וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצליח לכם

מה ההבדל בין הצלחה שמגיעה בקלות לבין זו שמגיעה אחרי שהזעתם את נפשכם? סיפורם של דיאדלוס ואיקרוס - 9

לצערי, אין הרבה קלפים "חיוביים" בחפיסת הקלפים, וכשאני אומר חיוביים אני מתכוון לקלפים המייצגים שפע, הצלחה, אושר, עושר, פריון ובקיצור את כל הדברים הטובים שאנו רוצים לאחל לעצמו. מן ההיגיון שלא יהיו הרבה קלפים כאלה, כיוון שהקלפים מייצגים את המציאות, והמציאות היא שלמרות שישנם קלפים "מנצחים" בחפיסה לא כולנו זוכים להם, לא כי לא נותנים לנו הזדמנויות, אלא כיוון שאנו לא יודעים כיצד לעשות את זה - כיצד ניתן לשחק עם הקלפים שיש לנו.

על ארבעה מהם כולם שמעו ואלה הם ארבעת האסים המפורסמים, וזה כבר מטבע לשון להגיד: "יש לי אס בשרוול", "איזה אס אני" וכו'. עכשיו אני רוצה להכיר לכם ארבעה קלפים חזקים אחרים שהנוכחות שלהם בקריאה קשורה עם שפע, הצלחה ועם כל שאר הדברים הנפלאים שכבר הזכרתי קודם. אלה הם הצמדים: תשעה גביעים ומטבעות ועשרה גביעים ומטבעות, ואם תשאלו אותי, אני מעדיף את ארבעת הקלפים האלה על ארבעת האסים. מדוע?

כיוון שבשונה מארבעת האסים המייצגים הצלחה הבאה כבר מההתחלה, ארבעה קלפים אלה מייצגים הצלחה הבאה ממקום של ניסיון, וכשהצלחה מגיעה אלינו בדרך זו, גם אם תחלוף, הניסיון הנשאר באמתחתנו יאפשר לנו להשיג הצלחות כאלה בעתיד.

כאן נשאלת השאלה, מה השוני ביניהם? כל ארבעת הקלפים מייצגים הצלחה ושפע, אך מדוע יש ארבעה? מה מבדיל ביניהם?
התשובה היא שלמרות שהתוצאה עליה מדברים הקלפים היא דומה, מה שמבדיל ביניהם הוא הניסיון והדרך שמתוכם כל אחת מההצלחות צומחת, ולפעמים הבנת התהליך שהוביל להצלחה חשוב יותר אפילו מההצלחה עצמה.

ההבדל בין היסודות

כדי להבין את ההבדלים בין שני סוגי ההצלחות, עלינו תחילה להבין מה ההבדל בין היסודות עצמם. יסוד המים (הגביעים) מלמד אותנו את חוקי השפע, ומתוך מקום זה נוכל להגיע למקום של אושר. סדרת קלפי המים מלמדת אותנו לזרום, להיות מסוגלים לראות ולהגיב לסימנים שהיקום משאיר לנו, והתוצאות עבור אלה המכירים את החוקים, לא יאחרו לבוא.

יסוד האדמה (מטבעות) מיוצג על ידי 14 קלפים המלמדים אותנו שיעורים של מימוש עצמי, ומראים לנו כיצד להתחבר לאמת שלנו. יסוד זה מלמד אותנו להתעקש על מה שחשוב ולא לוותר לעצמנו, ולכן התהליך שיוביל להצלחה במקרה זה יהיה לרוב ארוך יותר וקשה יותר מהתהליך הנדרש במקרה של סדרת המים.

כך למשל, שתי סדרות אלו יכולות להציג הצלחה כספית, אולם ההבדל יכול להיות שבעוד שהקלף תשעה מטבעות עוסק בכסף המגיע כתוצאה מעבודה קשה, תשעה גביעים מייצג כסף המגיע יותר בקלות, למשל כתוצאה מהשקעה שהניבה פרי, או אפילו מזכייה בפיס.

גם ההדגשים האישיים הקיימים בשתי הסדרות יהיו שונים. כך למשל, שני הקלפים תשעה מטבעות ותשעה גביעים, יכולים לייצג באותה מידה זוגיות המובילה לחתונה + ילדים. שני קלפים אלה מייצגים אושר, אולם בעוד שלמשל הקלף תשעה מטבעות מייצג זוג נשוי המשלם משכנתא עבור הדירה שלהם, הקלף תשעה גביעים יכול לייצג זוג נשוי המתגורר בדירה שכורה.

סדרת המטבעות – הסיפור המיתולוגי

דיאדאלוס מוכיח את עצמו שוב כאמן מזהיר והמוניטין והכבוד שבים אליו. הוא מקבל את העצמאות שלו בחזרה ומצליח להשתחרר מצרות העבר. המלך מיינוס אמנם רודף אותו, אולם כשהוא דורש שדיאדאלוס יוחזר לאליו, מגלה המלך מיינוס שדיאדאלוס הרבה יותר אהוב ורצוי שם מכפי שציפה. כשהוא מתעקש, בנות המלך הורגות אותו כדי שלא יפגע באמן האהוב. זוהי תקופה נפלאה עבור דיאדאלוס: מעמדו כאמן מתבסס, הוא אהוב ומוערך על ידי כולם וכל שנותר לו הוא ליהנות מהצלחתו.

תשעה מטבעות

הארכיטיפ של הקלף:

הפירוש של הקלף עוסק ברווח המגיע לאחר עבודה קשה. עם זאת, הארכיטיפ של הקלף עוסק בחלק המעשי יותר שלו, ובנטייה הקיימת בנו שלא לממש את ההישגים אליהם הגענו ולהשאירם כפי שהם, מבלי לעשות את הצעד הסופי ולהפוך את ההישג לתוצאה אמיתית.

פעמים רבות ניתקל במקרים בהם אנו מגיעים להישג: למדנו, השקענו וטרחנו, אך למרות הכול אנו לא מממשים את זה. לפעמים אנחנו עוברים הלאה מהר מדי או מרגישים קושי לעשות את הצעד האחרון, האמיתי, ולהפוך את מה שלמדנו למקצוע. עלינו להיות ערים לארכיטיפ הזה ולהבין שלמרות שסיימנו שלב ועבדנו קשה, עדיין נשאר לנו להשלים את השלב האחרון ולהתגבר על הנטייה להשאיר את הדברים ללא מימוש.

מצב של רווח אחרי עבודה קשה:

תשעה מטבעות הוא קלף של פריון והצלחה, קלף של שפע המגיע לאחר עבודה קשה. עברנו כברת דרך, עמלנו קשה וכעת הגיע הזמן לקצור את פירות ההצלחה. זהו אחד הקלפים המבורכים בקלפי הטארוט, העוסק בהצלחה חומרית כמו גם הצלחה בתחום הרגש, הנפש והרוח. אנו מסופקים ונהנים ממה שיש לנו.

חשוב להבין כי ההצלחה בקלף זה איננה מקרית והיא תוצאה ישירה של העבודה הקשה שלנו אשר מאפשרת לנו להגיע לתוצאה המיוחלת.

גישות רבות רואות בקלף זה כקלף של הריון. ואיך לא? הרי יש לנו 9 מטבעות המקבילים לתשעת חודשי ההריון. אולם, חשוב להבין כי הריון הוא מושג רחב יותר היכול לייצג גם פרויקט גדול שיוצא לפועל (לאחר חודשים של עבודה), פתיחת עסק לאחר תקופה ארוכה של תכנון וכדומה.

© מנדלבוים שגיא עוסק בהומיאופתיה קלאסית, מנהל פורום טארוט בוואלה! בעל ניסיון של 17 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פריצות הדרך, הטיפולים ומה צופן העתיד? כל מה שצריך לדעת על סוכרת

בשיתוף סאנופי
  • עוד באותו נושא:
  • טארוט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully