וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התחזית השבועית של לוח המאיה

טליה טוקר

21.4.2011 / 8:30

השבוע מתחיל גל המראה המלמד אותנו להתבונן בהשתקפויות הסובבות, לראות דרכן את עצמנו ולהבין שאנו היוצרים הבלעדיים של המציאות שלנו

בשעה טובה ומבורכת הסתיים לו גל הנחש עם ימי השער המרובים שבו ועם העוצמה האנרגטית שחווינו בערב פסח. סופו של גל הנחש מוביל הישר אל גל המראה, אל הימים של חול המועד ואל מרכז הצ'ולקין שהוא הטור השביעי והאמצעי של הלוח הקדוש של המאיה. מרכז הצ'ולקין מסמל את צינור האור של הלוח ובהקבלה את המרכז שקיים בגוף שלנו ושדרכו אנחנו מתחברים ישירות לנפש האלוהית שבנו ולאינסוף המידע שיש לה.

בתהליך הכללי שאנחנו עוברים במחזור המקודש בן 260 הימים, המעבר למרכז הצ'ולקין הוא משמעותי ביותר עבור כולנו. מרכז הלוח מסמל את המעבר ממצב של קבלת מידע למצב של ביטוי והעברת הידע שהתקבל באופן מעשי במציאות חיינו. גל המראה מחזיר אותנו לעצמנו ומלמד כיצד לשחרר את ההרס והשליליות הקיימים בתוכנו עד לשחרור התלות שלנו במידע השלילי הממוחזר. שוב מרתקת ההקבלה לימים של חג הפסח שבהם דרך הרחבת המידע במוחנו אנחנו משחררים את הכבלים של המציאות הקוטבית עד למצב שבו אנחנו מרגישים חופשיים לבחור באירועים השונים בחיינו. לאחר צירי לידה קשים של יציאה מהמיצרים במוחנו אנחנו נולדים מחדש למחזור חדש ברמת המודעות שלנו.

בגל המראה אנחנו בעיצומה של ההתמרה, של תרגום המידע שהועבר אלינו ועל כן ימי צינור האור הם ימים מרוכזים מאד מבחינה אנרגטית. ימים מיוחדים אלה של מרכז הספיראלה שבצינור האור מהווים פתח למימד החמישי ומאפשרים ל"טעימות" ממנו.

גל מראה

ה- 21/4: ב' דחוה"מ: טון 1 באנרגיית המראה: במהלך הגל המראה מלמדת אותנו כיצד לחתוך את התנועה המחשבתית אל העתיד והעבר ומגדילה את המיקוד שלנו ברגע הממשי. אנחנו בכל מקרה לא יכולים לדעת מה יהיה והדבר היחידי שאנחנו כן יודעים בוודאות הוא מה קורה כאן ועכשיו במציאות הריאלית שלנו. בשלושה עשר ימי גל המראה אנחנו לומדים להוריד מהלכסיקון שלנו את ה"מה יהיה" ו"מה היה" ומגדילים את הנוכחות הצלולה שלנו ברגע ההווה.

לאורך הגל, המראה דוחפת אותנו להתבונן בהשתקפויות הסובבות ולראות דרכן את עצמנו. אנחנו מתחילים להבין שהסרטים הם בתוך המוח שלנו בלבד ושהגיע הזמן להתבונן במציאות באופן אוביקטיבי. המראות המקיפות מלמדות אותנו על המחשבות והרגשות שלנו ועל מצבנו בחיים. ככל שנבין שאנחנו היוצרים הבלעדיים של המציאות שלנו ושהכל קיים בתוכנו, נוכל לשנות את עצמנו וכתוצאה מכך גם המראות שסביבנו משתנות. אנחנו לומדים להטעין את עצמנו ללא התלות הרגילה בסובבים והמלאות האנרגטית הזאת מאפשרת לנוכחת ולריכוז בהווה הממשי.

המראה מלמדת כיצד לשחרר מחיינו קושי, תלות ושאיבה אנרגטית וכיצד למגנט את המראות שתומכות ועוזרות לנו להתמלא באהבה לעצמנו ולעולם.

אתגר הגל - סערה

ה- 22/4: ג' דחוה"מ: אתגר הגל הוא הסערה: אתגר הסערה מבקש שניתן את תשומת ליבנו לחוסר איזון פיזי, רגשי או מחשבתי שאנחנו חיים איתם לאחרונה, או בכלל לכאבים כרוניים שמלווים אותנו במהלך החיים. אנחנו נמצאים בגל מראה שמלמדת לשמור על אנרגיה מאוזנת ברגע העכשווי ולצורך כך הסערה האלקטרומגנטית מזרזת את תהליך הטיהור הכולל שלנו.

היציאה מהמיצרים שבמוחנו מחייבת תהליך של התנקות מאסיבית. ביום השלישי של חול המועד ניתן לשאול את עצמנו: "איזה מקום בגוף שלי חלש יותר?", "איזה מחשבות טורדניות מציקות לי ללא הרף?", "איזה טראומות עמוקות יושבות בבסיס הזכרון שלי?". מדובר בתבניות לא הגיוניות שאימצנו לעצמנו בגילאים מאד מוקדמים של חיינו ושעד היום חשבנו בטעות שהם אלה שמאפשרים לנו לשרוד כאן בעולם הקוטבי. ככל שננקה את הדחיסות הפיזית והאנרגטית ונגדיל את האמון בעצמנו וביכולות שלנו, נוכל לקפוץ למימי החיים הסוערים והמרתקים ולעשות את שלנו בשמחה, בקלילות ובביטחון.

שמש

ה- 23/4: ד' דחוה"מ: טון 3 באנרגיה של שמש: ביום השלישי של הזרימה השמש ממלאה אותנו בהרמוניה, בחום ובבהירות שמאפשרים לנו לנהוג בנדיבות כלפי עצמנו וכלפי העולם. ייתכן שתהליך הגל גורם לפיזור ולבלבול והשמש עוזרת לנו למקד ולרכז את עצמנו במה שנכון עבורנו עכשיו. בתהליך ההתנקות של הגל השמש החשמלית עוזרת לנו לעשות סדרי עדיפיות ומלמדת כיצד לזרום בחיים בקצב האישי שלנו.

החום והאור של השמש ממיסים את תחושות השיתוק והרפיון ומפיחים בנו להט ואת אש החיים היצירתית הפועמת בנו. ההתנהלות שלנו נעשית רכה ואוהבת עד לרגע שבו אנחנו מצליחים באמת לאהוב את עצמנו וכתוצאה מכך לאהוב את העולם כולו.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

קק"ל מעודדת לימודי אקלים באמצעות מלגות לסטודנטים צעירים

בשיתוף קק"ל

דרקון

ה- 24/4: ערב חג שני: טון 4 באנרגיה של דרקון: הדרקון הוא האנרגיה הנשית, האימהית, הרכה, המזינה, האוהבת והמקבלת. בערב החג השני אנרגיית הדרקון מאפשרת לקבלה של עצמנו בדיוק כפי שאנחנו עד לשחרור הכבלים המחשבתיים ולידה למצב רוחני חדש. כשאנחנו לומדים לראות את הצדדים החיוביים שבנו ומקבלים את עצמנו באהבה, אנחנו יכולים לקפוץ בהתרגשות ובביטחון למימי החיים המרתקים.

אנרגיית הדרקון ביום זה מלמדת שרק כשקיימת קבלה אמיתית של מה שיש ניתן לנקות פצעים וטראומות וליצור שינוי. כל עוד אנחנו בשפיטה ובביקורת עצמיים, ההרס וחוסר האיזון בחיינו גדלים. כשאנחנו רוצים משהו אבל מדגישים ומעצימים במחשבות שלנו את החלק השלילי שבו אנחנו לא מעוניינים, השליליות הזאת רק הולכת וגדלה. הדרך היחידה להירפא היא להתחיל לראות את החיובי בכל רגע נתון ולשנות את זווית הראייה שלנו ממינוס לפלוס.

ביום הזריעה המנטלית של ערב החג ניתן לשאול את עצמנו: "כיצד אני יכול/ה להזין את המערכת שלי?", "מה נעים לי?", "באילו מקומות קל לי יותר לקבל את עצמי?", "באילו סיטואציות אני מתמלא/ה בביקורת עצמית ובאילו באהבה?".

רוח

ה- 25/4: שביעי של פסח: טון 5 באנרגיית הרוח: בחג הפסח עצמו יש אפשרות לפה להשיח את סיפור הגאולה. סביב שולחן הסדר יושבים כמה דורות, מבוגרים וילדים ודנים בסיפור שמסופר מזה אלפי שנים. הסימבול מלמד על אפשרות לגאולת הדיבור, ליצירת שפה על דורית ועל זמנית המקשרת בין כולם ולתקשורת זורמת ומשוחררת מכבלים של זמן ומקום.

אנרגיית הרוח של סוף החג מאפשרת התמרה ומעבר למצב חדש של מודעות. הרוח מסמלת את עקרון התקשורת ומגדילה את היכולת לבטא את עצמנו בבהירות, בפשטות וברוגע, ללא התרגומים וההשלכות שלרוב מאפיינים את השיחות שלנו. היא מאפשרת לשנות תקשורת שואבת ומתישה למפרה ולמעוררת השראה. בעזרת דיבור ישיר והגיוני אנחנו מחזקים את עצמנו ואת הקשרים עם הסובבים אותנו ומסוגלים לנוע בהחלטיות אל עבר מימוש הרצונות שלנו.

כדי להקל על התהליך כולו, הרוח ביום של המרכוז מבקשת שנתחיל לנשום. ככל שננשום ונמלא את אזור בית החזה והריאות שלנו באויר, כך נוכל לרפא כל דחיסות פיזית וספק מחשבתי שקיימים בתוכנו. בעזרת השמחה והנועם שבאנרגיית הרוח אנו מגבשים בתוכנו כח רצון פנימי חזק לניקוי המטענים השליליים, לתקשורת זורמת ולראייה מבעד לאשליית המראות. אז אנחנו מסוגלים לנוע בהנאה ובקלילות מעניין לעניין ולהפוך לרוח מלטפת, חמימה ועליזה של קיץ.

לילה

ה- 26/4: טון 6, באנרגיה של לילה: הלילה מלמד כיצד להעמיק אל תוככי המחשבות שלנו ושם לחפור ולדלות את הבסיס למועקה ולחוסר הביטחון שקיימים בתוכנו. אתגר הסערה מלמד שלא ניתן לרפא תבניות דחוסות ללא התבוננות אמיתית ומעמיקה בפחדים הפנימיים והנסתרים ביותר שלנו. לכן ביום השישי שבו מתארגנים לקראת שיא התהליך של הגל, אנרגיית הלילה מכוונת אותנו עמוק עמוק פנימה אל תוך החשכה שקיימת במוחנו מתוך תקווה שנסכים להאיר אותה במידע חדש.

אותן אמונות דפוסיות שבהן אנו נאחזים, אותן מחשבות שחוזרות על עצמן ללא הרף, אותם הרגלים מחלישים של שנים יושבים במעמקי המוח הדפוסי שלנו. כשאנחנו מגיעים אל הדפוס המקורי ומסתכלים עליו בעיניים בהירות, אנו יכולים לשנות את זווית הראייה שלנו לגבי בסיס הבעיה ולשחררו.

* טליה טוקר היא ניאופסיכולוגית. מומחית בידע הזמן והמרחב של המאיה, כותבת ומלמדת את האסטרולוגיה של המאיה. עברה חניכה בגוואטאמאלה ע"י השאמאן דון פדרו קרוז והוסמכה ללמד ע"י האקדמיה של המאיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully