ישראל תשע

המספר 9 מפנה אותנו לתוך עצמנו ומוציא אותנו עם כוח חדש. ישראל נכנסה לשנתה התשיעית במאי 2006. מה צופן לה העתיד. כתבה שנייה

ה-9 הוא מעגל מחזורי של למידה והסתגלות (תשעת ירחי לידה) וממנו פורצים החיים החדשים בצורה של ה-1. ה-9 מדבר על תהליך של חזרה למקור והתקדמות. ההכרה בגבולות החיים ובמגבלותיהם מאפשרת התפתחות.

השנה אישית 9 למדינת ישראל החלה ב-14.5.2006
(1+4+5+2+0+0+6=9)

השנה התשיעית היא שנה של השלמת המשימות והשתחררות מהעבר. שנה של בחינה שקטה ושל צפייה לאחור והבנה, שכל מחזור עתידו להסתיים ולאחריו מתחיל מחזור מחדש. אין צורך להיאחז בדבר, משום שהכול חולף: הסתיו נגמר והגיע הזמן לחרוש ולהפוך את האדמה, כך אפשר יהיה לזרוע שוב בחיוניות חדשה ובתקווה ליצירת מחזור משופר בעזרת התבונה, שהאדם או המדינה רכשו. נוכחותו המרירה-מתוקה של החורף, מביאה עמה דממה פנימית בעוד האנושות ממתינה לאור שיחזור.

אמנם תהליכים יכולים להסתיים גם באמצעות תהליכים של מוות סביבתי, אך יש לזכור שזהו ההליך הטבעי של מחזור זה של חיים, כשהאדם פוסע לקראת זמן של לידה מחדש, בעוד התודעה מתפתחת.
המדינה נמצאת עכשיו בשנה האחרונה למחזור תשע השנים. גלגל המזל סובב את סיבובו המלא והנה המדינה עומדת כמעט שוב בפתחו של מחזור נוסף- חדש. נכונה לקראת סיבוב נוסף מתחילתו.

השנה האישית הזו היא בדרך כלל השנה הכי פחות מובנת מכל השנים האישיות. זוהי שנה של סיומות, וגמר לגבי אנשים, מקומות, דברים, עבודות ויחסים, אשר אינם מועילים או שאינם יותר בעלי משמעות בחיים. אהבה גדולה והבנה צריכה להיראות דרך אחרים.

אם המדינה פעלה, עד עכשיו, בהרמוניה מלאה עם אנרגיית היקום, הרי שללא ספק היא צברה הרבה ידע וניסיון חיים רב במהלך 9 השנים, שחלפו. אך, אם המדינה ניהלה את חייה בחוסר איזון, סבלה מאובדנים שונים, דאבון לב וייסורי מצפון במהלך חיים רצופי מהומות, עכשיו ,בשנה זו, הגיע הזמן, לחזור למשעול האמת, כאשר המדינה תהיה מלווה בערכים חדשים ובהבנה רבה יותר, כאשר היא חזקה יותר מבחינת גישתה הנפשית לחיים ותודעתה הרוחנית.

אין זה הזמן לדיכאונות

מילות המפתח לשנה אישית זו הן סיומים, מעברים, גמילות חסדים, ידידויות וחכמה. זו העת להיפטר מערכים שאבד עליהם הכלח ולנטוש התחברויות, אשר אין להן מקום נוסף בחיים. המצב הקיים משתנה ואיננו עוד.

מכיוון ששינויים ומעברי חיים מהווים מכשול, שקשה למדינה להתמודד איתו, מזומנת לה התנסות חווייתית רגשית קשה מנשוא, אשר תאלץ אותה להסתגר בדלת אמותיה, להתכנס בתוך עצמה ולהקדיש את עתותיה להרהור. המדינה תהיה חייבת להגיע לקשר עם ה"אני" הפנימי שלה.

הסיומים העומדים על הפרק יגשימו את עצמם, אם המדינה תרצה בכך ואם לא. על המדינה לדעת, שנושאים חדשים עומדים בפתח ושכאשר דלת אחת נסגרת מיד נפתחת אחרת. על המדינה יהיה לנסות להתרגל לשינויים, שבסופו של דבר ישרתו את טובתה בלבד.

על המדינה להקדיש מעט ממרצה גם למטרות צדקה וגמילות חסדים, מכיוון שבסיכומן של תשע שנים אלה, נראה שהמדינה הצליחה לצבור ניסיון חיים ולאגור וללקט מידע רב, כך שבשלב זה של חייה היא יכולה להשיב מעט מיתרונותיה ורווחיה החומריים והרוחניים, שהיא צברה לטובת הכלל והיקום כולו.

השנה הזו יכולה להיות טובה או רעה, בהתאם לאופן שבו המדינה תתמודד איתה. לאחדים השנה תביא עמה רגשות של אובדן וסבל, ולאחרים הנטל לא יראה כל כך קשה. בהשפעת כוכב הלכת מרס – אל המלחמה, זו יכולה להיות שנה בה יגברו תאונות הדרכים ואף מלחמות. יש להבין שהרבה אנשים או דברים יסיימו את תפקידם בחיים, ויש לשחרר אותם ולתת להם ללכת. מי שנשאר חייב לשים לב למנוחה נאותה ושמירת הגוף במצב פיזי תקין.

אין זה הזמן להיות קטנוני, טורדני או לשקוע בדיכאון. יש לזרום עם הזרם וליהנות מחוויית הרגע. שנה זו תובעת מהמדינה לתת יותר לתושביה שזקוקים לעזרה. ייתכן שהעם יחוש רגשות, שאינם ברי שליטה ואתם הרגשה של תשישות. יש צורך, כמובן, במילוי מחדש של הגוף באנרגיות חדשות אחרי מצבים מנדנדים ומחלישים אלה.

בנושא הכספים יהיה על העם והמדינה להשגיח על התקציב ועל ההוצאות הכספיות האישיות. לכסף - יש נטייה להגיע ולהיעלם בצורה מהירה ובכמויות גדולות. שנה זו אף יכולה להיות שנת שיא, אשר בדרכים משביעות רצון תביא לאחדים הכרה ופרסום ואף למדינה שנה אישית זו יכולה להביא עמה פרסומת רבה, והיא יכולה לזכות בהכרה על העבודה הקשה, שביצעה. על המדינה לקבל את כל הפרסום והכבוד בצנעה, שפלות רוח ולהמשיך להורות חמלה לאחרים.

מה יקרה למדינה החל מיום העצמאות הבא, ב-2007

השנה הראשונה במחזור היא שנת יצירתיות, זריעת זרעים ופתיחת הדלת להזדמנויות חדשות, מתוך תחושת בטחון. מכל השנים האישיות, שנה 1 היא החשובה ביותר. במהלך שנה זו המדינה מתחילה מעגל חיים חדש בן 9 שנים, לכל מה שיטופח ויעובד במשך שנה אישית זו ,יהיה השפעה וגמול במשך כל 9 השנים הבאות. לכן, קיימת כאן חשיבות יתרה לעובדה, שעל המדינה לארגן בשנה זו את ענייניה במעין מבט פרספקטיבי לעתיד. שנה זו היא שנה של התקדמות וקידום, זה דורש אומץ ורצון לשינוי. זוהי שנה לעמוד בה לבד, להנהיג ולתת לה צביון אישי.

יותר מאשר בכל שנה אחרת, הגורל נתון בידיים שלנו, וכמעט בטוח שכל מה שמתחיל בשנה זו והוא בעל אופי חדש, יהיה מוצלח, כך שאין לפחד ולעשות את הצעד האמיץ הראשון. זהו הזמן הטוב ביותר לנצל הזדמנויות ולהרחיב אופקים. זה לא הזמן להישאר לעמוד ללא ניע או ללא מטרה.

שלא בכל שנה אישית אחרת, בשנה זו עדיין ניכרת השפעת השנה האישית הקודמת שמשמעותיה - השתחררות מדברים שהיו בעבר וניקיון טוטלי, כך שבערך חצי שנה מתוך שנה זו עדיין תיתכן האפשרות שרגשות פרועים ישתלטו על העם.

במהלך שנה זו המדינה תידרש לעשות החלטות בעבור עצמה, ולא רצוי שהיא תחכה שההזדמנויות יפלו בחיקה. מצד שני, על המדינה להימנע מלהיות אימפולסיבית ופזיזה. אסור למדינה להרשות לאחרים לחבל בתכניותיה, עליה להתקדם לעבר מטרותיה ולפעול לפי האינסטינקטים שלה.

בתקופה זו, האנרגיה הזכרית בולטת ביותר, בשל הכוח הנחוץ להתחיל ולקדם פרויקטים חדשים. ויבראציה זכרית זו מעדיפה להישאר עצמאית ולחשוב לבד, יותר מאשר להתעסק בשותפויות. יתכן והמדינה תחוש תחושת בדידות בתחילת שנה זו, גם אם היא תהיה מוקפת במהלכה בידידים. לא פעם, במהלך השנה, היא תמצא את עצמה לעתים קרובות תוהה, כיצד תוכל לעמוד ולהסתדר בכוחות עצמה, מכיוון שאחרים לא יהיו מסוגלים לסייע לה.

השקפת החיים של העם בשנה זו תשתנה וכל שריד של חוסר בטחון עצמי יעלם. המדינה תגלה שיטות עבודה חדשות ונקודות מבט חדשות להשקיף מהן על בעיות נושנות - להפרדתן ולפתירתן, כדי לנוע קדימה לכיוון חדש. זוהי שנה רבת עוצמה, שנה שבה נדרשת התאמה, כדי להתחיל במחזור חדש.

זה המועד לפתוח בדף חדש ולסיים יחסים הנמצאים בדעיכה (אם הם לא הסתיימו בשנה הקודמת) ולשים קץ להרגלים מגונים, שדבקו במרוצת תשע השנים האחרונות, יש להשליך את הישן בפני החדש. המדינה חייבת בשנה זו לחזק את ביטחונה העצמי, ללמוד כיצד לעמוד על זכויותיה, לקום להתריע על דברים שלא נראים לה. אין יותר לסבול בשקט.
שנה אישית זו אינה מעידה רק על שינוי ועל התחלה חדשה, אלא היא מעידה גם על כך, שכל שינוי או תחילת תהליך, שייעשה יפורשו תמיד בכיוון החיובי - הצלחה, התקדמות וחדשנות.