וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קודם חתול, אחר-כך ילדים

גם אם התשוקה בוערת בכם, אתם לא הולכים להתחתן מחר בבוקר - הקשר הזה יתממש לאט ובטוח. סיפורם של דיאדלוס ואיקרוס

יסוד האדמה מיוצג על-ידי המטבע, אולם מטבע זה אינו מייצג כסף כי אם מימוש. במקומות רבים מצוין שקלפי המטבעות מייצגים כסף, אך לדעתי עניין זה אינו מדויק. אני אתן דוגמא מהחיים כדי לחדד את העיקרון החשוב הזה. פעמים רבות חלק מהשיקולים שיש לאדם ההולך לעבודה הם כלכליים, וכן, יש כאן ענייני כסף, אולם אני מקווה שאלה אינם השיקולים היחידים שבגללם הוא הולך לעבודה ואני די בטוח שמה שמניע אותו באמת הוא שמקום עבודה זה נותן לו סיפוק, הנאה, עניין והגשמה עצמית. הכסף ברוב המקרים הוא תוצר לוואי של יסוד זה והחלק החשוב כאן הוא ההגשמה העצמית.

על אחת כמה וכמה נכון הדבר כשמדובר בזוגיות. גם כאן המטבע מייצג מימוש והתקדמות לשלב הבא, ולא מייצג כסף. המטבע, ובמיוחד אס המטבעות, יכול לייצג בזוגיות התקדמות חיובית בקשר הזוגי מעבר לחיים משותפים, ואני מבטיח לכם שאף גישה לא תומכת באפשרות הביזארית בה מציע הגבר לזוגתו לעבור לגור ביחד ומבטיח לה שישלם לה 5,000 ¤ בחודש עבור זה.

יסוד האדמה

יסוד האדמה הוא ההמשך של יסוד האש ויחד הם מייצגים עשייה: יסוד האש - התחלה, ויסוד האדמה – מימוש. ללא יסוד האדמה, יסוד האש הנו יסוד המייצג התחלה עקרה, שדבר לא יצמח ממנה. ההתחלות אותן מייצג יסוד האש הן דבר נפלא, אולם אם האש הבוערת בנו לא תוכל לטעת שורשים, ההתחלה תישאר התחלה ללא מימוש.

כך למשל, החיזור הנו תהליך המיוצג על-ידי יסוד האש, אולם באיזה שהוא שלב בני הזוג רוצים לממש את הקשר ולקדם אותו לשלב הבא – וצורך זה מיוצג על ידי יסוד האדמה. אם אחד מבני הזוג לא ירצה לקדם את הזוגיות לשלב הבא, היא תסתיים. מיניות, למשל, יכולה להיות שייכת ליסוד האש כצורך מיני בלבד, אולם היא גם יכולה להיות חלק מיסוד האדמה וכאן המיניות תהיה לצורך מימוש ותחושה של קרבה.

יסוד האדמה מייצג את הצרכים שלנו, ויש הבדל גדול בין הרצונות שלנו ובין הצרכים שלנו: הכמיהה להשיג משרה יוקרתית, לנהוג במכונית חדישה או לזכות בלוטו בסכום שיסדר לנו את החיים באים מהרצונות שלנו, אבל אלו אינם דווקא הצרכים שלנו. במקרים רבים כל אלו אינם הצרכים האמיתיים שלנו ולא תמיד אנו זקוקים לכל אלו, להיפך, פעמים רבות השגת מטרות מסוג זה מולידה רשימה חדשה של רצונות וככל שאנו רודפים אחרי הרצונות שלנו, כך אנו מפספסים את ההנאות האמיתיות שבחיים. הצרכים שלנו הם פשוטים הרבה יותר. לדוגמא, מקום לינה, אוכל, מערכת יחסים יציבה, שיהיה לנו עם מי לדבר, חיבוק ועוד.

יסוד האדמה מלמד אותנו להתחבר לצרכים, לטעת שורשים, לממש את ההוויות שלנו וליצור המשכיות. זה יסוד חשוב המלמד אותנו להבין מי אנחנו ומה באמת נכון לנו בחיים. הוא עוסק בפשטות, והמטבע אותו הוא מייצג הנו התמורה החומרית, הברכה, שאנו מקבלים כאשר אנו עושים את מה שנכון לנו.

סדרת המטבעות – הסיפור המיתולוגי

הסיפור המייצג את סדרת המטבעות הוא סיפורם של דיאדלוס ואיקרוס. הגיבור שלנו הוא נער מוכשר, אמן מחונן בשם דיאדלוס, ששיחק לו מזלו והאלה אתנה פרסמה את כשרונו ברבים ותוך זמן קצר, לאחר המלצות כה חמות מהסלבריטאית, בית המלאכה שלו התמלא באין סוף פניות ובקשות. זה יכול היה להסתיים בצורה מושלמת, אילו דיאדלוס היה מחובר לעצמו. שרשרת שגיאות טרגיות הסיטו אותו מהמסלול והוא איבד את כל היקר לו: את מעמדו, משפחתו ואפילו את בנו האהוב איקרוס. רק לאחר שנים ארוכות, בהן לאט לאט החזיר לעצמו את המוניטין שלו ואת בטחונו העצמי – הוא חזר להיות אמן מוכר, כישרוני ומבוקש, אלא שעכשיו כשהוא למוד ניסיון הוא יכול להרשות לעצמו ליהנות מההצלחה שלו מבלי לחזור על שגיאות העבר.

אס המטבעות – מימוש הצרכים בעולם החומר

אס המטבעות שונה באופן מהותי מאס המטות. הוא אינו מייצג תהליכים בהם נוצר בחיינו "יש מאין". הוא לא פתאומי וגם לא מסנוור, ואפשר להגיד שהוא צנוע ונחבא אל הכלים. אך גם הוא, כמו שאר האסים, הנו קלף חזק, יציב וחיובי, מה שאומר שהוא מייצג את כוחו של יסוד האדמה ומסוגל לממש כל דבר שאנו רוצים בחיינו.

הוא לא מייצג התחלות מפתיעות, או הישגים מהירים כפי שאס המטות יכול לייצג, אלא מייצג קידום לשלב הבא של נושא השאלה.

הקצב שלו איטי יותר ולאט ובביטחון הוא יתקדם לעבר המטרה שלו, וישיג אותה. בעוד שאס המטות יכול לייצג חתונה ספונטאנית בה זוג לאחר רומן לוהט והתאהבות סוחפת מוצאים עצמם מתחתנים תוך מספר חודשים, לאס המטבעות זה ייקח זמן: תחילה הם ייצאו ביחד תקופה ארוכה, לאחר מכן יעברו לגור ביחד. לאחר עוד כמה חודשים טובים, ולאחר הרבה לחץ של ההורים הם יחליט לבחון את נושא החתונה, אבל לא לפני שהם יתחילו לערוך "ניסויים על בעלי חיים": הם יקנו זוג חתולים ואחרי שנה-שנתיים נוספות, כשיגלו שהם עשו עבודה טובה עם החתולים, יחליטו שאפשר לקדם את עניין החתונה, להתחתן והפעם לעשות את זה על באמת. לאחר התבוננות מעמיקה בחיינו אנו מבינים מה נכון לנו, מוצאים אותו בקיים סביבנו, ומתקדמים לשלב הבא ליישומו בחיינו.

אס המטבעות עוסק בצרכים הבסיסיים בחייו של כל אדם: בית, משפחה, אוכל, עבודה וכדומה. הוא פשוט ומחובר אל האמת, אל הדברים הנכונים, ועוזר לנו להבחין בין דברים אלה לבין התשוקות שלנו. הקלף אינו מייצג התחלות חדשות כי אם תהליכים ואירועים בחיינו שהגיע הזמן לקדם אותם לשלב הבא.

אנו נמצאים במקום בו אנו מבינים מה נכון לנו וכך אנו עוברים משלב האש לשלב האדמה: מרצונות ותשוקות למימוש ועשייה. הקלף עוסק ביציבות, הגשמה ופשטות. קיים בנו דחף גדול למסד את עצמנו, לנטוע שורשים וליצור יציבות, המשכיות ובטחון בחיינו.

יחד עם זאת, אנו צריכים להיות סבלניים ולהבין כי כל תהליך לוקח זמן. תכונות כמו כנות, פשטות וביטוי נכון של האני הפנימי, נחוצות לנו על מנת להשלים את המסע. אנו צריכים להיות מחוברים לאמת הפנימית מכיוון שאנו יודעים מה נכון ואיננו צריכים להיות מושפעים מרצונותיהם ותשוקותיהם של אחרים - וגם לא מאלו שלנו.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

התהליך המסקרן של מיחזור אריזות מתכת

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר
  • עוד באותו נושא:
  • טארוט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully