תחזית אסטרולוגית שנתית. ShutterStock
תחזית אסטרולוגית שנתית/ShutterStock

תחזית אסטרולוגית לשנה העברית החדשה תשפ"ב

עודכן לאחרונה: 25.11.2021 / 11:12

האסטרולוג יאיר טריבלסקי חושף מה צופה לנו השנה העברית החדשה בפן המדיני, הכלכלי, החברתי וכמובן הבריאותי - האם בתשפ"ב הקורונה תיעלם מחיינו? יש לו תשובה מפתיעה לזה

כל אסטרולוג יוצר לעצמו שני הורוסקופים שנתיים. ההורוסקופ של סוף דצמבר הוא ההורוסקופ האסטרולוגי הקלאסי - ובו הנטייה היא להעמיק ולפרט לגבי כל מזל באופן מדויק. ההורוסקופ של ראש השנה הוא מבחינתי סוג של ראשי פרקים לקראת השנה שמתחילה עכשיו, שייחודו בכך שהוא מאפשר לי לראות קודם כל מה פגשנו השנה ולאחר מכן כיצד כל זה הולך להשתנות.

אסטרולוג הוא בעצם היסטוריון קוסמי. הוא יכול לזהות תהליכים, להבין את משמעותם כשלעצמם וביחס למקומות או לאנשים שחווים אותם - וכך לראות את התמונה הגדולה. אתחיל בלידתה של השנה החדשה - במפת הלידה של ערב ראש השנה. כמו שילד נולד ומפת הלידה של הזמן שבו נולד ממשיכה ללוות אותו הלאה, כך גם נוכל להתבונן במפת הלידה של שנת תשפ"ב, או יותר נכון שנת ראש השנה של 21-22: מצב הכוכבים הזה ילווה אותנו לא רק בערב ראש השנה או בימים הקרובים, אלא באופן מסויים לאורך השנה כולה, לטוב ולרע.

מפת הלידה של ערב ראש השנה

מפת הלידה של ערב ראש השנה. יאיר טריבלסקי
מפת הלידה של ערב ראש השנה/יאיר טריבלסקי

אז מה נוכל למצוא במפה הזו?

בגדול, שתי זוויות עיקריות בולטות לעין. שתי הזוויות האלו מגיעות לדיוקן בראש השנה והן מראות לנו משהו באווירת היום הזה והימים הקרובים, וכמו שאמרתי - נותנות גם סוג של רקע והמשכיות לשנה כולה.

הזווית המרכזית היא זווית הפעולה בין ונוס הרגשית (בחץ סגול משמאל) לבין פלוטו היצרי והכוחני (בחץ חום למטה). השניים האלה הם הפכים: בעוד ונוס מייצרת חמימות, הכלה והרמוניה במערכות היחסים שלנו, פלוטו הוא כוכב דורי שמייצג כוח טבע. הוא מאופיין ככוכב יצרי, כוחני ופה ושם גם אלים, ונחשב לאחד הכוכבים העוצמתיים ביותר על פני גלגל המזלות. זווית פעולה בין השניים האלה מראה על אווירה יצרית מאוד, נטולת הרמוניה והכלה, כוחנית ולוחמנית.

השנה הזאת מלווה באווירה כוחנית ויצרית מאוד שכל הזמן נמצאת מתחת לפני השטח ובכל גירוד קל היא יוצאת בחוסר פרופורציות, באופן קיצוני - ובלי אזהרה מוקדמת. התגובות שלנו יהיו תוקפניות וכל ויכוח יהפוך להיות קיצוני וטוטאלי. אנחנו הופכים להיות מאוד מגוננים על העקרונות שלנו ומאוד לוחמניים השנה.

הזווית השניה היא בין מרס, כוכב האקשן והעשייה, לבין יופיטר, כוכב השפע והמרחבים. זו זווית של מתח שמראה על רצון חזק לפרוץ גבולות ולדהור קדימה עם רעיונות ויוזמות, בעיקר כי האופטימיות שנמצאת בבסיסה היא מוקצנת ומוגזמת - וגורמת לנו לא להעריך נכונה לא את המטרות שלנו ולא את דרכי הפעולה להשגתן. יופיטר הוא אמנם כוכב השפע, אולם בזווית כזו אנו עלולים לחוות בזבוזי כספים והוצאות גבוהות, נהיגה לא זהירה, שיקול דעת גרוע, החלטות פזיזות וקושי בלשלוט על התגובות שלנו כשדברים לא קורים כפי שרצינו.

שתי הזויות האלו ילוו אותנו בתקופה הקרובה ובאופן מסויים ישארו ברקע הדברים, הן כסוג של אנרגיה כוחנית ופזיזה, שעלולה להתפרץ בכל רגע ולקלקל תובנות חכמות, והן בעשייה מוכוונת מטרה.

אישה מושכת בשיער מול מחשב. ShutterStock
שנה לא רגועה לפנינו. מומלץ לגלות איפוק/ShutterStock

"הקורונה לא תיעלם, יש מצב לגל נוסף"

ישנם שלושה גורמים שמשפיעים באופן משמעותי על השנה הזו. נתחיל מהשנה שהסתיימה: האירוע המשמעותי של השנה היה מעברם של סטורן ויופיטר למזל דלי. סטורן, כוכב המימוש, ויופיטר, כוכב השפע, עברו שניהם למזל שמסמל יותר מכל את החברה, את הקהילה, ובעצם אמרו לנו שהגיע הזמן לצאת ממה שסימל מזל גדי בשנה שלפני כן - שנה קשה של סגרים והתנהלות סוליסטית - לשנה שבה כל אחד מאיתנו הוא חלק מהקהילה. זו הולכת להיות שנה של פתיחות ותרומה לקהילה. אנו עוברים משנה של בידוד לשנה קהילתית - מבידוד לאחדות. בשנה שעברה כל אחד דאג לעצמו - וכעת נתחיל לדאוג לסובבים אותנו.

הדבר הזה מתבטא בנושא החיסונים לקורונה. מעברם של השניים רמז באופן ישיר על הצורך של כולנו לתרום כל אחד בדרכו לכלל, כדי להדביר את המגיפה ובעצם לדאוג לקהילה. הויכוח שנוצר בנושא ומלווה אותנו עד היום הוא ויכוח קלאסי בין האנרגיות של מזל גדי שדואג לעצמו ולערכיו לבין מזל דלי שמנסה לחבר את כולנו למערכת אחת שתורמת ונתרמת. למרות הויכוחים, אנחנו רואים איך לאט לאט המערכת מתחברת לצורך הזה לפעול למען הקהילה - והחיסונים עושים את שלהם. אנשים מתחילים להבין שהחיסונים הם לא רק בשביל עצמם, אלא גם בשביל כולם. אנשים רוצים להתחסן לטובת הקהילה. החשיבה היא: "אם יתחסנו יותר אנשים - לא יהיו סגרים". יש שינוי טרמנולוגי מאוד גדול על פני השטח.

שלושת החודשים הנותרים לסוף השנה הזו יביאו את התהליך הזה למיצוי - ובדיוק אז יעזוב יופיטר את מזל דלי ויעבור למזל דגים. מלאכתו הסתיימה: מי שהבין- הבין, ומי שהתעקש לא להבין - נשאר בעמדתו, אולם הרוב הגדול אכן הצליח לעשות את התפנית הזו, וכמו שזה נראה עכשיו לפי הכוכבים - משימת החיסונים תושלם בדצמבר, לשמחת כולנו. עד אז גם תהליכים אחרים יסתיימו באופן מוצלח, חלקם כלכליים וחלקם חברתיים. אנשים יצאו מהבועה שלהם, יחזרו לעבודה, לאירועים. תהיה מעורבות גדולה יותר הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חברתית. כל זה יניע להצלחה כלכלית.

עוד בוואלה!

טיפים שיסייעו לכם לעבור את הגל הרביעי של הקורונה במינימום סטרס

לכתבה המלאה
איור נשים עם מסכה נגד קורונה. ShutterStock
הקורונה לא תעלם, אך כמות המתחסנים תעלה מרצון לתרום לקהילה/ShutterStock

בינואר 2022 מגיע השינוי של יופיטר: הוא עובר למזל דגים ושם ישהה עד חודש מאי. בחמשת החודשים האלה, יביא איתו יופיטר לשיא את המימוש הרגשי של התהליך הזה שנגמר בדצמבר. הקורונה לא תיעלם, יש מצב אפילו לגל נוסף כשיופיטר יגיע לסוף מזל דגים במרץ-אפריל, אולם מעברו למזל טלה יכניס לכולנו אנרגיה מחודשת ורבת עוצמה.

פרק הזמן שבין ינואר למאי יוקדש לחזרה לבסיס הרגשי של כולנו, מקום ממנו התרחקנו לא מעט במלחמות החברתיות של השנה האחרונה. כעת חלק לא קטן מאיתנו מתחיל לחזור לעצמו, לעולמו הפרטי ולביתו. זהו מקום רגשי מאוד, אבל הוא לא יהיה יציב. החודשים האלה יאופיינו בטלטלות רגשיות, כשאת מקום המאבק בקורונה תופס המאבק על הוואקום שנוצר אחרי המאבק העיקרי בה, עם לא מעט שאלות שנשארות פתוחות: מי אנחנו כיחידים או כחברה? מה באמת חשוב אחרי שהמלחמה הזו נכנסה לשלב חדש? כי העולם אחרי הקורונה לא יחזור להיות מה שהיה. הוא מכריח אותנו לבנות סולם ערכים חדש, רגשי ואותנטי יותר - ובאופן מעניין גם יצירתי ומתגמל יותר.

נכון, יהיו לא מעט "אפס אנד דאונס" ומצבי רוח משתנים, אבל את מה שהשנתיים האלה עשו לכולנו נוכל לראות רק אחרי חודש מאי - כשיופיטר יעבור למזל טלה ויביא איתו גל של אנרגיה חדשה ועוצמתית. מעברו של יופיטר למזל טלה שם ישהה עד נובמבר 2022 ויביא איתו אנרגיה עוצמתית, כשאל מעברו נלווה גם מעברו של כוכב מרס למזל טלה: מאי ויוני יהיו חודשים מעניינים של פריצות דרך חדשות. זה יהיה הזמן ליוזמות חדשות מכל הסוגים, התחלות חדשות בעבודה וביחסים. לצד אנרגיה של התחדשות, תהיה גם אנרגיה אלימה וחסרת שליטה שיכולה להביא לפרוץ מאבקים בינינו ויתכן אפילו לפרוץ מלחמה בגבולות המדינה שלנו.

מעברו של מרס להילוך אחורי בחודש נובמבר 2022, יביא איתו שלב חדש של היערכות ושינויים, חלקם מאוד בסיסיים וחלקם כאלה שכבר התבקשו להתרחש עוד קודם לכן. כלומר, אחרי שפתחנו באנרגיה חדשה והבאנו יוזמות חדשות - צריך להפוך אותם לאפקטיביות. זו גישה חדשה ופרודוקטיבית, גם ברמה של הפרטים הקטנים ביותר. זמן לעבודה חדשה, החלפת מסגרות פעולה, מימוש בפועל של הרעיונות והרצונות שלנו. השלב הזה שישפיע בעיקר על מזלות תאומים, דגים, בתולה וקשת, ימשך עד תחילת 2023 וישפיע גם על המזלות הקרדינליים, טלה ומאזניים.

תחזית אסטרולוגית שנתית. ShutterStock
מאי ויוני 2022 הם חודשים טובים ליוזמות חדשות מכל הסוגים/ShutterStock

מפת ממשלת השינוי של בנט ולפיד

מפת ממשלת השינוי של בנט ולפיד. יאיר טריבלסקי
מפת ממשלת השינוי - הרגע שבו הודיע לפיד לראש הממשלה כי עלה בידו להרכיב ממשלה/יאיר טריבלסקי

נסיגת ונוס מתרחשת בין התאריכים ה-19 לדצמבר 2021 ל-29 לינואר 2022. החץ הכחול בצד שמאל מסמל את נקודת הנסיגה והחץ הירוק - את סיומה. הקו האדום שמחבר בין שני החצים מסמל את משך התהליך, הלוך וחזור. מה זה אומר בעצם?

ונוס בעיקרון מסמלת שני נושאים עיקריים: רגשות ויחסים, ופיננסיים. כשהיא נכנסת להילוך אחורי היא מראה על צורך בהתארגנות מחודשת, כנראה בכל מה שקשור למערכות היחסים בתוך הממשלה ובקואליציה, יתכן שכתוצאה ממשבר זמני ויתכן שכתוצאה מצורך בהתחברות לתהליכי עומק בסיסיים הקשורים למהות הממשלה והקואליציה שלא היה זמן בעת ההקמה לבדוק אותם לעומק או לפעול מהם.

זהו זמן לסוג של הערכה מחודשת של מערכות יחסים וקשרים בתוך הקואליציה ושדרוג תקשורתי, אך יתכן שזהו גם משבר פיננסי שהמדינה עוברת והממשלה צריכה להיאבק בו דווקא עכשיו.

בזמנו כששאלו אותי לגבי העמידות של הקואליציה והממשלה, אמרתי שאם היא תעבור את ארבעת החודשים הראשונים בשלום - היא תשרוד ואפילו תצליח. כאן אנחנו פוגשים סוג של משברון, סביר להניח שערכי, שיצטרכו לקבל לגביו החלטות משמעותיות כדי להמשיך בתנועה קדימה. הצירוף של ונוס ואורנוס במפה יכול להביא איתו משבר המצריך שינוי כיוון אך גם שינוי עומק. אם יצליח וכולם יתגייסו אליו, הוא יעבור בשלום ואף בהצלחה.

בחודש מאי 2022 עובר יופיטר כוכב השפע (מסומן בכוכב כתום) לבית המשאבים והכלכלה של המדינה. יופיטר יביא איתו שפע של אנרגיה ועוצמה, מה גם שכוכב מרס יצטרף אליו, כך שבמאי ויוני אנו צפויים לחודשים מאוד אנרגטיים ועוצמתיים. חזרתו של מרס להילוך אחורי לאחר מכן מצביעה על אפשרות של פעילות לא צפויה, יתכן צבאית - והסקת מסקנות לאחריה. הממשלה מאוד מותקפת, אך פה היא מקבלת הרבה כוחות חדשים. כלומר יקרו דברים יותר אופטימיים לממשלה.

לקראת חודש נובמבר 2022 מגיעה הנסיגה השניה: כוכב מרס נכנס לתהליך נסיגה (מסומן בחץ אדום וסופו בחץ כחול): כוכב מרס עובר על מרקורי כוכב התקשורת במפת הממשלה ובהמשך גם על השמש, המהות הגרעינית של הממשלה. כאן עשוי להגיע משבר לגבי אופן פעולת הממשלה מבחינת עשייה בשטח. אפשרות שנייה - כאן עלולה להגיע פעילות צבאית שתדרוש מהממשלה שינויים בהיערכות ובדיאלוג בכלל. מרס יחזור להילוך רגיל רק בינואר 2023 ואם השינוי יצליח - משם הדברים כבר יזרמו באופן חלק.

בשורה התחתונה הממשלה צפויה להחזיק מעמד יפה השנה, אולם רק אם היא תעבור בשלום את שתי הנסיגות הללו.

בנט ולפיד. יניב כליף, יניב כליף
הממשלה צפויה להחזיק מעמד יפה השנה - כל עוד היא תפעל חכם בשתי נסיגות/יניב כליף, יניב כליף

מפת הלידה של ראש הממשלה נפתלי בנט

מפת הלידה של ראש הממשלה נפתלי בנט. יאיר טריבלסקי
מפת הלידה של ראש הממשלה נפתלי בנט/יאיר טריבלסקי

במפת הלידה של נפתלי בנט בולט מעברו של יופיטר, כוכב השפע (כוכב כתום), למזל טלה. זה קורה בחודשים מאי עד נובמבר 2022. התהליך הזה תורם לו הרבה אנרגיה ועוצמה, בתנאי שידע לפעול בדיפלומטיה ובסבלנות. גם יופיטר וגם מרס עולים לו על השמש, לכן הוא מקבל המון אנרגיה - אבל אנרגיה לוחמנית. הוא צריך לדעת כיצד לתעל אותה בצורה פקודקטיבית ליוזמות חדשות ולא למלחמות, להתמקד בעובדות ולא לאפשר לעצמו להיכנס למצב לוחמני.

הילוכו האחורי של מרס (מסומן בין החץ האדום לחץ הכחול) במזל תאומים עולה על ונוס במפת הלידה של בנט ובמקביל עולה עליה גם כוכב אורנוס. זה קורה בין דצמבר 2022 לינואר 2023 ומצריך ממנו זהירות מיוחדת. יתכן שזה יוצר מתח במערכות היחסים שלו עם העולם ובעיקר עם השותפות שלו - ועד סוף ינואר מצבו פגיע במיוחד. כאן הוא חייב לגלות איפוק ושליטה מקסימלית, שכן מרס הוא גם שליט השמש שלו וכאן יועמדו למבחן כל כישוריו - כולל איום מסויים בניתוק במערכות יחסים או בעבודה. זו תקופה בה הוא צפוי לגלות עצבנות, חוסר סבלנות, לפגוע באנשים בלי להתכוון ולהגיב באופן כוחני.

מפת הלידה של מדינת ישראל

מפת הלידה של מדינת ישראל. יאיר טריבלסקי
מפת הלידה של מדינת ישראל/יאיר טריבלסקי

מפת הלידה של מדינת ישראל נמצאת באופק במזל עקרב. גם פה אנחנו רואים את נסיגתו של כוכב מרס (בין החץ האדום לחץ הכחול) הצופה משבר תקשורתי לא קטן בין נובמבר 2022 לינואר 2023 - כלומר אפשרות לניתוק תקשורתי בין הממשלה לאזרחים - ואם נוסיף לכך גם את הזווית שבין פלווטו היצרי (חץ חום למטה) במעלה ה-28 במזל גדי ובזווית של מתח למעלה הזו של מרס במפת מדינת ישראל, יש מצב שכאן יגיע איום מסויים שחשוב להיערך אליו. ישנה אפשרות להצתה של הפתיל: זו זווית מלחמתית עם סיכוי שהולך וגבר עד סוף השנה הבאה למלחמה - אך אין זו בשורת איוב, כי עדיין מוקדם לקבוע זאת. מכיוון שפלוטו נע קדימה ואחורה, אפשר לומר ש-2023 תהיה "מסוכנת יותר" מ-2022 ואולי אז אנו צפויים למצוא את עצמנו במלחמה מפתיעה.

במה אפשר להתנחם? כשיופיטר נכנס למזל טלה הוא יעבור לבית הבריאות של המדינה. מיולי 2022 והלאה תהיה שליטה מסוימת על הקורונה, מצב בריאותי טוב יותר ואופטימי, אם כי כפי שציינו היא אינה הולכת להיעלם בקרוב.

מפת הלידה של בנימין נתניהו

מפת הלידה של בנימין נתניהו. יאיר טריבלסקי
מפת הלידה של בנימין נתניהו/יאיר טריבלסקי
יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו במהלך ישיבת סיעת הליכוד בכנסת 12 ביולי 2021. אולבייה פיטוסי, פלאש 90
יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו במהלך ישיבת סיעת הליכוד בכנסת 12 ביולי 2021/פלאש 90, אולבייה פיטוסי

המפה האחרונה שאתבונן בה לתחזית הזו היא מפת הלידה של יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו.

המשבר של נתניהו התחיל עם מעברו של כוכב אורנוס למזל שור, אולם דווקא הילוכו של פלוטו שהגיע למעלה ה-26 במזל גדי נתן את האות ליציאתו מהממשלה. בזמנו כשנשאלתי על נתניהו, עניתי שוב ושוב שאני רואה אותו עוזב את הפוליטיקה ב-2022 עם כניסתו של פלוטו למעלה ה-27 ויצירת זווית הפעולה המדויקת עם השמש שלו, שסוגרת את המעגל שהתחיל עם נסיגתו של פלוטו מהמעלה ה-26 והלאה.

השנה חוזר פלוטו להילוך רגיל ויגיע בשנה הבאה גם למעלה ה-28. בזמן הזה נתניהו יעבור מהפך וכנראה יעזוב את הפוליטיקה, לפחות כפקטור משפיע. יש מצב גם שפלוטו יביא איתו מהפך הפוך ונתניהו יחזור לעמדת השפעה כלשהי, אולם בהתייחס לשאר הכוכבים במפה שלו ולהילוכם כנראה שזה לא יקרה.

שנה מרתקת לפנינו, עם לא מעט מהפכים כאלה ואחרים. שנה טובה וגמר חתימה טובה לכולם!

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully