וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

על הפנים

יצחק אהרון

24.2.2011 / 8:15

מתברר שאפשר לדעת את צפונות נפשכם לפי מבנה הפנים שלכם - הקבלה מיישרת את קו האף ומשחקת לכם בגבות. חלק א'

"הכרת פניהם ענתה בם" (ישעיהו ג',ט').

מלבד החשיבות הרבה המיוחסת לשפה המילולית, המהווה את עיקר צורת התקשורת שבתרבות האנושית, מייחסת תורת הקבלה חשיבות רבה ביותר להכרת חכמת הפנים, בהגדירה היטב ולעומק את פנימיות האדם, אופיו, תכונותיו ומהותו. בעוד שבשפה המילולית ניתן לשנות מן האמת, לשקר, להציג ולתאר את האדם באור שונה, חכמת הפנים נוקטת עמדה חדה וברורה המבטאת חשיבות מכרעת למראה החיצוני כמפה להכרת נפש האדם. בחכמת הקבלה נישנו פרקים שלמים העוסקים בחכמת הפרצוף ובאיפיוני תכונות לפי תווי ומבנה הפנים, הללו מובאים בכתבי יד עתיקים ומבעלי ההיכלות.

המילה "פ??נ?ים" בניקוד אחר מקבלת משמעות שונה המעידה על פנימיות האדם – "פ??נ?ים". לפיכך ניתן ללמוד על הקשר הרעיוני המהווה מכנה משותף הכרחי שבין גוף לנפש. לאורך הדורות ראו חכמי ישראל בידיעות הללו כלים אדירים בעוצמתם המסוגלים לתאר את האדם לפרטי פרטים בדיוק נמרץ. הפנים מבין כל אברי הגוף השונים מעבירים מסרים ותשדורות ולמעשה מבטאים השתקפות מלאה של תחושות פנימיות, אשר דרכן ניתן להבחין בנקל בכל המתחולל בנפש האדם. כל תנועה בהבעת פנים דינה כמילה בודדת הנאמרת בשפה א- מילולית וכמוה היא תביע רעיון שלם רק אם יצורפו אליה הבעות פנים נוספות.

באותה נשימה אין לייחס תכונות אופי באופן אבסולוטי רק על סמך תווי פנים, הבעות או אלמנטים נוספים, אלא יש לבחון את האדם על פי מכלול של ערכים ופרמטרים המרכיבים את אישיותו, כגון: שם האדם ותאריך לידתו בצרוף חזותו החיצונית עשויים לתת מפה מדוייקת מאוד אודות כוח המזל והגורל באפיקים שונים.

במבט שטחי הפנים נחלקים לשלושה חלקים עיקריים: רוחני (נשמה), רגשי (רוח), יצרי (נפש) ולעוד שבעה חלקים המהווים אזורי משנה: מצח, גבות, עיניים, אף, שפה עליונה, שפה תחתונה וסנטר. המספר 7 מייצג את החלק הרוחני בבריאה וחכמת הקבלה מבארת כי קיים קשר הדוק ומכנה משותף הכרחי בין החלק הגשמי שבפרצוף לרובד הרוחני הנסתר.

מבנה פנים

פנים עגולות: אדם בעל מבנה פנים עגולות מלידה (לא עקב השמנה), בעיקר באיזור הלחיים, יהיה אדם חייכן, מלא חיות וחיוניות, חברותי ואופטימי. חוש הומור הינו מרכיב חשוב באישיותו ולכן בכל מפגש עשוי להימצא במרכז העניינים ולהיות המצחיקן והבדחן שבחבורה. זקוק לחיזוקים, לתשומת לב ולפינוק ולכן עלול להימצא בעצבות ובתחושת התכנסות פנימית.

פנים מרובעות: מתאפיינות בסימטריה הכמעט מדוייקת שבין אורך לרוחב. אנשים בעלי מזג עצבני משהו. חסרי סבלנות ונוטים להיפגע בקלות. ניחנו בספונטניות ובכושר אילתור רב. רגזנים ונמהרים.

פנים משולשות: מתאפיינות בעצמות לחיים בולטות, סנטר בולט ומבנה צר. אנשים בעלי מזג נוח, חמים, מופנמים במידה אך שאפתנים ומשיגים את רצונם באסרטיביות.

פנים מאורכות: מתאפיינות בעצמות לחיים גבוהות ומבנה צר לכל האורך. אנשים בעלי קסם אישי רב, אנשי שיחה מרתקים, עצמאיים מאוד ובאותה נשימה עלולים להיות חסרי בטחון עצמי, סולדים משגרה חונקת, יצירתיים ובעלי מעוף. סקרנים וחקרנים.

פנים קטנות: או בלשון עממית "פני מלאך". מתאפיינות במבנה עגול, אף פחוס וסולד. זהו מראה המשדר ניקיון, עדינות וטוהר. מדובר באנשים נעימים וחברותיים, שאפתנים עם נטייה להיות במרכז העניינים ובעמדה משפיעה. אגואיסטים ודואגים לסביבתם האישית. תחרותיים ואינם מקבלים ביקורת ואפילו אם היא מתבקשת. מקפידים על הופעתם החיצונית.

חתך החלקים העיקריים

על כל אחד מהחלקים הבאים ארחיב בחלקו השני של המאמר, אך אציין כאן בקווים כלליים מה כל חלק מלמד אותנו:

מצח: מבטא את החלק ההכרתי והשכלי. מלמד על בטחון עצמי, מחשבות, הירהורים ודאגות. קשור לחלק הרוחני הגבוה.

עיניים: מבטאות חלונות לנפש האדם ולפיכך מלמדות על יציבות, כושר עמידה, יכולות חשיבה, ביקורתיות ותשוקה. העיניים, בניגוד גמור לפה המסוגל לתאר את האווירה הפנימית השוררת בלב האדם בהיפוך גמור מן האמת, מתארות מצב מדוייק של תחושות, רגשות, רצונות ופחדים.

אף: מבטא מחד את הנטייה לחומריות ולממון ומאידך מספר על עולם הרגשות.

שפתיים: מלמדות על הקשר בין האדם לסביבתו - רוחב לב, קמצנות, רגישות וכעסים.

סנטר: מבטא נוקשות או חולשה. קרי, אדם בעל חוסן נפשי, עוצמה וקשיחות או לחילופין אדם כנוע ומנוצל שסופו להיות אגרסיבי.

יצחק אהרון הוא איש קבלה, ראש מרכז "חכמה"

  • עוד באותו נושא:
  • קבלה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully