וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שיעורי בית

יצחק אהרון

1.4.2011 / 10:50

עוני או שפע, הרמוניה זוגית או חיכוכים מורטי עצבים - הקבלה חושפת פרטים על חייכם לפי מספר הבית שלכם. חלק א'

בתורת ישראל מייחסים משמעות רוחנית גבוהה לבית היהודי המיוצג כמעין "מקדש זוטא" לשכינה, כפי שנאמר "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם" (שמות כ"ה, ח'). אבן עזרא מפרש פסוק זה: בכל מקום שבו הבית היהודי ישכיל לקיים ולשמור את הכללים הברורים העולים בקנה אחד עם עולמה של ההלכה, החל מקביעת המזוזות דרך חנוכת הבית וכלה באורחות החיים ובטהרת המשפחה, שם לבטח תשכון השכינה. אולם לעיתים קרובות מבחן המציאות מוכיח כי לא די בכל כדי למשוך שפע רוחני וגשמי על יושבי הבית. לכן נשאלת השאלה, האם מבין כלל הפרמטרים המרכיבים את שאלת כוח המזל למספר הבית חשיבות כלשהי?

בספר יצירה, ספר הקבלה העתיק ביותר המיוחס לאברהם אבינו, נאמר במשנה א' כי יש לבחון את משמעות האותיות העבריות בין השאר גם על ידי המרתן למספרים. מתוך כך אנו למדים כי לכל מספר תדר אנרגטי שונה וייחודי המקפל בתוכו משמעויות רבות. יתרה מזאת, במשנה נאמר "בעשרה מאמרות נברא העולם", ובאמירה זו הונחו לפתחנו הן הרעיון הסמוי המייצג את כוחם וסודם של המספרים והן הבסיס הראשון לשיטה העשרונית.

מבין הדעות הרבות לעניין זה, יש המחזיקים בעמדה כי אין לייחס כל משמעות למספר הבית, הואיל והוא נקבע באופן שרירותי וגמור שאינו מסמל דבר וממילא אין לומר כי הוא בעל מעלה רוחנית. למולם יש הטוענים כי אין לומר כי הדברים נעשים במקרה ובאופן שרירותי יען כי אין מקריות בעולם. לשיטתם, מספר הבית אכן אוגר ואוצר בתוכו כוח רוחני אנרגטי העשוי להשפיע באופנים רבים על המתרחש בתוככי הבית. משך שנים רבות חקרתי סוגיה זו לעומק ומניסיוני הרב אעיד כי למספר הבית אכן קיימת חשיבות, אם כי חלקית בלבד.

אדגיש כי כמו בכל תחום אחר בחיים זהו חלק אחד מן השלם, הואיל וקיימים בבית אלמנטים נוספים המשפיעים על מהותו. לכן אין לראות בנאמר דברים מוחלטים ואין להסיק מדברי כי יש מספרי בית טובים או רעים, שכן כי לכל מספר בית יתרונות, חסרונות ותכונות דומיננטיות משלו.

חישוב מספר הבית יעשה באופן הבא: אם מספר הבית או הדירה הוא רב ספרתי, יש לחבר בין הספרות עד לקבלת ספרה בודדת. לדוגמה: בית מספר 347. 3+4+7=14. 1+4=5. מספר הבית הינו – 5. אדגיש כי למספר הדירה משמעות רבה יותר ממספר הבניין.

מספר 1

מורה על מנהיגות, ניהול, יוזמה ופרסום. טוב לעצמאיים ולאנשי עסקים. מבחינה אנרגטית מחזק את הרעיוניות ומהווה סמן לפריצת דרך ולהתחלות חדשות. האנשים המתגוררים במספר 1 יהיו לרוב כריזמטיים ובעלי סטאטוס חברתי הנקשר עם כבוד וגאווה.

הבית שופע חום ואהבה, חיוניות ואורחים רבים פוקדים אותו. יחד עם זאת, יש להישמר ממחלוקות פנימיות המבוססות על מאבקי כוחות בתוך המשפחה. הורים - הפעילו יותר רגישות ביחסים עם ילדיכם.

מספר 2

מצביע על דואליות מובהקת. מחד, עשוי להעניק תחושת חמימות ורוך, זוגיות בריאה וחיי משפחה נינוחים. מאידך עלול להיות קיצוני עד כדי הרס התא המשפחתי, מחלוקות, מריבות וכעסים. לעיתים ייתכנו בבית זה גירושין צורמים. אצל הנשים מחזק את הרגישות ואת הצד האימהי. ייתכן שהמתגוררים בו יפתחו קנאה לפרטיותם תוך שמירת סודיות לגבי עיסוקם. מוטיב בולט בבית זה הינו סכנת נזקים למבנה או למערכות אחרות, לרבות גניבות.

מספר 3

מייצג את התוצאה שבאה מחיבור. אם האחד זכרי והשתיים נקבי אזי החיבור ביניהם מוליד פרי יצירה משותף וככזה מבטא את הצד הרענן והיצירתי. האנשים המתגוררים בבית זה יהיו קרוב לוודאי פתוחים ומסבירי פנים. האנרגיה הזורמת בלב הבית מעידה על תחושת חופש ונדודים ולכן תדירות הנסיעות גבוהה באופן יחסי. מתאים לאנשים שעיסוקם בשירות הציבור, הוראה ועסקים. לצד פוטנציאל השפע הגלום בבית זה יש להישמר מתחושת שעמום עד כדי שיגרה חונקת.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

מיקום אסטרטגי, נוף מרהיב ודירות מפוארות: השכונה המסקרנת שנבנית במרכז

בשיתוף אאורה נדל"ן

מספר 4

מבטא ארציות, פיזיות, מסגרות ברורות וקיבעון. חסר שקט ומתאפיין בניתוקים ופרידות. דיירי הבית מביטים בעיקר אל המחר מתוך תחושת עצמאיות מלאה. מקרין באופן שלילי בעיקר על הפרנסה ועל הזוגיות ולכן לעיתים קרובות טומן בחובו גירושים ובעיות כספיות. טיפ לחיים טובים בתוך הבית: הימנעו משיפוטיות ומביקורות הדדיות. השתדלו לא להיות פדנטיים יתר על המידה ותעלו את האנרגיה לאפיקים מועילים. מומלץ לבדוק מזוזות בפרקי זמן קצרים מהרגיל.

יצחק אהרון הוא איש קבלה, ראש מרכז "חכמה"

  • עוד באותו נושא:
  • קבלה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully