כמה נשמות יש לחתול?

החל מחודש מאי נכנסה מדינת ישראל לשנת ה-9 שלה במחזור החיים. מהם מאפייניו של המספר ומהו עתידה של המדינה. כתבה ראשונה

ה-9 הוא מעגל מחזורי של למידה והסתגלות (תשעת ירחי לידה) וממנו פורצים החיים החדשים בצורה של ה-1. ה-9 מדבר על תהליך של חזרה למקור והתקדמות. ההכרה בגבולות החיים ובמגבלותיהם מאפשרת התפתחות.

מסע האדם דרך תשעת המספרים הוא מסע של זיקוק וזיכוך: תהליך מתמיד של השלת קליפות החומר והתקרבות הדרגתית לניצוץ הראשוני, שהוא ה–1 של הדברים. לספרה 9 צורה של עובר, ולאחר תשעת חודשי ההיריון, יוצא התינוק למסע חדש ברמה שונה – תחילתה של מחזוריות חדשה. לאחר ה-9 אנו מקבלים את ה-10. ה-10 הוא ניתוק מהרחם - האפס והיציאה ל–1. ה-9 מפנה אותנו לתוך עצמנו ומוציא אותנו עם כוח חדש ומחודש. ה-9 מציין את תחנתו האחרונה של המספר 1 .

לפי הטאואיזם הסיני "הדרך" היא עגולה, בדומה ליין וליאנג. אמנם במהלך חיינו אנחנו מתקדמים ונסוגים, אבל המהלך הכללי הוא של תנועה ותהליך. ה-9 הוא חזרה מדויקת של הדרך הסינית. הדרך היא תמיד עגולה, ותמיד סופו של תהליך אחד הוא פתיחתו של תהליך חדש והכול בסך הכול הוא שינוי צורה.

ל-9 יש צורה של ספירלה: לאחר שעבר תהליך (דרך שאר המספרים) הוא חוזר למקום אחר. זהו התהליך של ה-9, שהתחיל מה–1 וחוזר אל עצמו. 9 מדבר על הקוד הגנטי של החיים על הד.נ.א. והוא ציור גרפי של ניצוץ המטפס דרך הספיראלה האלוהית כלפי מעלה. 9 הוא מספר של מחזוריות, הפועל בתוך גבולות. המחזוריות מאפשרת תהליך של זיכוך, תוך כדי גדילה והתפתחות. החזרה על המספרים נעשית באמצעות יותר כוח ואנרגיה ופחות חומר.

התשע מאופיין על ידי כוכב הלכת מרס

מרס (מאדים) מזוהה עם המספר 9. הוא כוכב הלכת הרביעי מהשמש, הנמצא במרחק של 141 מיליון מיל ממנה. זהו כוכב הלכת החיצוני הקרוב ביותר לכדור הארץ ואחד מכוכבי הלכת הקטנים ביותר במערכת השמש. כמו כן הוא כוכב הלכת הארצי הרחוק ביותר מהשמש.
מהלכו של מרס סביב לשמש אורך כשנתיים. בדרך כלל הוא שוהה בכל מזל כ-6 שבועות, אך בזמן הילוך אחורי (נסיגה), הוא יכול לשהות במזל בין 7 ל-8 חודשים.

צבע פני השטח של מרס הוא אדום, בשל תחמוצות ברזל הנמצאות בקרקעיתו, ובלילה צבעו נראה אדום. מכאן שמו העברי – מאדים. למאדים שני ירחים קטנים, פובוס ודימוס, שניהם קטנים ובעלי צורה משונה. אלו כנראה אסטרואידים שנלכדו על ידי כוח המשיכה של מאדים.

לפי המיתולוגיה הרומית, מרס, אל המלחמה, הוא בנם של יופיטר, ראש האלים, ושל אשתו יונו. המקבילה היוונית למרס הוא אל המלחמה היווני ארס, בנם של זאוס והרה., המתואר באיליאדה כיצור אכזרי ומעורר שנאה. הומרוס מכנה אותו בשם אל רצחני עקוב מדם, קללת המין האנושי בהתגלמותה ועם זאת גם פחדן הגונח מתוך כאב ובורח בהיפצעו. אף כי ארס לא היה אהוד בקרב בני האדם ואף לא בחברה האולימפית, בכל זאת במיתוסים הוא מופיע כמאהבה של אפרודיטה – אלת האהבה.

שלא כיוונים, אהבו הרומאים את מרס שלהם, בנשקו הנוצץ היה מראהו נהדר, מעורר כבוד והתפעלות. בטבעו המיתולוגי היה חזק , עשוי ללא חת ומיומן, אך גם לקה בהתפרצויות בחוסר סבלנות ובפזיזות. למעשה הוא גם הילד השליט על מזל טלה, שכמו תינוק, צורח, מתפרץ ושוכח כעבור דקה.

מרס באסטרולוגיה

מאדים מסמל באסטרולוגיה את הפעילות, המרץ, הכוח, הכיבוש, הלחימה, האומץ וגם את האכזריות. בבבל נחשב מאדים לאל המוות ומרס הוא אל המלחמה במיתולוגיה הרומית. אדמומיות הכוכב מסמלת את האנרגיה ואת האש המקיימות את החיים, את התפרצות היצר, שפיכות הדמים והחורבן. בני אדם מנצלים את המרץ ואת הכוח האקטיבי בצורה אגרסיבית, וכך מקושר מאדים לדברים השליליים.

סימולו של מאדים מייצג את המגן והחנית של האל מרס: עיגול עם חץ קטן. מאדים מסמל את התכונות האקטיביות, את "הגבריות", שבבני האדם: עצמאות, אימפולסיביות, חלוציות וראשוניות. וכמו כן את הצבא, מכונות, ברזל וגברים צעירים.

כאשר מאדים נמצא במצב ההרמוני, הוא מסמל פעילות בונה, יוזמה, רוחב לב, רוחב יד, גילויי אומץ והעזה. כאשר מאדים נמצא בדיסהרמוניה, הוא מסמל את התוקפנות, דחפים בלתי נשלטים, חושניות יתר, אגואיזם, גסות רוח, שתלטנות ואכזריות.

9 במסורת היהודית

לפי המסורת היהודית המספר 9 מסמל חורבן, הרס ומלחמה. ה-9 באב מציין את חורבן בית המקדש הראשון והשני. גירוש יהודי ספרד בשנת 1492, התרחש אף הוא בתשעה באב. גם גטו וורשה הושמד בט' באב.

להלן כמה מאורעות עגומים בתולדות עם ישראל, שקרו בט' באב:
586 לפני הספירה - חורבן בית המקדש הראשון
70 לספירה - חורבן בית המקדש השני
שנת 132 - ירושלים נחרבה על ידי אדריאנוס קיסר. קץ לתקווה, שירושלים ובית המקדש ייבנו מחדש. החל להירקם מרד בר כוכבא.

שנת 135 - ביתר נחרבה, העיר שבא התבצר בר-כוכבא. עם חורבנה, בא הקץ לתקוות ישראל להתגבר על האויב הרומי.

שנת 1290 - גירוש יהודי אנגליה. יהודי אנגליה לא חיכו עד ליום האחרון, בו התיר להם אדוארד הראשון לשהות באנגליה. כמה אלפים נתקהלו ויצאו בט' באב.

שנת 1306 - גירוש יהודי צרפת, בהוראת פיליפ היפה. היהודים בחרו לעזוב את צרפת בט' באב.

שנת 1492 - גירוש יהודי ספרד. פקודת הגירוש ניתנה מתחילת מאי ועד סוף יולי. היהודים בחרו לצאת בט' באב.

שנת 1670 - גירוש יהודי אוסטריה, בהוראת המלך ליאופולד. היהודים בחרו בט' באב, כמועד האחרון ליציאה.

שנת 1940 - חורבן יהדות בלגיה. בערב ט' באב הקיפו הנאצים את תחנות הרכבת, שבבריסל ובאנטוורפן, אסרו כמה אלפי יהודים ושלחום למחנה השמדה.

שנת 1942 - רצח והשמדה של אלפי יהודים בגיטו ורשה.


בכתבה הבאה: מה צפוי למדינת ישראל בשנת 2007