וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היזהרו במשאלותיכם

17.10.2010 / 8:25

נתתם ליקום להכתיב את הקצב ועכשיו הוא גומל לכם דרך שפע - אתם צריכים רק לדעת להחזיק בו. פסיכה וקופידון - 8

"היזהרו במשאלותיכם כי יום יבוא והן תעננה." (משפט סיני עתיק)

בסדרת מאמרים זו, המציגה את מבחני השפע, הצגתי סדרה של מבחנים וראינו עד כמה השפע יכול להיות מתעתע, חמקמק ולפעמים קשה להשגה. פגשנו מבחנים מסוגים שונים ואני מקווה שהפנמנו את העובדה שבכל פעם שאנו עוברים מבחן של שפע, למעשה משהו בנו מבשיל ואנו מסוגלים בעקבות זאת להתחבר אל השפע. השפע אגב, הנו מצב פיזיקלי, תהליך פסיבי, והוא ניתן לכולם ללא אבחנה. כמה מהשפע אנו לוקחים זה כבר תלוי בנו וביכולת שלנו לדעת למשוך את השפע ולהכיל אותו.

אך לא כתבתי מה יקרה כשנקבל את השפע לו ייחלנו. האם לאחר שהשגנו את השפע הוא נשאר אצלנו לתמיד? האם יש צורך בפעולות תחזוקה? ובכן, בכך עוסקים שני הקלפים האחרונים בסדרה.

את המשפט הסיני החכם שאומר: "היזהרו במשאלותיכם כי יום יבוא והן תעננה", אפשר לפרש בצורות שונות. בדרך כלל אנו מפרשים אותו כאזהרה בפני משאלות שאנו לא באמת יודעים מה המשמעות שלהן. לא כל משאלת לב תמיד עולה בקנה אחד עם הצרכים שלנו, השאיפות שלנו ומי שאנו. ואז כשהמשאלה מתגשמת – אנו מגלים שהיא לא מתאימה לנו.

אולם אני רוצה להציג פרשנות נוספת לפתגם זה, והיא שכדי להינות מהמשאלות שלנו, אנו צריכים תחילה לוודא שאנו מסוגלים להכיל את אותו השפע לו אנו מייחלים. לדעת טוב יותר במה מדובר, מה דרוש כדי שנוכל להיות מסוגלים להפיק את המקסימום מאותו אירוע משמח. לא תמיד אנו מוכנים לקבל שפע, לפעמים הוא מגיע בעיתוי הלא נכון ואני מאמין שכולם יודעים שלא כל מי שזכה בלוטו הרגיש כל-כך ממוזל לאחר כמה שנים.

חוסר יכולת להכיל את השפע

אז מה בעצם קורה כאן? האם זה עוד מבחן? ובכן, כדי לענות אתן דוגמה מהחיים ואספר על מקרה בו נתקלתי לפני כמה שנים...

הגיעה אלי מטופלת הסובלת מכאבי ראש קשים מאד. היא סיפרה שהכאבים כל כך קשים עד שהיא ממש בוכה ובמשך כמה שעות היא מרגישה כאילו שמישהו הולם בה בחזקה עם פטיש על הראש. כיוון שהיא כבר עשתה את כל הבדיקות האפשריות והרופאים אמרו לה שזה פסיכו-סומאטי, היא באה להומיאופתיה כדי לבדוק מה אפשר לעשות. בדרך כלל כאבי ראש אלימים מסוג זה הם סימפטום המייצג קושי הקיים בחיי יום-יום (בעיות סביב זוגיות, עבודה, עצמאות וכדומה), אך לא הפעם. הבחורה מאושרת. היא נישאה לגבר החלומות, עשיר, נראה טוב, אוהב, משקיע בקשר, רגיש. וזה לא רק עניין של השנה הראשונה בנישואין שלהם. הם התחתנו 8 שנים לפני כן והחיים שלה הולכים ומשתפרים.

אז מדוע יש לה כאבי ראש? את הרמז הראשון קיבלתי כאשר שאלתי מתי התחילו כאבי הראש ותשובתה הייתה כחצי שנה לאחר החתונה ושמאז הכאבים רק הולכים ומתגברים. לעובדה זו נוסף מידע מעניין כשהגענו להיסטוריה שלה מלפני החתונה. מתברר שכמה שנים לפני החתונה היא הייתה נשואה לגבר אלים ומשפיל ועברה חמש שנים קשות עד שהצליחה להתגרש ממנו בשלום. גם בילדות שלה היא הייתה לא מאושרת והמציאות אותה היא הכירה כילדה הייתה מאד דומה לחיי הנישואין הראשונים שלה כיוון שגם האבא שלה היה אלים וכל המשפחה, כולל היא והאחים שלה, חיו בפחד תמידי.

על-פי גישתו של פרויד, אפשר להבין מדוע היא התחתנה דווקא עם הגבר הזה, כיוון שזו המציאות שהיא הכירה בילדותה, וכשהתאהבה בצעירותה בגבר, הלא מודע שלה בחר בגבר שדומה למה שהיא הכירה רוב ימיה לטוב או לרע – לאבא שלה. אבל עכשיו הכול בסדר, היא באמת מצאה את גבר החלומות! אז מדוע כאבי הראש נמצאים שם? מה לא בסדר?

התשובה היא שיש בה חלק, לא מודע כמובן, שמתקשה להסתגל לשפע ולחיים מאוזנים ומאושרים. משהו בה, אם יורשה לי להקצין, צריך להרגיש מוכה, ועכשיו כשהחיים לא נותנים לה את זה, היא מייצרת את זה בצורה של סימפטומים פיזיים. סוף הסיפור, שמתאים מאד אגב לסיפורם של פסיכה וקופידון, הוא שכאבי הראש עברו והם חיים באושר ובעושר עד עצם היום הזה.

זו דוגמא מצוינת למקרים בהם לא מספיק רק לזכות באושר, אלא תחילה אנו צריכים להיות מוכנים לשפע המגיע אלינו ולהבין מה המשמעות שלו, להיות מוכנים אליו ולהכין את עצמנו לקבלתו. אנו יודעים שיסוד המים מיוצג על ידי הגביע, אולם מדוע דווקא גביע? האם הגביע הוא "סתם" כלי המכיל מים? התשובה היא שהגביע הוא כלי היכול להכיל, לא מים, כי אם שפע.

אז הנה ייצא הקלף תשעה גביעים ורגע לפני שהשפע מגיע, לא יזיק לנו לעשות בדיקה אחת אחרונה ולוודא שכלי ההכלה שלנו מוכן.

תשעה גביעים – משאלה שמתגשמת

סיפורה של פסיכה, שהחליטה בקלף הקודם לקחת סיכון ולרדת אל השאול, נוגע מאוד ללבה של פרסיפונה, אלת השאול. פרסיפונה, לא רק שאפשרה לה להיכנס ללא פגע אל השאול, אלא דאגה שתצא שלמה ובריאה ונתנה לה את הפודרה של היופי והנעורים הנצחיים. פסיכה המאושרת הולכת לחמותה כדי לתת לה את הפודרה, אולם ברגע האחרון היא מהססת. "מה איתי? מה עם היופי שלי? הרי אני היא זו שמתחתנת וכל המשימות, הדאגות, הבכי, כל אלו בוודאי שלא תרמו ליופיי. אשתמש בפודרה בעצמי", החליטה. אך היא לא ידעה שהפודרה של היופי והנעורים הנצחיים נועדה לשימושם של אלים בלבד ולאחר שפידרה את עצמה היא נרדמה לנצח.

כאן סוף סוף קופידון התעורר, והבין עד כמה פסיכה התאמצה, סיכנה ועמלה כדי להוכיח את אהבתה. ארבע פעמים היא עשתה את הבלתי אפשרי ובשם האהבה הצליחה להיכנס ולצאת מהשאול, דבר שהוא עצמו לא יכול היה לעשות. הוא השתחרר מאחיזתה של אמו, ירד מהאולימפוס וניגש לפסיכה. "הוכחת את עצמך מעל ומעבר", לחש לה, "עכשיו אני כאן אתך ודבר לא יעצור את אהבתנו".

הוא נתן לה נשיקה שהעירה אותה ויחד ניגשו לזאוס כדי שישיא אותם. שם, דרש קופידון שיחתן אותם, שייתן לו ולאהובתו את ברכתו ושיגן עליהם מפני אמו. "מדוע שאעזור לך?", אמר זיאוס, "הרי לא פעם בגלל החיצים שלך אני מסתבך בפרשיות אהבים עם בנות האדם". קופידון הסביר לו שכעת זהו אינטרס משותף של שניהם, כיוון שכשקופידון יתמסד, לא יהיו עוד תעלולים. כששמע זאוס טיעונים אלו הסכים ואמר לשניהם לחזור מחר והבטיח שתיערך חתונה.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פיטרו חוגגת יום הולדת עגול ואתם נהנים ממבצע של פעם ב-60 שנה

בשיתוף פיטרו

הגיבור בקריאה - ההתנהלות שלנו

פירוש הקלף עוסק במשאלה שמתגשמת. זהו קלף נפלא המתאר הצלחות והגשמה אישית, ואל פירוש זה אני מיד אגיע, אולם תחילה אני רוצה לגעת בארכיטיפ של הקלף, באחת הזיקות הפחות גלויות שלו.

הארכיטיפ של הקלף עוסק בקושי של הגבר לבחור בין אמו לבין אשתו. זהו הארכיטיפ המתאר שלב חשוב, ציון דרך משמעותי, בחיי הזוגיות של הגבר, בו עליו לעזוב את בית אמו ולהתייצב באמת לצד האישה שבחר. הארכיטיפ מציג את הדילמה הקיימת אצל הגבר ומראה שקיים מאבק בין שתי הנשים שקשה לו להכריע בו, אולם "הניצחון" צריך להיות של האישה על פני האמא. רק כשהגבר באמת יעזוב את בית אמו, הוא יתחיל לחיות חיי משפחה מלאים.

מתי ארכיטיפ זה רלוונטי? רק כאשר נשאלת שאלה בנושא זוגיות שבה יש בעיה סביב קשר בין אמא לבן. במקרה זה ייתכן שקיימת אפשרות בה בעל/בן הזוג מתקשה לבחור בין שתי הנשים החשובות בחייו, ויש לפתור סוגיה זו כיוון שהיא עלולה להיות מכשול גדול מאד בזוגיות.

תשעה גביעים הוא קלף נפלא העוסק בהצלחה, אושר, פריון ושפע. הקלף מראה כי אחרי כניסה פנימה והבנה של מי אנחנו, כמו גם זרימה נכונה עם האפשריות שנתן לנו היקום, הגשמנו את החלום והשגנו אושר והצלחה אישית. עלינו פשוט ליהנות ממה שהשגנו. ההצלחה בה עוסק הקלף מגיעה בזכות האמונה, הזרימה ויכולת ההתחדשות שלנו. היינו סבלניים, לא התעקשנו להשיג מטרה ספציפית בזמן מסוים והבנו כי לפעמים נכון לתת ליקום להכתיב את הדרך והקצב של הדברים. עכשיו אנו בהחלט יכולים וצריכים לשמוח מהתוצאות.

הקלפים תשעה מטבעות ותשעה גביעים דומים מאד במשמעות שלהם. ההבדל ביניהם הוא שההצלחה בה עוסק הקלף תשעה מטבעות מגיעה אחרי עבודה קשה ומאמץ ואילו ההצלחה בקלף תשעה גביעים מגיעה בזכות אמונה, סבלנות ובזכות היכולת שלנו לזרום, לא להתעקש ולהבין כי לפעמים זה נכון לתת ליקום גם להכתיב את הדרך. חלק מעקרון האמונה הוא להבין כי ישנן דרכים נוספות דרכן ניתן להגיע אל ההצלחה. פעמים רבות אנו מקבלים מהיקום סימנים המראים לנו מהי הדרך הנכונה, אולם עקשנותנו היא המונעת מאתנו ללכת בה ולרוב אנו מתעקשים ללכת בדרך אותה בחרנו בעבר. שמענו לעצת היקום, הבנו את הסימנים ובזכות זאת הצלנו.

  • עוד באותו נושא:
  • טארוט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully