וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סבא, מה אתה עושה לי בחלום?

29.11.2009 / 8:30

יש חלום שלא מגיע מהלא מודע ולאו דווקא עוסק בבעיות הנפש, אלא מגיע מהחלקים האנרגטיים שלנו ומנסה להעביר לנו מסר. חלק ב' - החלום הנבואי

בסיום המחזור השני של השינה, שלוש שעות לאחר שנרדמנו לראשונה, חוזר הגוף האנרגטי מהמסע הראשון שלו כשהוא טעון אנרגטית (ראו מאמר "חלום כיתה א'). עכשיו הגוף מוכן, ולכן, במחזור שינה זה, יש את הסיכוי הטוב ביותר שנחווה חלום הנקרא חלום אנרגטי, ובשמו המוכר יותר - החלום נבואי. חשוב להדגיש כי החלום הנבואי יכול להופיע, ואף מופיע, בכל שלבי השינה. הוא מופיע גם, ובמיוחד בשנת היום. אולם מקומו הטבעי הוא במחזור השינה השני, בו המערכות שלנו ערוכות היטב למפגשים אנרגטיים, למסרים, וכפי שנגלה עוד מעט, לעוד הרבה יותר.

החלום האנרגטי הוא חלום חשוב עבור אלו הרוצים להקדיש את עצמם לחלימה. כאן עושים החולמים את מרבית העבודה שלהם: לעורר את החלימה, ליצור קשר עם מדריכים רוחניים, לעורר את המערכות האנרגטיות שלנו ולקבל מסרים. זהו השלב בו הכל מתעורר לחיים והגשר בין המודעות לעולם שמעבר נבנה.

במאמר הקודם עסקנו בחלומות הפסיכולוגיים ולמדנו להכיר את סוגי החלומות השונים, למדנו מה המשמעות שלהם ובמה הם מטפלים. אך חשוב לזכור שיש עוד סוג אחד של חלום - הנבואי. חלום שאינו מגיע מהלא מודע ועוסק בבעיות הנפש, אלא מגיע מהחלקים האנרגטיים שלנו ומנסה להעביר לנו מסר. לפני שניגשים לפתרון חלום, חשוב לדעת להבחין איזה סוג חלום עומד מולנו.

רוקמת החלומות

הנפש שלנו "מייצרת" את החלומות הפסיכולוגיים, וזו תהיה ברירת המחדל של רוב החלומות שלנו. אך מדי פעם המערכת האנרגטית שלנו מצליחה גם היא לייצר חלום: וזהו החלום האנרגטי/הנבואי. כשזה יקרה, הנה העקבות שחלום מסוג זה משאיר:

* החלום הנבואי הוא חלום קצר:
חלום נבואי אינו ארוך. אין בו סצינות מורכבות. יש בו חלק אחד, סצינה קצרה – וזהו! לצורך המחשה, אם החולם מתחיל לספר את החלום וכדי להתחיל הוא לוקח אוויר – זה כבר לא יהיה חלום נבואי, כיוון שלאחר שלוקחים אוויר מספרים סיפור ארוך מכדי שיהיה נבואי.

* החלום הנבואי הוא חלום "חי":
החלום הנבואי גדוש בצבעים, בריחות ובתחושות. כשנקום מחלום מסוג זה נרגיש כאילו באמת היינו שם. נוכל להרגיש את נוכחותם של הריחות אפילו דקות אחרי שנתעורר; חוש המישוש יחווה את מה שהיה בחלום כאילו היה באמת. פעמים רבות קמים מחלום נבואי טיפה מבולבלים ומתקשים לחזור למציאות.

* חלום נבואי הוא חלום שנזכור לתקופה ארוכה:
החלום הנבואי לא יישכח מהר כמו החלומות האחרים. כשנקום, לא נצטרך מחברת חלומות כדי לרשום בה את החלום. החוויה של החלום תישאר איתנו זמן רב, ונזכור אותו לתקופה ארוכה מאוד.

* חלום בו נחלום לדוגמה על רכבת נוסעת בה אנו הולכים, נפגשים עם אנשים, קמים והולכים, רחוק מלהיות נבואי, אולם חלום בו אנו יושבים ברכבת ומרגישים היטב את הרעידות ואת ריח העצים בחוץ, ופתאום נכנס סדרן ושואל מדוע לא הלכנו לבקר את הקבר של אמא שלנו – זהו חלום נבואי. חלום ממנו נתעורר בבעתה ונזכור כמה שבועות וחודשים.

מהו אותו חלום נבואי?

אך מהו אותו חלום נבואי? מה הוא רוצה להגיד לנו? האם הוא באמת נבואי, חוזה את העתיד? או משאלת לב. כדי לענות על שאלה חשובה זו עלינו להבין כי קיימים שני סוגי חלומות נבואיים, אנרגטיים. סוג אחד, שכיח יותר, הוא חלום שאנו מכנים "חלום נבואי" והסוג השני הוא חלום בו מתרחש מפגש מהסוג השלישי, מפגש עם מדריכים רוחניים.

כדי להבין מהו החלום הנבואי עלינו לחזור למאמר "בוז לבזבוז" המדבר על ההוויות האנרגטיות בחיינו. חלום נבואי הוא חלום בו אנו מתוודעים להוויות האנרגטיות הקיימות בנו ומצליחים להבחין בהן. גוף האנרגיה שלנו קשור בהוויות האנרגטיות שלנו, אותן אנו אמורים להרגיש ולחוש בכל רגע בחיינו. גוף זה הוא חלל דמיוני העוטף אותנו, ובו נוכחות כל ההוויות האנרגטיות הקיימות. גם אלה שלא מומשו עדיין.

אם לדוגמה יש לנו חבר בהודו אשר רוצה להפתיע אותנו ולהתקשר אלינו בעוד שלושה ימים, הנוכחות האנרגטית של שיחת הטלפון נמצאת בתוך הנתיב הרוחני שלנו כבר עכשיו. העובדה שהיא תתממש רק בעתיד, אינה צריכה לעצור בעדנו מלחוש ולהרגיש אותה כבר עתה.

במהלך החלום הנבואי אנו מתנסים בהכרת העולם ללא גוף פיזי, וחווים דרך גוף האנרגיה תחושות, אנרגיות ומצבי תודעה הקיימים כאן במציאות היומיומית האחרת. אנו מסוגלים לחוש את עולמנו הפנימי, את התכלית שלנו ואת הנוכחות של ההוויות האנרגטיות הקיימות בנתיב הרוחני שלנו. לכן, לכאורה משום מקום, יופיע החלום על שיחת הטלפון של אותו חבר מהודו, אך זה לא מפתיע ואלו הם החלומות הנבואיים – הם עוזרים לנו להתוודע עם אירועים הקיימים בחיינו, אלא שעוד לא קרו.

האירוע, אגב, יכול שלא להתממש. יכול להיות שהחבר ניסה להתקשר, אולם לא היה קו באותו יום בעקבות מזג אוויר סוער. לכן חלק מהחלומות הנבואיים שלנו לא מתממשים, כיוון שההוויה שלרוב אינה תלויה בנו, לא בכל המקרים יכולה להתממש.

sheen-shitof

פתרון עוצמתי לכאב

טכנולוגיה מהפכנית לטיפול בכאבים אושרה ע"י ה-FDA לשימוש ביתי

בשיתוף Solio

חלום אנרגטי

אחת מהחוויות היותר עוצמתיות שגוף האנרגיה שלנו יכול לחוות בלילה היא מפגש עם מדריך רוחני. מדריך רוחני הינו ישות אנרגטית נטולת גוף, ועל מדריכים אלו דיברנו במאמר "תקתוקים באפילה" (במאמר גם תוכלו לקרוא את מה אנחנו באמת פוגשים, וכיצד לעשות זאת), אוסיף רק כי מדריכים אלו מסוגלים לעזור לנו לשלוט בחלום ולהיות מודעים לקיומנו בתוך החלום. הם יכולים להעביר לנו שיעור או מסר, ולסייע לנו לצאת למסעות בעולמות השונים הקיימים.

מפגש עם ישות הינו מפגש עוצמתי, אולם לרוב, כשהגוף האנרגטי חוזר למקומו, המודעות והשליטה חוזרת לגוף הפיזי ש"משתלט" על התהליך. ברוב המקרים המפגש נשכח לגמרי, אולם לא פעם, כשהאירוע אותו חווינו היה חזק במיוחד, החלק הפיזי, ההגיוני השייך ל"אני" שלנו, אינו יכול להתעלם, ומשאיר זיכרון מהאירוע, אך במקום לשמר אותו בשלמותו, הופך אותו לארצי ונותן לו פירוש "הגיוני".

אז איך שם, סבא?

איך נדע אם פגשנו ישות, מדריך רוחני? לאחר מפגש עם ישות אנרגטית, באופן אידאלי, אנו אמורים לקום עם זיכרון מדהים בו פגשנו למשל ישות אור חסרת גוף, שדיברה אלינו בדרך לא דרך והעבירה לנו מסר. "עזור לשכנה שלך איריס", היא תגיד לנו. אך כיוון שברוב המקרים הגוף הפיזי שלנו נוהג "להסתיר" את עניין המפגש המסתורי, אנו לרוב נחווה מקרה פחות דרמטי בו לא נראה ישות של אור, אלא במקומו נזכר בתחליף, פשרה שהגוף מייצר. אנו נפגוש את הסבא שנפטר שאומר לנו: "נו, אז מה קורה עם השכנה איריס?".

כדי שיהיה לנו קל להתמודד עם עניין המסרים המוזר הזה, הגוף הפיזי שלנו מאניש את אותה הישות, ונותן לה צורת אנוש. אם הגוף הפיזי שלנו התנגד יותר לתהליך, ייתכן וכלל לא נזכור את המפגש עם המדריך הרוחני, וכל מה שנזכור הוא חלום בו מצלצל הטלפון ועל הצג אנו רואים sms המכיל מילה אחת: "איריס". בכלל חשוב לזכור – בחלום כשהטלפון מצלצל, מי שנמצא בצד השני לרוב הוא המדריך הרוחני שלנו והמסר שנקבל צריך להיות בעל חשיבות.

פעמים לא מועטות נפגוש חלום בו המסר משתבש לחלוטין ומה שנותר מהמפגש המדהים הזה הוא לא יותר מתמונה בודדת הנשארת לנו בראש, ולאורך כל היום אנו לא מבינים מדוע מציק לנו שבחלום התרוצצנו בשדה של אירוסים.

עוד שלוש דקות במיטה

לא פעם אנו מתעוררים מחלום עם ידיעה שהחלום הוא חלום אנרגטי, אך המסר כלל לא מובן. במקרה כזה אני ממליץ: שבו במיטה עוד שלוש דקות וקחו את המדריך שלכם לשיחה. אתם אולי לא רואים אותו, אבל הוא שם, ואמרו לו שאתם מבקשים שישתדל יותר בפעם הבאה ושתשמחו אם יוכל הלילה לחזור על המסר והפעם רק להעביר לנו קצת מהאנרגיה שלו כדי שתוכלו להבין אותו.

כדי להיות בטוחים שזהו מפגש עם מדריך – הנה כמה כללים בסיסיים:
* זה חייב להיות חלום נבואי שחלים בו כל הכללים: חלום קצר, "חי" ונזכור אותו היטב.

* בחלום יהיו דמויות שנרגיש שהן לא רגילות, או לא שייכות: קרובי משפחה שנפטרו, אנשים מהעבר שלנו, או אפילו סלבריטאים.

* בדרך כלל הדמויות יפנו אלינו עם מסר קצר או יבקשו שנעשה משהו.

* בחלום יופיעו אלמנטים הקשורים לתקשורת כגון: טלפון שמצלצל, טלוויזיה, רדיו, קולנוע, sms וכדומה.

תרגיל למוח

לסיום ברצוני להוסיף תרגיל דרכו ניתן לחזק את החלום ואת החלום הנבואי. התרגיל אינו בא במטרה לחזק את הגוף האנרגטי, אלא נועד לגרות את המוח הימני, המוח האינטואיטיבי, ובכך לחזק את עצמתם של החלומות בלילה.

העיקרון המנחה של תרגיל זה הוא "להטריד" במשך היום את יד שמאל למשך חצי שעה עד שעה. כשהאידאל הוא לשים למשך שעה אחת כפפה רק על יד שמאל. חשוב כי התרגיל לא ייארך יותר משעה, על מנת שהמוח לא יתרגל, וכי הוא לא יארך פחות מחצי שעה על מנת שהאפקט יהיה מקסימלי.

אלה שלא רואים את עצמם הולכים עם כפפה רק על יד אחת, יכולים לשים או להוריד את השעון מהיד (תלוי אם אתם רגילים לנוכחות השעון או לא). אפשר גם לשים צמיד מטריד, אזיקון או כל דבר מגביל אחר. חזרה על התרגיל בכל יום תאפשר לכם לא רק לזכור חלומות טוב יותר, אלא גם לזכור ולעורר את החלומות האנרגטיים שלכם. בהצלחה וחלומות נעימים,

שגיא מנדלבוים עוסק בהומיאופתיה קלאסית, מנהל פורום טארוט בוואלה! בעל ניסיון של 14 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully