכים. בעוד סטורן עובד על הפנמה ומימוש פרקטי, מרס עובד על החצנה וכיבוש אסרטיבי של טריטוריות. לשמחתנו הם לא קרובים זה לזה וכך הם גם לא מנטרלים זה את זה, אבל הימצאות שניהם במיקום הזה מצביעה על החשיבות שכל מה שקשור לנושאי בית ומשפחה יתפוס בשנה הקרובה, וגם בשנה שלאחריה.

בגדול, זה אינו מקום אידיאלי לכוכב מרס, לא מבחינת המזל ולא מבחינת הבית. כדי לבטא את עצמו במיטבו מרס זקוק יותר ליסוד האש ולבית אסרטיבי שיש בו פעולה, ולא לבית פסיבי שבו יש הפנמה וביטחון רגשי: עצם פעולתו של מרס נוגדת את המלה 'ביטחון': הוא מביא אתו תנועה, אקשן ואסרטיביות לכל מקום, ובו בזמן גם עצבנות ואי שקט, כמו בכל מקום שבו מתרחשות פעולות של עשייה וצמיחה. מה שאומר שגם האווירה בבית לא תהיה קלה, ונפגוש לא מעט מאבקי כוח בזירה שתהיה חדשה לרבים מאתנו שהתרגלו לפעול מחוץ לבית, ועכשיו נאלצים לעבוד בבית עצמו.

ויכוחים, חילוקי דעות ומאבקי כוח משפחתיים - כל אלה יהיו פועל יוצא של השינויים האלה של אורנוס, מרס וסטורן ובהמשך גם יופיטר, כוכב השפע שיעבור גם הוא למזל דלי ועלולים להגיע השנה ובשנה הבאה. בזירה הזו, שתהיה חדשה לרבים מאתנו ותדרוש גישה שונה למילה הזו שנקראת בית: לא עוד מקום פסטורלי וחמוד של אבא-אמא מול טלוויזיה וילד משחק בצד: הבית הופך זירת פעולה אקטיבית לכל דבר, לא רק מחסנית פולנית של שניצל ופירה למילוי מצברים, ויצטרך לעבור גם חלוקת זמן שונה לכל אחד מהגרים בו, שינוי בסדרי העדיפויות שבו מבחינת זמן איכות ומיקומו, ואפילו השקעה בבית והפיכתו למרכז מחודש של אקשן, משהו שהיה לפני עשרות אלפי שנים בבית הקדום שהיה.. המערה.
שם, במערה, התרחש הכל, החל משינה וכלה בעיבוד עורות הממותה ושיניהן לכלי עבודה וציד, ובמדורת השבט שמולה רקדו ובירכו את היוצאים לציד. הכל היה שם, במערה, ונראה שהיא כאילו חוזרת אלינו, בגרסה מודרנית יותר אבל מרובת פונקציות כמו אז, ואפילו ביחסי כוחות דומים…
לאלו המצקצקים בחוסר אמון כשהם שומעים את המילה הזו, מערה, כדאי להזכיר שהאדם עצמו לא השתנה באמת באלפי השנים שחלפו מאז התחיל ללכת על שתיים - מבחינת הטבע והאבולוציה זה אפס פסיק של זמן אם נזכור שהדינוזאורים היו על כדור הארץ כ- 60 מיליון שנה - ומה שהשתנה בעצם זו רק הטכנולוגיה, ששינתה גם את ההתייחסות שלנו לעולם ולעצמנו.

כעת חוזרת לה המערה בפורמט מודרני, בקונספט חדש של הבית עצמו או בחללים דמויי בית שבהם משתתפים אנשים אחרים, ולא אתפלא גם אם נחזור לאט לאט גם לקומונות מהסוג של ההיפים מפעם - קבוצות אנשים בעלי רקע תרבותי ומכנים משותפים חיים יחד בחלל אחד או בחללים קרובים מאוד ויוצרים מעין חמולה מודרנית כדי לזכות גם בתחושת הביחד, בקרבה ובתמיכה שהיא נותנת ובמקביל - ליהנות במינון גבוה של ספייס וחופש ומימוש אישי בלי מגבלות של הפורמט הזוגי והאגו שחיים בצפיפות דחוסה ובודדה.
כן, נראה שבגדול גם הקונספט הזוגי עצמו משתנה כשכל אווירת הבית משתנה, והוא הופך להיות יותר חברי ופחות זוגי פרופר, מילים שמחזירות אותנו בהדרגה לבסיס המבנה של השבט הקדום, שאליו, כך נראה הציביליזציה מתחילה לחזור לאט לאט, לפחות אצלנו…
ואכן, הנושא השבטי יהיה בולט יותר השנה ובשנה הבאה, כשנזדקק יותר ויותר לחברת אנשים בעלי מכנים משותפים כשלנו כדי להפיג את הבדידות והניכור שלנו כפרטים, ששינויי אורנוס כופים עלינו. אם נהיה מוכנים לשלם את מחיר הבלעדיות שהאגו כופה עלינו ונבין את הבונוסים שהאווירה של אורנוס מביאה אלינו.

בין אם מדובר בחרדים, דתיים, חילוניים, ימנים, שמאלנים, ירוקים ועוד ועוד - נראה שיש בכל אלה התחלה של שבטיות מודרנית, מקום שהתרחקנו ממנו בעבר אבל הפוליטיקה שלנו החזירה אותנו אליו בקטע של הפרד ומשול: כל אלה יובלטו גם השנה כשנחפש מכנים משותפים לשבט שאנחנו רוצים להשתייך אליו, בניסיון להרגיש קרבה וגם לחוש נפרדות בו זמנית, ויודגשו איכויות חברתיות אינטליגנטיות מנוכרות מבוססות טכנולוגיה שנפגוש במזל דלי על ידי מרס וסטורן ובהמשך גם יופיטר שנמצאים בו, ועל ידי מיקומו של אורנוס ששולט על מזל דלי - בניגוד לאופק הכפייתי במזל עקרב אליו הורגלנו עד כה, שבנוי על קרבת עומק ונאמנות טוטאלית לעקרונות הקרבה בכל מחיר וכל שינוי .
וגם זה - הוויתור על סיסמאות הנאמנות בכל מחיר והפחד משינויים שמביא אתו הפחד הזה, שקשור יותר לדורות הקודמים שבהם היית שייך פוליטית או מוקע באופן קיצוני החוצה, יהיה בהחלט יהיה חלק ממהות השינויים שנחווה השנה, ובאופן עוצמתי יותר - בשנה הבאה.

ומה עם זויות טובות?

גם כאלה יש, שתיים במספר, והן מסומנות בצבע כחול. אחת מהן, הקצרה, זו שבין אורנוס התזזיתי לוונוס שבמזל סרטן בצד שמאל למעלה של המפה, משמעותית מאוד. זו זווית של שיתופי פעולה, שמראה שאורנוס, עם כל היותו כוכב חברתי ומנוכר ולא רגשני, הוא בדיאלוג מצוין עם הצד הרגשי שלנו, והוא מביא אתו - רגשית, חברתית ובעיקר טכנולוגית - יכולת נפלאה של שיתופי פעולה מסוגים שונים.
הזווית הזו מראה את היכולת שלנו לשלב את הטכנולוגיה עם עולם הרגש באופן מעשי וליצור שילובים מעניינים ומרתקים שלא קיימים כיום. יותר מכל מראה הזווית הזו שכל השינויים שהולכים להתרחש עכשיו לא יצרו קונפליקט בין הרגש לשכל, ובין היכולת להתפתח ולצמוח חברתית וטכנולוגית לבין הצורך הישן והטוב בחום, בקרבה ובשייכות - וזה מצוין. מכיוונה של ונוס - שיתופי פעולה הן מילות המפתח השנה.

הזווית החיובית וההרמונית המשמעותית יותר מגיעה מכיוונו של פלוטו העוצמתי והכוחני, שליט האופק במפת המדינה. הזווית הכחולה הזו בין פלוטו (בעיגול כחול) לבין השמש במפת המדינה, כששניהם ביסוד האדמה, מראה שמבחינתו של פלוטו היצרי, שהוא שליט המפה - כל השינויים האלה שאנו הולכים לחוות השנה, בגדול הם חיוביים, ויעברו למרות קשיי ההסתגלות שלנו באופן הרמוני, ולא יפגעו כלל ביכולת שלנו לצמוח ולהתפתח מהם הלאה וקדימה. אפילו להפך...
והקורונה? מי שאחראית על תחילת הקורונה מבחינה אסטרולוגית, הייתה הצמידות בין סטורן ופלוטו במזל גדי, כפי שאפשר לראות במפת הקורונה שעשיתי באתר. סטורן מכביד ומבודד את עולם הרגשות הפלוטוני ומכביד על כולנו, כפי שהיה בתקופה האחרונה, בעוד אורנוס תורם את שלו בתחושת הניתוק והניכור ואפילו הבידוד עצמו, שכולנו עוברים ועברנו.
סטורן ממשיך וימשיך להכביד על כולנו כפי שאנחנו רואים, כשהוא יוצר את זווית העימות הסגולה לירח המסמל את היומיום במפת המדינה, וזווית פעולה לאופק של המדינה. החודשיים הקרובים עדיין יושפעו מהזווית של סטורן, עם כל הכובד שהוא מביא אתו, ובהמשך יחזור הכובד הזה למשך זמן מסוים. ככל שיתקדם סטורן במעלה מזל דלי, הכובד ייחלש וייעלם ואתו גם שרידי השפעת הקורונה.

ואחרי כל זה... מזלטוף למדינת ישראל ולכולנו בשנה הקשה והמורכבת הזו, וברוכים הבאים לעולם השינויים!

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully