וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נר לי דקיק

האדום מייצג תשוקה, הצהוב שפע והצלחה ועם הלבן תמשכו השראה קוסמית אל הבית. כוחם המיסטי של צבעי הנרות

לפני יותר ממאה שנים חזה אדיסון את העתיד ואמר: "אתם תראו שהיחידים שיוכלו להרשות לעצמם להאיר את הבית עם נרות יהיו העשירים". זהו ציטוט שראוי לזכור בחנוכה כיוון שהוא מזכיר תקופה, לא לפני כל-כך הרבה שנים, בה הדרך היחידה להאיר את החדר הייתה באמצאות נרות. כבר כמאה שנים שנרות אינם רק אמצעי פשוט וזול ליצירת אור כפי שהיה בעבר, אנו קונים אותם היום למטרות אחרות ורובן, אם נחשוב על זה – רוחניות. אך מה מיוחד בנרות שדווקא בהם אנו משתמשים כחלק מהמנהגים הרוחניים שלנו?

כשאנו מדליקים נר, אנו מכניסים לביתינו אור. לא רק אור פיזי, כי אם אור רוחני. הדלקת נר בכל מקום היא תמיד סוג של טקס. מייד עם הדלקת הנר, משתנה האווירה ואיתה מצב הרוח שלנו. פעולת הדלקת הנר היא התכוונות שאנו עושים לקראת ביצוע דבר מסוים. בדרך כלל לפני הדלקת הנר אנו מרגישים צורך לעשות קצת סדר. בדרך כלל אנו נסדר את האזור בו נדליק את הנר, לפעמים גם את הסלון ואפילו את כל הבית, ורק לאחר עשיית הסדר אנו מרגישים מוכנים להדלקה. למעשה "שינינו תדר", יצרנו אווירה בסגנון "הנבואה שמגשימה את עצמה", ועכשיו אנו מכווננים יותר ומצפים לשינוי אליו אנו רוצים להגיע.

הנר עוזר לנו להביא את עצמנו למצבים השונים מהשגרה, ואם נפעל נכון נוכל גם להיעזר בו כדי לחזק מצבים אלו. את סוג האווירה שבחדר ניתן לכוון דרך בחירת צבע הנר המתאים, כיוון שבתוספת לריח הנעים שהוא מפיץ (אם בחרנו בנר ריחני), לכל צבע של נר יש תדר והוא משפיע על מרכזי האנרגיה שבגופנו. צבעים משפיעים עמוקות על מצב רוחנו ועל האווירה בה אנו נמצאים, ונר הדולק בצבע מסוים ייצור אווירה מסוימת.

שימוש מתקדם בנרות, ניתן לעשות על ידי בחירת הנר שאותו נדליק לפני הכניסה לשינה. אז, בזמן החלום, אם נזמין את החלום הנכון, נוכל לפעול במרחב התודעה שלנו ובמקום "סתם" לחלום חלומות רגילים, נוכל לייצר חלומות איתם נעבוד כדי לשנות דפוסי חשיבה ופעולה. כשנדליק את הנר הנכון ונבקש להעלות חלומות המתאימים לאווירה אותה אנו מבקשים ליצור, נגלה שיעלו חלומות בעלי דפוס מסוים. לאחר שנכתוב ונערוך אותם במחברת החלומות נוכל להבין מה מבקש להשתנות אצלנו.

כל שעלינו לעשות הוא לבחור את צבע הנר ולהתאים אותו לאווירה הנכונה.

אדום

הצבע האדום מייצג את יסוד האש, את המהות השורשית הקיימת בחיינו: הרצונות והתשוקות שלנו. הוא עוסק בהתחלות וראשוניות ובעיקר בכוח הרצון ויכולת הביצוע.

לצבע האדום יש הרבה חסרונות: האדום יכול לייצג כעס, אימפולסיביות, אי דחיית סיפוקים, אגוצנטריות. האדום מאד מיני ומלא תשוקה ויש בו משהו ילדותי ולא בוגר, אך זהו גם כוחו. דווקא תכונות אלו הן אלו היכולות לתת לו את הכוח להתמיד וללכת עד הסוף.

שימוש בנר אדום יכול להתאים למצבים בהם אנו רוצים להיכנס לאווירה אנרגטית של התחלות וראשוניות. זהו נר המתאים לחיזוק כוח הרצון ויכולת הביצוע, כושר התמדה, נחישות ואומץ, כמו גם חיבור למימד הפיזי. טוב למצבים בהם רוצים להתרכז או להתחיל פרויקטים חדשים בחיים.

כתום

הכתום הוא אדום שהתבגר. בעוד שהאדום רואה רק את עצמו, הכתום מבין כי לבד זה לא מספיק, ולכן הוא מחפש מערכת יחסים. הוא מבין שהוא לא לבד ולכן מפתח טאקט ושליטה עצמית.. גם התשוקה החייתית של האדום מתעדנת והמיניות לצורך מיניות השייכת לצבע האדום, הופכת להיות מיניות לצורך אהבה. התשוקה ויצירת יש מאין השייכים לצבע האדום, גם כאן התמתנו והפכו לכוח של יצירתיות ויצירה ולכן צבע זה מבטא גם נטייה לאמנות ויכול גם לייצג השראה.

נר כתום יכול לעזור כשרוצים ליצור אווירה רומנטית או לחזק את מערכת היחסים. הנר הכתום גם יכול לעזור לחיזוק היצירתיות והיצירה, ולעזור במצבים בהם אנו מחכים להשראה או במצבים בהם אנו חסומים ומתקשים ליצור.

צהוב

הצהוב הוא צבעה של השמש, מקור החיים שלנו, וממקום זה הצהוב מסמל שפע, הצלחה, בריאות של הגוף והנפש, ניקיון פנימי, אינטואיציה, וחוכמה פנימית. הצהוב מייצג את השלב הבא בהתפתחות של הצבע, כאשר עכשיו הצבע עוסק ביציאה החוצה לעולם האמיתי והתמודדות עם המציאות כפי שהיא. ממקום זה הצהוב מסמל אומץ והתגברות על פחדים.

הדלקת נר צהוב יכולה לעזור כשעוסקים בבריאות של הגוף והנפש. זהו נר מצוין העוזר להתמודדות והתגברות על פחדים ולתחושת הגנה, או למצבים בהם אנו זקוקים לאינטואיציה וחוכמה פנימית.

sheen-shitof

פתרון עוצמתי לכאב

טכנולוגיה מהפכנית לטיפול בכאבים אושרה ע"י ה-FDA לשימוש ביתי

בשיתוף Solio

ירוק

הצבעים ירוק וורוד עוסקים באהבה. הצבעים עד נקודה זו עסקו ב"אני". עכשיו, לאחר שיצאנו החוצה והתמודדנו עם האמת, מגיע השלב בו אנו זקוקים לעסוק גם באחרים, והמסע להבנת האחר מתחיל ביכולת שלנו לאהוב. הצבעים הירוק והצהוב, קשורים ביכולת שלנו לאהוב, כאשר הצבע הירוק קשור ליכולת שלנו להתחדש, להמשיך הלאה ולזרום. נר ירוק מכניס לחדר אווירה של צמיחה והתחדשות, לכן מומלץ להדליק את הנר במצבים בהם אנו כועסים, במצבי דיכאון או קשיים מכל סוג. הדלקת נר ירוק יכולה לעזור במצבים בהם אנו רוצים להיות מחוברים לשפע, לבריאות ולריפוי.

כחול

הצבע הכחול עוסק ביכולת שלנו לתקשר. מהי תקשורת? תקשורת זו היכולת להגיב נכון, לדבר. ולכן הצבע הכחול מסמל תקשורת והבעה, ואת החיבור בין נפש וגוף. הכחול יכול לסמל גם יכולת שיפוט, ביצוע החלטות וכן הוא יכול לסמל אינטליגנציה, רוחניות ופתיחות לרעיונות חדשניים.

הדלקת נר כחול יכולה לעזור כשאנו עומדים בפני צורך להרהר לפני ביצוע החלטות. הנר יכול לתת השראה ומחזק את הרבדים הרוחניים שבנו. כמו כן, הדלקת הנר יכולה לעזור להוציא החוצה דברים שהודחקו במשך זמן רב, ולבטא את עצמנו טוב יותר.

סגול

הצבע הסגול עוסק בדברים שמעבר לחומר. עכשיו, כשהחלקים הנמוכים של ההוויה שלנו שלמים, אפשר לחקור את ה"מעבר". זוהי צבעה של העין השלישית, מרכז אנרגטי המאפשר לנו לראות את מה שיש שם "מעבר" לפיזי ולמצוא את דרכנו הרוחנית. הדלקת נר סגול יכולה לעזור כשאנו נמצאים בתהליך של ריפוי, היא יכולה לעודד שינה עמוקה יותר, וזהו הנר אותו מומלץ להדליק כשאנו עוסקים בהילינג ולמידה רוחנית.

לבן

הצבע הלבן מכיל את כל הצבעים ולכן הוא מסמל שלמות, טוהר, פשטות, תמימות והשראה קוסמית. הצבע הלבן יכול גם לסמל ריפוי ובריאות. הדלקת נר לבן מכניסה אנרגיה של הבדלה אל חיינו, טיהור ותמימות.

נשתמש בו גם כשנרצה לקבל השראה קוסמית. גם לצבע הלבן יש כוח ריפוי, אולם הוא משמש בעיקר לטיהור ול"ניקוי" האווירה.

ורוד

הדלקת הצבע הוורוד יכולה לעזור כדי להכניס אווירה של אהבה אוניברסאלית וללא תנאים לחדר. זהו תדר של אושר ונוחות ומסיבות אלו יהיה זה הנר האידיאלי אותו נבחר כדי ליצור אווירה רומנטית. האור שהנר מכניס לחדר עוזר לשחרר את האהבה לאוויר, דווקא מתוך מקום של יכולת שלנו לאהוב את עצמנו, ולא פעם אנו מגלים כי העדר תכונה זו יכולה להוות מכשול בזוגיות שלנו.

תכלת

צבע התכלת הנו השילוב בין כחול ולבן ולכן הוא יכול לסמל תקשורת גבוהה, ניבוי וחיזוי העתיד. הדלקת נר תכלת יכולה לעזור לנו לעורר את כוחות הניבוי, חיזוי העתיד ותקשור. זה הנר שצריך להדליק כאשר רוצים לעשות מדיטציה, או לקבל מסרים מהיקום.

חום

מסמל עבודה, שגרה, חריצות, יכולת ביצוע ורצינות. לכן זה יהיה הנר אותו נדליק כשנרצה ללמוד (או לכתוב מאמר), או להיכנס לפרויקט ארוך הדורש ריכוז לאורך זמן.

שחור

פעמים רבות מיוחסות לצבע השחור משמעויות שליליות, אולם זה אינו נכון. השחור אינו מייצג אנרגיה שלילית, אלא מסייע להיפטר מאנרגיות כאלו. מסיבה זו הצבע השחור הנו הצבע בו משתמשים כנגד עין הרע, כיוון שהוא סופג את האנרגיות השליליות אליו.

הצבע השחור הוא צבע מגן ואוטם. מצד אחד הוא מסמל הגנה אולם מצד שני הוא מייצג סגירות. אלו הם שני הצדדים של השחור, ובחיים צריך למצוא את העמק השווה בין הצורך שלנו להרגיש מוגנים ובין הסגירות וחוסר התקשורת המתלווה לכך. הדלקת נר שחור עוזרת כדי להוציא מחיינו דבר שאינו נחוץ. זהו נר חזק מאד המגן מפני פחדים ועוזר להתמודד עם קשיים שעולים בתהליכים רוחניים, והוא במיוחד טוב כשאנו עובדים במרחב החלום ומעלים חלומות לא נעימים.


לסיכום, השימוש בנרות הוא פשוט ביותר. לאחר בחירת הצבע, יש להדליקם עם כוונה בלב. ניתן גם להדליק אותם במקום מרוחק ממוקד האירוע (הפעלה ב"שלט רחוק"), אך יחד עם זאת לא לשכוח להקפיד על הוראות בטיחות אש.

© מנדלבוים שגיא עוסק בהומיאופתיה קלאסית, מנהל פורום טארוט בוואלה! בעל ניסיון של 16 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ.

  • עוד באותו נושא:
  • טארוט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully