חלום כיתה א

מהו החלום? איך הוא נוצר? מה הקשר שלו למציאות? ומהן ה"נפילות" האלה באמצע הלילה? חלומות – גירסת מתחילים

  • חלום
  • מודעות
שגיא מנדלבוים

כולנו חולמים. ובכל לילה. אפילו מספר פעמים בכל לילה. איננו יכולים שלא לחלום וניסויים במעבדות שינה מוכיחים כי נבדקים אשר נחסכים מהם חלומות, מתחילים לגלות סימפטומים של איבוד שפיות. חיות העוברות חסך דומה - ימותו בתוך כמה שבועות.

כולנו חולמים כארבע פעמים במהלך השינה. כל חלום אורך בין דקה ל- 30 דקות במחזוריות של כ-90 דקות. בסיום מחזור השינה הראשון נחלום 2 דקות בממוצע, ובסיום המחזור האחרון, לפני היקיצה, נחלום עד 30 דקות.

בכל לילה נוצר תהליך אנרגטי, שבעקבותיו אנו מסוגלים לנטוש את אחיזתנו במציאות ולחוות את המציאות כפי שהיא, כלומר "לתפוס" את העולם מתוך אנרגיות ותחושות ולא מתוך הגיון וקיבעון. בכל לילה אנו חווים מציאות חלופית אשר אינה דומה כלל למציאות אותה אנו חווים ביום יום. מהי אותה מציאות חלופית? מדוע היא כל כך שונה מהמציאות אותה אנו חווים בזמן ערות? או במילים אחרות – מהו החלום?

עוד בוואלה!

טוויסט מנצח: סלט תאילנדי עם סינטה של תמרה אהרוני

לכתבה המלאה

הגוף האנרגטי והגוף הפיזי

הפתרון לחידת החלום נמצא במודעות. מודעות הינה היכולת שלנו לתפוס את הקיים סביבנו - כלומר להבחין, להכיר, להבין ולהשתמש באנרגיות הסובבות אותנו. ככל שנוכל לתפוס יותר את האנרגיות הללו, כך נוכל לתעל אותן בצורה הטובה ביותר עבורנו. המודעות מתחילה ברצון – אותו מנגנון עצמאי, שנמצא בכל אחד מאתנו, מושך ומרכז אל המרחב שלנו את שדות האנרגיה הנמצאים ביקום. היקום כשלעצמו פסיבי. כל תפקידו הוא לשלוח את אותן אין-ספור אנרגיות אל מרחבי ומימדי הקיום ותו לא. הרצון שלנו הוא זה שעושה שימוש באנרגיות השונות ומנתב אותן לפי בחירתנו, לטוב ולרע.

הרצון אוסף באופן אקטיבי את שדות האנרגיה הנמצאים ביקום ועל ידי העברתם לחלל בו אנו נמצאים, נוצרת ההוויה שלנו. תחילה נוצרת ההוויה האנרגטית, ולאחר מכן יתהוו ההוויות האחרות: הרוחנית, הנפשית ולבסוף - גם הפיזית. ריכוז שדות אנרגיה אלו יוצר את גרעין החיים ובלעדיו לא נוכל להתקיים. כך, כשנלך לעולמנו, לא יהיה יותר כוח שיתפוס את שדות האנרגיה האלו וירכז אותם בנקודה אחת, והם יפוגו לכל עבר.

המודעות, אם כן, היא היכולת שלנו לתפוס ועם עליה ברמת ההתפתחות הרוחנית שלנו, עולה גם רמת המודעות שלנו ואיתה היכולת לתפוס יותר חלקים בחיינו, ובצורה טובה וברורה יותר. בשלב מתקדם בהתפתחות הרוחנית שלנו נוכל להבין ולראות את הקיום שלנו, המשתלב עם העולם ללא ספקות, בחדות ובידיעה שלמה (זאת אומרת כי אנו מודעים לכל והכל ברור לנו).

הגישה המרוחקת והגישה הטוטלית

בשלבים הראשונים של התפתחות האדם נוצר הגוף האנרגטי ובמקור היינו נטולי גוף פיזי. הגוף האנרגטי הינו מערכת אנרגטית אשר מאפשרת לנו לתפוס את הקיום שלנו ואת העולם. הגוף האנרגטי נטול גוף ולכן אין הוא רואה את העולם, כי אם תופס אותו, חש אותו. במקור, כיוון שהכל אנרגיות ושדות של אנרגיות, הדרך שלנו לבחון את העולם הייתה לתפוס את האנרגיות אותן אנו רוצים, לבחון ולהעביר אותן דרכנו, וכך לחוש את אשר נמצא מולנו.

אולם החיים ללא גוף פיזי היו כנראה קשים מידי עבורנו. כדי להתקיים ללא גוף פיזי, נאלצנו להפעיל באופן רצוני את מנגנון הרצון שלנו ולשמור על האחדות האנרגטית שלנו ללא הרף. בשלב מסוים היה צורך במנגנון שיוכל לתפעל את הקיום שלנו, מנגנון שבעזרתו לא נהייה משועבדים לצורך להחזיק את האנרגיות שלנו. כך נוצר הגוף הפיזי, שהינו המנגנון אשר מתפעל את הקיום שלנו ותפקידו לקבע את העולם שלנו למציאות מוכרת וברורה, ליצור חומה מוחשית, שאינה מאפשרת לשום איום אנרגטי לחדור.

המודעות, היכולת שלנו לתפוס, איננה אחידה והיא נודדת בין שני הגופים. בכל גוף היא תקבל ביטוי שונה. ביום יום אנו חווים את העולם סביבנו דרך הגוף הפיזי. הגוף הפיזי שולט ומכתיב את העולם אותו אנו חווים כעולם יציב, מוכר ומוגדר. התפיסה של העולם דרך הגוף הפיזי היא שיפוטית, קרה ובדרך כלל יש לה היבט מרוחק. לעומת זאת, אופן תפיסתו של העולם דרך הגוף האנרגטי שונה. הגוף האנרגטי הוא טוטלי. הוא אינו עומד מן הצד, אלא מתחבר, העולם החיצוני כאילו סוחף אותו.

כדי להמחיש את הרעיון אשתמש בדוגמא. בזמן ערות אנו בדרך כלל תופסים את העולם דרך הגוף הפיזי ולכן לרוב כשנפגוש באדם זר, אנו נתבונן עליו, נבחן אותו. בתהליך הזה יש משהו קר ומרוחק. לעומת זאת בחלום אנו תופסים את המציאות דרך הגוף האנרגטי. שם לרוב אנו לא נהיה מרוחקים. כשדמות זרה תמשוך את תשומת ליבנו אנו לא נצפה בה מרחוק, אלא יקרה שם משהו אחר: אנחנו פתאום כאילו נאבד את הזהות שלנו, אנו כאילו נהפוך להיות הדמות, תהליך התפיסה יהיה שונה, הוא יהיה טוטלי וסוחף.

החלום: חוויה של שני הגופים

במהלך החלום, כאשר הגוף הפיזי נסוג אל תוך עולמו הפנימי במטרה לחדש את המשאבים הנפשיים ולפתור את הבעיות שהותירו שעות הערות הרבות, הגוף האנרגטי מסוגל לחוות את העולם כפי שהוא ומאפשר לנו לגלות עולם אחר וחדש - הלא הוא החלום.

בזמן חלום, הגוף הפיזי והאנרגטי מתנתקים זה מזה. הגוף האנרגטי יוצא ממקומו ומתרחק לפחות כ- 10 ס"מ מהגוף הפיזי. זאת הסיבה שאנו פעמים רבות חווים תחושה של "נפילה" בשלבים מוקדמים של השינה. כתוצאה מניתוק זה, אנו יכולים לחוות חוויות מתוך הגוף האנרגטי בלבד ולהיות מחוברים אל החלקים הרוחניים שבתוכנו.

בעוד שהגוף הפיזי משחזר ומתקן אירועים מתקופות הערות השונות, הגוף האנרגטי יוצא למסע וחווה חוויות אנרגטיות מגוונות ומסעירות. החלום כפי שאנו חווים, הוא שילוב של שני עולמות אלה. אנו נמצא בכל חלום יסודות השייכים לאירועים מזמני הערות שלנו ויסודות אנרגטיים השייכים לחוויה שחווה הגוף האנרגטי.

פעם בשעה וחצי לערך שני הגופים נפגשים - החלום הינו התוצאה של מפגש זה ובו נחווה את המסע האנרגטי אליו יצא הגוף הפיזי לצד שיחזור פסיכולוגי של אירועים שונים שהתרחשו בחיינו. בפועל החלום הינו מעיין מיש-מש של אלמנטים פסיכולוגים ושל אלמנטים אנרגטיים.

כיצד נכין עצמנו למסע?

כדי לחלום אנו צריכים לחזק את הגוף האנרגטי ולעמוד מול הגוף הפיזי המחפש להחזיר לעצמו את השליטה בחיים. לחיזוק גוף האנרגיה, אנו זקוקים למשמעת ולתרגול רב. בפועל לא משנה אילו תרגילים נעשה, שני הכללים החשובים אותם עלינו לאמץ הן: התמדה והתכוונות.

לאלו הרוצים להתחיל לחלום או להגביר את יכולת החלימה שלהם, אני ממליץ לחזור למאמר של שבוע שעבר ולהתחיל ליישם את התרגילים המוצעים בו. לחלופין אתם מוזמנים להיכנס לקישור המצורף ולהצטרף לקורס אינטרנטי (ללא תשלום) שהנו מסע של 6 ימים, בו תקבלו למייל תרגילים שמטרתם לעזור לעורר את החלומות שלכם.

בהצלחה וחלומות נעימים,
שגיא.

© מנדלבוים שגיא. עוסק בהומיאופתיה קלאסית, מנהל פורום טארוט בוואלה!, בעל ניסיון של 14 שנים בלימוד ובהוראה של קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות, אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully