וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חלום כחול

27.12.2009 / 0:40

חלמתם על בננה, אקדח או מגדלי עזריאלי? אתם לא רעבים או צריכים נעליים - אתם רוצים סקס. והפעם סמלים פאליים. חלומות ארוטיים - חלק ד'

הצורך המיני הוא צורך ביולוגי, השייך לחלק החייתי שבנו, ויכול להתעורר בלי שליטה. מטרתו היא שימור הגזע, והמשיכה המינית פעמים רבות מתבססת על אלמנטים הרבה יותר שורשיים ופשוטים מכפי שנדמה. גבר נכנס למועדון בו עשרות נשים. מדוע דווקא בחורה מסוימת "עושה לו את זה"? מדוע דווקא הוא זה שמעורר בה משהו, במקום בו גברים רבים אחרים ניסו ונכשלו?

פעמים רבות מקור המשיכה המינית הוא תוצאה של השפעות חברתיות, ביולוגיות וכאלה שמקורן בילדות, למשל, על הבחורה האידאלית היום להיות רזה ובלונדינית. לפני 250 שנה היא הייתה צריכה להיות מלאה, עגלגלה ושופעת עליזות. מאיפה נובע ההבדל? מתוך הצורך בשימור הגזע. פעם הגבר חיפש נשים חזקות. כשהוא ראה אישה מלאה, הוא ידע שהיא האמא האידאלית עבור ילדיו. "היא תשרוד. אם יהיה רעב, מלחמה, חורף קשה, הילדים שלי יהיו מסודרים!", וכך ממקום לא מודע הוא בחר בה.

מדוע חלק גדול מהגברים נמשכים לנשים עם חזה גדול? כיוון שלהן יהיה יותר חלב עבור הצאצאים. אותו הדין לגבי אגן גדול המבטיח מספר גדול יותר של ילדים. זה לא מיני, אלא קשור להישרדות הגזע.

החזק שורד

היום העולם השתנה, וההישרדות שלנו תלויה בדברים אחרים, וכך, כשגבר היום רואה דוגמנית רזה, הוא בוחר בה. "אם כך ייראו הילדים שלי", הוא אומר לעצמו בתת מודע, "הם מסודרים". כך גם אצל אשה, והמשיכה המינית מקורה בצורך לשימור הגזע. הלא מודע שלה חושב ש"אם ילדי יהיו בריאים כמו הגבר האתלטי הזה, הכול יהיה בסדר".

טוב יהיה אם הוא חכם או מפורסם, כי ברור שחכמים וסלבריטאים יצליחו בחיים. אבל לא פחות חשוב שיהיה מסודר כלכלית: "אז הוא מכוער, לא בכושר ולא חכם במיוחד, אבל עם הכסף שלו הילדים שלי מסודרים", אומר הלא מודע שלה.

הלא מודע שלנו, ממנו נובעים החלומות שלנו, הוא מופלא וקסום, אולם הוא לא תמיד עוסק במסתורין או בנבואות. פעמים רבות ניתן להבין מדוע החלומות עולים מהלא מודע ולהסביר את החלום ממקום של חיבור בין החלום הכוחות המניעים של החיים.

סימבולים פאליים

סימבול פאלי (פאלי, מהמילה פלוס, כלומר מזכיר את איבר המין הגברי), המופיע בחלום הינו סימן ברור לכך שהחלום מתייחס ליצר המיני המתעורר בנו, ומייצג את הצורך הבסיסי לקיום יחסי מין. את הסימבול הפאלי לרוב נראה בצורה המזכירה את איבר המין הגברי: נחש, קונוס, בננה, מטה, עמוד או כל צורה אחרת בה בולט הדמיון לאיברי המין הגברי לרבות מגדלים, גשרים ועוד.

פרויד מגדיר את הפאלוס כפרדוקס: את איבר המין יש אמנם לכל גבר, אולם את הפאלוס האידאלי אין לאף אחד, וזו שאיפה אותה אף גבר לא יגשים. מובן שהפרדוקס מתייחס גם לאשה, ומראה שאמנם לכל אשה יש את הפאלוס של בן זוגה, אולם יחד עם זאת, ישנה תחושת החמצה סביב העובדה שזהו אינו הפאלוס האידאלי.

סימבול פאלי הינו מסר חזק של תת המודע הקורא לנו להתחיל להקשיב לצד המיני שלנו, צד שכנראה מבקש להראות לנו משהו. זה יכול להיות צורך מיני המופנה כלפי אדם מסוים שאולי הכחשנו, תסכול מיני (כמו בדוגמה של פרויד), או התעוררות מינית כללית.
אך למרות שהיינו מצפים לראות סימבולים אלו בצורה ישירה, פעמים רבות האובייקט המיני יהיה מוסתר ולא תמיד יהיה קל לקשר בחלום בין המיניות לבין האובייקט.

במקרים כאלו הקשר יהיה קשר המייצג פוטנציאל בלבד, והסימבול רק מזכיר את הצורך במימוש היצר המיני. במקרים אלו הסימבול המיני יכול להיות מוסווה ואישי. כך למשל גם אקדח יכול להיות סימבול מיני, בשל הפוטנציאל הגולמי העצום הנמצא בו וחלום על "אקדח מעשן" יכול לייצג את הרצון למימוש היצר המיני.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פריצות הדרך, הטיפולים ומה צופן העתיד? כל מה שצריך לדעת על סוכרת

בשיתוף סאנופי

שפע ופריון

חלומות על שפע ופריון לאו דווקא מצביעים על מיניות. לרוב כשמם כן הם, הם מייצגים שפע ואושר שאנו שואפים אליהם. אולם שכשמופיעים סימבולים אלו יש לשקול את האפשרות שהם מייצגים מיניות. כל חלום בו יש שפע של מטבעות, ממתקים, תכשיטים ועוד, יכול לרמוז על בשלות וכוונה מינית. קערה מלאה בענבים, יין או חלב הנשפכים בלי סוף למשל הם ביטוי מובהק לשפע, אך גם למיניות וארוטיקה. אגב, זו הסיבה שלא בוכים על חלב שנשפך - כיוון שחלב מסמל שפע ואנו לא רוצים לבכות על שפע.

סימבולים אלו באופן גורף מייצגים לרוב מוכנות ובשלות מינית. חלום של אשה החולמת שהיא טובלת באמבט של חלב, סביר שעלה מהלא מודע כדי להראות לה שהיא מוכנה ובשלה לעבור לשלב המיני בקשר הזוגי החדש שלה. אולם כפותרי חלומות עלינו לשאול את עצמנו מה סימבולים אלו מעוררים אצל החולם: האם בחלום השפע נותן לנו תחושה נעימה, של רווחה ואושר, סימבול המרמז על מוכנות, אושר ושפע מבחינה מינית? או אולי בחלום אנו חוששים שהשפע הוא זמני? אולי למרות הכול אנו לא מסופקים וחסר לנו משהו?

אם אותה אשה למשל תרגיש לא נוח ותחשוש שהחלב יחמיץ או יריח לא טוב כשתצא מהאמבט, זה יכול להיות סימן לכך שהיא חוששת מהמעבר לחלק המיני.

איפה מתרחש החלום?

חדרי הבית מייצגים את ה"אני" שלנו, את תבנית הנפש וחלום מיני המופיע באחד מחדרי הבית מלמד רבות על המקום בו אנו ממקמים את הקשר הרגשי-מיני (אם בכלל) בחיינו.

מטבח:
המטבח הוא לב לבו של הבית. שם קורים הדברים האמיתיים ושם תמיד נרגיש בבית. בשונה מהסלון, שזהו החלק הסטרילי שלנו, חלום המתרחש במטבח מייצג את הדברים כפי שהם בלי ניסיון לייפות אותם. לא את כולם אנחנו שמחים להזמין למטבח (במיוחד אם יש כיור מלא כלים), אבל מי שכן נכנס ללב הבית, גם נמצא בלבנו. כך למשל, חלום בו גבר החלומות עומד עירום במטבח יכול להראות שהחולמת שלנו לא רק חושבת על מין, וכפי הנראה הלא מודע שלה רוצה להראות לה שיש לה תוכניות להכניס אותו גם ללבה ולא רק למיטה.

סלון:
הסלון הוא הפרסונה שלנו, התדמית שאנחנו מציגים כלפי חוץ, מה שאנחנו רוצים שיראו. לרוב שם נמצא את הנושאים הייצוגיים יותר, המוצגים בצורה סטרילית. אירוח רשמי נעדיף לעשות בסלון המצוחצח והנקי, שם נארח את האורחים יפה, נדאג להם, אך יחד עם זאת נרצה שיישארו שם ושלא יסתובבו בשאר חדרי הבית, ובמיוחד לא במטבח המלוכלך והלא מסודר.
חלום בו המיניות מתרחשת בסלון יכול להראות לנו שהחולמת כבר בשלה להראות לכולם את המאהב המסתורי שלה.

חדר שינה:
חדר השינה הוא המקום האינטימי ביותר שיש בבית, ומי שזוכה להגיע לשם יהיו האנשים שאתם יש לנו את הקשר האינטימי ביותר. מה שקורה בחלום בחדר השינה, נשאר בחדר השינה, והחולמת יכול להיות בטוחה שהפרטנר שלה ישמור על חיי המין המיסתוריים שלהם לעצמו. המיניות בחדר זה אינה רק אינטימית כי אם גם קשורה לאמון ולקרבה רגשית.

שירותים ומקלחת:
חדרי השירותים והמקלחת הינם חריגים ואינם מייצגים חלק מהאני שלנו, לכן מיניות באחד מחדרים אלו היא נטולת רגש, וזמנית. בדיוק כפי שאלו המקומות בהם אנו מתרוקנים או מתנקים, כך המיניות בהם פעמים רבות מרמזת על סטוצים שאחריהם אנו רוצים להמשיך הלאה ולחזור לחיינו.

מסדרון:
המסדרון הוא חלון הראווה של הבית, ומשמש שלב מעבר בין החוץ לבית. כניסתו של בן הזוג הביתה ולא חשוב לאיזה חדר (פרט לשירותים והמקלחת) מייצגת את המוכנות שלנו לקשר יותר משמעותי.
מיניות במסדרון מייצגת על היסוס בכוונה שלנו וסביר להניח שאם עוד לא הכנסנו אותו הביתה, זהו סימן לכך שאנו עוד לא מוכנים לכניסה שלו לחיינו.

מרתף:
המרתף מייצג את תת המודע שלנו. את הדברים אותם הדחקנו במהלך השנים ושאתם לרוב אנו נמנעים מלהתמודד. המרתף, אגב יהיה כל מה שנמצא מתחת לאדמה ובהגדרתו נמצא גם מבנים כמו חניון, מקלט או אפילו מערה תת קרקעית. חלום ארוטי המתרחש במרתף הוא ניסיון של תת המודע להגיד לנו משהו, לא רק על הצורך המיני, אל גם על רגשות חבויים הקיימים כלפי הפרטנר שלנו.

חלום לדוגמה

החלום:
"חלמתי שאני עולה במדרגות לבית שבחלום אני יודעת שהוא שלי, אבל חדר המדרגות וגם בהמשך דלת הכניסה לא מוכרים. העלייה לבית לוקחת זמן רב, וככל שאני עולה כך אני חששת לפתוח את הדלת, מרגישה כאילו שיש שם משהו. לבסוף אני פותחת את הדלת בחשש וכשאני נכנסת לבית (שהופך להיות דומה מאד לבית שלנו), אני רואה אריה גדול שיושב נינוח על אחת הספות בסלון ואת אמא שלי שמנסה בכל כוחה להוציא אותו מהחדר ולשכנע אותו לצאת. אני זוכרת שלא נבהלתי ואפילו התפעלתי מכך שאמא שלי לא מפחדת מהאריה ומנסה לשכנע אותו לצאת בעדינות ובסבלנות. עזרו לי בקשה להבין מה החלום אומר".

אני בת 17, יש לי חבר חודשיים עם בחור שגדול ממני בשנה. מקווה שזה יעזור לכם.

היי חולמת, התשובה: החלום מתחיל כשאת עולה במדרגות כדי להיכנס לבית שלך. הבית אליו את רוצה להיכנס הנו ה"אני" שלך, והחשש שיש לך בכניסה לבית הנו החשש מפני משהו הקיים ב"אני" שלך שיש לך קושי להתמודד אתו עכשיו. למרות שזהו הבית של ההורים, הסלון הוא שלך ולדעתי הוא מייצג במקרה זה את מה שאת מפחדת להציג לעולם, וכנראה במיוחד לאמא שלך. ומה יש בסלון? אריה! לי נראה שהאריה במקרה זה הוא סימבול מיני, המייצג אמנם מיניות אולם יחד עם זאת הוא מייצג מיניות הקשורה בקשר זוגי בריא ונפלא. חייבת להיות סיבה מדוע תת המודע שלך בחר להכניס את האריה לסלון יחד עם אמא שלך. האם את רוצה לספר לה משהו וחוששת? האם את מפחדת שהיא תגלה משהו? מה שזה לא יהיה, נראה שתת המודע שלך מנסה להראות לך שאמא שלך יכולה להתמודד עם זה יותר טוב ממה שנראה לך. בהצלחה וחלומות נעימים.

שגיא מנדלבוים עוסק בהומיאופתיה קלאסית, מנהל פורום טארוט בוואלה! בעל ניסיון של 14 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully