משנה צבע משנה מזל

כל אחת משבע הצ'קרות שלנו אחראית על איזור פיזי ורגשי שונה בגוף, ומושפעת מצבע אחר. מה תלבשו כדי לשפר ביצועים?

  • צ'קרות
  • צבעים
עינת דרור

לכל אדם יש שבע צ'קרות בגוף. כל צ'קרה אחראית על תפקודו הפיזי והרגשי של אזור מסוים בגוף. לכל צ'קרה צליל שהיא מושפעת ממנו ובהתאם סוג מוסיקה שמשפיע עליה, ולכל צ'קרה צבע מסוים המשפיע עליה גם הוא. שימוש נכון במידע זה יכול לעזור לאדם להתאזן, להרגיש יותר טוב, או להכין את עצמו למצב מסוים, על ידי חיזוק הצ'קרה המתאימה, ובהתאם למצבו.

איך משתמשים בצבעי הצ'קרות? כל שצריך לדעת הוא אילו איברים, אילו רגשות ואילו צבעים שייכים לכל צ'קרה. במאמר זה אתמקד בעיקר בצבעים המשפיעים על הצ'קרות ובאופן בו יכול האדם לנצל אותם לטובתו – במהלך היום או לקראת אירוע מאתגר.

עוד בוואלה! NEWS

יש פתרון אמיתי: הקרם שיעלים לך את כתמי הפיגמנטציה

לכתבה המלאה

צ'קרת השורש

הצ'קרה הראשונה היא צ'קרת השורש. צבעה אדום או מעין חום-אדמדם. צ'קרת השורש משפיעה על הרגליים, הברכיים, הטחורים ועל אזור האגן. מבחינה רגשית אחראית צ'קרת השורש על כל מה שקשור לשורש שלנו: משפחה, הישרדות ותחושת שייכות. כאשר אני הולכת, למשל, למפגש משפחתי, ארוע שהוא בדרך כלל טעון רגשית, אלבש בגדים בצבעים אדומים או חומים, שיחזקו את צ'קרת השורש ויעזרו לי להרגיש מחוברת לשורשים.

צ'קרת המין

הצ'קרה השניה היא צ'קרת המין, שצבעה הוא כתום. צ'קרה זו אחראית על הרחם, השחלות והחצוצרות אצל נשים, ועל האשכים וצינורות השופכן אצל גברים. מבחינה רגשית, מדברת צ'קרת המין על כעסים, אסרטיביות וכמובן על יחסי מין (אם כי מין אפשר לעשות מכול צ'קרה, אבל זה נושא למאמר אחר). אישה שהולכת לפגישה רומנטית יכולה ללבוש לבנים בצבע כתום, זה בהחלט יכול לעזור.

מקלעת השמש

הצ'קרה השלישית היא מקלעת השמש, ועל כן הצבע שלה הוא צהוב. צ'קרת השמש משפיעה על מערכת העיכול, ברמה הפיזית, ועל כל הרגשות הקשורים לאגו שלנו ולהבנה של רווח והפסד. במידה והאדם מספיק מודע לעצמו, ויכול להודות שהוא צריך חיזוק לאגו שלו, או במקומות ובמצבים מסוימים בהם האדם חש רגשי נחיתות מסוימים, מומלץ ללבוש משהו בצבע צהוב כדי לחזק את האגו.

צ'קרת הלב

הצ'קרה הרביעית - צ'קרת הלב. צ'קרת הלב מפרידה בין הצ'קרות הנמוכות – שורש, מין ומקלעת השמש, לבין הצ'קרות הגבוהות – גרון, עין שלישית וכתר. הצבעים של צ'קרת הלב הם ורוד וירוק, כאשר הורוד מדבר על החיבור הנמוך יותר של הלב לצ'קרות התחתונות, המחוברות יותר לקרקע. על מנת הסר ספק, יש לציין כי למרות מיקומם, הצ'קרות הנמוכות לא פחות חשובות מהגבוהות, אלא אפילו להיפך - בלתי אפשרי לבנות מגדל ללא יסודות, והצ'קרות העליונות לא יעבדו כראוי אם התחתונות יוזנחו.

האיברים אליהם קשורה צ'קרת הלב הם הלב והריאות, והרגשות המשוייכים לה הם פתיחות הלב והאהבה. אדם הנמצא בסיטואציה בה רצוי שיפתח את לבו, מומלץ שילבש ירוק, ואם נחזור לפגישה הרומנטית, מומלץ לאותה אישה ללבוש מעל הלבנים הכתומים חולצה ורודה.

צ'קרת הגרון

הצ'קרה החמישית היא צ'קרת הגרון. צבעה תכלת ומבחינה פיזית היא אחראית על הגרון, הידיים, הביטוי היצירתי, הדיבור, השירה, ובלוטת התריס. לאדם הנמצא בסיטואציה בו הוא יצטרך לנאום או לשיר (מורה, גננת או זמר), מומלץ ללבוש צבע תכלת.

העין השלישית

הצ'קרה השישית היא העין השלישית. צבעה של צ'קרה זו הוא אינדיגו (כחול- סגול). מבחינה פיזית היא אחראית על הראש ועל ההסתכלות שלנו פנימה, ומבחינה רגשית היא אחראית על החיבור ל"אני הגבוה" שלנו. כשאדם רוצה להרגיש מחובר יותר לרוח, או כאשר הוא מעוניין להסתכל לתוך נפשו, מומלץ ללבוש בגדים בצבע אינדיגו.

צ'קרת הכתר

הצ'קרה השביעית היא צ'קרת הכתר. צבעיה הם כסף וזהב, עם אפשרות לפס סגול. עם צ'קרת הכתר לא מתעסקים. היא נפתחת ומתאזנת מעצמה, בהתאם לאיזון של שאר הצ'קרות. התעסקות עם צ'קרת הכתר, כאשר שאר הצ'קרות לא מאוזנות, עלולה להוביל להרגשה מאוד לא נעימה של בלבול, חוסר ריכוז וחוסר חיבור לקרקע.

שילובי צבעים

לעיתים אדם יכול להזדקק לחיזוק של מספר צ'קרות במקביל, ולכן ניתן ואף רצוי לעשות כל מיני שילובים (כמו ללבוש לפגישה רומנטית כתום וורוד). לדוגמא: בפגישה עם הבוס ניתן ללבוש תכלת כדי לחזק את יכולת הביטוי, צהוב כדי לחזק את הביטחון העצמי, חום על מנת לשאוב בטחון מהאדמה, ואינדיגו בכדי להתחבר לחזון האישי.

להיות צבעוני

מי שלא מתלבש באופן צבעוני בדרך כלל, אבל רוצה להשתמש בצבע בלבוש, יכול כמובן להשתמש באביזרים, גלויים או נסתרים, כמו צעיף, עניבה, גופיה, לבנים, תכשיטים, סיכות ראש ועוד, כיד הדמיון הטובה. הצבע של האביזר לא חייב להיראות לעיני האחר, ומספיק כי האדם עצמו מודע לקיומו.

כל ההצעות הללו הן חלק קטן מתוך אין ספור אפשריות. לדעתי, הכי טוב לקום בבוקר, לבדוק עם עצמי מה אני מרגיש, לחשוב מה עלי לעשות היום, ובהתאם לכך להתלבש (מה שדורש שיהיו לאדם מגוון אביזרים ובגדים בכל הצבעים). מעבר לכך, ברגע שאדם חושב מה הוא מרגיש, הוא כבר מעלה את רמת המודעות שלו לעצמו, ובכך עולה גם היכולת שלו לשפר את יומו.

עינת דרור היא ראש המגמה להילינג במכללת מהות לרפואה משלימה בחסות מרכז ההשתלמויות של אוניברסיטת בר אילן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully