וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תחליף עם בשר

31.10.2010 / 8:30

בגן עדן קיבלנו כל מה שרצינו והזרימה הייתה מושלמת, אבל בשלב מסוים לא התחשק לנו לזרום ונמאס לנו מכל הטוב הזה

לפעמים נראה שהשכל הישר, ההיגיון הקר והחשיבה אינם טבעיים לנו. הם לא חלק ממערך האינסטינקטים שלנו, הם אינם שייכים לעולם הרגשות שלנו, וכשחושבים על זה, אפשר להגיד שזהו החלק המבדיל בינינו לחיות. אך מהו אותו החלק היודע לחשוב הקיים בנו? מהיכן הוא צמח וכיצד? ובכן, זו שאלה גדולה מאד ואני לא מתיימר לענות עליה אבל אני חושב שאת התשובות אפשר להתחיל לחפש כמו תמיד במיתוסים. לכן אתחיל באחד המיתוסים הקדומים והחשובים המציג את מקור היוולדות יסוד זה - מיתוס חטא גן עדן.

בגן עדן כל מה שרצינו (יסוד האש) – קיבלנו. כל מה שהיינו צריכים (יסוד אדמה) – התממש. אבל החשוב מכל – הייתה לנו אמונה (יסוד מים): היינו שם מחוברים, והדברים זרמו אלינו גם מבלי שנאלצנו לבקש מפורשות. הייתה לנו הידיעה כי הדברים יתנהלו כפי שהם צריכים להתנהל והכול זרם.

אלא, שבאיזשהו שלב לא רצינו יותר לזרום. נמאס לנו להיות רוחניים (לעשות ויפאסנה, יוגה, ללמוד כל היום טארוט, קבלה ועוד). נמאס לנו להאמין שהכול יהיה טוב ולכן חיפשנו תחליף לשליטה על המציאות, משהו יותר מוחשי, עם "בשר". לכן אכלנו מפרי עץ הדעת טוב ורע. אולי זה נראה לנו היום טעות, אבל לאדם בגן עדן כבר נמאס "מהשטויות האלו", מעולם הרוח, והוא מצא דרך לשלוט בעולם – דרך ההיגיון. עכשיו, כשאנו רוצים לעשות שינוי, אנו לא צריכים יותר להאמין, יש לנו כלי שאתו אנו יכולים לקבוע מה נכון – ההיגיון. הוא המנחה אותנו, עוזר לנו וקובע מה נכון ומה אינו נכון.

חטא גן עדן איננו שמיימי: הוא כאן ועכשיו ואנו חוטאים בו בכל יום. בגן עדן, לדוגמה, כאשר אדם רוצה לעזוב את מקום העבודה, הוא עוזב את מקום העבודה ומייד מוצא מקום עבודה חדש. כאן, שלא כמו בגן עדן, כאשר אדם רוצה לעזוב את מקום העבודה הוא מתחיל לחשוב: מה יהיה עם המשכנתא, לא חבל על הפיצויים, אולי הבוס ישים לי רגל, עוד 4 שנים אני יוצא לפנסיה... והוא יכול להמשיך עם התירוצים עוד ועוד וזהו בדיוק חטא גן עדן! מיליוני בני אדם מסתובבים כאן בעולם ואינם עושים את מה שהם צריכים לעשות רק בגלל שהם חושבים!

קלפים לא נעימים

בסדרת מאמרים זו אציג את יסוד האוויר המייצג שני דברים: את היסוד החדש שנכנס לעולמנו המיוצג על-ידי ההיגיון, האינטלקט, החשיבה והמדע, אבל יחד עם כל אלו את אותו כוח מסתורי אשר מנסה להחזיר אותנו לגן עדן וכשאנו טועים ולא מבינים את המסרים שאנו מקבלים, לכוח זה יש את היכולת "לחתוך" בנו ולהכאיב, כיוון שבסופו של דבר רק כאשר קשה לנו וכואב לנו, אנו מתפתחים.

כשמתבוננים בקלפי סדרה זו, מגלים קלפים מאד לא נעימים לעין המייצגים לא פעם כאב וקושי. אל תטעו, קלפי החרבות מאד לא נעימים, אולם לכל הצער והכאב שהם מייצגים יש סיבה והיא שאנו מסרבים לראות את המציאות, לפקוח את העיניים. אנו נותנים לרגשות לבלבל אותנו וכך אנו נכשלים.

אחת השאלות החשובות ביותר שאנו צריכים לשאול את עצמנו אם יוצא קלף מסדרת האוויר היא "מה התוכנית של שלנו?". למשל, אם מגיעה שואלת ומספרת שכבר שבוע הוא לא התקשר, השאלה היא לא מה קורה אצלו, או מתי הוא יתקשר, השאלה היא מהי התוכנית של השואלת? מה היא מתכוונת לעשות - להיות תלויה בו או לתכנן את העתיד שלה? הבוס לא קידם אותנו – מה אנחנו מתכוונים לעשות? האם יש לנו תוכנית?

החרב היא קרה וחותכת וסדרת החרבות מייצגת את החשיבה וההיגיון שצריכים לעמוד מעל הרגש. אם יש לנו תוכנית אז הכול יהיה בסדר, סימן שנצליח בזכות היגיון להתגבר על הקשיים ובמיוחד על הרגש. אולם אם אין תוכנית ואנו נותנים לרגשות להוביל, אז יבוא משהו אחר – יגיע שיעור קשה שילמד אותנו היכן טעינו. זה יכאב, אבל בסופו של דבר אנו נודה על כך שעברנו את השיעור, כי הוא ישנה אותנו ויעזור לנו למצוא את עצמנו ולהתקדם לקראת הייעוד שלנו.

הסיפור המיתולוגי

הסיפור המייצג את סדרת החרבות הוא סיפורו של בית אטריאוס. הגיבור שלנו הוא ילד בשם אורסטס, אולם הסיפור מתחיל אצל סבא שלו – אטריאוס. אטריאוס הוא המלך של אתונה, הממלכה החשובה ביוון שהאלה אתנה (אלת הצדק) היא הפטרונית שלה.
אטריאוס הוא מלך חשוב, השולט על הממלכה החשובה ביותר ביוון, הוא צאצא של זיאוס, אולם למרות הכול הוא לא היסס לרגע כשהיה נחוץ לעזוב ביום בהיר אחד, לכאורה ללא סיבה, את הממלכה שלו ולהוריש אותה לאגממנון בנו.

את סיפורה הטרגי של משפחה זו רבים מכירים דרך הסיפור של מלחמת יוון טרויה, אך כיוון שקלפי האסים אינם חלק מהסיפור המיתולוגי, הסיפור לא יתחיל היום כי אם בשבוע הבא.

אס החרבות – מימוש הרעיונות בעולם החומר

כשאס החרבות מופיע בקריאה הוא מציין שעכשיו הוא הזמן לממש את הרעיונות או את התוכניות שלנו ולהוציאן אל הפועל. אנו צריכים לא רק לתכנן, אלא גם לבצע. לעיתים אס החרבות מראה כי בתהליך מסוים אנו "תקועים" זמן רב מידי ללא התקדמות ולכן תהיה התערבות קוסמית שתיתן לנו "דחיפה" קלה למקום הנכון. בשונה מקלפי החרבות האחרים, "הדחיפה" תהיה נטולת כאב ותהיה התפתחות מבורכת עבורנו.

זהו הזמן לפעול ולא להסס ואם צריך – אז גם לחתוך. אנו צריכים לפעול ממקום הגיוני ולבצע את התוכנית שלנו גם אם נצטרך לשלם מחיר. כמו בכל קלפי האסים, גם כאן תוצאות מעשינו תהיינה חיוביות ולכן אין סיבה להסס או לחשוש.

אס החרבות מיוצג על ידי יסוד האוויר, שעוסק בפילוסופיה, לימודים ודעת. הוא חד, קר וחותך. כמו החרבות הנוגעות בצורה חדה וממוקדת כך גם האינטלקט הקר והמחושב. אס האוויר הוא עצמאי ואינטלקטואל, מתפלסף ומתפלפל. הוא מביא שינויים בדפוסי החשיבה, מחדד את חושי התפיסה ומביא להתבהרות ולראיית המציאות בצורה ברורה. באס זה הבחירות העומדות לפנינו כאילו מסתדרות בשורות ישרות, ודרכי הפעולה נראות ברורות. הקלף מעיד על שינוי ביכולת להביע ולהביא לידי ביטוי את הרעיונות והמחשבות שעד כה רק התגבשו.

אס החרבות שופך אור על מצב של עמידה במקום וחוסר בהירות והחלטיות בנוגע לכיוונים בחיים, הוא מביא להתבהרות הנתיב ודוחף לעשייה. נוכחות הקלף מעידה על כך שעד כה הייתה עצירה בהתקדמות הרוחנית והוא מעודד ליישום התשוקה ללימודים והתפתחות אינטלקטואלית. אס החרבות מייצג גם את ה"תוכנית הקוסמית" שמתערבת בחיי השואל, מביאה לסף דלתו הזדמנויות להתפתח רוחנית ומכוונת אותו לעתיד נכון יותר.

כמו בכל קלפי החרבות, גם כאן צריך לשאול את השאלה: "מהי התוכנית"? הדברים לרוב לא יקרו סתם, אלא יהיו תוצאה של תכנון וחשיבה. גם בזוגיות צריך פעמים רבות תוכנית. לא ייתכן שנצפה שהזוגיות שלנו תקרה מעצמה. אנו צריכים תוכנית, סדר, טקטיקה. יש מקרים שזה פשוט קורה, אבל אלו שאינם ברי מזל צריכים לפעול לפי תוכנית: להירשם לאתר היכרויות, ללכת למועדונים, לצאת לדייטים וכדומה.

פעמים רבות כשהקלף יוצא נראה כאילו השואל פועל מתוך שיקולים קרים בלבד. כך נוכל לפגוש למשל זוג שלכאורה מתחתן מתוך שיקולים הגיוניים, זוג שמתחתן כיוון שההורים מציעים להם דירה "בתמורה" לחתונה. אך אסור לנו לטעות, הנוכחות של אס החרבות מראה שהבסיס לזוגיות זו נפלאה והזוג בסך הכול היה צריך דחיפה קטנה, התערבות קוסמית כדי שהדברים יתחילו לזוז.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל
  • עוד באותו נושא:
  • טארוט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully