פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קלפי אושו - תחזית לשנת 2006

   הם פותחים את העין השלישית ומקבלים מסרים לגבי העבר, ההווה והעתיד - קלפי אושו פותחים לכם את השנה החדשה

   אושו הוא גורו הודי ידוע, שחי בין השנים 1939-1990. הוא ראה בכל בני האדם התגלמות של שני מרכיבים משלימים - מרכיב אלוהי ומרכיב גשמי-יצרי.

   אושו לימד במהלך השנים את תלמידיו הרבים להתחבר, את "ריקוד החיים" ולטפח את הנאות החושים. נושאים אלה ורבים אחרים מקבלים ביטוי מעשי בחיי היומיום באשראם אושו בפונה, באמצעות תרגול מדיטציות ובטכניקות שונות לחיבור מלא עם האני העצמי ועם היקום. אימרותיו ממלאות את חיי האחרים בשפע, ומעניקות מבט נכון יותר על חיינו ועל מהות היותינו כאן.

   רבים נעזרים בקלפי הטארוט של אושו, לגילוי מצב מודעות עכשווי וקבלת מסרים לגבי העבר, ההווה והעתיד. קלפי אושו כוללים ציורים עדינים ומלל, המתארים חוויות מהחיים המערביים המודרניים. הם שונים מקלפי הטארוט המסורתיים, בכך שהם משמשים כלי של הצ'קרה השישית, "העין השלישית", בזמן שקלפי הטארוט משמשים כלי לצ'קרה השביעית, "הכתר". קלפי אושו לא פתוחים ליקום, הם משקפים את יכולות העין השלישית לראות את התמונה הגדולה, "לדעת" בלי להבין איך, פשוט לדעת.

   תוכלו למצוא את המסר של אושו למזל שלכם לשנת 2006

   מזל טלה

   אל תהיו פרופסורים לשפות. אל תתנהגו כמו תוכי. תוכיים הם פרופסורים לשפות. הם חיים במילים, ברעיונות, בתיאוריות, בתיאולוגיות והחיים ממשיכים לחלוף וחומקים מבעד לאצבעותיהם. עד שיום אחד הם מתחילים לפחד.

   מזל שור

   אל תצברו כל דבר שהוא: כוח, כסף, מוניטין, מידות טובות, ידע, אפילו חוויות רוחניות, כביכול. אל תצברו. אם אתם צוברים, יש לכם יותר מדי מה להפסיד, ואתם נדבקים לזה. הברוכים באמת הם דלים באוצרותיהם אך עשירים ברוחם.

   מזל תאומים

   אלוהים אינו שוכן במקום כלשהו מרוחק מן העולם. אלוהים הוא בעולם, חלק ממנו. הגישה צריכה להיות שהכול הוא אלוהי כמו שהוא, כזה שאינו זקוק לשיפור כלשהו. איש דתי אינו מוצא דופי בחיים אלא זורם איתם כמו בנהר.

   מזל סרטן

   לחושך אין קיום משל עצמו. החושך אינו ההיפך מן האור. החושך הוא בסך הכול היעדר של אור. אם אתם רוצים לגרש את החושך, אל תילחמו בו: הכניסו את האור ואו אז תראו כיצד החושך נעלם מעצמו.

   מזל אריה

   אל תרוצו להביא את האור לאחרים. כיצד תצליחו להביא להם את האור כאשר בקרבכם מתגורר חושך? היו אוגואיסטים, האירו את עצמכם מבפנים ואו אז תראו כיצד כולם יבואו להסתופף באור הפנימי שלכם עצמכם.

   מזל בתולה

   אל תזדהו עם דבר. אל תזדהו עם דת כלשהי: אל תזדהו עם יהדות, או נצרות, או איסלם או בודהיזם. אל תזדהו עם פילוסופיה כלשהי מכל סוג שהוא. אל תזדהו גם עם דברי אלה, שאם לא כן אתם עלולים להפוך את דברי לדת חדשה.

   מזל מאזניים

   הדרך היחידה היא לבוא ולשבת על האופניים, ואני אעזור לכם לעלות עליהם. אתם חייבים ליפול פעמים מספר, ואז תדעו שהדרך היחידה לדעת היא לדעת. הדרך היחידה לדעת לשחות - היא לשחות.

   מזל עקרב

   החיים אינם טכנולוגיה, אפילו לא מדע. החיים הם אמנות, או מוטב אפילו לקרוא להם תחושת הלב. אתם חייבים לחוש אותם, זה כמו לשמור שיווי משקל כאשר הולכים על חבל דק.

   מזל קשת

   החשיבה המודרנית נוטה לייצר טכנולוגיה מכל דבר: אפילו כשיש מדיטציה, השכל המודרני נוטה מייד ליצור ממנה טכנולוגיה. ואז אנו יוצרים מכונות, האדם הולך לאיבוד, ואנו מאבדים כל קשר עם החיים.

   מזל גדי

   אם אתם מסוגלים להישאר באמצע, אתם נשארים פתוחים לאלוהים. אם אתם מסוגלים להישאר באמצע, תוכלו לזכות בחסד אלוהים. אינכם יכולים לעשות דבר כדי למצוא אותו, רק לא לעמוד בדרכו.

   מזל דלי

   המחשבה האנושית נוטה להפוך כל חוויה לשאלה. זהו צעד הרסני מאוד. אנא הימנעו מכך, כל המטרה היא לדעת את שאי אפשר לדעתו. לדעת את מה שאינו ניתן לביטוי, לדעת את מה שאי אפשר להלביש במילים.

   מזל דגים

   כאשר זה יתחיל לקרות, התענגו, אהבו את זה, תנו לזה להזין אתכם, טעמו ממנו, רקדו איתו, שירו אותו, אך אל תעשו ממנו שאלה. פשוט היו ותנו לו מרחב מוחלט. זה יצמח. נחוץ מרחב בתוככם כדי שזה יצמח.