וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ניתוח אסטרולוגי של מפת הלידה של נתניהו: "ביבי הטוב נגד ביבי הרע"

שואלים אותי לא מעט: מהו סוד קסמו של ביבי? התשובה לכך מורכבת, בדיוק כפי שהפרשנות למילה 'קסם' מורכבת: האם קסם הוא זה שגורם לך להיות פיה טובה להמונים כמו האחות תרזה, או שאולי הוא זה שגורם להמונים ללכת אחריך בעיוורון כמו אחרי החלילן הידוע מהמלין? ואולי גם וגם

צילום סטילס: ניב אהרונסון, צילום וידאו: ניב אהרונסון ויותם רונן, עריכה: ירדנה עבודי-פוקס

בסרטון: הצצה לריאיון עם בנימין נתניהו

את מפה הלידה של ביבי כבר ניתחתי בעבר פעם או פעמיים, כולל ההשוואה למפת הלידה של גנץ. הבעיה היא שקשה לנתח מפת לידה של ביבי מבלי להיות מושפע מדעתך או מדעת אחרים עליו, מה שנקרא להיות אובייקטיבי, כי אז באופן לא מודע הפרשנויות שלך נוטות לפי צו הלב או הראש, כפי שכבר ראיתי לאחרונה אצל כמה אסטרולוגים שעד כה הערכתי אותם, אבל הפרשנות שלהם הפעם למפת הלידה שלו להצלחתו או לניתוח מפת הלידה של גנץ היתה מובהקת על פי נטיית לבם באופן ברור מאוד. כמה מאכזב.

אקדים ואומר בכנות ובגילוי לב: אינני מחסידיו של ביבי ראש הממשלה. לעומת זאת, הייתי בהחלט חסיד גדול שלו כשר אוצר בזמנו, ואף כתבתי בזמנו ניתוח מפרגן לעתון אודותיו בתפקידו ההוא. אולם, מודה ועוזב ירוחם, אנסה אם כך לפרש במפת הלידה שלו הפעם, באופן אובייקטיבי ככל שאוכל, וללא משוא פנים, וכמובן אסביר למה אני מגיע למסקנות - וגם איך. מכיון שכבר ניתחתי את מפת הלידה שלו בעבר, הפעם אעסוק יותר באופיו ומה שנקרא 'סוד קסמו' - ברובד שלא מוכר לקהל הרחב וגם לרוב האסטרולוגים.

ראשית, נתבונן במפה בסטליום - ריכוז הכוכבים הגדול - במזל מאזניים. יש גם כמה אנשים אחרים שאפשר למצוא אצלם סטליום שכזה, כמו למשל פוטין או להבדיל אולמרט. למזל הזה יש קסם רב, מהיותו נותן לך בעיקר את התחושה שהוא תמיד קשוב אליך ישירות ובאופן אישי. לא בכדי דיפלומטים רבים הם בני המזל הזה וגם ראשי ממשלה רבים במדינת ישראל. אולם במפת הלידה של ביבי, מיקוד הכוכבים במזל הזה הוא גדול במיוחד. נוכל למצוא כאן גם את השמש, מיקוד הדברים, גם את הירח, המקום שמקרין את אור השמש החוצה, מרקורי כוכב התקשורת שלנו, ונפטון הכוכב הרגשי בעל הקסם האישי הרב, אך גם המטשטש והמערפל.

מקבץ של ארבעת הכוכבים האלה כשלעצמו הוא חזק מאוד, ובעיקר פועל ומפעיל כאן כוכב נפטון כשהוא צמוד לירח, הנפש והדיאלוג עם היומיום, וגם קרוב מאוד למרקורי, כוכב התקשורת. קשה מאוד לעמוד מול עוצמת ארבעת הכוכבים האלה כשהם ממוקדי מטרה, עם כל הקסם שבדבר, אולם אליה וקוץ בה - המעורבות הרגשית הגבוהה של בעל המפה מאחוריה, אלמנט שמביא איתו פעמים רבות חוסר בטחון בלי סיבה נראית לעין, ומכאן גם רעה חולה אחרת - ההססנות.

מזל מאזניים שייך ליסוד האוויר השכלתני, וכששלושה כוכבים אישיים השמש הירח ומרקורי מתוך חמישה אפשריים נמצאים בו, אפשר לומר שהצד השכלתני פה דומיננטי הן באופן ההסתכלות שלו על הדברים, והן בדרך קבלת ההחלטות שלו. מול מזל מאזניים נוכל למצוא את מזל טלה ההחלטי והחד משמעי - מזל מאזניים שמולו הוא הפוך בדיאלוג שלו עם העולם ועם החיים: הוא בוחן כל אפשרות שוב ושוב ושוב, ורק אז מחליט.

מפת הלידה של בנימין נתניהו

מפת הלידה של בנימין נתניהו. יאיר טריבלסקי
מפת הלידה של בנימין נתניהו/יאיר טריבלסקי

מה שבולט במפת הלידה של ביבי במקבץ הכוכבים הזה, הוא הצמידות בין מרקורי כוכב התקשורת (מסומן בחץ כחול) והירח - הנפש והתנהלות היומיום (מסומן בחץ צהוב) - לכוכב נפטון (מסומן בחץ ירוק), המקסים אך מטשטש ומערפל. זו צמידות עוצמתית מאוד. קצת אינפורמציה על קצה המזלג: במפת הלידה באופן כללי נוכל למצוא חמישה כוכבים אישיים - השמש, מיקוד הדברים, הירח - הנפש, מרקורי כוכב התקשורת, מרס כוכב העשייה וונוס הרגשית הקשורה לנתינה וקסם אישי - וחמישה כוכבים לא אישיים שבעצם מסמלים כוחות טבע: יופיטר כוכב השפע, סטורן הנוקשה והמעשי, נפטון המטשטש ומערפל, אורנוס כוכב השינויים והניתוקים, ופלוטו ששובר הורס ובונה מחדש.

צמידות בין שני כוכבים כל כך אישיים כמו מרקורי כוכב התקשורת שלנו והירח הרגשי המסמל את הנפש והתנהלות היומיום עם כוכב עוצמתי ורגשי כמו נפטון, משמעותית מאוד. הצמידות בין הירח לבין נפטון (בעגול ירקרק בהיר) היא מראה על שינויים קיצוניים במצב הרוח, הססנות רבה מצד אחד, אך גם קסם אישי תקשורתי רב ובעזרת הצמידות של מרקורי עם נפטון - גם מניפולציות רגשיות חזקות.

צמידות שכזו יכולה לגרום לאדם להיות שחקן מעולה על הבמה, כשהוא מחליף תפקידים וגישות במהירות ובכשרון רב. היא יכולה להראות על מאהב מושלם שיכול לפתות כל אשה (וביבי אכן פעל לא מעט בכשרון בתחום הזה כזכור..), היא גם יכולה להראות על אמן יצירתי במיוחד, ואפילו על אדם שהוא נוכל מוצלח עד כדי כך עד שכשהוא משקר הוא עצמו בטוח שהוא דובר אמת. אם נוסיף לכך את ונוס הרגשית שנמצאת ממש על האופק וגורמת לפתיחות רבה כלפיו ואפילו לחיבה אולטימטיבית, נקבל אישיות שקשה מאוד לעמוד בפניה, סוג של סוכן מכירות אוניברסאלי - רק מימדי.

אבל פה אזכיר שני אלמנטים נוספים שמסומנים בשני חצים חומים מעלה ומתחת לאופק (באמצע המפה): כירון צמוד לאופק בבית ה 12 - שמראה כאב פנימי בלתי פוסק, דיכאון, קושי לקבל את עצמו כפי שהוא, ביקורתיות כלפי התדמית שלו שמביאה אותו לשנות את שמו ולשנות אזרחות (האופק ונוס וכירון במזל קשת) ולחילופין בהמשך - התופעה ההפוכה - הגדלת וניפוח התדמית בחוסר פרופורציה כדי לכסות על תחושת החוסר והכאב הקודמות אבל גם כאן - התהליך הזה הוא אינסופי כיון שהחור למטה מושך שוב, ולכן, כמו נרקומן שמנסה לברוח מכאב, תהליך הניפוח והבריחה והרצון למשוך את רגעי ההערצה עוד ועוד הם אינסופיים, בדיוק כפי שהכאב הוא כזה.

שני החצים החומים (בצד המפה) משני הצדדים של האופק (הקו החוצה את המפה המסמל את תחילת ספירת הבתים ואת הדרך שבה העולם רואה אותנו מבחינת תדמית) מהווים בעצם צד נוסף של התהליך הזה: באופן מעניין נראה שהאופק נמצא ממש באמצע הדרך בין שניהם, תוך שהם מפגישים שוב את ביבי הטוב עם ביבי הרע, ומצביעים על קונפליקט מעניין בין ונוס בבית הראשון על האופק - הפרסונה - המשדרת בטחון ואופטימיות ומקבלת אהבה ופירגון, לבין כירון בבית ה 12 מאחורי הקלעים המשדר בדיוק את ההיפך תחושת כאב, אובדן ואפילו קרבן וחוסר אונים רגשות קיצוניים והפוכים בין הפנים לחוץ.

תחושה דומה חשים לעיתים אלה שמנסים להתקרב לביבי: הם פוגשים את ונוס המקסימה ומתפתים אליה, אבל כשהם מתקרבים הם פוגשים את כירון, ובסופו של הדבר מרגישים פגועים, לעיתים מרומים או נבגדים, ובעצם סוג של קרבנות. קרבנותיה של ונוס המתעתעת ותדמיתה. למרות - ואולי בגלל - ונוס התדמיתית הזו, ביבי עצמו אינו קרוב באמת לאיש. התחושות שמביא איתו כירון קשות מכדי שיסכים לחשוף אותן כלפי חוץ אי פעם. זה חלק מתדמיתו של ה'קוסם', כביכול, מכיון שאינו נגיש ואינו נחשף, הוא מוערך כמנצח בכל סיטואציה, ונח על זרי הדפנה של ונוס, בעוד שעמוק בפנים החור שבלב של כירון לעולם אינו נחשף אלא רק דרך פעולותיו שאמורות להרגיע את הפנים הסוער או האבוד, ולהחזיר לו את תחושת הביטחון שהולכת וחוזרת שוב ושוב.

ונוס התדמיתית הזו נעימה כלפי חוץ, אבל בפנים כאמור זה כבר סיפור אחר: היא עוברת ביקורת פנימית לא קלה מצד ביבי עצמו: סטורן (מימין, בעיגול שחור) שולח זוית פעולה נוקשה פרפקציוניסטית ושיפוטית לונוס הרגשית, וזה אומר שכמה שתקבל אהבה - לעולם לא תשבע, בעיקר כי דיפ דאון אתה זה שלא ממש מת על עצמך. אולי משום כך יש את הצורך לבחון שוב ושוב תוך שחוצים את הגבולות עד כמה אפשר ללכת רחוק ועדיין יאהבו אותך, אבל כאמור זה לעולם לא יספיק - סטורן בזוית פעולה לונוס תמיד יביא איתו רעב לעוד ועוד, ומכיון שונוס גם מסמלת רכוש וכספים, הפיצוי על כך יהיה אפילו גדול יותר. לקחת עוד ועוד ועוד, משמע לקבל עוד ועוד אהבה - ומכיון שונוס מסמלת גם דמויות נשיות גם פה הצורך לקבל עוד ועוד אהבה מהן הוא אינסופי - כך שגם עם הזוית הזו זה לא נגמר.. אשה אחת לא תספיק לכבות את הרעב הזה, והאמת שגם אלף כבאים (או כבאיות) לא ממש: הרעב לאהבה והבדידות בגילאים צעירים לעולם לא יתמלא.

זווית כזו אגב נוכל למצוא למשל אצל אנשים עשירים מאוד שלעולם לא יהיה להם מספיק, ותמיד ימשיכו לנסות ולהשיג עוד ועוד כי הצד הרגשי אף פעם לא יהיה מסופק. הבעייה היא שהמדובר בתקופות חיים שונות לגמרי, בדרך כלל בילדות, ומכיון שהמקום הזה כבר חסום לאנרגיה שמגיעה עכשיו, הרעב הזה כנראה לעולם לא יגיע לשובע. אם כבר מדברים על כסף - כוכב נוסף שכדאי להתייחס אליו במפת הלידה של ביבי ולא עשיתי זאת מספיק הוא יופיטר כוכב השפע (בעיגול כתום). יופיטר מביא לביבי ראייה כלכלית חכמה, ולא בכדי התפרסם כשר אוצר מוצלח למדי. אולם כשהוא עצמו צריך לקבוע את המדיניות ועניינים פוליטיים אחרים על הפרק ולא רק כלכלה - כאן נכשל, ואיתו נכשל גם התחום הכלכלי כולו, והפגיש אותנו השנה עם הגירעון הכלכלי הגדול אי פעם במדינת ישראל.

ממש עכשיו נמצאים גם פלוטו וגם סטורן (בעיגולים וחץ שחור) על יופיטר, ואכן מצב הכלכלה שלנו עכשיו אינו שפיר במיוחד, ואולי גם מצבו של ביבי שמבקש שוב אישור לקבל תרומות להגנתו מהוועדה הממשלתית לכך. עד כאן הכל מוכר וידוע. אולם, יש עוד סוג של כוכבים במפה האסטרולוגיות, שנסתרים קצת מרוב אלה שעוסקים באסטרולוגיה, בעיקר מכיון שלא משתמשים הרבה בידע הזה. בניגוד למערכת כוכבי הלכת שכדור הארץ שייך אליו, הכוכבים האלה שנקראים כוכבי שבת. הם זזים מעט מאוד ממקומם, ולא שייכים למערכת כוכבי הלכת שלנו שנמצאים בתנועה מתמדת סביב השמש, ולמרות המרחק הרב גם להם יש השפעה על מפות הלידה שלנו. חלקם נפלאים, חלקם מיטיבים, חלקם קשים וחלקם הרסניים.

ראיון של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בית רה"מ, ירושלים 28 בפברואר 2020. ניב אהרונסון
ראיון של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בית רה"מ, ירושלים 28 בפברואר 2020/ניב אהרונסון

זה הזמן לפגוש קונסטלציית כוכבים משמעותית שכזו שנקראת העורב. היא מכילה 9 כוכבים שכולם יושבים על אזור מסויים במזל מאזניים. לרובם יש השפעה משמעותית על מפת הלידה של ביבי בגלל מיקומם ובגלל הקשרים שלהם עם כוכבים שנמצאים בה. במבט עומק נוכל למצוא נוכל למצוא גם שלושה כוכבי שבת מרכזיים שכאלה במפת הלידה של נתניהו, שישפכו קצת יותר אור על דמותו המורכבת.

קודם לכן - כמה מלים על קונסטלציית העורב. קבוצת הכוכבים קורבוס - העורב היא קבוצת כוכבים קטנה, הניצבת על גבו של נחש המים, הידרה. הוא מונח דרומית לאקליפטיקה תחת ראש הכוכב הבתולה . השם קורבוס הוא לטיני ומשמעותו עורב. קורבוס משתרע על פחות מ -10 מעלות בגלגל המזלות בין מרקורי, כוכב התקשורת שלנו לבין השמש, מיקוד הדברים. (אפשר לראות את הקבוצה הזו בציון של מסגרת שחורה חצי מלבנית מעל מפת הלידה של ביבי).

זה הסיפור המיתולוגי מאחורי קבוצת הכוכבים הזו: האל אפולו העביר סעודת יופיטר ודורש מים שלח את העורב עם כוס ( מכתש הכוכבים ) להביא כמה. בדרכו הבחין העורב בעץ תאנה, ונח שם עד שהתאנים התבשלו, חגג את עצמו עליהן, עד שנזכר בשליחתו וחשש מכעסו של אפולו, הרים נחש (הידרה) ובשובו נתן כ תירוץ שמנע ממנו למלא את הגביע. אפולו קבע בעונש כי העורב לעולם לא צריך לשתות כל עוד תאנים לא היו בשלות, והציב את העורב (קורבוס), כוס (מכתש) ונחש (הידרה) בשמים כאנדרטה. לפי תלמי, קורבוס הוא כמו צירוף של הכוכבים מאדים ושבתאי שהם הפכים בהשפעתם. ההשפעה של קבוצת הכוכבים הזו מתבטאת בכמה תכונות האופייניות לעורב: ערמומיות, חמדנות, כושר המצאה, סבלנות, נקמנות, תשוקה, אנוכיות, שקר, אגרסיביות ואינסטינקטים חומריים - ולעיתים הוא גורם לילדיו להפוך למרדנים וקשים.

הדמות היוונית של קורבוס מדוגמת על ידי העורב הבבלי (MUL.UGA.MUSHEN), שניצב בציור כשהוא יושב על זנבו של הנחש (הידרה היוונית). קבוצת הכוכבים הבבלית הייתה קדושה לאדד, אל הגשם והסערה; באלף השני הוא היה מתרומם רגע לפני תחילת עונת הגשמים הסתיו. כאשר סופת טייפון הגיעה לאולימפוס, האלים ברחו למצרים שם התחפשו לבעלי חיים; אפולו (פיבוס) הפך לעורב: קורווינוס, זוכה השלל ושם, נעזר בלחימה על ידי ציפור המסתתרת מתחת לחזית הציפור על ידי האלה פיבוס

לפי האגדה, העורב שנשלח עם כוס מים, התנודד על עץ תאנה עד שהפרי הפך בשל, ואז חזר לאל עם נחש מים (סמוך אליו - ההידרה) בציפורניו ושקר בפיו, בטענה שהנחש היה הגורם לעיכובו. כעונש הוא נקבע לנצח בשמיים עם הגביע (המכתש) והנחש (הידרה); ואנחנו עשויים להסיק, נידון לצמא נצחי של אפוטרופסות ההידרה על הגביע ותכניו אך הם לא שלו ולא יהיו לו. בקבוצה זו ישנם תשעה כוכבים (מספר הדין). הכוכב הבהיר α (בעין) נקרא Al Chibar (בערבית), המצטרף יחד, מהצ'יבה שפירושו המקולל. הכוכב הזה, אם כן, מספר על הקללה שנגרמה. הכוכב β (באגף הימני) נקרא אל גוראב (בערבית), ובעברית , העורב. כוכב שלישי נקרא מינצאר אל גוראב (בערבית) ומשמעותו העורב נקרע לרסיסים.

ראיון של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בית רה"מ, ירושלים 28 בפברואר 2020. ניב אהרונסון
ראיון של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בית רה"מ, ירושלים 28 בפברואר 2020/ניב אהרונסון

כפי שאנחנו רואים בציור, את רוב הכוכבים המשתתפים בקונסטלציה. שלושה מהם משמעותיים במיוחד בהשפעתם על מפת הלידה של ביבי. אזכיר אחד מהם, שנמצא במעלה ה 13 במזל מאזניים, במפת הלידה של ביבי. זה כוכב השבת אל-גוראב (העורב) שמסומן בחץ כתום. השפעת הכוכב הזה דומה להשפעת צמידות בין הכוכבים מרס האגרסיבי כוכב האקשן וסטורן הנוקשה, שני הפכים מבחינת השפעתם. אלגוראב צמוד במפת הלידה של ביבי לכוכב נפטון ובעצם נמצא בנקודת אמצע מדויקת - מיד פוינט - בין מרקורי כוכב התקשורת (מסומן בחץ תכלת), לבין הירח הרגשי (מסומן בחץ צהוב), כשארבעתם מהווים קבוצת כוכבים משמעותית במזל מאזניים במפה הזו. הצמידויות האלה הופכות אותו למשמעותי במיוחד כאן.

וזה מה שידידתי האסטרולוגית פנינה כץ כותבת על הכוכב הזה: חייהם של אנשים המושפעים מכוכב אלגוראב יהיו מלאי סתירות. שאר הכוכבים במפה והיחסים של של אלגוראב עם כוכבים אחרים ידגישו את הצדדים הטובים או הפחות טובים של כוכב שבת זה. הם עשויים להיות סבלניים אך לוחמניים ולא מוותרים, תאבי בצע עם אינסטינקטים חזקים לחומר, נאים במראה, אנוכיים, מלאי תשוקה, הם נעים בין נצחונות להרס שמם הטוב. בכישרונם המסחרי הם נעים בין גנבים לסוחרים ממולחים. מרס ושבתאי מעניקים כוח הרס עצום (לפעמים אפילו לא מודע) עם תשוקה לנקמנות, נטייה לשקרים ומניפולציות כדי להצדיק את מעשיהם. דבר לא ירתיע אותם מלנסות ולהרוויח בכל סיטואציה. למעשה הכוכב הזה הוא סוג של שילוב המדגיש את הצד הבעייתי של מזל מאזניים ובתוכו הצד הפחות יפה של הפלנטה וונוס(שליטת מזל מאזניים) כשהיא נפגשת עם השפעות שבתאי ומרס. (כל הזכויות שמורות לפנינה כץ).

כוכב נוסף שמשפיע אף חזק יותר על ביבי נמצא במעלה ה9°56 במזל מאזניים ונקרא וינדמיאטריקס Vindemiatrix ומסומן בחץ אדום. התיאורים שלו באנגלית לא קלים: Falsity, folly, disgrace, stealing, widowhood, depression, witch-hunts, mysticism & the occult. Unfortunate; Saturn/ Mercury, ובעברית - תחמנות, חוסר כבוד, גניבה, דפרסיה (אמר את זה עליו כל הזמן אהוד ברק שהוא פסימי עד דכדוך). ציד מכשפות - אדם שרודף אחרים עד חורמה - אינטואיציה טובה, ותחושה של חוסר מזל של צמידות מרקורי שבתאי.

כשהכוכב הזה צמוד למרקורי כמו במקרה של ביבי - קמצנות וקטנוניות, כושר שיפוט טוב, יסבול מבעיות גדולות ביחסי הבית[דומסטיק פרובלמס], מאוד פופולרי, מחפש חומר וכסף בכל מיני קיצורי דרך.

כוכב נפטון (מסומן בחץ כחול) נמצא אצל ביבי ב 15.27 מעלות במזל מאזניים. ממש צמוד אליו הוא הכוכב מגרה megra ב 14.35 מעלות במאזניים (מסומן בחץ סגול). בצמידות שכזו לנפטון זה מה שהוא מביא איתו: מעלות רמות דרג (יכול להגיע עד שר אוצר ואפילו ראש ממשלה), פועל מאחורי הקלעים, אשף בלהסתיר פרטים, מיקוד בנושאי חומר ונושאים כלכליים, ארכיטקטורה (ביבי למד מלבד כלכלה גם ארכיטקטורה), כושר עיצוב, והמלה the sickle a שמילולית משמעה זה חרמש או מגל, ומשמעותה בגדול - עורף ראשים.

בגדול, כפי שאנחנו רואים, התמונה מורכבת, וביבי הטוב וביבי הרע הם כלים שלובים במערכת המורכבת של חייו. מאחורי הקסם האישי מסתתרת בדידות עמוקה, מאחורי תחושת הנתינה נותרת ברוב המקרים אכזבה או תחושת בגידה, ותחושת הקרבן של כירון מעורבת בתחושות הניצחון וההישגים של חייו. מאחורי האופטימיות של ונוס והאופק במזל קשת מסתתרים להם דכאון ובדידות, וגישה חמדנית קטנונית וערמומית של מאחורי הקלעים הורסת את ההרמוניה והיופי של הירח נפטון מרקורי והשמש במזל מאזניים.

בסופו של יום, אין אדם שהוא חף מבעיות לחצים או פחדים. המסקנה מהניתוח הזה היא שכשביבי מתפקד כחלק ממערכת שבה הוא לא קובע את החוקים אלא מבצע את תפקידו שלו בלבד - הוא יעשה זאת באופן מושלם. אולם כמנהל המערכת כולה - הפחדים הלחצים והבעיות האישיות עלולים לגרום לו לקבל החלטות גרועות בגלל שיקול דעת רגשי אישי ולא מערכתי, ומכאן גם חולשתו וחולשת המערכת אותה הוא מנהל.

בניתוח הזה ניסיתי להיות אובייקטיבי ככל האפשר. בסופו של דבר לגבי המסקנות - לאלה לא אני הגעתי, אלא הכוכבים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully