וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מי השם?

יצחק אהרון

12.1.2011 / 0:15

האות ס' בתחילת השם עלולה לגרום לסיבוכים ושני חיריקים יעשו אתכם היסטריים. הקבלה מפענחת שמות, עם ובלי ניקוד

על דעת חכמת הקבלה האותיות המרכיבות את שם האדם מחברות בין העולם הגשמי והעולם הרוחני. העוצמה הטמונה בשם הפרטי מתקבלת מכמה מסלולים היונקים ממוקדי כוח שונים. אותה עוצמה גולמית מקורה בשילוב ובצירוף האותיות לכדי צליל זיהוי ברור הנקרא שם האדם, אשר מקבל ביטוי ותוקף מעשי באמצעות אופן הכתיבה, ההגיה ,הצליל והתדר בו הוא נקרא.

רוב האנשים אינם יודעים כלל כי לסימני הניקוד (סוד הצליל) וההטעמה (מלעיל ומלרע) קיימים משמעויות רבות העשויות להשפיע בצורה מכרעת על בעל השם. לכן חלה חובה לדעת כי סימני הניקוד אינם באים לחינם ומהווים עולם שלם של ידע שמעטים מאוד נחשפים אליו. במאמר זה אקבץ מספר משמעויות כלליות אודות שמות פופולאריים וניקודם מן ההיבט הקבלי, אך יש לומר תחילה כי כל האמור הינו "על קצה המזלג" בלבד ונועד להאיר את עיניכם במעט. מי שמבקש לבחור לעצמו או לילדיו שם איכותי חייב להתחשב בסוד הצליל, הוא הניקוד .

האותיות א, מ, ש הן אמות היסוד, דהיינו, הן מייצגות שלושה יסודות - אוויר, מים, אש. אותיות אלו הן אותיות מעצימות עם "מנוע רוחני" אדיר. לפיכך מי שבשמו מופיעה אות אחת או יותר (לדוגמה: שאול, משה, אהרון) יהיה לאדם השואף תדיר לגדולה ולעשייה מרובה. הוא לא ינוח וישקוט עד אשר ישיג מטרותיו. חסר שקט נפשי עלול להימצא בתחושת תיסכולים, פחדים וחוסר סיפוק. אם אחת האותיות ניצבת בראש השם האדם יהיה גלוי לב ויאמר את כל אשר על ליבו.

הססן המתאפיין בבלבולים

מי שמופיעים בשמו שני חיריקים (לדוגמא: ריקי, נילי, גילי) יהיה אדם חומרי וארצי מאוד. היציבות הכלכלית והמעמד חשובים לו מאוד ואדם זה ידאג לבסס את מעמדו. בעל נטייה למצבי רוח קוטביים - מחד עשוי להיות רך ונעים ומאידך עלול להיות תוקפני וחסר סבלנות עד כדי נטייה להיסטריה. אדם זה רואה את התמונה הכללית עם קושי לרדת לפרטים העמוקים; בעל בטחון עצמי טעון שיפור עם היתכנות להערכה עצמית נמוכה; בעל תאווה מינית מפותחת ורגישות עדינה ומיוחדת; טואטלי מאוד בתחושותיו וייתמסר בצורה עיוורת אחר מושא אהבתו, אפילו אם הדבר עלול לגרום לו לסבל.

לרוב, השמות המסתיימים באות ת' (לדוגמא: סיגלית, שרית) עלולים להצביע על תקיעות וחסימה בענייני זיווג ופרנסה. מחד האדם עלול להימצא בתחושת כבדות עם הסתכלות תמידית אל העבר ופחות לעתיד, ומאידך כל סיום הוא התחלה חדשה ולכן האות ת' עשויה להיות בעלת השפעה חיובית, תלוי בשם האם. יש לשים לב לדרכי נשימה ועיכול, לחולשה גופנית ולנטייה לחולי בקלות יחסית.

מי שבשמו מופיעה ב' רפה (לדוגמא: אביב, חביב, אבי) יהיה הססן המתאפיין בבלבולים, בקושי בקבלת החלטות ובצורך עז לחום ולרגש. אינו מגובש בחוסנו הנפשי בשל חסכים רגשיים ובטחון עצמי.

כל אדם שבסיום שמו נמצאת האות ן' (לדוגמא: אלון, שרון) יהיה בעל כושר עמידות אישית נהדרת. אדם עם עוצמה נפשית הבוקעת במיוחד בשעות קשות ולכן ייחלץ ממצבים קשים שאחרים יתקשו לעמוד בהם. מי שהאות נ' מופיעה בשמו, ללא קשר לסדר הופעתה בתבנית, יהיה במצב דואלי, כלומר: אהוב על הזולת או מושא לקנאה בשל אישיות כובשת.

לקרוס תחת עוצמת האותיות

אדם שבשמו מופיעה המילה גל (לדוגמא: סיגל, גלית, גליה) בתחילת התבנית יהיה חסר מנוחה ושקט נפשי עם היתכנות למצבי רוח הפכפכים. לעומת זאת, יוכל להתגבר על מיכשולים ולנווט את עגלת חייו בהצלחה יתרה. מי ששמו מסתיים במילה גל יהיה אדם סוער ומלא תהפוכות המתקשה להחזיק בדעה אחת יציבה.

מי ששמו מתחיל באות ס' (סמי, סיון, סמדר) יתאפיין בקשיים ובעיכובים בפרנסה ובזיווג. האות ס' מבטאת מחד את כוח השמירה שבבריאה - צורתה כחומה סגורה המגנה ושומרת את פנימיותה, ומאידך עלולה לגרום לסיבוכים, לקשיים ולחסימות קשות בכוח המזל. מי ששמו מסתיים באות ס' (עמוס, אליס) עלול לרוב להימצא בתחושת תקיעות הגורמת לתיסכולים ולחוסר סיפוק. היא יחוש כי "משהו" בלתי מוסבר רציונאלית עומד בינו ובין יכולתו להצליח וכי הוא אינו מממש את הפוטנציאל החבוי בעמקי נפשו.

אותיות אהו"י מהוות צינורות שפע רוחני גבוהה מאוד ולכן לא מומלץ לקרוא לאדם בשם הבנוי מכל האותיות הללו, משום הסכנה שהוא עלול לקרוס תחת העוצמה המשודרת בהן .

מי שבשמו מופיעה המילה "אור" (לדוגמא: אורה, אורי, אור, אורית) עלול להימצא במצב של קושי ניכר בזיווג (שלום בית) או חוסר בזיווג מתאים. המילה "אור" מתאימה לחלק קטן מאוד מהאוכלוסיה (אלה שמבנה נפשם יציב וחסון) הואיל והיא מושכת שפע רוחני עצום ורב העלול להיות מעמסה כבדה על כתפי האדם, דבר העלול להקרין באופן שלילי על כוח המזל.

יצחק אהרון הוא איש קבלה, ראש מרכז "חכמה"

  • עוד באותו נושא:
  • קבלה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully