וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקלף חוזה - לך, ברח

יש מקומות בחיים שפשוט לא כדאי לכם להיכנס אליהם. קחו את הרגליים ולכו משם עכשיו, וכמה שיותר מהר. סיפורו של בית אטריאוס - 9

אני חושב שכל אחד יכול ליפול לתרמית ושכולם יכולים למעוד. מעידה איננה נחלתם הבלעדית של אלו שאין להם ידע או כשרון. עובדה - רבים וגדולים נפלו, פשטו רגל, הפסידו, רומו. אפילו את דונאלד טראמפ, אחד המומחים בנדל"ן, הצליחו להונות לפני כמה שנים בעסקת נדל"ן גדולה. השאלה היא לא מי יכול ליפול, אלא כיצד זה ייתכן? כיצד ייתכן שרמאים הצליחו לקחת את כספו של טראמפ למרות שורה של יועצים, עורכי דין וכלכלנים העומדים לצידו ומלווים אותו בכל צעד שהוא עושה?

הקלף תשע חרבות הוא קלף קשה, העוסק במפלה, בקשיים, ובמצוקה שתדיר שינה מעינינו. גם הקלף שלוש חרבות היה קלף לא נעים אולם יש הבדל ביניהם: הקלף שלוש חרבות עוסק בהתעלמות מהמציאות, בכאב שהוא תוצאה של חוסר רצון להתמודד עם המציאות, אולם הפעם בקלף תשע חרבות, הנפילה והכאב הם תוצאה של משהו עמוק יותר. זו לא רק התעלמות מהמציאות שהקלף שלוש חרבות עוסק בו, אלא הפעם כדי ליפול לתהום, צריך ממש להסוות, כמו במעשה קוסמות, את המציאות מעינינו.

אז מדוע נכשלים אותם אנשים? מה גורם להם להתפתות? כיוון שהם כבולים רגשית, משהו קוסם להם והם לא מסוגלים לחשוב בהיגיון. הם כל-כך מתרגשים מההצלחה שעוד מעט תגיע, מהזכייה שעוד מעט יזכו בה, מהכבוד הגדול שהם עומדים לקבל, שהם מסרבים להפעיל את ההיגיון ולשקול את האפשרות שמשהו ישתבש. אנשים אלו לא חושבים על הקשיים, אלא על ההצלחה, הם חושבים שהם בשליטה ושדבר לא ישתבש, אבל בקלף זה – הכול ישתבש.

כשהבעל ממשכן את הבית לטובת עסקה מפוקפקת הוא לא חושב על השיחה שהוא יצטרך לעשות עם אשתו במקרה שהעסקה תיכשל, הוא חושב על ההצלחה המסחררת ואיך עוד מעט הוא יספר בגאווה לאשתו שיהיה להם פנטהואז חדש.

הקלף תשע חרבות הוא ההמשך של הקלף שמונה חרבות, והכבלים הרגשיים שאליהם אנו כבולים בקלף שמונה חרבות הם אלו שיביאו את המפלה בקלף תשע חרבות. כך למשל, אותה אשה הכמהה לזוגיות, ופוגשת סוף סוף את הגבר שיודע להגיד לה את מה שצריך, יכולה להכניס ראש בריא למיטה חולה ולתת לו לכבוש אותה למרות כל סימני האזהרה המופיעים. רק אחר חודשים היא תכה על חטא כשתגלה שהוא נשוי ותבכה על כך שהתעלמה מהסימנים שהיו כל-כך ברורים, ועל כך שלא נתנה לקול ההיגיון שלה להתערב ולשאול את השאלות הנכונות...

תשע חרבות – הסיפור המיתולוגי

כשאמו של אורסטס העלתה בקלף הקודם את אלות הנקמה והתריעה בו שאם יהרוג אותה האלות ינקמו את מותה – היא עזרה לו לעשות את שעליו לעשות. בפועל הבעיה של אורסטס היא המצפון. הוא הבין את שעליו לעשות, אולם מפריע לו שבכזו קלות הוא יכול להרוג את אימו ולא לשלם על כך מחיר כלל.

כולם אומרים לו את שעליו לעשות: האל אמר זאת, החוק לצידו, חוקי האולימפוס לטובתו והצורך הבסיסי של כל אדם לשרוד, בהחלט יכולים להצדיק את המעשה הנורא, אולם הבעיה של אורסטס היא שהוא עומד לעשות את המעשה הנורא מכל - ולהמשיך בחייו מבלי לשלם מחיר, כאילו דבר לא אירע.

לכן כשאמו מעלה את אלות הנקם ו"מבטיחה" לו שיהיה מי שירדוף אותו על מעשיו, הוא נרגע. עכשיו יוכל לעשות את המעשה, כיוון שמובטח לו שיהיה מי שייסר אותו על כך.

וכך, תוך ידיעה שהוא עומד לשלם מחיר על רצח אמו, הוא משלים את המשימה, הורג אותה, ואכן אלות הנקם רודפות אותו. שנים רבות סבל אורסטס וכל שנגע בו התפורר: הממלכה לא הייתה יציבה, היא חוותה קשיים ומחסור, הוא היה רדוף, מושפל, וחייו היו קשים וכואבים.

דאגה על רקע מוצדק

הארכיטיפ של הקלף

פירוש הקלף עוסק בדאגה על רקע מוצדק ומראה שיש בסיס מאוד טוב לדאגה מצד השואל, כיוון שהמציאות קשה מכפי שהוא חושב. תשע חרבות הוא אחד הקלפים הקשים בחפיסה, המראה לשואל שהפעם עדיף לוותר ולא להיכנס עם ראש בריא למיטה חולה. את הארכיטיפ של הקלף נפגוש במצבים בהם אנו כבר נמצאים במקום של כשלון, בו כבר הפסדנו, אך יש בנו צד המאמין כי "הפעם זה יהיה בסדר", שאם נשקיע עוד טיפה, אם נישאר עוד קצת – הכול יהיה בסדר, הכול יסתדר.

ייתכן שיש מצבים בהם השקעה לאחר כשלון תיתן פרי, אולם לא בקלף זה. בקלף זה אנו עשויים להתפתות ולפעול על-פי ארכיטיפ זה, אך לא נצליח. מה שמובטח לנו כאן זהו המשך כשלון. עכשיו השאלה היא מה השואל יעשה. האם הוא ייכנע לדפוס פעולה זה, או יתגבר עליו ויחפש מקומות נכונים יותר להשקיע בהם את מרצו?

בקריאה

אנו מודאגים – ובצדק! נכנסנו לתוך תהליך לא נכון ואם נמשיך ניכשל. אם טרם התחלנו, אסור לנו להיכנס לתהליך. אך קשה לנו להתנתק כי "התאהבנו" ברעיון ובתוצאה המיוחלת. תשע חרבות הוא ללא ספק אחד הקלפים הקשים בחפיסת הטארוט. אנו מודאגים עד כדי חוסר שינה בלילות, ואנו צודקים! יש לנו את כל הסיבות להיות מודאגים כיוון שכל מה שאנו חוששים ממנו יתגשם - ואף גרוע מכך.

בקלף שלוש חרבות המצב היה קשה, אולם היה ניתן להבין כיצד למנוע את המפלה. בקלף זה המצב כל כך מורכב ועגום שלרוב אפילו אין טעם לנסות לתקן, פשוט צריך לוותר על נושא השאלה כיוון שהמשך יוביל להפסד וצער.

לאלו שיוצא הקלף יש לי שתי עצות: העצה הראשונה - לא להכניס ראש בריא למיטה חולה. פשוט, אל תלכו אל המקום הזה. זה לא יוביל לשום מקום פרט לצער וכאב.

העצה השנייה - צריך לחתוך בבשר החי. אם אנו שם וקשה לנו, אסור להתפתות להמשיך להישאר. הרווח שאנו חושבים שנשיג לא יגיע. הפסדנו את מה שהפסדנו, ועכשיו הזמן לצמצם הפסדים ולהפסיק. נקודה.

  • עוד באותו נושא:
  • טארוט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully