וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

להתגבר על המזל

יצחק אהרון

4.2.2010 / 0:10

מה אומרת הקבלה על מזלות גדי, שור ובתולה - מהן תכונותיהם ועל מה הם באו לעבוד כאן? אסטרולוגיה קבלית - המשך

גדי

חודש טבת. רצון עז להישגים, לממון ולעשירות; ביקורתי, שיפוטי ומחמיר; נוטה להיעצב ולכעוס על שהתאכזב מעצמו;
אחראי, מציאותי, רגליו יציבות על הקרקע ובוגר מגיל צעיר; חסר ביטחון ושואף למסגרת שתעניק לו יציבות; פסימי וממעט לראות את חצי הכוס המלאה; חומרי במידה רבה, ובעל יכולת לעבוד שעות רבות ולבנות תשתית איתנה לדורות הבאים; כושר חשיבה יוצא מגדר הרגיל עם יכולת לנתח מצבים בצורה קרה ושקולה; בוחר בקפידה את הקרובים לו הן בעבודה והן בחיי החברה.

שייך ליסוד האדמה ולשבט גד. אותיות שולטות: אות החודש - ע' : מסמלת את העקשנות והשאיפה הבלתי פוסקת להישגים ולהצלחה. אות הכוכב - ב': כוכב שבתאי, הכוכב האיטי מכולם המקיף את השמש בלמעלה מעשרים ושמונה ימים. מסמל את ההתנהלות המחושבת והאחראית של הגדי.

שיעור ותיקון: כלל ברזל הוא לא להתעקש על שום דבר יתר על המידה, ולדעת לתעל את האנרגיה לאפיקים חיוביים על מנת להגיע לשלווה נפשית. המטרה הניצבת מול עיני הגדי היא כוח, השפעה וכסף - פועל יוצא של חרדה קיומית שמא לא יהיה שפע. שבט גד פירושו: ג - גומל, ד - דלים, כלומר: שפע גדול שממלא כל רעב ולכן אל לו לפחד שיגיע לידי עניות. בצד הצורך בהצלחה חומרית והשגת סמכות בעלת עוצמה, עליו לפתח ביטחון עצמי וללמוד לשלוט בתוקפנות וברוגז המאפיינים אותו. לחפש את האמת מתוך התעלות רוחנית ולהעמיק בה. כיוון רוחני עשוי לסייע לו לכבוש את החומריות ולמצוא שלוות נפש ורגיעה להם הוא זקוק מאוד. הקבלה מלמדת כי מאחורי המכשול הגבוה ביותר נמצא האור הגדול ביותר. גדי יקר, כבוש את החומר והתחבר את הרוח.

שור

חודש אייר. בעל רצון חזק ומוגבר לקבל לתועלתו האישית. לעיתים רצון זה יכול להתפרש כאנוכיות, הואיל ובמסע החיפוש העצמי הוא מרוכז סביב הצרכים הפרטיים שלו מבלי יכולת לראות את הזולת. מחפש ביטחון ומסגרת יציבה שתעניק לו שלווה ורוגע. פשוט, שיגרתי ונושא בעול החיים. מאופיין במזג נוח ובחמימות, ובדרך כלל אינו נזקק לעזרת הבריות. הממון חשוב בעיניו ומקנה לו הרגשת שליטה. במהותו חומרי וחפץ בתענוגות.

שייך ליסוד האדמה (כוח החומר) ולשבט יששכר (תורה). אותיות שולטות: אות החודש - ו': מסמלת את מידת האמת וכוח החיים, ומרמזת על הרהורים ומחשבות גבוהות. אות הכוכב - פ': כוכב נגה. רגישות עמוקה וחן אמיתי המבטאים את נפשו של השור -למרות חזותו הנוקשה וחוסנו הגופני.

שיעור ותיקון: לגלות רגישות והבנה לאחרים; ללמוד לוותר ללא ציפייה לקבלת תמורה; להשתחרר ממידת הכעס, ממריבות וממחשבות שליליות המובילות למתח ולהצטברות כעסים; ללמוד להתגבר על הרכושנות והשתלטנות ולדעת לשחרר את ההתנגדות לשינויים; להרפות משגרת החיים ולמצוא הנאות גם בדברים הקטנים; לסלוח ולא לנטור טינה; לטפח יחסים ולהקדיש תשומת לב למשפחה הקרובה; ההצלחה תגיע מיחסים בריאים ומתוקנים עם הסביבה.

בתולה

חודש אלול. שיפוטי, ביקורתי ודקדקן; יעיל ובעל פוטנציאל ליצירה ולעשייה למען הזולת; דייקן השואף לשלמות ומחפש ליצור סדר וצדק; אינו מסוגל לראות אי סדרים ופגמים; מזדרז למתוח ביקורת נוקבת שלרוב פוגעת ומעליבה, לרוב מתוך תמימות ומהצורך בשלמות; עלול ליפול לקטנוניות ולחוסר ביטחון; דאגן מטבעו ובעל נפש לא רגועה; אינו רוחני כלל ובמהותו נקשר לחומר ולשליטה.

שייך ליסוד האדמה (עשייה) ולשבט גד. אותיות שולטות : אות החודש - י': מסמלת את העשייה, שנאמר בספר יצירה: "המליך הקב"ה אות י' במעשה". מלמד כי בני המזל צריכים לעבוד על כך
שמעשיהם יהיו תואמים את מחשבתם. מחשבה מפותחת וביקורתיות הן התכונות הדומיננטיות בחודש זה. אות הכוכב - ר': כוכב מרקורי ( כוכב חמה), מסמלת כוח עצום שיש ביכולתו להתחדש תמיד מתוך שאיפה להישגים.

שיעור ותיקון: ללמוד למקד את העין הבוחנת, הביקורתית והשופטת על עצמה פנימה במקום על הזולת; לא להיחפז לשלול את הזולת, לראות את מגרעותיו ולהסיק מסקנות; לזכור תמיד כי יש לדון את האדם לכף זכות ולנסות להיכנס לתוך נעליו; להימנע מלתת עצות לזולת טרם בדקת עמוק פנימה את המניע לאותו צורך בנתינת העצה; אם זה בא מתוך עליונות וכוחניות זה בוודאי שלילי ולכן "שתיקה יפה לחכמים"; להפנים את העובדה כי "האדם יראה לעיניים והקב"ה יראה ללבב" - כלומר: אין אפשרות לשפוט ממבט ראשון או שני ובכלל מומלץ לוותר על כך, זוהי מידה חסרת ערך ובבסיסה לקויה. השאירו זאת לבורא עולם, תקנו את עצמכם בלבד והשפיעו ממקום פורה ומיטיב. התייחסו לאחרים באופן חיובי ולא פוגעני ובכך יזכו כולם מהשפע ומהאור המצויים בתוך נפשכם.

יצחק אהרון הוא איש קבלה, ראש מרכז "חכמה".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פריצות הדרך, הטיפולים ומה צופן העתיד? כל מה שצריך לדעת על סוכרת

בשיתוף סאנופי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully