וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צבעי היקום

11.12.2009 / 2:15

הבטחנו להעלות את המשך המאמר על חלומות ארוטיים, אולם כיוון שחג החנוכה הגיע, החלטנו להקדיש הפעם את המדור לצבעים ולמשמעותם. חלק א'

הצבעים הם חלק חשוב מחיינו. הם נמצאים בכל מקום ואנו עושים שימוש בהם כל הזמן. אנו מתקשטים בהם, לובשים אותם, אוכלים אותם, יש להם השפעה רגשית עלינו. אנו מודדים איתם יופי וגם מביעים עצמנו בחלום בעזרתם. השפעתם היא כה עצומה עד כדי כך שבחירות רבות בחיינו נעשות בגלל האפקט הרגשי שהם מעוררים בנו.

הצבעים הם שפה אוניברסלית, המאפשרת לבטא, להבין ולראות רבדים נוספים באישיות שלנו וזאת בלי שנצטרך להשתמש במילים. אנו זקוקים לצבעים כדי להוציא ולבטא את הוויותינו הפנימיות המוסתרות, ופעמים רבות בחירת הצבעים אותה אנו עושים מדי יום מבטאת את הפנימיות שלנו, את מצב רוחנו, וחושפת את סודותינו הכמוסים.

חלומות צבעוניים

למרות שאנו לא זוכרים, מחקרים מראים כי אנו חולמים את מרבית החלומות שלנו בצבעים. לרוב, דקות ספורות לאחר היקיצה נמוגים פרטי הצבע של החלום. משמעות הצבעים בחלום אינה עומדת בפני עצמה ויש לנסות ולהבין את ההקשר של הצבע עם אותו החפץ, הדמות, או כל פרט אחר המופיע בחלום. עלינו לנסות לחשוב מדוע הפריט המסוים הזה מופיע בצבע ולנסות להבין, את משמעות הפרט בייחס לצבע.

אין ספק כי מקומם הטבעי של הצבעים הוא בחלום שלנו, שכן החלום, כמו הצבעים, הוא שפה ללא מילים דרכה אנו מבטאים את עולמנו הפנימי. הבנת משמעות הצבעים הנה חיונית לא רק להבנת החלום, אלא גם כחלק חשוב מתהליך ניתוח סימבולים רבים בחיינו.

כדי ללמוד על הצבעים, עלינו לראות את הצבעים כתהליך התפתחות המתחיל בצבע אדום, המייצג אנרגיה גולמית, ראשוניות וחייתית. האדום מתבגר ומתפתח לכתום, צהוב וכן הלאה, ולבסוף מגיע לצבע הסגול, המייצג את הרוחני ואת העולם שמעבר.

שבעת צבעי הצא'קרות

קיימת הקבלה בין צבעי הצ'קרות, המפתחים האנרגטיים, דרכם אנו מקבלים את השפע של היקום, לבין הצבעים. ששת הצבעים המופיעים בסדר הכתוב מטה: האדום עד הסגול והצבע הלבן הינם שבעת צבעי הצא'קרות. לימוד ומחקר צבעים אלו גם יעזור בלימוד המרכזים האנרגיים האלו ותפקודם. אז בואו נלמד:

1. אדום

הצבע האדום מייצג את יסוד האש. את הכוח הראשוני היוצר יש מאין בחיינו. הוא מייצג את הרצונות והתשוקות שלנו. הוא עוסק בהתחלות וראשוניות ובעיקר בכוח הרצון ויכולת הביצוע. הצבע האדום יכול לסמל גם נחישות, אומץ וחיבור למימד הפיזי. מצד שני צריך לזכור כי האדום, האש, מייצג כעס, אימפולסיביות, אי דחיית סיפוקים, אגוצנטריות. האדום מאד מיני ומלא תשוקה ויכול להיות בו משהו קצת ילדותי ולא בוגר.

אם הופיע בחלומכם הצבע האדום, בדקו אילו התחלות חדשות הוא מסמל בחייכם, האם הוא מייצג תשוקה, מיניות, אולי כעס? ייתכן וישנו דבר בחייכם שאתם רוצים וחוששים להביע את זה, החלום יכול להיות קריאת ההשכמה לה אתם מחכים.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פריצות הדרך, הטיפולים ומה צופן העתיד? כל מה שצריך לדעת על סוכרת

בשיתוף סאנופי

2. כתום

הכתום הוא אדום שהתבגר. האדום ראה רק את עצמו, וכעת יש הבנה כי לבד זה לא מספיק ולכן הוא מחפש מערכת יחסים. הכתום מסמל זוגיות, חיוניות ויצירתיות. הוא מבין שהוא לא לבד, ולכן מפתח טאקט ושליטה עצמית. חשיבה זהירה. גם התשוקה החייתית של האדום מתעדנת והופכת להיות אהבה, יצירה ויצירתיות. הכתום מבטא גם נטייה לאמנות ויכול גם לייצג השראה.

אם הופיע בחלומכם הצבע הכתום, נסו לחשוב מדוע הוא הופיע והיכן. האם צריך לשפר דבר מה דבר מה במערכת היחסים שלכם? אולי אתם מרגישים חסומים וזקוקים להשראה.

3. צהוב

הצהוב הוא צבעה של השמש, מקור החיים שלנו. זהו צבע המסמל שפע, הצלחה, בריאות של הגוף והנפש. בסולם ההתפתחות, הצהוב הוא שוב התפתחות של הצבע האדום, שהפך לכתום ועכשיו הוא יוצא החוצה לעולם האמיתי ומתמודד עם המציאות כפי שהיא. לכן זהו צבע המסמל גם אומץ והתגברות על פחדים. זהו צבע העוסק בניקיון פנימי, אינטואיציה וחוכמה פנימית. המשפט "אין חדש תחת השמש" מתאים לצבע זה שכן הוא עוסק באמת ובצורך שלנו להוציא את האמת לאור.

הצבע הצהוב בחלום יכול לרמז על דברים רבים. הוא יכול לסמל רצון לשפע ואושר, או התמודדות עם הצלחה. יכול להיות שהחלום מרמז לכם להיות אמיצים ולהתמודד טוב יותר עם המציאות ואולי יש בכם צד המבקש להוציא את האמת לאור.

4. ורוד וירוק

צבעים אלו עוסקים באהבה. הצבעים עד לנקודה זו עסקו ב"אני". עכשיו, כשהאני שלם, מגיע השלב בו אנו זקוקים לעסוק גם באחרים. המסע להבנת האחר מתחיל ביכולת שלנו לאהוב, ושני צבעים אלו, הירוק והצהוב, קשורים ביכולת שלנו לאהוב.

הירוק מסמל צמיחה והתחדשות. במקום שיש ירוק, יש חיים וצמיחה. ההתחדשות היא הסוד האמיתי של החיים, ובמקום בו אין התחדשות, יש עצירה וחולי. לכן הירוק גם מסמל חיבור לשפע, לבריאות ולריפוי. חלום בו מופיע הצבע הירוק יכול להעיד על צורך בהתחדשות וצמיחה בחיים. חשבו היכן אתם זקוקים לשינוי ולצמיחה.

הוורוד הוא צבעה של האהבה. אבל לא של האהבה לאדם אחר כמו בזוגיות כי אם לאהבה אוניברסלית וללא תנאים של אהבת האני. ורוד מלמד אותנו ללמוד לאהוב את עצמנו ולא פעם אנו מגלים כי היעדר אהבת האני יכולה להוות מכשול במערכות יחסים ובזוגיות.

נוכחות הצבע הוורוד בחלום יכולה להראות כי חסרה אהבת האני. אולי החולם לא אוהב את עצמו מספיק? אולי הוא זקוק לחיזוקים חיצוניים, זקוק להיות אהוב?

5. כחול

לאחר שהאני שלם ולאחר שלמדנו לאהוב, אנו צריכים ללמוד לתקשר. מהי תקשורת? תקשורת היא היכולת שלנו להגיב נכון, לדבר. ולכן הצבע הכחול מסמל תקשורת והבעה, חיבור נפש לגוף. הכחול יכול לסמל גם יכולת שיפוט, ביצוע החלטות וכן הוא יכול לסמל אינטליגנציה, רוחניות ופתיחות לרעיונות חדשניים.

הופעת הצבע כחול בחלום יכולה להעיד על כך שאנו זקוקים לבטא את עצמנו. חשבו מה אתם לא אומרים ולמי. יחד עם זאת ייתכן והחלום מרמז כי כדאי שתחשבו שוב לפני שאתם פועלים ושכדאי להפעיל גם שיקולים הגיוניים.

6. סגול

הצבע הסגול הוא שילוב בין כחול לאדום. יש בו מהרוחניות של הכחול ומהאש של האדום והוא עוסק בדברים שמעבר לחומר. עכשיו, כשהכל שלם, אפשר לחקור את ה"מעבר". זוהי צבעה של העין השלישית, מרכז אנרגטי המאפשרת לנו לראות את מה שיש שם "מעבר" לפיזי ולמצוא את דרכנו הרוחנית. הסגול מסמל ריפוי, ראיית הנולד, אינטואיציה ולמידה רוחנית. כמו כן הצבע הסגול יכול לסמל איזון אנרגטי, הבנה וסובלנות.

כשהצבע הסגול מופיע בחלום נסו לשאול את עצמכם האם אני בדרך הנכונה? אולי החלום רוצה לרמוז לכם להשתמש באינטואיציה שלכם.

7. לבן

הצבע הלבן מכיל את כל הצבעים, ולכן הוא מסמל שלמות, טוהר, פשטות, תמימות והשראה קוסמית. הצבע הלבן יכול גם לסמל ריפוי ובריאות.

חלום בו מופיע צבע לבן, יכול לרמוז על רצון שיש לנו להיות טהורים ולהתנקות. ייתכן וחיינו מורכבים מדי והחלום רוצה להגיד לנו שזה לא חייב להיות כך.

המשך יבוא

כאן מסתיימים צבעי הצ'אקרות. מחר אביא לפניכם את הצבעים המייצגים את המרכזים האנרגטיים שלנו. הם לא פחות חשובים וגם הם סמלים חשובים המבטאים את עולמנו הפנימי.

שגיא מנדלבוים עוסק בהומיאופתיה קלאסית, מנהל פורום טארוט בוואלה! בעל ניסיון של 14 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully