וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאן אתם הולכים?

10.10.2010 / 8:25

אתם נלחמים כל כך הרבה זמן, שאתם לא זוכרים אפילו על מה ולמה - הגיע הזמן לוותר על המאבק. פסיכה וקופידון - חלק 7

"דבר אחד העולה מן המיתוסים הוא שמתחתית התהום עולה קול הגאולה. הרגע השחור הוא הרגע בוא יבוא מסר השינוי האמיתי. האור מגיע ברגע האפל מכל." (ג'וזף קמפל, "כוחו של מיתוס")

מבחני השפע אותם מציגה סדרת הגביעים אינם תמיד מבחנים פשוטים, הם דורשים מאתנו להתמודד עם חלקים הקיימים בנו שאנו לא אוהבים, להתעמת, להשתנות, ולפעול מתוך הבנה שאנו נמצאים במבחן, תחת זכוכית מגדלת דרכה בוחן אותנו היקום. אותו מבחן, אם לא נעבור אותו - לא נקבל את מה שרצינו.

עד כה עברנו סדרה של מבחנים מורכבים, אולם הפעם מבחן השפע אותו מציג הקלף שמונה גביעים הוא הקשה מכולם – היכולת לשחרר. המשפט המוכר: "אם אתם אוהבים מישהו, תנו לו ללכת - אם הוא יחזור הוא יהיה שלכם לעולם, אם לא, הוא מעולם לא היה שלכם", מאד מתאים לקלף זה, אך הקושי כאן הוא בביצוע. כדי לבצע את העיקרון העומד מאחורי משפט זה, כדי לשחרר, נדרשת מאתנו אמונה בעצמנו, בצד השני וביקום. כשאנו נמצאים במקום זה, ברור כי כבר אין אנו יכולים לעשות דבר ומה שנותר לעשות הוא להאמין. להאמין שהדבר הנכון יקרה ולבטוח ב"תוכנית הגדולה".

הקושי הגדול כאן הוא לא החלק בו אנו מחכים, אלא ההתמודדות מול האפשרות שהוא לא יחזור, והשאלה שאיתה אנו מפחדים להתמודד היא - מה יקרה אם הוא לא יחזור?

ובכן, אם הוא לא יחזור אמנם איבדנו אותו, אך זכינו בדבר חשוב אחר – זכינו לגלות את האמת. אם הוא לא יחזור זה לא יהיה קל, וכמו במשפט של קמפבל שציטטתי למעלה, אם זה יקרה נוכל אפילו להגיע לתחתית התהום, ולהתמודד עם משבר קשה, אך כפי שהמשפט מבטיח, דווקא משם יעלה קול הגאולה וברגע האפל מכל נמצא את האור.

האמת אמנם כואבת, אולם לאחר המשבר נוכל להתחיל משהו חדש ולפעול ממקום נכון יותר, בריא יותר ואם אכן נעבור את המבחן נזכה לקבל את השפע שיגיע מההבנה של מהי האמת כאן ולזכות לגלות את השלב הבא אליו אמת זו מובילה אותנו.

שמונה גביעים – יהיה מה שיהיה

בקלף הקודם פסיכה הצליחה בכל המשימות ולא השאירה בידי אפרודיטה ברירה אלא לעמוד במילתה ולקבל את פסיכה ככלתה לעתיד. אולם הפעם אפרודיטה מבקשת ממנה משימה אחת נוספת. "אין ספק כי ראויה את להיות כלתי", אמרה לה, "אך בני הוא זה שמתחתן ולחתונתו לא אוכל לבוא כפי שאני. ימים רבים, בגללך, אני יושבת ליד מיטתו, מודאגת, בוכה. העצב והדאגה נראים על פני והקמטים מופיעים. אלת היופי אני, ולא אוכל לחתן את בני מבלי לטפל ביופיי. לכן אני פונה אלייך כחמה לכלה (ונראה אותך אומרת 'לא') ומבקשת כי תרדי לשאול ותשאילי מפרספונה את הפודרה של היופי והנעורים הנצחיים שלה".

פסיכה יודעת מה משמעות הבקשה. היא יודעת שאף אחד לפניה לא הצליח להיכנס לשאול ולצאת ממנו בחיים, היא מבינה שזו משימת התאבדות, אך מבינה גם שלהתעמת עם חמותה הינה משימה קשה אף יותר. ולכן היא מחליטה למרות הכול לרדת לשאול. "מה שיהיה יהיה. אם זו אהבת אמת, אצליח לחזור". אמרה ונכנסה לשאול.

הארכיטיפ של הקלף

מוטיב הירידה לשאול הנו אחד המוטיבים הגדולים הקיימים במיתולוגיה. השאול, אגב, במיתולוגיה היוונית אינו מקום רע, אלא המקום אליו כל המתים הולכים - גם הטובים וגם הרעים. בשאול שולט ביד רמה האדס ואשתו פרספונה (שאותה אנו מכירים מקלף הכוהנת הגדולה) וכל המגיע לשאול צריך לעבור סדרה ארוכה של תהליכים ומבחנים שסופם הוא שהוא יישאר בשאול, כיוון שאחד הכללים החשובים בשאול הוא שממנו אף אחד אינו יכול לצאת.

מבחינה סימבולית לשאול יש מקום חשוב כיוון שהוא מייצג את הלא מודע, את המקום בו כלואים הפחדים שלנו, המצוקות, השריטות, וכל מה שלא ידוע לנו אך יש לו השפעה עצומה על דרך החשיבה וההתנהלות שלנו. כשגיבור יורד לשאול, הוא הולך בעצם למצוא פתרון בתוך עצמו, בנבכי נשמתו. ומה שפסיכה בעצם מחפשת שם זה את עצמה. הירידה לשאול היא תהליך של התבגרות, גילוי עצמי וחשוב יותר, זהו השלב בו אנו מתמודדים עם הפחדים והקשיים העמוקים ביותר הקיימים בנו.

לכן זהו אחד הקלפים הקוראים לנו לצאת למסע ולהתמודד עם הקשיים והבעיות הגדולים שלנו, לא לברוח, ואם צריך ללכת גם לטיפול ולקבל עזרה, וכל זאת כדי שנוכל להיות כלי המסוגל להכיל את השפע האמור להגיע אל חיינו.

הגיבור בקריאה - ההתנהלות שלנו

הקלף שמונה גביעים מראה לנו שאנו צריכים לוותר. לא לוותר על נושא השאלה, כי אם לוותר על המאבק. אנו נאבקים, מנסים לשלוט על המציאות ונלחמים כבר כל כך הרבה זמן שאנו אפילו לא זוכרים מדוע ומה רצינו.

הקלף מראה כי כבר ניסינו הכל ועשינו הכל. אין עוד דבר שאנו עוד יכולים לעשות כדי לקדם את נושא הקריאה ולכן הדבר היחידי שעלינו לעשות הוא לוותר. לוותר על המאבק הפנימי והחיצוני, ולראות כיצד הדברים מתפתחים.

כשנוותר על המאבק, לא מובטח לנו שנשיג את המטרה שאליה אנו רוצים להגיע, אולם אנו נגלה את האמת ונדע מה נכון לנו. כשנהיה שם, מחוברים לאמת, נשיג את מה שבאמת אנו רוצים.

קלף 8 גביעים הוא קלף המייצג מבחן אמונה שאנו עוברים. כקלף שמספרו שמונה, גם קלף זה הנו קלף המייצג מעבר בין שלבים בחיינו. אולם היכולת שלנו לעבור מנקודה אחת לנקודה אחרת בחיינו, תלויה ביכולת שלנו להאמין ולהרשות לעצמנו לוותר ולהפסיק את המאבקים.

האמונה עליה מדבר הקלף איננה רק צורך להאמין שהכל יהיה בסדר באופן כללי, אלא לבטוח ביקום, להבין כי יש סיבה לקושי מולו אנו עומדים, ולתת לדברים להסתדר כפי שהם אמורים להסתדר. כשנעשה זאת, נצליח לעשות את השינוי ולעבור משלב אחד בחיינו לשלב הבא.

פעמים רבות קלף 8 גביעים הנו רמז לכך שאנו צריכים לעצור ולשאול את עצמנו לאן אנו הולכים? מה המטרה שלנו? האם מה שאנו עושים נכון עבורנו? הקשיים מולם אנו עומדים לא נוצרו סתם, וסביר להניח כי זהו סימן, רמזים שאנו מקבלים מהיקום, הבאים להראות לנו שאולי אנו נמצאים במקום הלא נכון. פעמים רבות העצה הטובה ביותר שאנו יכולים לתת לעצמנו היא פשוט ללכת לפי הקצב של היקום ולתת לחיים לקבוע את קצב התקדמות ואת הכיוון אליו אנו צריכים להגיע.

ולקינוח, לפעמים הקלף יכול להראות לנו שאנו כל כך עסוקים במאבק, בקשיים ובמטרה, שאנו שוכחים להתבנון לצדדים ולראות את המתנות והשפע שהיקום מציע לנו. כך למשל השואלת שלנו יכולה להיות כל-כך עסוקה במאבק סביב בחור אותו היא רוצה, כל-כך נעולה על המטרה שהיא מתעלמת מחיזוריהם של בחורים אחרים היכולים להיות הרבה יותר מתאימים ונכונים לה.

אל תינעלו על המטרה ונסו לראות מה היקום רוצה להגיד, אילו רמזים אנו מקבלים, אילו מתנות הוא נותן לנו. כשנוותר על המאבק ונוכל להסתכל על המציאות כמו שצריך, נעבור את המבחן ונזכה לשפע לו חיכינו.

sheen-shitof

תוצאות מהיום ה-1

הפיתוח המהפכני לטיפולי אנטי אייג'ינג בבית - כעת במבצע מיוחד

בשיתוף נומייר פלוס
  • עוד באותו נושא:
  • טארוט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully