וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלח לי כסף בקופסא

יצחק אהרון

6.1.2011 / 10:10

אם אתם מסתובבים בעולם נטולי מזומנים, זה בדיוק הטור בשבילכם. הקבלה נותנת עצות מעשיות לפרנסה טובה

לאורך ההיסטוריה היהודית התהלך היהודי הכשר בתמימות עם בוראו מתוך אמונה צרופה שהעולם מתנהג ומתנהל בהשגחה עליונה. לצד האמונה העצומה דעתו לא משה ממנו ודרשה תשובות לשאלות סבוכות על אופן ההנהגה, החוקיות שבבריאה ודרך פעולת הדברים בעולם. מתוך אותה הכרה נרכשת צמחו להן שלל סגולות נפלאות שלהן מייחסים המקובלים משמעויות כבדות משקל.

כך התפתחו לאורך ההיסטוריה היהודית אמונות שונות בכוח העל טבעי שעין בשר לא מסוגלת לראותו, שהרי רב הנסתר על הנגלה. חכמת הקבלה מלמדת כי הבורא טבע בעולם חוקים רוחניים על טבעיים הקשורים במערכת הבריאה ובעולם הטבע ככתוב : "אין לך עשב מלמטה שאין עליו מלאך מלמעלה שמכה אותו ואומר לו גדל, שנאמר הידעת חוקות שמים אם תשים משטרו בארץ" (זוהר, בראשית דף י"ד, א').

אותם חוקים נקשרים ישירות עם תהלוכת גלגלי הרקיע והשפעתם על העולם הגשמי בכללותו, והם ניכרים על חיי הפרט - על כך יעידו כתבי המקובלים. במרוצת הדורות מצאו אלפי אנשים תועלת ועזרה לצרותיהם ולתלאותיהם, אם על ידי סגולות המופיעות בספרים ואם על ידי סגולות העוברות במסורת מאב לבן. בתחילת השבוע, קרי במוצאי שבתות, ישנן סגולות עצומות המועילות לשבוע הבא עלינו לטובה ובדברים הבאים אתן מספר סגולות ועצות נפלאות שלדעת חכמי ישראל הן מסוגלות לישועות רבות בתחום הפרנסה.

כוחו של אליהו הנביא

- יהודים רבים נהגו להזכיר את אליהו הנביא במוצאי שבת, ככתוב ברמ"א: "להתפלל שיבוא ויבשרנו הגאולה". הרב משה בן-מכיר, בספרו "סדר היום" מדגיש את המספר חמישים ושתיים שהוא הגימטריא של "אליהו" וזה לשונו: "שמעתי שכל המזכיר שמו נ"ב פעמים יצליח בכל והוא כמניין אליהו, וכן יש מדקדקין שעושים כן ומזכירים שמו פעם אחר פעם נ"ב פעמים במוצאי שבת". דהיינו, קודם ההבדלה על האדם לומר בקול רם "אליהו" ברציפות חמישים ושתיים פעמים וחזקה עליו שיצליח בכל עיסוקיו באותו השבוע.

לעומת זאת יש שטענו, כמו ה"אליה רבה" בשם "התוספות שבת" כי יש לומר "אליהו הנביא" מאה ושלושים פעמים כמניין "אליהו הנביא" בתוספת עשר האותיות וכך מובא בספר "באר היטב": " ויש לומר ק"ל פעמים אליהו הנביא קודם ההבדלה..." בספרים "מראה הילדים" ו"האח נפשנו" מובא כי סגולה עצומה לומר שבעים פעמים "אליהו הנביא", ככתוב: "להרוויח פרנסתו בלי צער יאמר בכל מוצאי שבת ע' פעמים אליהו הנביא לא פחות ולא יותר... ולא תגיד לשום אדם ויועיל".

- סגולה נוספת נפלאה היא לומר "ויתן לך" (בראשית כ"ז, כ"ח). בספרים "כלבו" ו"אבודרהם" נכתב שנהגו לומר פסוקים אלו, שהם כולם פסוקים של ברכה והצלחה, ואומרים אותם לסימן טוב לכל השבוע. הרה"ק מגוסטינין זצוק"ל היה אומר "איני יודע איך באפשרות איש ישראל שיהיה לו פרנסה בימות השבוע אם אינו אומר 'ויתן לך' במוצאי שבת".

- לדעת האר"י הקדוש אמירת "פיטום הקטורת" מועילה ביותר במוצאי שבת והיא סימן להצלחה, רווחה ועושר (סדר היום). טוב לומר "פיטום הקטורת" כשבאים הביתה במוצאי שבת, שכן זה מבטל את השפעת החוץ.

- סגולה נפלאה לפרנסה המובאת בספר "סגולות ישראל": בכל יום בבוקר ובערב יאמר עשר פעמים את הפסוק "מאשר שמנה לחמו..." (בראשית, מ"ט, כ').

- מהרח"ו, ר' חיים ויטאל זצוק"ל, בספרו "ליקוטי תורה" בפרשת ואתחנן, מלמד על סודם המופלא של קריאת פרקי שירה, ככתוב: "סוד פרקי שירה רם ונישא לאמרו בכל יום, דע כי כל הנבראים בעולם יש להם שר למעלה להמשיך עליהם שפע והיא על ידי אמירת השירים למטה. ועל ידי השירה משפיע חיותו".

- ולסיום, אי אפשר שלא להזכיר את עניין "מעשר הכספים". מקור קדום למנהג זה אנו מוצאים בבראשית, שם אברהם הפריש מעשר משלל המלחמה למלכי צדק מלך שלם ובהמשך אף נכדו של אברהם,יעקב, מבטיח להפריש עשירית מנכסיו, ככתוב: "וכל אשר תיתן לי עשר אעשרנו לך" (בראשית כ"ח, כ"ב). מדברים אלו לימד רבי יוחנן במסכת תענית: "עשר בשביל שתתעשר". קרי, אם תעשר ממונך תראה עשירות רבה.

ולכל חובבי הנומרולוגיה אומר, שאם "נעשר" את המילה "תעשר" נראה דבר מופלא. האות ת' בגימטריה היא 400 ועשרה אחוזים ממנה הם 40. האות היא מ'. האות ע' בגימטריה היא 70 ועשרה אחוזים ממנה הם 7. האות היא ז'. האות ש' בגימטריה היא 300 ועשרה אחוזים ממנה הם 30. האות היא ל'. ולסיום האות ר' בגימטריה היא 200 ועשרה אחוזים ממנה הם 20. האות היא ך'. כעת נחבר את כל האותיות "המעושרות" ונגלה את המילה "מזלך".

יצחק אהרון הוא איש קבלה, ראש מרכז "חכמה"

  • עוד באותו נושא:
  • קבלה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully