וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שימו לב

יעל כהן

19.12.2009 / 10:08

עם כל אמירה מעליבה או חוויה פוגענית, מתכנס הלב לתוך עצמו כאקט של הישרדות. במדיטציה הבאה תוכלו להחזיר את לבכם למקומו. אתם ראויים לכך

משפטים כגון: "אל תיקח ללב", או "זה ממש מרחיב את הלב", או "כואב הלב", או "סיפור נוגע ללב", הם חלק משגרת היומיום, ומצביעים על כך שיבכם הוא זה המנהל את חייכם. הלב נפגע מאירועים אובייקטיבים כגון: פיטורין, חוסר זוגיות, קשיי פרנסה, חוסר מימוש עצמי ועוד. הלב גם נפגע מאמירות שליליות המושמעות לאדם מאנשים הסובבים אותו, כגון: "לעולם לא תצליח", "את לא מסוגלת להישאר במערכת יחסים לאורך זמן", "אין לך תפיסה מהירה", "אתה שמן", ועוד ועוד.

כל אמירה או חוויה קשה שכזו, וכמובן שהחוויה יכולה גם להיות תחושה סובייקטיבית של אדם, גורמת ללב להתכווץ, כחלק ממנגנון של הישרדות: אני אתכווץ, אתפוס פחות מקום ואז אולי פחות אפגע. כאשר הלב נפגע וממשיך להיפגע, נוצר מצב שהלב כמו מתכנס לתוך עצמו, מקשיח את עצמו כדי להתגונן מפגיעות עתידיות, ובעצם פעולה זו של הכיווץ, הלב נסגר ואינו מאפשר לאור הקוסמי, לשפע היקום, לעושר, לשמחה ולאושר להיכנס ללב האדם ולחייו.

היו מודעים ללב

בעבודה מודעת ניתנת לנו האפשרות לשינוי, האפשרות להרחיב את הלב ולהרחיב את השער לשפע היקום כדי שיוכל להיכנס לחיינו, כאנשים מודעים. מודעות הינה עבודה של מוח השולט על הגוף, בניגוד לשליטת המחשבות האוטומאטיות שלנו שרצות כל הזמן.

המדיטציה שהתקבלה להלן בתקשור מאפשרת לכל אדם באשר הוא, לבצע תהליך קל ופשוט, המביא לשינוי מיידי של הרחבת הלב ובכך לבטל את הכיווץ שנעשה לעתים אף ברמת התת מודע.
בזמן מדיטציה, כאשר אנו נושמים נשימה מודעת, עמוקה, אנו בעצם מגלים כמה שאר הנשימות שלנו ביומיום הינן נשימות שטוחות ושטחיות, וכמה בעצם אנו לא מאפשרים לכמות מרבית של חמצן להיכנס אל גופנו.

בחנו גם את מצב לבכם: האם לבכם בוטח, פתוח או במצב קבוע של התגוננות מפני התלאות שאמורות לבוא ולפגוע בו? כל אדם, מעצם הימצאו על פני כדור הארץ, ומתמודד עם חיי היומיום, מוצא עצמו נזקק להרחבת הלב מדי פעם בפעם.

אפשרו לנשמתכם להתקיים

הלב הוא הבסיס ממנו פועלת הנשמה בתוך הגוף הפיזי. ככל שהבסיס הוא יותר איתן ורחב, כך הנשמה היא יותר קלה, אוורירית ויציבה. וכך קל לנשמה לנווט בין כל קשיי העולם הגשמי.
הלב הוא החיבור בין הנשמה הרוחנית לבין עולם החומר, זו נקודת החיבור.

כאשר האדם פגוע, חווה חוויות של דחייה, של חוסר אושר, של תיסכול או עצב, אזי הוא מכווץ את לבו, ובמקרים כאלו בסיס הנשמה הינו קטן ומצומק, דבר המשפיע ישירות על יכולות הנשמה להביע את עצמה. האפשרויות הן מצומצמות, מכווצות, באופן כל כך שונה ממהות הנשמה החופשית והעוצמתית. במדיטציה נזכיר לכם מהי מהות הנשמה הטבעית שלכם. הנשמה היא מהות אנרגטית עוצמתית, זורמת, בוטחת, אוהבת ונאהבת.

בני האדם נהנים משני העולמות בו זמנית - עולם החומר ועולם הרוח. יש שיאמרו שהם מנסים להתעלות מעל עולם החומר כדי להגיע אל העולמות שמעבר, העולמות הרוחניים והגבוהים.
ואילו אנו אומרים שמיותר הדבר ואף בלתי אפשרי. אין אפשרות לבן אנוש לנטרל ולבטל את עולם החומר לחלוטין ואפילו עבור מטרה עילאית, כגון התחברות לעולם הרוחני.

יש חשיבות לעצם היותכם בעולם החומר. אין הדבר מקרי. עולם החומר מאפשר ומכיל את עולם הרוח. הגוף מעניק לבוש לרוח.
כך גם לבכם. הלב מעניק לבוש וממשות חומרית לנשמה. כמו כד המכיל את המים. לב מצומצם, כואב, פגוע ומכווץ אינו מאפשר קיום מקסימלי לנשמה שלו.

כדור של אור

כעת, משהבנו ברמת השכל את התהליך, כל שנותר הוא לחוות:
הניחו את שתי ידיכם על לבכם. הרגישו את לבכם יוצא החוצה מגופכם ומונח בעדינות על כפות ידיכם. עטפו את לבכם בעדינות, והרגישו את החום הנובע מידיכם, מחמם אותו, כמו גוזל רך. הרגישו את לבכם כמו כדור של אור, והרגישו כיצד הכדור-הלב הולך וגדל.

הרגישו את פעימות הלב מתחזקות, והתענגו על קצב הפעימות הקבוע והנעים. חושו את תהליך הריפוי מתרחש. אפשרו לכל הרגשות הישנים של הפגיעות, של הכאב והצער להשתחרר ולהתמוגג החוצה. כעת, ראו קרן של אור חזקה מגיעה ושוטפת את הלב כמו מי מעין זכים.

משתרגישו כי התהליך הסתיים, הניחו שוב את ידיכם על בית החזה והחזירו את לבכם אל מקומו. קחו שאיפה עמוקה, והרגישו את התרחבות הלב. קחו עוד שאיפה נפלאה של חמצן, וחגגו את השינוי. חזרו על התהליך בכל פעם בו תרגישו כי מצוקת העבר מנסה לחזור. היו עקביים ברצונכם לחיות איכות חיים מוארת ומבורכת. אל תתפתו לחזור לחוויית העבר המצומצמת. ראויים אתם לטוב ביותר. היו ברוכים ומוארים.

המאמר התקבל בתקשור מתמורה, ידעאל וכל מלאכי השרת.

יעל כהן היא מתקשרת; מטפלת בפרחי באך; מאסטר רייקי RMT; קינסיולוגית בכירה, מורת מודעות רוחנית.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

איך הופכים אריזת פלסטיק לעציץ?

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully