תקשר זאת בעצמך

האם כל אחד יכול לתקשר? גם מי שבקושי מצליח להפסיק לחשוב על ארוחת צהריים באמצע המדיטציה? יעל כהן טוענת שכן

  • תקשור
יעל כהן

תיקשור הוא חיבור לעולם הרוחני וקבלת ידע ואינפורמציה שמטרתו להדריך, לכוון ולעזור לנו בהתפתחות הרוחנית שלנו. התיקשור הוא אמצעי בעל עוצמה לפתיחה רוחנית ולשינוי אישי. תיקשור הינו המתנה הגדולה ביותר שאנו מסוגלים להעניק לעצמנו, מתנה המבוססת על אהבה גדולה ועל הקשבה שקטה למסרים האוהבים שמגיעים. אני מאמינה - שכל אדם עלי אדמות קיבל את מתת התיקשור. השאלה ששואלים אותי רבים – היא כיצד להתחיל לתקשר?

עוד בוואלה! NEWS

פרסום לפי מיקום: עסקים קטנים יזכו לפרסום מותאם לצופים

בשיתוף בנק הפועלים
לכתבה המלאה

כיצד מתחילים לתקשר?

אני ממליצה להיכנס לעולם התיקשור דרך שער המדיטציה. מדיטציה הינה התבוננות שקטה ברגע הנוכחי של ההווה, תוך הקשבה מלאה אל הפנימיות העצמית. במהלך המדיטציה אנו מתחברים אל הרצון האמיתי שלנו. אולם בהיכנסנו אל עולם המדיטציה, אנו מגלים קושי גדול בהתחברות אל ה"שקט" הנכסף: כיצד להשקיט את הרעש הפנימי של מחשבותינו המתרחש במוחנו כל העת? כיצד אפשר להשתלט על כל המחשבות שעולות במוחנו במהלך המדיטציה?

כאשר אנו נכנסים לעולם הפנימי שלנו במהלך מדיטציה, או אז עולות כל המחשבות החשובות: "השארתי סיר על האש", "מחר אני צריך ללכת לבנק", "הילד צריך לחזור מבית הספר" ועוד כהנה וכהנה. האינסטינקט הראשוני הוא מייד לנסות ולהשתיק או לנטרל את המחשבות הללו, שאינן עולות בקנה אחד עם השקט הפנימי שאותו המודט (= האדם העושה מדיטציה), מנסה להשיג במהלך המדיטציה המקודש. אולם כאשר אנו מנסים לנטרל את המחשבות של ה"שגרה" כדי להתמקד בתהליך המדיטציה - האדם המודט בעצם נלחם במחשבות שלו, כלומר נלחם בעצמו. בדרך זו מפנה המודט את שימת ליבו מהמדיטציה, אל ההתעסקות במחשבות ובמאמץ הבלתי נדלה - לסלקן. מציעה אני לכם רעיון מהפכני: הפסיקו להילחם במחשבות!

ממדיטציה לחיבור קוסמי

למלחמה, כמו לטנגו - יש צורך בשניים. ברגע בו תגענה המחשבות, והן תמיד תגענה, התבוננו בהן, והניחו להן לחלוף. הודו להן על שהן הגיעו, והביטו במחשבות חולפות על פניכם כמו ענני נוצות קלים. וכך, בדרך פשוטה והרמונית זו - אנו מעצימים את המקום האישי שלנו בחיים, וחווים תחושת רוגע ושלווה גדולה.

כעת, נוכל לבצע את החיבור הרצוי בין הגוף, הנפש והנשמה שלנו - אל כל מרכזי האנרגיה האוניברסאליים בקוסמוס, נוכל להתחבר אל המדריך האישי שלנו ואל כל שאר המדריכים שמחכים ללמד אותנו ולמסור לנו מסרים. מתוך השקט הפנימי נוכל להקשיב לקול הפנימי שלנו ואף נהיה פנויים לקבל מתנות אישיות מן היקום, לקבלת מסרים ותשובות אישיות. לאחר שנכנס לעולם המדיטציות, נוכל לאפשר לאוזניים הרוחניות שלנו להיפתח – וכך אנו נכנסים לעולם התיקשור.

התמודדות עם קשיים בדרך

לעיתים, אנו זקוקים לתמיכה התחלתית כדי ללמוד כיצד להשקיט את מחשבותינו. במקרים אלה מומלץ ללמוד בקבוצה תומכת ומכילה כיצד לבצע מדיטציות, ומהמקום השקט והרגוע של המדיטציה, בלי המחשבות הרצות והמעיקות, אנו מסוגלים להקשיב. פשוט להקשיב. זוהי חוויה מדהימה. כמו לצלול בים צלול ולהביט בצבעים ובנס של טבע הבריאה. דרך פיתוח ההקשבה הפנימית ואיפשור קבלת מסרים מהאני העליון, יתאפשר התיקשור.

ישנן דרכים רבות לקבלת מסרים בתיקשור:
* דרך יצירת קשר עם המדריך האישי.
* דרך תירגול קליטת תחושות ומסרים עבור אחרים.
* תירגול קליטת מסרים מתמונות ועבודה עם קלפים.
* כתיבה אינטואיטיבית לשם קבלת מסרים ותובנות לעצמנו ולזולת.

התיקשור הוא כמו טיפוס אל פסגת הר, שם הנוף נפרש לרווחה. המטרה הגבוהה של התיקשור היא לעזור לנו להכיר את עצמנו, להתחבר לעצמי הגבוה שלנו, ללמוד להיות הנשמה בגוף. התיקשור עוזר לנו לגלות את המשמעות הרחבה יותר של סיטואציות. ניתן להיעזר בתיקשור לשם ריפוי, הוראה, שקט נפשי, התחברות לחמלה, וכדי להרחיב את היצירתיות שלנו בכל תחומי חיינו.

ישנו חוק קוסמי האומר, שהכל בעולמנו מבוסס על בחירה חופשית. מתוך שכך, כל אחד מאיתנו רשאי לבחור בכל רגע נתון האם הוא רוצה לקבל את המסרים המתוקשרים או לא. האם הגיעה העת שלך לתקשר?

* יעל כהן היא מתקשרת, מטפלת הוליסטית רב תחומית מוסמכת, מנחה קורסי התפתחות והעצמה אישית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully