וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מה היסוד שלך?

17.6.2010 / 0:15

כל אות עברית מושפעת מהיסוד אליו היא משתייכת - מה מספרת הקבלה על אותיות האש והאדמה? חלק ראשון

כידוע, ביהדות בכלל ובחכמת הנסתר בעיקר מייחסים ערך רב לאותיות לשון הקודש, המהוות סמלים רוחניים מוצפנים המגדירים במדויק את הכוחות הפועלים בבריאה. חכמי ישראל טענו כי כל אות נחקרת ונלמדת באופן פרטני ועמוק, הואיל ואצורים בה כמויות עצומות של חכמה וידע - החל מצורתה הגרפית, דרך ערכה המספרי וכלה באופן הגייתה. ארון הספרים היהודי עמוס לעייפה ומורה על היותה של היהדות דת טקסטואלית ביותר עם הגות מחשבתית עמוקה. ולראיה נערמו במרוצת התקופות ספרי קבלה אותנטיים, המבארים בין השאר את סוד האותיות וכיצד בהצטרפותן למילים הן יוצרות מציאות ממשית.

חכמי הסוד לימדו כי כל אות מושפעת מעוצמתו האנרגטית של היסוד אליו היא משתייכת. מכאן שאותו יסוד דומיננטי יתבטא בשמו של האדם וישפיע על אישיותו ומזלו. חכמת הקבלה גורסת כי יש לייחס משמעות רבה לסדר הופעת האותיות בתיבת השם, הואיל והאותיות מצפינות בתוכן מאורעות שונים לרבות ענייני מזל וגורל.

אופן חלוקת האותיות יהיה באופן הבא: האות הראשונה – היא אות הנשמה המורה על המשכיות גורל מחיים קודמים, וככזאת מהווה אבן יסוד במבנה האישיות וקווי האופי, אוגרת ואוצרת בתוכה את הטבעים, הכישורים והאיכויות הבוקעים מנשמת האדם. אותיות המרכז - אלה הכלים בהם מצוייד האדם ליישם את ייעודו ומטרת קיומו. הן יוצקות תוכן אל תוך חיי האדם ומביעות את הרצונות, את הפוטנציאל, את תחומי העניין ואת השתלשלות מאורעות החיים. הן חושפות את הרבדים העמוקים במבנה הנפש ומעידות על הדדדיות בין כלל ההבטים באישיות השלמה.

האות האחרונה - מבטאת את סגירת המעגל בדרך להוצאת הדברים מהכוח אל הפועל. אות אקטיבית מאוד המורה לו לאדם כיצד עליו ליישם נכונה את תכונותיו הייחודיות באופן הגדרת הפוטנציאלים התאורטיים ומימושם הפרקטי.

במאמר הבא אציג בפניכם את סודן של אותיות השפה העברית בשם האדם, על פי ייחוסן ליסודות ומזלות בקבלה. אינני מתיימר ולו לרגע להכיל בדברים הבאים את כלל הרבדים השונים המקופלים בשם האדם, הואיל ועניין זה הוא בבחינת "מים שאין להם סוף".

אותיות יסוד האש

אותיות יסוד האש – ג, ד, ה, ט, כ, ס, ש, משוייכות למזלות האש - טלה, אריה, קשת.

האותיות הללו מושפעות מיסוד האש המבטאת את הצד האקטיבי- דינאמי, היצירתי-ייצרי, היוזם והתוצאתי. מי שבשמו מופיעה אות מיסוד האש (לרוב בתחילת השם) יהיה אדם חם, אופטימי, דעתן, בעל בטחון עצמי גבוה, חרוץ ואינו שוקט על שמריו.

כידוע, באש קיימים שישה כוחות פועלים המצויים בקוטביות מוחלטת: היא מבשלת (חיובי) ושורפת (שלילי), מלבינה (חיובי) ומשחירה (שלילי), מחממת (חיובי) ומקררת (שלילי). לפיכך, מי שייטה עצמו ומחשבתו לצד החיובי של אותיות האש, יהיה בעל מודעות עצמית גבוהה במיוחד ורגישות יוצאת דופן.

בכוחן של אותיות האש לגרום לאדם להיות מחד גיסא שאפתן, הרפתקן, סולד מחיי שיגרה, בעל חוש הומור, סקרן, בעל נפש שובת לב הממצבת אותו בקידמת הבמה בכל אירוע חברתי. מאידך גיסא מי שייטה עצמו לצידן השלילי של אותיות האש עלול בוודאי למצוא עצמו בחוסר סיפוק נפשי, מה שיעורר בו מזג חם, כעסים, עצבנות, וחיבוטי נפש עד כדי הרס עצמי במודע. כל זאת כמובא בתחילת הדברים, כי רבה עוצמתן של אותיות יסוד האש.

אותיות יסוד האדמה

אותיות יסוד האדמה – ב, ו, י, ע, פ, משוייכות למזלות האדמה - שור, בתולה, גדי.

אותיות יסוד האדמה מייצגות את הפן החומרי, הגשמי, הפרקטי והבטוח. מי שנושא בתחילת שמו אחת מהאותיות הללו יבקש לנפשו מסגרת בטוחה הנשענת על בטחון כלכלי ויציבות זוגית. אותיות האדמה מייצגות באדם שלל הבטים הניצבים על מכנה משותף הכרחי ביניהם: בגרות, רצינות, אחריות, משמעת, סבלנות, היגיון בריא, התמדה ועיקשות כפועל יוצא של יעילות - ממש כמו עבודת האדמה הפורייה במיטבה.

האדמה מצמיחה מתוכה חיים לאחר תקופת המתנה עם חילופי עונות השנה. לצד היותה של האדמה מסמלת את מחזוריות החיים של לידה-מוות, קיים בה גם הפן השלילי - אדמה עקרה, צרובה, חסרת חיים ובעלת מראה שומם ללא נביטה ופריחה.

מי שייטה עצמו ומחשבתו לצד החיובי של אותיות האדמה ילך בתלם לאט ובטוח, יתחבר לרוח וירפה מעט מהחומר, יהנה ממסגרת מספקת, ודאית ושלווה במיוחד. יאהב את מנעמי החיים ואת הממון כאמצעי לביסוס מעמד המקנה תחושת ביטחון. מאידך, אדם שחי בחוסר סיפוק ובתחושת "מגיע לי" עלול להיות מריר, דאגן, וחרדתי עד כדי פגיעה בנפשו, מפני שהוא מביט מזווית צרה על סיפוק צרכיו החומריים בלבד ואינו נותן דעתו על מעט מזון רוחני לנשמתו.

יצחק אהרון הוא איש קבלה, ראש מרכז "חכמה"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully