וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כולנו רקמה אנושית אחת חיה

דפנה ביסמוט

17.9.2009 / 9:08

מדוע רבים משלימים עם הקארמה שלהם, ואחרים שואפים לשנות אותה? השנה החדשה היא הזדמנות לגלות מהי הקארמה שלכם ולהיעזר בה להבנה וצמיחה

בכדי להבין את מושג הקארמה יש לבאר כמה מושגי יסוד. עלינו להגדיר את ההבדל וכן את הקשר בין הנשמה השוכנת בגוף הפיזי ולבין הנשמה הגלובלית.

הנשמה בגוף הפיזי מהווה רסיס של נשמה גלובלית שחוזרת לגוף האדם בגלגול הנשמה הנוכחי. הנשמה בגוף הפיזי מחוברת לאורך כל חייה בגוף לנשמה הגלובלית.

הנשמה הגלובלית מהווה מעין מקום שאליו מגיעים ונאספים כל אותן רסיסי נשמות מהעבר שסיימו את תהליך הלמידה בעולם הזה ובעולם הנשמות. במקום זה מתאסף מאגר התובנות שהנם כל אותם "המסקנות" שהסיקו רסיסי הנשמות בצורות החיים שלהם כבני אדם בשלבים השונים וכן בין גלגולי הנשמה השונים(בתהליך שלאחר המוות שבו הנשמה חווה ולומדת).

המטרה שלשמה באה הנשמה אל הגוף הפיזי היא לתקן את כל "הצלקות הנשמתיות" שנשארו פתוחות ולא מובנות. את האישור לסיום, הנשמה מקבלת משליחיו של הקדוש ברוך הוא שנמצאים בעולם הנשמות כמדריכים. את האישור ניתן לקבל רק לאחר המוות, כשהנשמה לא נמצאת יותר בגוף.

בין הגלגולים קיים מצב בגלגול נשמות בו הנשמה עוזבת את הגוף הפיזי בזמן המוות. לאחר המוות הנשמה אמורה להתנתק מהעולם שכאן ולחזור לעולם הנשמות. התהליך אינו פשוט. למרות שבכל תהליך של מוות הנשמה שהיתה בגוף הפיזי זוכרת את התהליך הקודם שלה, קשה להתנתק מהגוף שהכיל אותה בגלגול הנוכחי.

גם התהליך שבין גלגולי הנשמות מהווה שיעור ולמידה עבור אותה רסיס נשמה. מטרת המעבר בין הגלגולים הוא לחזור לבסיס הנשמה, שהנה הנשמה הגלובלית.

האם קארמה היא עונש?

הקארמה אינה מהווה עונש אלא אנרגיה שמקיפה את הנשמה. אנרגיית הקארמה מהווה מנגנון אנרגטי רוחני שמצליח לחבר בין גלגולי הנשמה. היא קובעת ומקודדת את תהליכי הלימוד של הנשמה בחיים החדשים בעת גלגול הנשמה. אנרגיית הקארמה עוזרת לנשמה לעמוד בתהליכים וביעדים שקיבלה על עצמה לפני רדתה לעולם בגלגול הנוכחי.

הקארמה הנה גם אנרגיה שמביאה עמה לתהליך החיים ניחוחות מחיים קודמים וגלגולי קודמים. הניחוחות הללו הן חוויות שנחקקו בתת מודע. אותן חוויות לא הסתיימו במוות במסלול חיים הקודמים. בגלל עובדה זו נדרש מהאדם להתמודד עם קשיים דומים מבחינת האנרגיה. המטרה היא למחוק מהנשמה את אותם אנרגיות ולייצר במקומן אנרגיות חדשות שיהוו תובנות חדשות לעתיד.

אנסה לתאר את התהליך כפצע שכוסה בפלסטר. ברגע שהפלסטר יוסר ובמקומו תמרח משחה הפצע ימשיך לכאוב אך בכל זאת יתרפא ואפילו מהר יותר. הריפוי מהווה חלק מהתהליך שמשחרר מההילה של האדם אנרגיות ומאידך מכניס אנרגיות חדשות להילה. השינוי מייצר יכולות חדשות והתנהגויות חדשות בחיים. השינוי שחל בנשמה משדרג אותה לדרגה שבה היא יכולה לחזור במות האדם לעולם הנשמות ולא לחזור לעולמנו יותר.

אין ספק שלתינוק שנולד מצפים חיים מורכבים ומעניינים, אבל לא בהכרח קשים אם הוא יידע לנוע ולהסתגל לקצב של אנרגיית הקארמה היא אנרגיית חייו.

חסימה אנרגטית

בסופו של דבר כולנו מצליחים להגיע לתובנה של אנרגיית הקארמה, אולם הדרך לשם חשובה ובעלת משמעות. אדם בעל חשיבה מודעת מסוגל לקבל "הודעות" מהנשמה שלו, לדוגמה בעת חלום או תהליך החלימה. המסרים הללו מביאים את האדם לחשיבה ולעשייה. המוכנות הרגשית והרוחנית מקלה על הביצוע.
לעומתו אדם שאינו בעל חשיבה מודעת יחווה את התהליך באמצעות הכאב. הכאב מביא עימו כעס ועמו שאלות כגון למה זה קורה לי? מה חטאתי?

על מנת להתמודדות עם הקארמה על האדם לקבל את החוויות שלו ולהבין שהכל ידוע הרבה לפני שהוא נולד. הכאב מיותר וחוסם את ההתפתחות הרוחנית, השינוי והמודעות העצמית. אם אחד מקוראי המאמר מהווה חלק מהקבוצה של אנשים שאינם מודעים, הוא יבין מיד את המסר שיהדהד במחשבה ויכביד על הלב.

קשה למצוא ולהגיע למקור יעוד הנשמה, אבל אפשר באמצעות עבודה מודעת ותרגולים, ואולי באמצעות מטפל הוליסטי כמסייע, להגיע למקור הנשמה ויעודה. ברגע שמגיעים למקור הבעיה של הנשמה מגלים שאפשר וניתן להתמודד. מגלים שבחייו הקודמים האדם היה כבר בתהליך זהה ולא ידע כיצד לנהוג והוא חוזר היום לאותו מקום כדי להתמודד אחרת מהעבר. ההתמודדות החדשה תניב את השינוי, את השחרור של הדפוס הישן וכן את התובנה החדשה.

איך תעלו את המודעות לקארמה?

אחת השיטות ליצור חשיבה מודעת על מנת להתמודד עם גורל הנשמה הנה טיפול בשחזור גלגולים, מאחר ואנרגיית הקארמה היא המנגנון האנרגטי שמחבר בין הגלגולים. בתהליך הטיפולי האדם מצליח לגעת בחוויות ששקעו עמוק בתת המודע שלו ויצרו צלקות עמוקות.

המעניין הוא שהנשמה מנסה למצוא בכל דרך חיים חדשה לפתח יכולת להתמודד עם הצלקות. היכולת להתמודד תלויה במבנה הנשמה הגלובלי ומאגר המסקנות שטמון שם. לכן בכל גלגול נשמה האדם מתנסה בייסורים שונים על מנת להצליח בתיקון "הצלקות".

בכל גלגול נשמה אנו פוגשים באנשים שהם למעשה נשמות המוכרות לנו מגלגולי נשמה קודמים. אנשים אלו נקרים בדרכנו בחיים הנוכחיים לצורך למידה ועזרה. הדוגמה הטובה לכך שהנשמה מכירה גלגולים הוא בחלומות. הרגשה של דז'ה וו - שראינו או חווינו את זה בעבר, ביקורים במקום מוכר לנו מהעבר, אנשים שאנחנו מכירים ואנחנו מרגישים כאילו הכרנו אותם בעבר.

היכרות ראשונה עם אדם מתבטאת בהתחברות מיידית או בדחייה לפי היכרות נשמתית קודמת. אדם סובל מפחדים לא ברורים שבעצם הוא חווה מגלגול קודם כאשר כל גלגול מעביר חוויות והתנסויות ולקחים לגלגול הבא. כל אדם התנסה בגלגולים קודמים אם כקורבן ואם כפוגע על מנת שיוכל לחזור למצבים השליליים יותר על מנת שהסבל ייפסק.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל

יחסים מן העבר

ישנן כמה קטגוריות קרמתיות בחיינו:
* מחלות ובעיות שונות: יש מחלות שאפשר להקל ולשפר על הסבל שהן גורמות באמצעות שחרור קרמתי. כגון בעיות קשב וריכוז, גידולים, אלרגיות ועוד.

* יחסי אנוש וזוגיות: ליחסים שלנו עם בני זוגנו וילדנו ובמשפחה קיימת סיבה. חלקם כבר עברו איתנו מערכת יחסים זו או אחרת בעבר. אם יש בעיות זוגיות למשל, יש לבדוק באמצעות טיפול בשחזור גלגולים מה היה בן הזוג בגלגול אחר וכן מה היה הקשר בין בני הזוג בגלגולים קודמים.

בטיפול שחזור גלגולים ניתן לנסות לזהות מה מקור ההפרעה בחיי הזוגיות בהווה שמקורו בעבר הרחוק באחד מגלגולי הנשמה. הבקשה והיכולת להתגבר על הבעיות בזוגיות בהווה הוא ששני בני הזוג צריכים לבקש את שחזור הגלגולים.

* מצבי מצוקה: לדוגמה עוני קשה או הפסדים כספיים יכולים להיות המשך לבעיה שמתגלה בעת תהליך שחזור גלגולים. למשל ניתן לגלות שבאחד הגלגולים היינו עשירים ובזבזנו את כספנו בצורה לא נכונה, פגענו באחרים בגלל כסף, או שאנו סוחבים איתנו תחושת אשמה מגלגול אחר בגלל הכסף ולכן אנחנו מאמינים שמגיע לנו בעצם להיות עניים. דוגמה נוספת הם אנשים שבגלגול הקודם היו נזירים שלא רצו כסף כי מבחינתם זה היה מיותר והתחושה ממשיכה כיום.

* הרגלים: ניקוי דפוסי התנהגות והרגלים בעייתיים באמצעות שחזור גלגולים. לדוגמה גמילה מעישון, גמילה מסמים, חרדות, פחדים שונים כגון נסיעה ברכב או במטוס, פחד מחיות. פחד ממים לעתים נובע מהעובדה שהאדם טבע בגלגול קודם. אנורקסיה היה מצב של מוות כתוצאה מרעב שלא בחרו בו בגלגול אחר.

תאוריית השלם

הנשמה מהווה חלק מנשמה גלובלית והקארמה הינה חלק מהאנרגיה של הנשמה. קארמה מהווה אנרגיה בונה לגלגולים קודמים ולגלגולים עתידיים. היכולת להיות מודע לקארמה ניתנת לרכישה או לזהותה באמצעות מטפל הוליסטי בשיטת שחזור גלגולים.

מודעות זו בגלגול הנשמה הנוכחי יכול לתת לנו הבנה מעמיקה למצבינו הנוכחי והשלמה עם הקארמה בגלגול הנוכחי על מנת לקבל תובנות לגלגול הנשמות.

דפנה ביסמוט היא מטפלת הוליסטית רב תחומית ומדריכה רוחנית המתמחה בחלומות, הילינג, תקשור, שחזור גלגולים, דמיון מודרך, חשיבה חיובית, מודעות עצמית, אנרגיות, קריסטלים ותמציות. הוגת רעיון "מסרים בגוונים" המשלבת יכולות תקשור בפענוח החלומות. ממציאת שיטת ה"שחזור קריסטלי", שמהותו שחזור גלגולים באמצעות שילוב של קריסטלים וגבישים בתהליך.
דפנה תשמח לקבל תגובות מאנשים שחוו תובנות דומות או הזדהו עם הכתוב במאמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully